Меню Закрити

Безробіття в США в цифрах

На економіку будь-якої країни, й американську також, впливає безліч факторів. Сьогодні ми приділимо особливу увагу такому питанню, як зайнятість населення, а також з’ясуємо, чи є безробіття в США у 2024 році, і якщо так, то які причини цього явища.

безробіття в США

Рівень життя в Америці

Заведено вважати, що США — майже рай на землі, де заробляються великі гроші, які згодом витрачаються на красиве життя. Однак це не зовсім так.

Середня заробітна плата американця складає 3 700 доларів США. Як правило, за основу береться погодинна оплата праці, і загальний дохід залежить від вартості години та кількості відпрацьованих годин. Згадана вартість робочої години в основному варіюється від 7,5 до 10 доларів і багато в чому визначається штатом працевлаштування.

Кінцева цифра вражає, проте треба сказати, що розподіл доходів у США нерівномірно. За офіційними даними, за межею бідності в США знаходиться 40,6 млн осіб, що становить 12,7 % населення країни.

Витрати американців теж досить високі. Крім витрат на продукти та інші щоденні потреби громадянину США належить самому подбати про своє здоров’я та навчання, оскільки освіта і медицина в США платні. Для порівняння: в Україні те й інше можна отримати безкоштовно.

В Америці дуже розвинене медичне страхування, тобто послуги клінік можуть бути оплачені за рахунок страховки, але спочатку доведеться викласти кругленьку суму за поліс.

Крім того, вартість житла в Америці нітрохи не нижче, ніж в інших країнах. Правда, ставки по іпотеці набагато привабливіше, що робить такий кредит доступним і відносно вигідним.

Загальний рівень безробіття в Америці

Загальний рівень безробіття в АмериціАналітичні дані по зайнятості надає Бюро статистики праці США. Ця організація збирає інформацію, аналізує її, розраховує показники, а потім публікує результати досліджень. Зокрема, Бюро займається вивченням рівня безробіття в розрізі штатів, галузей діяльності й навіть національної приналежності громадян, а також досліджує, як змінювалася безробіття в США за роками.

За даними Бюро, рівень безробіття за період з 2007 по 2010 роки зріс з 4,6 до 9,6 % (це було обумовлено масштабним фінансовим кризою). З 2011 року значення показника зменшувалася й у минулому році встановлено на рівні 3,9 %.

Враховуючи позитивну динаміку, можна зробити висновок, що боротьба з безробіттям у США йде досить успішно і кількість безробітних повільно, але впевнено скорочується.

Рівень безробіття в розрізі штатів

Бюро статистики праці США розраховує не тільки на загальний рівень безробіття по країні, але і для кожного штату окремо. Дані представлені в таблиці:

Штат Рівень безробіття, у %
Айова, Вермонт, Нью-Хемпшир, Північна Дакота 2.4
Гаваї 2.7
Небраска 2.8
Айдахо, Віргінія, Вісконсін, Південна Дакота 2.9
Массачусетс, Юта 3
Міннесота 3.1
Міссурі, Теннессі, Південна Кароліна 3.2
Оклахома 3.3
Делавер, Канзас, Мен 3.4
Індіана, Флорида 3.5
Алабама, Колорадо, Меріленд, 3.7
Арканзас, Коннектикут, Монтана, Техас 3.8
Вайомінг, Джорджія, Нью-Йорк, Род Айленд, Північна Кароліна 3.9
Мічиган, Нью-Джерсі, Пенсільванія 4
Кентуккі 4.1
Каліфорнія 4.2
Іллінойс, Невада 4.3
Орегон 4.4
Вашингтон 4.5
Огайо 4.6
Міссісіпі 4.8
Луїзіана 4.9
Арізона, Нью-Мексико 5.1
Західна Віргінія 5.2
Округ Колумбія 5.5
Аляска 6.5

Як видно з таблиці, безробіття в США у 2024 році – явище нерівномірне. Мінімальне значення рівня безробіття – 2,4 %– спостерігається в штатах Айова, Нью-Хемпшир, Північна Дакота і Вермонт, а ось лідерство дістається Алясці: саме в цьому штаті найбільший рівень безробіття (6,5 %).

Американська допомога по безробіттю

Ті, хто позбувся заробітку, мають право на отримання фінансової допомоги від держави, тому для них вельми актуально, яка допомога по безробіттю в Америці, яким чином вона розраховується і на який період надається.

Треба сказати, що допомога по безробіттю – солідна стаття витрат бюджету. Наприклад, у лютому минулого року загальна сума виплат по країні склала 2,69 млрд доларів США, а за рік на допомогу по безробіттю було витрачено 29,8 млрд доларів.

Однак, щоб зрозуміти, скільки отримує безробітний, однією математики буде замало: розділивши загальну суму виплат на кількість безробітних, ми отримаємо лише середній розмір допомоги. Насправді єдиного нормативу не існує, розмір допомоги залежить від декількох чинників: статі, середнього заробітку і штату, в якому проживає громадянин.

Розмір допомоги розраховується як 46 % (для чоловіків) або 49 % (для жінок) від середнього заробітку. При цьому максимальна сума виплати не може перевищувати 2 700 доларів США.

Термін отримання допомоги обмежений шістьма місяцями, проте є можливість продовжити його на 7 або 13 тижнів в залежності від ситуації та місця проживання.

Безробіття в Україні та США: чи є різниця

Безробіття в Україні та СШАПеріод виплат і в Україні й в США складає 6 місяців. Протягом перших трьох місяців після звільнення безробітний українець буде отримувати 75 % від середнього заробітку, а в наступні три місяці – 60 %.

При цьому мінімальна величина допомоги в Україні на 2024 рік становить: з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – 1630 гривень, без – 610 гривень, а максимальна – 7364 гривень.

Загальний рівень безробіття (у відсотках) у країнах не надто відрізняється: він складає 4,9 % в Україні проти 3,8 % у США.

Чим обумовлене безробіття в Америці

Безробіття, як і багато інші економічні явища, не виникає сама по собі. Кількість безробітних у США міняється в залежності від багатьох факторів. На рівень безробіття впливають:

  • Міграційна політика. Мігранти – недорога робоча сила, і з точки зору роботодавця прекрасна можливість заощадити на зарплаті працівників. Однак при такому підході є ризик розчаруватися в якості праці.
  • Психологічний аспект. Зводиться до того, що по суті у людей є можливість хоч і тимчасово, але регулярно отримувати гроші за неробство. З часом це може призвести до того, що людина просто не захоче шукати роботу.
  • Технологічний прогрес теж впливає на відсоток безробіття в США. Розвиток технологій призвело до автоматизації багатьох функцій і операцій. Додайте сюди повальне захоплення роботизацією – і ось вже стало можливим замінити співробітників машинами, яким не потрібні ні їжа, ні на відпочинок, ні зарплата (погодьтеся, останній пункт особливо приємний для роботодавця).

Висновок

Загальний рівень безробіття в США складає 3,8 %, мінімальне значення показника по штатах становить 2,4 %, максимальне – 6,5 %. Протягом шести місяців з моменту звільнення безробітні громадяни отримують допомогу від держави. Розмір цієї допомоги варіюється від штату до штату.

Допомога по безробіттю в США: Відео

Статті по темі