Меню Закрити

Високооплачувана робота в Лос-Анджелесі

Досі основне джерело приросту населення в США ─ імміграція через працевлаштування з подальшим возз’єднанням сімей. Каліфорнія є одним з найбільш економічно розвинених штатів. Місто ангелів, як називають Лос-Анджелес, надзвичайно привабливий для мігрантів з усього світу. Серед них склалася стійка думка, що високооплачувана робота в Лос-Анджелесі знайдеться для кожного у 2024 році. І це дійсно так, адже  каліфорнійська економіка обійшла британську з часткою в загальнонаціональному ВВП понад 12 %.

робота в Лос-Анджелесі

Переваги роботи у L. A.

Каліфорнійське законодавство сприяє притоку трудових мігрантів. Нещодавно прийнятий білль 54 заборонив федеральним органам заарештовувати мігрантів в судах, школах та медичних установах на території штату. Тут, як ні в жодному іншому куточку США доступна висококваліфікована робота, а статистика зайнятості свідчить про брак робочої сили: відкриті близько 100 тис. робочих вакансій.

Лос-Анджелес перетворюється на притулок для іммігрантів, за що місцева влада нещадно критикують президентом США. У Каліфорнії проживає приблизно 2,3 млн нелегалів. Хоча, розглядати переваги працевлаштування в Лос-Анджелесі, слід починати з оцінки умов життя і праці в цілому.

Так, прекрасний клімат, гарне медичне обслуговування, можливості перекваліфікації та високий рівень життя. Але є проблеми з транспортним сполученням, а вартість житла вища, ніж у багатьох інших містах.

З іншого боку, тут доступна робота в Голлівуді або в не менш відомій Кремнієвій Долині. А характерні для всієї країни недоліки та труднощі працевлаштування з лишком компенсуються рівнем зарплат на представлених тут наукомістких підприємствах, а також в добре розвинених сферах обслуговування, освіти та медицини.

Які спеціальності затребувані

Зрозуміло, нас в першу чергу цікавлять вакансії в Лос-Анджелесі для українців. Україномовна громада в Каліфорнії не настільки велика, як хотілося б, тому без знання англійської влаштуватися не просто.

Проте в деяких сферах мають попит саме україномовні фахівці:

  • консультант з продажу, обслуговування клієнтів, продавець;
  • страховий агент;
  • програміст;
  • медсестра, доглядальниця, няня;
  • репетитор з вивчення мови, вчитель;
  • кухар;
  • масажист;
  • перукар, майстер манікюру;
  • водій;
  • автомеханік;
  • вантажник;
  • офіціант, бармен;
  • україномовний помічник бізнесмена, юриста, лікаря.

Найбільш затребувані професії в Лос-Анджелесі охоплюють широкий пласт економіки, суспільного і культурного життя. Як правило, брак робочих рук гостро відчувається в наступних галузях:

  1. Медицина.
  2. Машинобудування, інжиніринг.
  3. Логістика, транспорт.
  4. Програмування.
  5. Екологія.
  6. Фінанси.
  7. Освіту.
  8. Будівництво.

Варто відзначити, що в місті досить багато торгових точок, закладів громадського харчування, газет, журналів. Так що шанси знайти роботу навіть самостійно їсти у кожного українця, будь то чоловік або жінка.

Умови праці та вимоги до шукача

Умови праці та вимоги до шукачаІноземці їдуть до Штатів не тільки з-за любові до демократії та можливостей реалізації власних амбіцій. Велика частина мігрантів орієнтується на умови та оплати праці. А вони тут такі:

  • тривалість робочого дня ─ 8 годин;
  • гарантований відпустку ─ не менше 10 днів в році;
  • вартість робочої години ─ 14,25 та 13,25 долара в годину залежно від кількості працівників;
  • 12 тижнів відпустки по вагітності зі збереженням 80 % заробітної плати.

Законодавство не обмежує роботодавців у визначенні робочого графіка і тривалості відпусток. Все вирішує договір і співбесіду. Резюме і рекомендацій приділяється велике значення.

Робота без знання мови в Лос-Анджелесі — завдання з реальних, але можливості вибору будуть обмежені. Робота у вихідні та свята тут звичайне явище, але оплата буде вище звичайної в півтора-два рази.

Заробіток, як правило, виплачується щотижня. Проживання рідко розглядається, за винятком роботи на фермі. Місце, де жити, доведеться шукати самому та оплачувати з власної кишені.

Цінуються професійні навички, досвід, освіта, охайність, ввічливість, вміння спілкуватися та корпоративне мислення. Без легалізації диплома та перекваліфікації хорошу роботу не отримаєш.

Наприклад, водієві необхідно скласти іспит для отримання американських прав. Страховому агенту, лікаря, юриста потрібна ліцензія.

Але так не з усіма професіями. Продавцю, бариста, офіціантові навіть досвіду роботи не потрібно, було б знання мови. А чистильнику басейнів, газонокосильнику, прибиральниці, підсобному робітнику, розноснику піци або пошти не обов’язково знати англійську.

Для няні важливі інтелігентність і педагогічну освіту, а для доглядальниці ─ медичну освіту та досвід роботи від 5 років. IT-фахівця простіше влаштуватися, якщо він продемонструє навички, а не тільки диплом.

Пошук робочого місця

За великим рахунком, потрібно спочатку знайти роботу в Лос-Анджелесі, потім вже домовитися з роботодавцем про умови, отримати візу, дозвіл і далі можна переїхати хоч на ПМП.

Перша задача вирішується по-різному. Хтось знаходить роботу за порадою друзів, знайомих, родичів, відгуками інших українців, інші їдуть в країну по туристичній візі та шукають самостійно.

На місці можна користуватися будь-яким ресурсом: друкарським, цифровим, телевізійних або шукати комплексно. У тому числі спробувати зустрітися з HR-менеджерами компаній, які цікавлять.

Що потрібно для працевлаштування

середня зарплата в Лос-АнджелесіДля офіційного працевлаштування потрібна робоча віза в США. Вона може бути декількох видів.

Для оформлення візи потрібна в першу чергу відповідна петиція, схвалена Службою громадянства та імміграції. Петиція за формою I-129 повинна бути затверджена до подачі заяви на робочу візу в посольство або консульство США.

Далі потрібні визнаний в Штатах диплом про освіту, підтверджений досвід роботи за спеціальністю, а також:

  • діючий закордонний паспорт;
  • електронна заяву за формою DS-160;
  • медична довідка;
  • довідка про несудимість;
  • трудовий контракт;
  • підтвердження оплати консульського збору: 160 або 190 доларів залежно від виду візи.

Перед співбесідою в посольстві доведеться пройти дактилоскопію. Заява подається не раніше, ніж за 90 днів до запланованої поїздки. На практиці віза оформляється протягом 2-4 місяців.

Фірми та кадрові агентства

Найпростіше організувати пошук роботи в інтернеті. Пропонують роботу сайтів остаточно:

  1. Monster — найбільший пошуковик роботи, обробляє приблизно 8 тис. запитів на хвилину і зберігає понад 150 млн резюме. У США входить у трійку лідерів.
  2. Craigslist — один з найпопулярніших сайтів у американців, в тому числі українського походження.
  3. Indeed вважається одним з кращих у світі. В місяць ресурс відвідує понад 180 млн людей з 50 країн.
  4. CareerBuilder входить в трійку лідерів у США з числом відвідувачів понад 24 млн щомісяця. Тут представлено більшість компаній з Fortune 1000 ─ престижного списку кращих у Штатах.
  5. Careerjet — це система пошуку, що надає доступ до вакансій, розміщених на тисячах ресурсів по всьому світу.
  6. HelpDetected — спеціалізований портал. Для пошуку не потрібна реєстрація, викласти резюме можна безкоштовно.
  7. Rusrek — сайт підходить для нелегалів та роботодавців, які шукають працівників, згодних на будь-які умови.

Якщо з англійською мовою не все гаразд, можна пошукати на міжнародній біржі праці або дошці оголошень Українського клубу, а також у Facebook.

Гарантовано отримати роботу можна, якщо поїхати в Штати по програмі обміну Work and Travel. Під час літніх канікул студенти можуть жити та працювати в Америці до 5 місяців.

Програма Au-Pair, розрахована на 12 місяців з можливістю продовження, дозволяє отримати просту роботу по дому або догляд за дітьми. Окрема кімната, страховка, один вихідний на тиждень, двотижневий оплачувану відпустку та невеликий заробіток гарантуються (до $ 800 в місяць). Надається можливість відвідування мовних курсів і подорожей з приймаючою сім’єю.

Цілком нормальним вважається звернення до рекрутингової агенції. У розділі Employment книги або веб-версії Yellow Pages легко знайти контактні дані. Для включених в базу агентства шанси отримати цікаву пропозицію збільшуються.

Оплата праці

На початок 2024 року середня зарплата в Лос-Анджелесі становить $ 25 на годину, $ 200 в день або $ 4 тис. на місяць. На показник впливають посаду і місце роботи.

Основна маса населення зайнята у сфері дозвілля і культури: кіно, музики, ТВ, мистецтві, дизайні, де зарплати неоднозначні, але традиційно високі.

Керівники великих компаній, аудитори, адвокати, фінансисти, програмісти, хірурги та стоматологи зі стажем роботи від 5 років отримують близько $ 10 тисяч.

Заробітна плата фахівців високої кваліфікації коливається в межах $ 5-7 тис. на місяць. До цієї категорії належать:

  • державні службовці;
  • інженери;
  • юристи;
  • медики;
  • робітники великих заводів;
  • будівельники;
  • менеджери середньої ланки.

Фірми і кадрові агентстваМінімальна заробітна плата по годинах в Лос-Анджелесі вище середньої по країні:

  • для підприємств зі штатом до 25 співробітників – 13,25 дол./годину;
  • зі штатом від 25 осіб ─ 14,25 дол./годину.

Найнижчий рівень доходів у некваліфікованих працівників, які отримують уставлений державою мінімум:

  • двірник, садівник, няня, офіціант, покоївка ─ $ 2 000-2 200 в місяць;
  • агент з нерухомості, секретар, перукар, кур’єр, сантехнік, графічний дизайнер, вчитель ─ близько 3 000-3 500$.

Оподаткування

Від обов’язку платити податки в Лос-Анджелесі ніхто не звільнений. Однак значна частина платежів повертається після подачі декларації.

Американська система оподаткування працює на декількох рівнях: федеральному, штату та місцевому (місто/округ). Федеральні податки єдині для всієї країни, інші встановлюються місцевим управлінням, а процес контролюється Податковим управлінням США.

Прибутковий податок сплачується з зарплати, з комісійних, гонорарів, дивідендів, виграшів, чайових і навіть посібників по безробіттю. У Каліфорнії його величина варіюється від 1 до 13,3 %.

У число податків, за законом утримуються роботодавцем, входять федеральний прибутковий податок, податок на програму соціального забезпечення та програму медичного страхування Medicare.

Податки з нерухомості, продажу, на соціальне забезпечення платять як роботодавці, так і працівники.

Середня ставка податку на майно складає 0,74 %.

Також існує величезна кількість податків і зборів за послуги: отримання водійського посвідчення, паркування, відкриття бізнесу.

Вартість проживання

Високий рівень життя в Лос-Анджелесі зумовлює дорожнечу житла. Оренда апартаментів з однією спальнею в центрі коштує від 2 000 доларів в місяць, на околиці ─ від 1 500 доларів. За кожну додаткову спальню доведеться викласти приблизно по 600-700 доларів.

Комунальні послуги коштують від 100 доларів і вище. Якщо розглядається покупка не елітній нерухомості, можна орієнтуватися на вартість квадратного метра в межах $ 4,5-7 тисяч.

Ціни в Лос-Анджелесі на продукти харчування вище московських. Громадський транспорт коштує дорожче, а паливо для автомобілів, навпаки, менше.

Помітно дешевше тут одяг, взуття, парфумерія та побутова електроніка. Місце в дитячому садку обійдеться приблизно в $ 900-1000. Мобільний зв’язок, домашній інтернет додадуть до витрат ще 100 доларів. Абонемент в спортзал коштує в районі $ 40-50.

Нелегальна робота

Покарання за нелегальне працевлаштування здатне назавжди відбити охоту займатися подібними речами. Найстрашніше, що загрожує, ─ депортація:

  • за роботу без офіційного дозволу протягом 6-12 місяців, з позбавленням права в’їзду на три роки;
  • при роботі понад рік ─ без в’їзду на 10 років.

Нелегал практично позбавлений всіх прав не може відкрити рахунок в банку, отримати SSN (номер соцстрахування), купити нерухомість, влаштувати дитину в садок або школу.

Також можлива невиплата зарплати.

Власна справа

як знайти роботу в Лос-АнджелесіВідкрити бізнес в США простіше, ніж у багатьох країнах. Власну справу дозволяє легалізуватися в країні та через п’ять років претендувати на громадянство. Для цього потрібно:

  1. Оформлення бізнес-візи L-1.
  2. Оформлення ліцензії або дозволу.
  3. Оплата державного мита (приблизно $ 1 000).
  4. Відкриття рахунку в банку.
  5. Забезпечення працівників мінімальною заробітною платою.
  6. Реєстрація підприємства.
  7. Отримання податкового номера TIN.

Найбільш перспективні сфери:

  • кіноіндустрія;
  • мас-медіа;
  • вантажоперевезення;
  • рекрутингові агентства;
  • ремонт, обслуговування жилих приміщень;
  • охоронні підприємства;
  • готельний бізнес;
  • транспортні послуги (таксі);
  • спортивні зали;
  • косметологічні клініки, салони краси;
  • СТО.

Висновки

У хорошого фахівця з великим досвідом і знанням англійської завжди непогані шанси отримати робочу візу в США і швидко влаштуватися в країні великих можливостей. Без належної кваліфікації, досвіду роботи та знань можна розраховувати на низькооплачувану і непрестижну за американськими мірками роботу.

Якщо все робити правильно, візу отримати реально. Діаспора може надати допомогу у працевлаштуванні, навіть в пошуку житла.

Як знайти роботу в Лос-Анджелесі: Відео

Статті по темі