Меню Закрити

Як відстежити посилку з Німеччини


У поштових відділеннях рекомендованим відправленням і посилок з оголошеною цінністю присвоюється унікальний поштовий ідентифікатор. Інформація ідентифікатора обов’язково заноситься до єдиної бази обліку і контролю на кожному етапі пересилання. Завдяки даній сучасній технології пересилання стає можливим відстеження посилок з Німеччини у 2020 році.

Посилки у Німеччині

Німецька пошта

Пошта Німеччині вважається одним з найстаріших поштових операторів в Європі. Служба здійснює доставку кореспонденції не тільки по країні, але і в будь-яку точку земної кулі. Відправка завжди відбувається точно в строк.

Якщо ви вирішили зробити покупку в інтернет-магазині Німеччини або відправити посилку своїм рідним і друзям, є сенс скористатися Deutsche Post.

Правда, існують деякі обмеження по вазі, якщо посилка буде вирушати за кордон, – до 2 кг. Мінімальні розміри за сумою всіх трьох вимірів не повинні перевищувати 90 див.

Для того щоб відправити та замовити великий або складний вантаж, потрібно звернутися до комерційних логістичним операторам. Компанія DHL є учасником Deutsche Post DHL Group і по праву займає передові позиції на ринку доставки вантажів. Ця компанія володіє практично безмежними можливостями, бувши стратегічним партнером Deutsche Post.

У розпорядженні корпорації різні способи доставки усіма відомими видами транспорту. А штат співробітників у 220 країнах світу налічує близько 340 000 людей. Пошта в Німеччині зарекомендувала себе як одна з найбільш оперативно працюють поштових служб світу.

Формат трек-номера

Всі зареєстровані поштові відправлення, які пересилаються через Deutsche Post DHL, отримують унікальний номер Deutsche Post. Даний трек-номер має 12 цифр (наприклад, 123457689012), по ньому можна відстежити вантаж або лист тільки на території Німеччини.

Після того як кореспонденція або посилка будуть експортовані з держави відправника, їм присвоять міжнародний номер у форматі UPU. Тепер вантаж можна буде відстежувати в будь-якій точці світу. Формат номера тепер буде виглядати наступним чином:

 • невеликі пакети вагою до 2 кг: Rx123456785DE;
 • посилки від 2 до 20 кг: Cx123456785DE;
 • EMS-посилки до 31 кг: Ex123456785DE.

Пропонуємо розшифровку буквено-цифрового коду:

 • R, C, E – ідентифікатор типу поштового відправлення;
 • X – латинська літера від A до Z, яка забезпечує унікальність номера;
 • 123456785 – унікальний цифровий код;
 • DE – позначення держави відправника (у нашому випадку – Німеччина).

Примітно, що за даним трек-номером не визначається країна-одержувач. Така можливість не передбачалася в його структурі спочатку.
Компанія DHL на сьогодні використовує кілька форматів трек-кодів: DHL Global Mail – GM12345678901234567 і DHL Express – 1234567890.

Як здійснюється відстеження посилок

Далі ми поговоримо, як безпосередньо робити tracking. Дії будуть відрізнятися в залежності від того, в якій країні здійснюється відстеження, і від того, якою поштовою службою був відправлений вантаж.

Deutsche Post

Як відправити, так і відстежити вантаж можна на єдиному порталі. Зробити це в інтернеті можна в будь-який зручний час. Для цього на офіційному сайті компанії зайдіть на сторінку «відстеження», німецькою це буде «sendungsverfolgung».

Читайте також:  Клімат та погодні умови в Мюнхені по місяцях

Пам’ятайте, що при відправці через пошту Німеччини ваш лист або посилка отримали унікальний ідентифікатор, який діє, поки вантаж перебуває на території країни.

Щоб надіслати запит на сайті, потрібно вказати дату відправлення (число, місяць, рік) поля для вводу під написом «Geben Sie hier das Versanddatum ein» і обов’язково номер у відповідне поле введення «Geben Sie hier lhre Sendungsnummer an». Після чого натисніть кнопку «Meine Sendung finden».

DHL і DHL Express

Якщо вантаж відправлявся за межі Німеччини поштовою службою DHL або DHL Express, його також можна відстежити за реєстраційним кодом вантажовідправника на офіційному сайті компанії. Для цього зайдіть на головну сторінку інтернет-ресурсу, в полі «Shipment tracking» (відстеження посилки введіть трек-номер (номер квитанції) і натисніть на стрілку.

Ви будете перенаправлені на сторінку, де знайдете всю інформацію по відправленню, яка є на даний момент в системі. Уточнити інформацію можна і в співробітника компанії, звернувшись у відділ обслуговування клієнтів.

Відстежувати посилки DHL Express можна на спеціальній сторінці сайту DHL.Номер накладної введіть у поле «Номер», після чого натисніть на кнопку «Відправити». Одночасно можна відстежити до 10 трек-номерів.

На сайті DHL є спеціальна форма, за допомогою якої можна зробити online-дзвінок.

Зв’язатися зі співробітником компанії можна, відправивши лист на електронну пошту з допомогою форми або зателефонувавши за номером телефону+38 044 4902600.

Для відстеження вантажів, які обробляються підрозділом DHL Global Mail, потрібно скористатися посиланням.

Відстеження на території України

Здійснити трекінг міжнародної посилки за межами держави, з якого вона надіслана, в тому числі й Німеччини, можна тільки за ідентифікатором міжнародного формату.

Вантажі з-за кордону легко відстежити на офіційному сайті Укр Пошти, тому що саме цей оператор доставить посилку або листа адресату, який проживає на території РФ.

Послідовність дій така: відвідати інтернет-ресурс Укр Пошти, де прямо на головній сторінці розташовано поле «Відстежити», куди й ввести трек-номер.

Безкоштовні сервіси відстеження

На сьогодні існує кілька спеціальних сервісів відстеження, де відстежити вантаж з трек-номером можна абсолютно безкоштовно, а головне швидко і просто.

Сервіс GdePosylka вважається одним з найбільш популярних. Його основна перевага в тому, що після введення унікального номера поштового відправлення система здійснює швидку перевірку по декількох сервісів доставки одночасно. Досить ввести ідентифікатор і сервіс практично миттєво визначить за кодом останнім місцеперебування вантажу. Провести відстеження можна в будь-який день тижня і в будь-який час доби.

Універсальним автоматизованим сервісом є також Track it. Працює він так само, як і попередній. На порталі є спеціальне віконце для введення унікального номера накладної – цієї інформації достатньо, щоб здійснити оперативне відстеження вантажу.

Зручний і простий сервіс «Мої посилки». Щоб витягти максимум користі з цього інтернет-ресурсу, необхідно зареєструватися. Тут навіть можна перевірити вантаж, який потрапив в «чорний список». Історія проходження посилок зберігається, її можна при необхідності переглянути в будь-який час.
«Моя посилка» – ще один якісний сервіс, де завжди можна отримати актуальну інформацію про те, де знаходиться ваше рекомендований лист або посилка з трек-номером.

Читайте також:  Погода та клімат у Німеччині: коли краще приїхати

Поштові статуси при відстеженні міжнародних посилок

Щоб зорієнтуватися, скільки часу буде йти вантаж, слід розуміти, що означає той чи інший поштовий статус.

 1. Приймання. Цей статус означає, що відправник заповнив необхідну документацію і передав вантаж операторам поштової служби, де посилці або кореспонденції був привласнений унікальний номер, за яким і можна буде простежити товар, який відправив.
 2. Прибуття в ММПО. Абревіатура розшифровується як “місце міжнародного поштового обміну”, де відправлення реєструють, воно проходить митний контроль. Тут же міжнародні посилки групуються за напрямками.
 3. Експорт. Найбільш тривалий період в доставці. Відправляти не повністю завантажений транспортний засіб невигідно, тому тут чекають, поки набереться достатня кількість вантажів, які направляються в одну державу. Деколи, щоб оптимізувати процес, доставка деяких посилок може здійснюватися транзитом через інші країни. В середньому на цьому етапі відправлення може перебувати від 2 тижнів до півтора місяця. Якщо у цей проміжок вклинилися святкові дні, то термін збільшується. Але якщо вантаж затримався в експортному центрі (у Німеччині такі центри є в багатьох великих містах, наприклад, це може бути центр DEFRAA) понад 60 днів, варто подати в поштову службу заяву про розшук.
 4. Імпорт. В РФ цей статус присвоюється АОПП. У цьому місці вантажі зважують, перевіряють цілісність пакування, визначають, в якій ММПО відправити посилку. Терміни перебування на цьому етапі залежать від завантаженості відділення, але зазвичай вантаж затримується тут більше, ніж на пару днів. На території РФ посилку можна відстежити після кордону, тобто як раз на перехідному етапі зі статусу «Експорт» на «Імпорт».
 5. Передано митниці. Отже, міжнародна посилка відправлена на митний огляд, де її будуть сканувати. Якщо у митників виникла підозра, що в пакуванні присутні предмети, які заборонено приносити в РФ, факс буде розкрито в присутності інспектора. Якщо підозра не підтвердилась, вантаж упаковують назад і прикріплюють до нього акт огляду.
 6. Затримано митницею. Цей статус необов’язковий. Він можливий тільки в тому випадку, якщо, наприклад, вага вантажу перевищує норму, або його вартість становить понад 1000 євро. За таку посилку одержувачу доведеться заплатити мито.
 7. Митне оформлення завершене. Вантаж переданий в місце міжнародного поштового обміну.
 8. Прибуло в сортувальний центр. Тут співробітники логістичної служби розробляють оптимальний маршрут доставки.
 9. Покинуло сортувальний центр. Посилка з Germany вже відправлена по заданому маршруту. Скільки часу займе її шлях, залежить від віддаленості регіону та завантаженості транспорту.
 10. Прибуло в центр сортування міста N. Вантаж вже знаходиться в місті одержувача. У центрі посилки розподілять по пунктах видачі замовлень. На швидкість доставки може вплинути завантаженість транспорту і погодні умови. Зазвичай на цьому етапі відправлення затримується не більше двох днів.
 11. Прибуло на місце вручення. Повідомлення адресата про те, що його посилка вже на місці, має прийти не пізніше, ніж на другий день. Щоб отримати вантаж за номером накладної, не обов’язково чекати повідомлення. Як тільки на сервісі ви побачили даний статус, вирушайте у відділення, не забувши паспорт.
 12. Вручення адресату. Цей статус посилці присвоюється, коли вона отримана адресатом.
Читайте також:  Обмеження та заборони для курців в Німеччині

Вміючи розуміти статуси, ви зможете не тільки визначити, де знаходиться ваш вантаж, але і розрахувати терміни доставки, нехай і орієнтовно.

Чому посилка не відстежується

У цьому розділі ми детально розберемося, що робити, якщо ви зайшли на офіційний сайт поштової служби, а ваше відправлення не відстежується, і чому довго не оновлюється статус посилки. Багато недосвідчені покупці та адресати, які очікують вантаж з Німеччини, починають панікувати, як тільки утворюється хоч найменша затримка. Насправді причин затримок існує багато, ми зупинимося лише на основних.

 1. Якщо у вас є тільки цифровий код, який надала німецька пошта, то за нього відстежувати відправлення можна тільки на території Німеччини. Вам доведеться дочекатися, поки посилка перейде в статус «Експорт», де їй присвоять трек-номер в іншому форматі.
 2. Якщо вантаж перестав відстежуватися після того, як потрапив на митницю, значить, або працівники не встигли обробити посилку, або відправлення загубилося. Якщо інформація не змінюється понад 3 тижнів, телефонуйте до відділення та уточнюйте, що з вашим вантажем.
 3. Іноді трекінг не дає результатів, тому що інформація в базі даних деяких служб змінюється з великими затримками.
 4. Рідкісний випадок, але буває, що посилка загубилась в дорозі або ж її вкрали. Цю проблему повинні вирішувати поштові оператори, яким була довірена відправлення.

Як бачите, не варто відразу панікувати, якщо не виходить знайти посилку з ідентифікатором або її статус довго не змінюється. Запам’ятайте, що на території України не відстежується посилка, якщо їй присвоєно поки тільки внутрішній трек-номер Німеччини.

Висновок

Посилки та листи з Німеччини можна надсилати за допомогою поштового оператора Deutsche Post DHL. Спочатку відправлення присвоюється внутрішній трек-номер, що складається з 12 цифр, який відстежується тільки на території Німеччини.

Коли посилка буде експортована з країни відправника, вона отримає номер міжнародного формату, за яким її можна буде відстежувати вже і в Україні. Здійснювати трекінг можна на офіційних сайтах поштових служб, так і на спеціальних сервісах. На деяких майданчиках потрібна реєстрація, яка відкриває безліч інших можливостей. Але на більшості інтернет-ресурсів досить просто ввести ідентифікатор, щоб отримати інформацію про відправлення.

В кожного одержувача є досить великий вибір, де йому зручніше відстежувати свою посилку.

Як відстежити посилку DHL Global Mail: Відео


Статті по темі