Меню Закрити

Які блошині ринки варто відвідати у Німеччині

Місця, де можна дуже дешево купити вживані речі, користуються в Європі великою популярністю у 2025 році. І якщо в середні століття це було поширене переважно серед найбіднішого населення, то сьогодні на таких розпродажах можна придбати по-справжньому раритетні предмети. Наприклад, блошині ринки в Німеччині приваблюють дуже багато відвідувачів і серед місцевих жителів, і серед іноземців. Цікаві такі заходь з багатьох причин – тут можна добре заощадити, а також придбати вінтажні речі, яких більше не буде ні в кого.

Блошині ринки в Німеччині

Різновиди блошиних ринків в Німеччині

Перший блошиний ринок у Німеччині ще у XV столітті. Поступово місця торгівлі вживаними речами та антикваріатом ставали все більш і більш масштабними, збільшувалася кількість і асортимент товарів, що продаються. На сьогодні німецькі барахолки розділилися на різні види в залежності від виставлених там промов, мети, часу, місця та особливостей проведення.

Види блошиних ринків:

  1. Професійні. Такі ринки організовуються професіоналами, їх проводять на вільних територіях. Часто може стягуватися плата за паркування автомобілів і вхід. Тут продаються не тільки колишні у вживанні (б/у) речі, але і новий товар. Особливо це стосується антикваріату.
  2. Тематичні – товари об’єднані в певні категорії, наприклад: книги, дитячі товари, пластинки, велосипеди, прикраси та інші. Інформація про ті, де і коли відкривається захід і яка буде його основна тематика, зазвичай дається в інтернеті або журналах напередодні. Наприклад, розклад всіх блошиних ринків в Мюнхені можна знайти на офіційному порталі міста.
  3. Благодійні. Весь дохід, отриманий від продажу промов, йде на благодійні цілі: в дитячі будинки, притулки, центри допомоги бездомним тваринам або на пожертвування у малорозвинені країни.
  4. Студентські – тут, як правило, студенти розпродають все, що вже не знадобиться в подальшому навчанні: підручники, карти, глобуси, конспекти. Часто заходь проходять дуже весело, з музичним супроводом і виступом молодіжних театрів.
  5. Нічні. Ці ринки зазвичай більше схожі на нічні тусовки – тут ллється рікою пиво, продаються закуски, звучить гучна музика, а вхід найчастіше платний. Починається торгівля з другої половини дня і триває всю ніч. Зручно ті, що на таких розпродажах можуть побувати ті, хто працює допізна. З найпопулярніших нічних барахолок в Німеччині – мюнхенська (з 2007 р.) і лейпцизька (з 2000 р.).
  6. Присвячені до якоїсь події або свята. Зазвичай такі блошині ринки влаштовують на Великдень, день міста, або ж регулярно за вихідним або в конкретний день місяця.

Часто в Німеччині можна спостерігати так звані приватні розпродажі. Ті господарі, у яких накопичилося достатня непотрібних речей, але у кого немає часу чекати чергового блошиного ринку, просто виставляють їх біля будинку чи гаража. Щоб привернути увагу потенційних покупців, власники вмикають музику, а також часто пропонують безкоштовні напої та випічку.

Тривалість сезону блошиних ринків

Сезон блошиних ринків, які по-німецьки звучить як Flohmärkte, охоплює багато міст Німеччини – і великі мегаполіси (Берлін, Мюнхен, Франкфурт, Ганновер), і невеликі населені пункти (наприклад, Розенхайм, Фрайбург, Баден-Баден).

Масові блошині ринки просто неба у Німеччині проходять зазвичай у теплу пору року. З березня по листопад торговці старовинними або просто непотрібними речами займають свої місця на спеціально відведених для ринку площах.

Для того щоб представити товар на продажу потрібно заплатити: 1 торгове місце буде коштувати приблизно від 7 до 15 євро. Зазвичай вхід на ринок безкоштовний, проте в деяких випадках, наприклад, коли продавцями виступають діти, з відвідувачів стягується плата.

До речі сказати, дитячі Flohmärkte в Німеччині – не рідкість. Діти мають можливість заробити, розпродаючи свої старі іграшки або непотрібні речі. Тут також можна придбати товари по догляду за дітьми: коляски, одяг, автомобільні крісла або меблі. Для прагматичних німців це відмінний вихід не витрачати великі кошти на речі, які потрібні на нетривалий час.

Хто в Німеччині відвідує блошині ринки

Серед відвідувачів блошиних ринків як самі німці, так і приїжджі. Місцеві жителі з задоволенням відвідують барахолки в пошуках вигідних придбань. При цьому для них важливий кожен зекономлений цент, так що торгуються вони нещадно.

Як правило, в кожному селищі є свої блошині ринки невеликих масштабів, але діють постійно. Ходовий товар тут – меблі, посуд, книги, платівки та інший раритет.

Туристам і приїжджим більш цікаві масштабні традиційні блошині ринки, де явно відчувається національний колорит. Часто площа таких ринків простягається на кілька кілометрів, а організатори додають до їх назвами приставку «най»: найдовший, найбільший, найстарший блошиний ринок.

Що можна знайти на прилавках блошиних ринків

На німецьких блошиних ринках товар, як правило, можна розподілити на дві великі групи – речі та антикваріат.

Предмети старовини можуть бути самих різних категорій: вінілові платівки, статуетки, книги, біжутерія, посуд, столове наряддя та кухонне начиння, меблі й свічники. З б/у товарів продається все – від одягу та взуття, яка давно не носитися, до побутової техніки, меблів, інструментів.

Блошині ринки

Зазвичай не дозволяється виставляти на продаж автомобілі та запчастини до них, зброя і військове спорядження, харчові продукти, рослини, тварин, а також журнали та фільми, в яких є дорослий контент або пропаганда насильства.

Хто влаштовує спеціальні благодійні акції

В установах іноді заведено влаштовувати спеціальні благодійні акції – Spenden-Flohmarkt. Наприклад, учнів просять принести з дому речі, які будуть виставлені на блошиному ринку від школи. Ті гроші, які вдасться виручити від продажу спрямують на фінансування потреб закладу.

Організовують подібні заходи не тільки школи, але й інші державні установи – дитячі садки, музеї, університети.

Найпопулярніші блошині ринки в Німеччині

Блошині ринки в Німеччині – це справжні пам’ятки, дозволяють відчути дух і колорит країни. Де ще, як не на барахолці, можна придбати за безцінь старожитні предмети антикваріату або унікальні автентичні сувеніри в єдиному екземплярі. Розглянемо докладніше, у яких містах знаходяться самі галасливі базари.

У Бонні

Одним з найбільших блошиних ринків у Німеччині вважається барахолка в Бонні. Тут у парку Райнауэ, на території понад 160 га, щороку збирається 1,5 тисячі продавців старих товарів.

Оренда місця коштує 7 євро за ці гроші будь-хто може виставити все, що йому вже не потрібно, включаючи одяг, взуття, дитячі іграшки, кухонне начиння, а також товар, який представляє інтерес для колекціонерів: монети, прикраси, посуд, платівки, книги. Зарезервувати місце можна онлайн на сайті Flohmarkt in der Rheinaue.

У Франкфурті

Цікаво і з захопленням провести суботній день у Франкфурті-на-Майні можна на місцевій міській барахолці. Тут приємно побродити серед лотків з різними дрібничками – статуетками, дрібничками, пластинками, дисками, рідкісними виданнями книг, іншим антикваріатом.

Оскільки все дійство розгортається на березі річки Майн, навколо витає атмосфера романтики. Помилувавшись предметами старовини та мистецтва, можна пообідати або просто випити чашечку кави в найближчому кафе.

Час роботи – з 9 до 14 годин, з червня 2017 року заборонено продаж велосипедів. Зареєструватися для участі можна в розділі Flohmarkte на міському порталі.

У Штутгарті

Штутгарт також не обходиться без барахолки у весняно-літній період. Відвідати ринок можна на площі Карлсплатц, в самому серці міста. Час роботи 8:00-16:00 щосуботи.

Нові речі тут не продають, це заборонено, а от любителям вінтажного стилю можна тільки позаздрити: порцеляновий посуд, етажерки, мініатюрні комоди, старовинні фотоапарати, капелюшки з фетру, краватки, рукавички. Будь-яка річ має свою історію і неповторний шарм. Розклад тематичних ринків є на сайті Stuttgarter Flohmarkte.

В столиці

Берлін дає можливість любителям барахолок насолоджуватися цінними покупками круглий рік. Блошині ринки в столиці працюють незалежно від погоди на вулиці та сезону.

Добре відома знавцям барахолка Kreuzboerg (Кройцберг). Тут величезний вибір одягу, сумок і прикрас ручної роботи, кольорових килимів, книжок, музичних інструментів, картин. Все задоволення – під ненав’язливу музику місцевих музикантів-початківців.

Залежно від цілей шопінгу, туристи можуть відвідати різні тематичні блошині ринки в столиці Німеччини. Тут є ринок одягу Fesche Lotte, де представлені дизайнерські вінтажні речі, старовинні прикраси хенд-мейд, просто недорогий одяг в прекрасному стані. Шукайте барахолку на Кранольдплац (Kranoldplatz) у Нойкьольні (Neuköln).

За книгами і антикваріатом вирушайте на ринок в район музею Боде, за предметами мистецтва та товарами для творчості – на Фербеллинер-плац.

Не забудьте також відвідати популярний столичний блошиний ринок на Боксхагенер-плац, де можна знайти будь-які предмети домашнього вжитку, книги, картини, предмети декору. Великий ігровий майданчик для дітей та продовольчі кіоски – гарантують приємне і спокійне проведення часу.

Інші Flohmärkte in Berlin – на офіційному міському веб-порталі.

У Ганновері

У Ганновері блошині ринки влаштовуються кожну другу суботу місяця. Місце проведення заходу – площа Бальхофплатц.

Увага акцентується в основному на дитячих речах – так званий дитячий фломаркт або Kinderflohmarkt. Відвідувачі приходять, щоб обміняти або купити товари для дітей – колиски, коляски, радіоняні, іграшки та інші товари, часто майже нові, які можуть послужити наступному власникові хорошу службу.

Дуже поширені прилавки, за якими діти самі розпродує своє майно.

У Пфаффенхофене

У переліку рекомендованих до відвідування блошиних ринків – фломаркт у Пфаффенхофене. Це вечірній захід (з 16:00 до 23:00). Всі проводиться при світлі гасових ламп, які надають місцем наліт романтики та таємничості.

Великий вибір дуже пристойних на вигляд старовинних речей. Приємні враження від покупки можна ще підсилити, спробувавши свіжо приготований шашлик з форелі та скумбрії – Steckerl fisch.

У Мюнхені

Щорічно найбільший не тільки в країні, але й у всій Європі блошиний ринок організується в Мюнхені. Сюди з’їжджається величезна кількість відвідувачів.

Якщо ви ще не знаєте, як працює блошиний ринок в Мюнхені, врахуйте, що відвідати його можна у першу весняну неділю з 16 до 18 годин.

Фест проводиться на території лугу Терези (Theresienwiese). Покупка недорогих оригінальних сувенірів супроводжується дружніми посиденьками за кухлем пива з баварськими ковбасками, які готуються прямо тут.

До речі, відвідування барахолки можна поєднати з походом на один з найбільших продовольчих ринків в країні – Виктуалиенмаркт. Він знаходиться в півгодини ходьби від Theresienwiese, поруч з Марієнплац – центральною площею Мюнхена.

Барахолки в Німеччині

Тут можна придбати будь-які делікатеси від тропічних фруктів та овочів до м’ясних продуктів і сирів. Спробувати свіжоприготовані мюнхенські ковбаски або крецели з келихом пива можна в Biergarten – «пивному саду», який розташований прямо в центрі ринку.

У Гамбурзі

Один з районів в Гамбурзі – Санкт-Паулі – відомий любителям нічного життя завдяки наявності численних барів і дискотек. Кожну літню середу з 16:00 до 23:00 тут відкривається блошиний ринок або Nachtflohmarkt для колекціонерів старовини та просто охочих придбати унікальні раритетні дрібнички. Особливо багато тут незвичайних прикрас на морську тематику.

У Бремені

У Бремені зосереджений один з найстаріших і найбільших фломарктов Німеччини. Понад 20 років у центрі міста організують продаж антикваріату та інших дрібниць. Відвідувачів зазвичай не буває менше ніж 20 тисяч.

Знайти розпродаж можна недалеко від центру міста, в Бюргервейде. На випадок дощу захід переноситься в торговий центр Hansa-Carré на Pfalzburger Strasse, 41.

У Кельні

Щосуботи працює блошиний ринок і в місті Кельні – Kölner Stadt Flohmarkt. Оскільки розташований він недалеко від університету, та асортимент більше орієнтований на студентську аудиторію. Тут легко знайти книги, підручники, пластинки, побутову техніку.

Виставити свої непотрібні вже конспекти, одяг або інші дрібниці може будь-який охочий за 38 євро. Благодійні барахолки тут не рідкість, зазвичай вони проходять у вечірній або нічний час доби.

У Дюссельдорфі

Ще один суботній ринок – на Аахенер-платц – є в Дюссельдорфі. Тільки тут є можливість дуже дешево купити дійсно унікальні антикварні предмети – газети, листівки, журнали, альбоми, відеокасети, фотоальбоми.

На території відвідувачів чекають різноманітні частування – німецькі ковбаски, закуски, кава. Панує святкова атмосфера змусить повернутися сюди ще не один раз.

Безліч блошиних ринків менше можна знайти в околицях Дюссельдорфа: в Ессені, в Бохумі, в Дортмунді, Мюнстері та інших невеликих містечках.

Де ще можна відвідати блошині ринки в Німеччині

Протягом останніх 18 років одне з найбільш знаменних нічних подій на землі Саксонія-Анхальт – нічний Магдебурзький блошиний ринок. Ярмарок приваблює тисячі відвідувачів щодня. Дати проведення та час роботи блошиного ринку в Магдебурзі можна подивитися на сайті Нахтфлохмаркт.

Інші популярні Flohmarkt в Німеччині: в місті Фрайбурзі (ринок знаходиться в районі Wiehre), Інгольштадті (блошиний ринок Selgros), Баден-Бадені (Flohmarkt Kaiserallee на Flugstrasse, 29).

Найближчі блошині ринки, які відбудуться у жовтні, відбудуться в Нюрнберзі (Fürther Strasse, 205), Дрездені (Эльбефлохмаркт на Käthe-Kollwitz-Ufer; блошиний ринок в Будинку преси на Devrienstraße, 9), в Аугсбурзі (на Friedberger Strasse, 134). Дивіться всі очікувані блошині ринки в Німеччині на сайтах Markt.de або Marktcom.de.

Правила відвідування блошиного ринку

Блошині ринки – це особлива зона, на відміну від звичайних супермаркетів або бутиків. Тут діють свої негласні правила, дотримуючись яких можна робити самі неймовірні та вигідні покупки. Корисні рекомендації для новачків блошиного шопінгу:

  • приходити треба заздалегідь – так з’являється можливість першому побачити і придбати бажану річ;
  • гроші бажано брати купюрами невеликого номіналу, включаючи монети, – товар, що купується без здачі, продавець скоріше погодиться поступитися за зниженою ціною;
  • дуже уважно оглядайте річ перед тим, як за неї заплатити, оскільки послуга повернення товару тут не діє;
  • заздалегідь намітьте список потрібних речей, концентруйтеся на ньому, інакше ризикуєте придбати багато чого зайвого;
  • якщо вважаєте, що ціна на товар сильно завищена, сміливо торгуйтеся – часто продавець легко може віддати річ за половину званої спочатку вартості.

Збираючись за покупками на барахолку, краще вдягатися просто, виключивши з гардероба на час прикраси або дорогі аксесуари. Так шанси на успішний результат торгів будуть значно вище.

Для того, щоб знайти потрібний базар, зазвичай достатньо ввести в інтернеті в пошуковому рядку Flohmarkt і назва міста. У результаті на карті з’являться всі міські барахолки з адресами, за якими неважко скласти маршрут. Повний список німецьких фломарктів за регіонами можна знайти на сайті Markt.de.

Причини популярності барахолок у німців

Серед німців блошині ринки користуються величезною популярністю. Причин декілька:

  1. Це вигідно і практично. З цим складно посперечатися, особливо якщо справа стосується придбання дитячих речей. Навіщо переплачувати за нову коляску чи ролики, які перестануть бути потрібними вже через кілька років. Простіше та економніше купити їх на блошиному ринку за цілком прийнятну ціну.
  2. Ретро – це модно. Вінтажні речі не виходять з моди ось уже кілька десятиліть. Це стосується й одягу, і предметів меблів. Тому любителі раритету є постійними відвідувачами блошиних ринків – оригінальні старовинні речі тут можна придбати за копійки.
  3. Творимо добро. Як це не дивно звучить, але, продаючи непотрібні більше речі, можна допомагати тим, хто цього потребує. Соціальна активність – один з найважливіших факторів для багатьох жителів Німеччини, що обумовлює їх участь у барахолках.
  4. Розвага – це теж важливо, адже багато Flohmärkte проходять дуже весело, у супроводі музики, пива і вуличної їжі просто неба. Для відвідувачів часто пропонуються різні конкурси, наприклад, дуже популярно караоке на блошиному ринку в Берліні в Мауер-парку.

Крім перерахованих причин відвідати німецьку барахолку у кожного можуть бути свої особисті підстави. Хтось раптом вирішив додати оригінальний ретро-декор в інтер’єр вітальні, а комусь просто набридло сидіти вдома у вихідний день. У будь-якому випадку, відвідування блошиного ринку – це завжди захопливо, цікаво і корисно.

Висновок

Блошині ринки в містах Німеччини – це не просто базари зі старими та непотрібними б/у товарами. Найчастіше на барахолку збираються як на свято або богемну тусовку, де можна поспілкуватися, смачно перекусити та придбати за дуже прийнятну ціну унікальні предмети старовини або вінтажні речі.

Такі заходи поширені по всій країні, так що відвідати їх можна не тільки в будь-якому великому місті, але і навіть в невеликих селищах.

Блошиний ринок в Німеччині: Відео

Статті по темі