Програма Work and travel Germany – одна з найпопулярніших програм працевлаштування та стажування іноземців в Європі у 2025 році. Вартість програми невисока, студентам надається можливість працювати не тільки влітку, але й взимку. Оплата в євро, практика спілкування німецькою мовою та ознайомлення з місцевою культурою і способом життя є безперечними перевагами для представників молодого покоління.
Що таке програма Work and travel
Work and travel – це міжнародна програма, завданням якої є працевлаштування іноземних студентів під час літніх або зимових канікул з метою культурного обміну між молоддю. Програма працює в таких країнах як США, Нова Зеландія, Іспанія, Болгарія, Франція, Греція, а також Німеччина.
У кожній країні умови роботи відрізняються, але і в межах однієї можуть бути різними, оскільки залежать від роботодавців. Тим не менш незалежно від держави головною метою програми є надання можливості іноземним студентам не тільки працювати, але також і практикувати мову, вивчати нову культуру і просто подорожувати.
Умови працевлаштування
Умови роботи по Work and travel можуть відрізнятися в залежності від роботодавців, тому детальна інформація повинна бути вказана у контракті з конкретним привітним обличчям. Всупереч деяким відмінностям, можна виділити наступні загальні умови роботи за Work and travel в Німеччині:
- оплата – від 8 до 11 євро на годину;
- 8 робочих годин на день;
- один вихідний в тиждень;
- тривалість контракту 2-3 місяці;
- період роботи – зима чи літо;
- житло може бути надано стороною, що запрошує;
- досвід роботи не вимагається, але від нього може залежати розмір оплати.
Популярні вакансії
Вакансії, на які можна претендувати в Німеччині, залежать багато в чому від рівня володіння німецькою мовою:
Рівень володіння німецькою мовою | Вакансії та сфери діяльності |
---|---|
А2 | Робота у сфері сільського господарства: ● збір фруктів і ягід – полуниця, чорниця, вишня, малина і так далі; ● збір овочів; ● робота в теплицях. |
В1 і вище | Робота у сфері ресторанного бізнесу: ● кухаря; ● бармени; ● бариста, ● помічники кухарів; ● офіціанти.Робота сфері готельного бізнесу: ● покоївки; ● портьє.Робота у сфері продажів: ● менеджери; ● помічники менеджерів.Робота в парках розваг: ● оператори атракціонів; ● продавці морозива. |
Як взяти участь у програмі
Для того щоб стати учасником програми, необхідно звернутися в посередницьке агентство, яке займається організацією поїздок за кордон. Зазвичай такі агентства з працевлаштування іноземців за кордон за програмою Work and travel беруть на себе наступні зобов’язання:
- підбір вакансії;
- переговори з роботодавцем;
- організація співбесіди;
- проведення тесту на знання німецької мови;
- допомога з покупкою квитків;
- допомога в підготовці документів;
- оформлення візи;
- зустріч після прибуття.
Вимоги до претендентів
Претендент на участь у Work and travel повинен відповідати деяким обов’язковим вимогам:
- бути студентом/аспірантом акредитованого вищого навчального закладу (денна або заочна форма);
- повернутися до навчання після закінчення робочого контракту;
- на момент подачі заяви володіти мовою на рівні, необхідному для отримання бажаної вакансії (бажано не менше ніж B1, інакше вибір вакансій буде набагато менше);
- вік претендента має бути від 18 до 35 років.
Необхідні документи
При реєстрації на участь у програмі в агентстві вимагають надати такі документи:
- закордонний паспорт;
- внутрішній паспорт;
- студентський квиток;
- анкета на участь у програмі.
Далі для участі у Work and travel потрібні будуть наступні папери:
- анкета Bewerbungsbogen (надається в агентстві);
- 2 фотографії 3,5х4,5;
- довідка з місця навчання (2 примірники);
- копія сертифікату про знання німецької мови (якщо є);
- копія водійського посвідчення (якщо є).
Деякі агентства вас також можуть попросити відзняти невелику відеопрезентацію німецькою мовою та/або написати невеликий твір, в якому потрібно коротко розповісти про ваше бажання відправитися на роботу за цією програмою.
Фінансові витрати на програму
Середня вартість програми Work and travel в Німеччину становить від 300 до 500 євро. При цьому бажано погоджувати зі співробітниками агентства, яке ви звертаєтеся, які витрати входять у програму, а які ви повинні оплачувати окремо.
В основному такі фінансові витрати, як оплата консульського і сервісного збору при оформленні візи, медичний страховий поліс і перельоти в обидві сторони, ви повинні оплачувати самі. Варто також враховувати, що житло та харчування припадати також оплачувати самостійно.
Середній щомісячний заробіток іноземців, які беруть участь у програмі, складає приблизно від 1000 до 1400 євро за умови 30-40 годин роботи в місяць.
Приблизні суми фінансових витрат на участь у програмі можна розглянути нижче в таблиці:
Фінансові витрати для участі у Work and travel | |
---|---|
Віза | для українців консульський збір становить 35 євро (для громадян різних країн СНД розмір консульських зборів може відрізнятися) |
Страховка | 60-70 євро |
Квитки | від 100 євро |
Проживання | 220-400 євро в місяць |
Харчування | 100-200 євро на місяць |
Інші програми для студентів
Якщо вакансії, пропоновані по програмі Work and travel, для вас не підходять, є й інші програми. Наприклад, у Німеччині також популярна програма Au pair. Вона орієнтована на працевлаштування в німецьких сім’ях на позицію няні або домробітниці. Брати участь у даній програмі мають право заявниці від 18 до 26 років, при цьому члени сімей, які влаштовуються іноземки, не повинні говорити їхньою рідною мовою або бути родичами заявниці.
Але якщо ви хочете поїхати в Німеччину не в цілях роботи, а метою отримання освіти, то для вас існує також великий вибір міжнародних програм обміну.
Висновок
Програма Work and travel доступна молодим жителям країн СНД у віці від 18 до 35 років не тільки в США, але і в багатьох країнах Європи, включаючи Німеччину. Для того щоб стати учасником програми, потрібно володіти німецькою мовою на рівні мінімум A2, бути студентом або аспірантом вищого навчального закладу та зобов’язатися продовжити навчальний процес після закінчення робочого контракту.
Головним завданням програми є не тільки надання студентам можливості попрацювати за кордоном, але і також вивчити німецьку культуру, попрактикувати мову, поспілкуватися з новими людьми й придбати новий цікавий досвід.
Взяти участь у програмі можна тільки за допомогою спеціального уповноваженого агентства, які організовує заповнення анкет, співбесіда з німецькою стороною, підготовку документів, квитків і несе відповідальність за багато інші організаційні питання, аж до посадки на літак і супроводу вас по прибутті.