Меню Закрити

Імміграція в Канаду для спеціалістів

Традиційно ця категорія іммігрантів становить основний потік осіб, які отримують статус постійного жителя Канади. Всього на економічний клас, куди включені програми для фахівців і бізнесменів, на період з 2018 по 2024 рік виділено 57% всіх імміграційних віз. Пояснюється це тим, що Канада потребує припливу працездатного населення. Головною проблемою Канади було і залишається старіння. Це означає, що частка непрацездатного населення в Канаді зростає, і щоб змінити цей баланс, Канада змушена залучати молоде працездатне населення. Іншою особливістю імміграції до Канади для спеціалістів є те, що потрібні люди з гарною освітою.

Імміграція в Канаду для спеціалістів

Імміграційні програми для фахівців

Канада знаходиться в авангарді четвертої технологічної революції, тому ставка робиться на спеціалістів таких професій, які будуть затребувані в майбутньому. З цих причин в рамках нової імміграційної політики ставка робиться на залучення молодих людей, які здобувають освіту і досвід роботи в Канаді. Тобто фактично проводиться натуралізація випускників канадських коледжів і університетів, які змогли влаштуватися на роботу в Канаді. Всі інші іммігранти економічного класу йдуть за залишковим принципом.

Фахівці можуть проходити як за програмами федерального рівня, так і провінційним програмами, яких кілька десятків. На федеральному рівні пропонується три програми – Federal Skilled Worker Program (FSWP), Canadian Experience Class (CEC) і Federal Skilled Trades Program (FSTP). На ці три програми виділяється чверть всіх видаваних імміграційних віз. При цьому наразі основну частину з цих імміграційних віз отримують ті, хто проходить за програмою Canadian Experience Class, а це в переважній більшості випускники канадських коледжів і університетів, які пропрацювали не менш як 1 рік в Канаді.

Також пропонується великий набір імміграційних програма для фахівців на провінційному рівні. Кожна програма пропонує свій набір імміграційних програма, тому в сукупності таких програм набирається кілька десятків.

Система попереднього відбору Exprerss Entry

Система попереднього відбору Exprerss EntryПочинаючи з 2015 року відбір заяв на імміграцію в Канаду проходить через систему попереднього відбору Express Entry. Система діє таким чином. Всі заявники, які планують проходити імміграцію по одній з федеральних програма для фахівців (Federal Skilled Worker Program, Canadian Experience Class і Federal Skilled Trades Program) подають заяву в систему Expreess Entry, потрапляючи в загальний “котел” Express Entry Pool.

Система Expreess Entry має свою власну шкалу нарахування заявникам балів. Регулярно, приблизно раз у 2-3 тижні, проводиться вибірка заяв. Під час вибірки задається прохідний бал. Ті заявники, які набирають прохідний бал і вище, отримують запрошення подати повний пакет документів для проходження імміграції. Також вказується, за якою програмою їх обрали, щоб вони підготували і подали відповідний пакет документів.

Відбір заяв проводиться таким чином, щоб їх кількість не перевищила річну квоту по кожній з імміграційних програм. Ті заяви, по яких не було видано запрошення продовжити імміграційний процес, видаляються з бази даних. При цьому у заявника є можливість подавати на наступний рік заява заново.

Через систему Express Entry проводиться також подача заяв по провінційним програмами, про що буде написано нижче.

Федеральна програма Canadian Experience Class

Федеральна імміграційна програма Canadian Experience Class зараз це основна програма економічного класу для фахівців. По ній імміграцію в Канаду можуть проходити висококваліфіковані фахівці, які пропрацювали в Канаді не менше 1 року. До заявникам пред’являється також ряд інших вимог, але головним залишається наявність досвіду роботи в Канаді.

При тому, що іноземцям отримати запрошення на роботу в Канаді досить складно, фактично ця робота повністю заточена на випускників канадських коледжів і університетів, у яких як раз особливих проблем з працевлаштуванням у Канаді не виникає.

За цією програмою видається 20%-25% всіх імміграційних віз.

Федеральна програма Federal Skilled Worker Program

Федеральна програмаСуть програми Federal Skilled Worker Program полягає в тому, що бажають пройти по ній повинні набрати певну кількість балів. Бали нараховуються за низкою параметрів, включаючи рівень освіти, рівень володіння англійською або французькою мовою, вік, і, найголовніше, досвід роботи, який для цієї програми є ключовим фактором. Якщо заявник набирає кількість балів вище прохідного, він може розраховувати на успішне проходження цієї програми.

Дана програма має зрозумілі критерії відбору і дозволяє набрати прохідний бал заявникам з вищою освітою, досвідом роботи за фахом протягом декількох років і з хорошим знанням англійської або французької мови. З цієї причини програма Federal Skilled Worker Program довгий час була основною програмою для проходження імміграції в Канаду для фахівців.

Зараз дана програма втратила свою актуальність через запровадження системи попереднього відбору Express Entry. Оскільки система Express Entry проводить нарахування балів за своєю власною методикою, тим, хто розраховує на проходження по програмі Federal Skilled Worker Program, вкрай рідко вдається набрати потрібну кількість балів всередині Express Entry, тому вони рідко отримують запрошення на подачу документів для проходження імміграції.

Федеральна програма Federal Skilled Trades Program

Імміграційна програма Federal Skilled Trades Program орієнтована на працівників професій, що не потребують високого рівня освіти. За цією програмою приймаються фахівці тих професій, на які у Канаді існує підвищений попит. У першу чергу це стосується працівників будівельної та нафтової промисловості, включаючи електриків, зварювальників, операторів обладнання важкого машинобудування, монтажників нафтових трубопроводів і т. д.

Відмінність цієї програми від програми Federal Skilled Worker Program полягає в більш низьких вимогах до освіти й рівня володіння англійською мовою. Проте, у відбіркових вимоги є такий важливий момент, як необхідність мати пропозиції про найм на роботу (offer of employment) у Канаді або наявність сертифіката кваліфікації (certificate of qualification) від провінції, де даний фахівець буде працювати, для підтвердження того, що заявник може приступити до роботи відразу по приїзду. І те, і інше отримати зовсім не просто.

Заяву на імміграцію по даній програмі також потрібно подавати через систему Express Entry. Оскільки при звичайних вибірках шансів потрапити в число відібраних кандидатів, які подали заяву по програмі Federal Skilled Trades Program немає ніяких, для них проводять окремі вибірки. У 2017 році були дві такі вибірки, за результатами яких було видано 905 запрошень подати документи для проходження імміграції.

Провінційні імміграційні програми

Провінційні імміграційні програмиКрім федеральних програм, більшість канадських провінцій мають свої власні імміграційні програми, спрямовані на залучення кваліфікованих фахівців у цю провінцію. Як правило, умовою для проходження по цих програм є наявність запрошення на роботу, видане потенційного іммігранту роботодавцем з цієї провінції. Запрошення повинно завірятися у міністерстві праці та соціального розвитку Канади (ESDC).

У тому випадку, якщо таке запрошення на роботу є, і взагалі ви задовольняєте вимогам однієї з імміграційних програм провінції, вам потрібно звертатися із заявою не імміграцію в імміграційні органи даної провінції. Якщо провінція вважатиме, що ви підходите їй, вам буде виданий Provincial Nomination Certificate.

Далі, в залежності від програми, ви повинні або подати заяву на імміграцію та необхідні документи в канадське посольство, або подати заяву в систему попереднього відбору Express Entry, вказавши наявність Provincial Nomination Certificate, що дасть вам пріоритетне перевагу.

Також, починаючи з середини 2017 року, ряд провінцій став практикувати відбір заявників в системі попереднього відбору Express Entry, проводячи свої власні вибірки за певними критеріями. При таких вибірках відбираються кандидати, які не мають запрошення на роботу в Канаді, але які потрібні цій провінції. Такий підхід фактично підміняє федеральні програми Federal Skilled Worker Program і Federal Skilled Trades Program. Починаючи з 2018 року всі провінції стали переходити на цю систему відбору, скасовуючи всі інші програми, які не пов’язані з наявністю запрошення на роботу в цю провінцію.

Проходження імміграційного процесу

Після того, як імміграційна програма обрана, потрібно уважно вивчити всі вимоги і ознайомитися з усіма інструкціями по проходженню по цій програмі. Також потрібно познайомитися з процедурою подачі заяви за схемою Express Entry.

Зокрема, дуже важливо належним чином підготувати документи, щоб вони повністю відповідали вимогам, що пред’являються. Бажано підготувати ці документи заздалегідь. При видачі запрошення на подачу документів на це дається обмежений час. Підготувати всі документи в потрібному вигляді і обсязі у зазначені терміни вкрай складно, а часом і просто неможливо. Тому настійно рекомендуємо підготувати всі документи заздалегідь, до того, як ви будете подавати заяву в систему Express Entry.

Всю необхідну інформацію по кожній з програм і процедури подачі заяв Express Entry ви можете знайти на офіційному сайті міністерства громадянства та імміграції Канади. Ви також можете скористатися послугами ліцензованих імміграційних фахівців.

Іміграція в Канаду: Відео

Статті по темі