Меню Закрити

Як імігрувати в Канаду через роботу


Найбільш надійний шлях іммігрувати в Канаду лежить через працевлаштування. Крім того, що спочатку знімаються питання матеріального характеру, оскільки ви з самого початку отримуєте зарплату, досвід роботи в Канаді та наявність запрошення на роботу дозволяє вам швидко і надійно пройти імміграційний процес. Однак, при всій привабливості цього шляху, є одна велика проблема, з якою стикається більшість іноземців – знайти роботу в Канаді у 2020 році та отримати офіційно оформлене запрошення від роботодавця досить складно, бо Канада строго охороняє свій ринок праці від іноземних працівників.

Як іммігрувати в Канаду через працевлаштування

Імміграційні програми

Крім того, що досвід роботи в Канаді або просто факт наявності запрошення на роботу в Канаду дає додаткові переваги при проходженні імміграції з низки програм, є імміграційні програми, які орієнтовані виключно на цю категорію.

Найкращою імміграційною програмою, орієнтованою на людей з досвідом роботи в Канаді, можна назвати федеральну програму Canadian Experienced Class. Головною вимогою за нею є наявність досвіду роботи в Канаді терміном не менше 1 року. Тобто в тому випадку, якщо ви отримали запрошення на роботу в Канаду і пропрацювали в країні не менше 1 року, ви можете подавати заяву на імміграцію за цією програмою.

Зараз це основна програма, по якій проходять імміграцію фахівці, оскільки система попереднього відбору Express Entry налаштована в основному на добір саме таких кандидатів.

Інша федеральна програма, яка дає велику перевагу мають запрошення на роботу в Канаді, це Federal Skilled Worker Program. Програма орієнтована на кваліфікованих фахівців зі стажем. Вимоги проходження по ній досить прості і необхідний прохідний бал набрати по ній нескладно.

Однак без запрошення на роботу в Канаді на цю програму не доводиться розраховувати. Річ у тім, що без наявності запрошення на роботу вкрай складно пройти попередній відбір по системі Express Entry, а без цього ваша заява не потрапить на розгляд до імміграційні органи, навіть якщо набрати прохідний бал за програмою Federal Skilled Worker Program.

Для осіб з робочими спеціальностями, які задовольняють критеріям федеральної імміграційної програми Federal Skilled Trades Program, наявність досвіду роботи в Канаді або наявність запрошення на роботу в Канаді також дає значну перевагу у порівнянні з іншими заявниками.

Якщо говорити про програму Federal Skilled Trades Program, то по ній ситуація без запрошення на роботу не так безнадійна, як у випадку програми Federal Skilled Worker Program. За результатами вибірок 2017 року по системі Express Entry було відібрано 905 кандидатів, у яких не було запрошення на роботу в Канаді. За програмою Federal Skilled Worker Program такої статистики немає, але все вказує, що якщо по ній когось і відбирали, то тільки з дуже високим рівнем освіти і вільним володінням англійською та французькою мовами.

Читайте також:  Робота інженером в Канаді

Крім федеральних програм, практично всі провінції Канади мають свої імміграційні програми, орієнтовані на осіб, які мають запрошення на роботу в цих провінціях. Головним пунктом цих програм є наявність завіреного в Employment and Social Development Canada запрошення на роботу від місцевого роботодавця, який задовольняє ряду вимог. Варто сказати, що отримати таке запрошення непросто.

Оформлення запрошення на роботу

Оформлення запрошення на роботуІноземцям, які не мають статусу постійного жителя Канади, для того, щоб працювати в Канаді, потрібно отримувати дозвіл на роботу Work Permit. Він видається на строк укладеного з роботодавцем контракту, і безпосередньо прив’язаний до даного роботодавця. Після знайдення роботодавця, він повинен видати вам запрошення на роботу Job Offer.

Потім це запрошення подається в міністерство праці і соціального розвитку. Там воно розглядається, і якщо у чиновників не буде заперечень, то на нього видається позитивний висновок Labour Market Impact Assessment. Даний висновок підтверджує, що на цю роботу можуть запрошуватися працівники з-за кордону.

Дозвіл на роботу суворо визначає умови, на яких вам дозволено працювати в Канаді, включаючи тип роботи, яку вам дозволено виконувати, того роботодавця, на якого вам дозволено працювати, де і як довго ви можете працювати, і так далі. Отримане дозвіл на роботу не гарантує, що вас не звільнять. Роботодавець має повне право звільнити вас, якщо вирішить, що більше не потребує ваших послугах. У цьому випадку ви повинні залишити країну, або терміново знайти нового роботодавця і оформити новий дозвіл на роботу.

Подача заяви на імміграцію

Як вже було зазначено вище, як тільки ви отримали Job Offer і Labour Market Impact Assessment (якщо він потрібен), ви можете подавати заяву на імміграцію по одній з федеральних програм Federal Skilled Worker Program або Federal Skilled Trades Program, або відповідної провінційній програмі. При цьому ви повинні відповідати й іншим умовам, які пред’являються за обраною програмою.

У тому випадку, якщо ви не вписується у вимоги федеральних програм або відповідної провінційної програми, має сенс попрацювати в Канаді, набрати стаж роботи більше 1 року, і потім подавати на імміграцію за федеральною програмою Canadian Experience Class.

Читайте також:  Як знайти роботу будівельником у Канаді українцю

Перед тим, як подавати заяву на імміграцію, слід вивчити вимоги по кожній з доступних програм, щоб оцінити свої шанси, з’ясувати процедуру подачі заяви і підготувати документи, які необхідно додати до заяви. Кожна програма має свої специфічні вимоги, які варто з’ясовувати безпосередньо перед подачею заяви, оскільки ці вимоги та процедура подачі регулярно переглядаються і змінюються.

Особливості пошуку роботи в Канаді

Особливості пошуку роботи в КанадіПри всій привабливості імміграції в Канаду через працевлаштування, є кілька моментів, які роблять цей шлях досить складним. По-перше, канадські роботодавці неохоче беруть на роботу іноземців, якщо не знають їх. У Канаді немає нестачі кваліфікованої робочої сили, тому у роботодавця є можливість з кого вибирати. Іноземні фахівці на тлі місцевих працівників мають ряд явних мінусів, включаючи дуже хороше знання англійської мови, не дуже добре знання місцевих реалій, відсутність канадського досвіду роботи (який для роботодавця є дуже важливим), і т. д. Тому брати на роботу людину, в якій вони не впевнені, ніхто особливо поспішати не буде.

Інша справа, якщо вас знають по роботі в цій компанії – наприклад, ви працювали у зарубіжному філіалі цієї компанії, або вам можуть дати рекомендації з відомої компанії, в якій ви працювали, або ви добре відомі своїми досягненнями в якійсь області.

По-друге, компанія, яка дає запрошення на роботу, повинна задовольняти ряду вимог, щоб мати таку можливість. Зокрема, до неї пред’являються певні вимоги за фінансовими показниками, за кількістю працівників і т. д. Також така компанія повинна показати, що вона не може знайти потрібного працівника в Канаді, і іншого виходу, як запросити фахівця з-за кордону, у неї немає.

Ви повинні розуміти, що для того, щоб знайти роботу в Канаді, вам потрібно зробити серйозні зусилля. Очікувати, що вас візьмуть тільки за фактом того, що ви шукайте роботу, не варто.

Варто також відзначити, що в області отримання запрошення на роботу, якщо ви користуєтеся послугами посередників, дуже високий відсоток шахрайства, про що спеціально попереджає міністерство громадянства та імміграції Канади. Тому найбільш надійний шлях пошуку роботодавця полягає в тому, щоб шукати його самому, без допомоги посередників.

Читайте також:  Зарплата в Канаді за професіями

Влаштування на роботу через навчання

Оскільки отримати запрошення на роботу в Канаді непросто, хорошим виходом у цій ситуації є навчання в Канаді. У тому випадку, якщо ви відучилися в канадському коледжі як мінімум два роки, вам дається дозвіл на роботу Post Graduate Work Permit на 3 роки, з яким ви можете влаштовуватися куди завгодно. Також наявність канадського освіти значно підвищує ваші шанси знайти роботу.

Іміграція в Канаду: Відео


Статті по темі