Меню Закрити

Провінційні програми Provincial Nominee Programs (PNP) в Канаді

Крім набору федеральних імміграційних програм, все провінції Канади мають свої власні імміграційні програми у 2024 році, орієнтовані на залучення певних категорій іноземців в дану провінцію. Зараз кожна провінція пропонує унікальний набір імміграційних програм, що відрізняється від програм інших провінцій. Це дає можливість іммігрувати в Канаду тим категоріям іноземців, що не виписуються в вимоги федеральних програм.

Провінційні програми Provincial Nominee Programs

Провінційні програми Канади

Квоти на провінційні програми завжди були порівняно невеликими, однак вони збільшуються рік від року. Зокрема, у  році на них виділено 55 тисяч імміграційних віз, в той час, як до наступного року це число збільшиться до 68 тисяч.

Також в останні роки йде уніфікація провінційних програм і заміщення ними ряду федеральних програм, з передачею провінціях функцій відбору потрібних їм фахівців і бізнесменів.

Окремо від усіх провінцій варто франкомовна провінція Квебек, яка має свої, досить великі квоти на число прийнятих іммігрантів – 30 тисяч імміграційних віз. Також особливістю імміграційної політики провінції Квебек є те, що вона використовує програми, ідентичні закритим зараз федеральних програм, які відрізняються від імміграційних програм всіх інших провінцій.

Як влаштована імміграційна система Канади

Для розуміння місця провінційних програм в імміграційній системі країни потрібно згадати про федеративний устрій Канади. За конституцією Канада це країна провінцій,  що добровільно об’єдналися, кожна з яких має велику ступінь самостійності, включаючи власну систему охорони здоров’я та освіти, свою законодавчу базу і т.д. Тобто фактично кожна провінція це незалежна держава, яка входить в об’єднання під назвою Канада.

Згідно з угодою між провінціями, частина важливих функцій, як, наприклад оборона і міжнародна політика, повністю передані у відання федерального уряду. Імміграційна політика Канади також є прерогативою держави, а не окремих провінцій.

Проте, по ряду причин провінціях Канади було дано право на самостійний відбір іммігрантів, які б максимально відповідали потребам провінції. В результаті імміграційна система Канади складається з федеральних програм і провінційних програм.

При цьому потрібно розуміти, що по суті своїй провінційні імміграційні програми це не більше ніж процедура відбору кандидатів на імміграцію в Канаду, але ніяк не автономно діючі імміграційні системи. Всі питання затвердження та видачі імміграційних віз залишаються прерогативою федерального рівня.

Тому, якщо говорити про федеральні імміграційні програми, то це однорівнева система прямої дії. У випадку з провінційними програмами ми маємо справу з дворівневою системою, в якій провінційний рівень виконує функцію попереднього відбору кандидатів на імміграцію.

Як працює система провінційних програм

Існує два типи імміграційних провінційних програм.

Спочатку провінційні програми працювали в такий спосіб. Особа, зацікавлена в проходженні імміграції по одній з провінційних програм, подавало заяву в імміграційні органи даної провінції. Там його заява розглядалася, і якщо кандидат задовольняв вимогам програми, йому видавався Provincial Nomination Certificate, що було свідченням позитивного рішення на провінційному рівні.

Заявник також повинен був подати заяву на імміграцію в федеральні імміграційні органи, приклавши Provincial Nomination Certificate і необхідні документи.

Пізніше для ряду провінційних програм було введено вимогу подачі заяви в систему попереднього відбору Express Entry після схвалення кандидата на рівні провінції. По суті, це абсолютно зайва дія, оскільки наявність Provincial Nomination Certificate дає безумовний пріоритет і заяву потрапляє до вибірки, після чого видається запрошення подавати заяву і необхідні документи в федеральні імміграційні органи.

Після того, як заяву і документи подавалися в федеральні органи, там проводилося розгляд і необхідні перевірки, після чого виносилося рішення, видаватиме заявникові імміграційні візи чи ні. Дана система функціонує досі. Орієнтована вона в основному на тих, хто працює на території тієї чи іншої провінції, має запрошення на роботу від роботодавця з цієї провінції, або має підтримку від груп або організацій з цієї провінції.

Однак починаючи з 2017 року провінції стали вводити імміграційні програми нового типу. Їх зміст полягає в тому, що провінції відбирають потрібних їм спеціалістів в загальній базі даних заяв, поданих за федеральною системою попереднього відбору Express Entry.

Тим, чиї заяви були відібрані провінцією, надсилаються запрошення пройти по імміграційній програмі даної провінції. Якщо відібраний заявник погоджується, йому дається Provincial Nomination Certificatei запрошення подати заяву та документи в федеральні імміграційні органи для оформлення імміграційних віз.

Все говорить про те, що в найближчі роки основний упор провінції будуть робити саме на ці програми, на них буде виділятися найбільша квота. На програми старого типу, які, мабуть, збережуться, буде виділятися зовсім невелика квота.

Подача заяви на імміграцію по одній з провінційних програм

Якщо ви плануєте проходити імміграцію в Канаду по одній з провінційних програм, слід уважно вивчити всі наявні на поточний момент програми та умови проходження по ним. Річ у тому, що провінційні програми Канади знаходяться в процесі трансформації, тому правила проходження по ним постійно змінюються. Також не виключено, що ряд програм може бути закритий в найближчому майбутньому, в той час, як на зміну їм з’являться нові.

Всі процедурні питання, включаючи подачу заяви, коштувати уточнювати в провінційних імміграційних органах. Нарешті, ви повинні знати, що проходячи по імміграційній програмі тієї чи іншої провінції, після приїзду в Канаду ви повинні оселитися в цій провінції. Тому, перш ніж вибирати провінційну програму, має змив вивчити, які умови життя в цій провінції, і чи буде вам там комфортно – життя в різних провінціях відрізняється досить сильно.

Статті по темі