Меню Закрити

Федеральна програма еміграції Federal Skilled Worker Program (FSWP)

Довгий час ця програма була основною, за якої закордонні фахівці проходили імміграцію в Канаду. Однак починаючи з 2015 року, коли в Канаді виробили нову імміграційну політику і ввели систему попереднього відбору Express Entry, дана програма втратила свою актуальність. Сама по собі програма Federal Skilled Worker Program досить реалістична і дозволяє розраховувати на успішне проходження імміграції практично будь-якого фахівця з вищою освітою, достатнім досвідом роботи за фахом і хорошим володінням англійською або французькою мовою. Однак проблема в тому, що система попереднього відбору Express Entry налаштована таким чином, що заявники за цією програмою практично не мають шансів бути вибраними для отримання запрошення на подачу документів. Тому, навіть набираючи прохідний бал за програмою FSWP у 2024 році, шансів пройти по ній зараз дуже мало.

Федеральна програма еміграції Federal Skilled Worker Program

Загальні відомості про програму

Програма FSWP орієнтована на фахівців, які завдяки наявності у них доброї освіти і навичок роботи з потрібною в Канаді спеціальності, мають потенційну можливість успішно влаштуватися на роботу після в’їзду в країну.

Відбір по даній програмі відбувається наступним чином. Існує набір параметрів, по кожному з яких нараховуються бали. Якщо сукупний бал за всіма параметрами вище прохідних 67 балів, то заявник задовольняє вимогам даної програми.

Мінімальні вимоги по програмі

Є ряд обов’язкових вимог, яким повинен відповідати заявник за програмою Federal Skilled Worker Program. Зокрема, до них відносяться наступні вимоги:

1. Заявник повинен мати як мінімум 1 рік досвіду роботи за фахом останніх 10 років. При цьому спеціальності повинна бути не нижче певного рівня по канадському класифікатором робіт NOC – skill type 0, skill levels A або B. Фактично мова йде про роботу за фахом, яка потребує в основному вищої освіти.

2. Заявник повинен показати володіння англійською або французькою мовою не нижче певного рівня. Володіння однією з державних мов Канади завжди було важливим моментом при ухваленні рішення про видачу імміграційних віз. У новій системі відбору цьому параметру додали ще більше ваги. Рівень володіння мовою оцінюється за результатами складеного тесту. Зокрема, для англійської мови це можуть бути результати тесту CELPIP або IELTS, для французького – TEF.

Якщо результати тесту не відповідають мінімальним вимогам, заява не розглядатиметься. Такою мінімальною вимогою є володіння англійською або французькою мовою на рівні не нижче CLB 7 по всіх чотирьох модулях (читання, письмо, розмовні навички та розуміння на слух).

3. Заявник повинен довести наявність у нього освіти, яке як мінімум відповідає канадському освіти після закінчення школи.
Дипломи про здобуту освіту, включаючи дипломи про вищу освіту, повинні пройти оцінку в спеціальних канадських організаціях, що проводять оцінку зарубіжного освіти. Без наявності оцінки вашої освіти на відповідність канадському еквіваленту дане освіта не буде визнано канадськими імміграційними органами.

У тому випадку, якщо ви задовольняєте усім трьом мінімальним вимогам, ви можете подавати заяву на імміграцію за програмою FSWP. В іншому випадку ваше заяву навіть не буде прийнято.

Параметри нарахування прохідного бала

Параметри нарахування прохідного балаПрограма Federal Skilled Worker Program відрізняється від інших програм тим, що відбір за нею проводиться за бального принципом. Це означає, що заявник повинен набрати сукупно не менше 67 балів. У тому випадку, якщо він набирає менше 67 балів, його заява не буде прийнято до розгляду.

Підрахунок балів провадиться за 6 різним параметрам.

1. Рівень володіння англійською або французькою мовою. Природно, чим вище рівень володіння однією з державних мов, тим більше шансів у вас успішно пройти імміграцію. Якщо ви можете показати гарне володіння і англійською, і французькою мовами, то ваші шанси стають ще вище. При цьому існують мінімальні вимоги щодо рівня володіння основною мовою, який повинен бути не нижче CLB 7 по всіх чотирьох модулів (читання, письмо, розмовні навички та розуміння на слух). Якщо рівень володіння основною мовою нижче CLB 7 хоча б по одному з модулів, ваша заява не буде прийнято до розгляду. Максимальна кількість балів, яку ви можете набрати по даному параметру – 28 балів.

2. Рівень освіти. Освіту при проходженні по даній програмі відіграє важливу роль. Чим вище рівень вашої освіти, тим більше балів ви набираєте. При цьому існують мінімальні вимоги щодо рівня освіти – ви повинні як мінімум закінчити середню школу. Якщо ця умова не виконується, ваша заява не буде прийнято до розгляду. Всі отримані вами дипломи про освіту повинні бути оцінені у канадських оціночних організаціях на предмет відповідності з канадським освітою. Максимальна кількість балів, яку ви можете набрати по даному параметру – 25 балів.

3. Досвід роботи. Крім того, що ви повинні мати як мінімум 1 рік роботи за спеціальністю певного рівня, щоб вашу заяву прийняли до розгляду, для того, щоб підвищити шанси на успішне проходження імміграції, бажано мати більше ніж 1 рік роботи. Зокрема, якщо ви маєте 6 років (або більше) роботи за спеціальністю, ви отримуєте максимальну кількість балів по даному параметру. Зараховується робота лише за тими спеціальностями, які належить до рівнів Skill Type 0, або Skill Level A і Skill Level B канадського класифікатора NOC. Максимальна кількість балів, яку ви можете набрати по даному параметру – 15 балів.

4. Вік. Для того, щоб отримати максимальну кількість балів по даному параметру, вам повинно бути від 18 до 35 років. Чим далі ви йдете по віковій шкалою від 35 років, тим більше балів ви втрачаєте. В 47 років ви вже не отримуєте за цим параметром нічого. Потрібно розуміти, що заданий віковий коридор 18-35 років відображає політику відбору, і якщо вам помітно більше 35, то ваші шанси зменшуються навіть не стільки через недобір балів, скільки з-за відносини чиновників, які виробляють відбір. Максимальна кількість балів, яку ви можете набрати по даному параметру – 12 балів.

5. Наявність запрошення на роботу в Канаді. Варто сказати, що до недавнього часу мало хто міг похвалитися виконанням цієї умови і набором балів по даному параметру. Проте, якщо ви отримали запрошення на роботу в Канаді, або в межах системи відбору Express Entry, це як мінімум значно підвищує ваші шанси. В цілому ж наявність запрошення на роботу в Канаді в більшості випадків гарантує вам успішне проходження імміграційного процесу. Максимальна кількість балів, яку ви можете набрати по даному параметру – 10 балів.

6. Здатність до адаптації. Даний параметр дозволяє заявнику отримати додаткові бали у зв’язку з тим, що певні обставини його біографії дозволяють розраховувати йому швидше та простіше, ніж іншим, влаштуватися в Канаді. Зокрема, до таких моментів відносяться хороший рівень володіння чоловіком або дружиною англійською або французькою мовою; наявність близьких родичів у Канаді; факт навчання або роботи в Канаді як самого заявника, так і її дружини або чоловіка. Максимальна кількість балів, яку ви можете набрати по даному параметру – 10 балів.

Як вже зазначалося вище, ключовим моментом для того, щоб заяву було відібрано для обробки в імміграційних органах, є отримання запрошення на роботу. Проте навіть для того, щоб вас запросили на роботу, такі фактори, як гарну освіту, значний досвід роботи за фахом, порівняно молодий вік і, звичайно ж, добре володіння англійською мовою будуть вирішальними – коли у роботодавця є можливість вибирати, він буде обирати кращих з кращих.

– підрахунок балів для програми
– схема нарахування балів для програми

Додаткові вимоги

Навіть при тому, що вашу заяву було відібрано в рамках системи відбору Express Entry і відправлено на обробку в імміграційні органи, і ви задовольняєте вимогам програми, це не означає гарантованої видачі вам імміграційних віз.

На додаток до всього заявник повинен показати:

  • добрий стан здоров’я, як свого, так і членів сім’ї. Це встановлюється в процесі проходження медкомісії всіма членами родини в акредитованих в міністерстві громадянства та імміграції Канади медичних установах.
  • відсутність кримінального минулого у заявника та членів його сім’ї, а також відсутність будь-яких інших фактів біографії, які роблять їх потенційно небезпечними для канадського суспільства.
  • наявність грошових сум, необхідних для проживання перше час в Канаді. Розмір цих сум змінюється щороку. Ви повинні показати їх наявність перед тим, як отримати імміграційні візи.

У разі, якщо ви не зможете задовольнити імміграційні органи Канади хоча б по одному з перерахованих вище факторів, вам буде виданий відмову за вашою заявою.

Залежні члени сім’ї

Разом з особою, яка подає заяву на імміграцію в Канаду, проходити імміграційний процес можуть члени його сім’ї, до яких відносяться чоловік/дружина/партнер по цивільному шлюбу, та неповнолітні діти основного заявника та його чоловіка/дружини/партнера по цивільному шлюбу.

Всі члени сім’ї, які планують іммігрувати разом з основним заявником, включаються до його заяву. У разі, якщо основний заявник отримує імміграційну візу, всі члени його сім’ї, включені в заяву, також автоматично отримують імміграційні візи.

Процедура подачі заяви за програмою FSWP

Процедура подачі заяви за програмою FSWPПочинаючи з 2015 року подача заяви на імміграцію за всіма програмами економічного класу, куди включена в тому числі програма Federal Skilled Worker Program, здійснюється через систему Express Entry.

Подача заяви проводиться в електронному вигляді. Шляхом заповнення форми на сайті системи ви створюєте ваш індивідуальний профіль (profile) Express Entry Profile в єдиній базі даних. При заповненні форми ви повідомляєте про себе необхідні дані без вказівки програми, з якої ви хочете проходити імміграцію.

Після того, як заяву подано, проводиться перевірка, задовольняє чи ви прохідним вимогам хоча б однієї з програм економічного потоку. Якщо відповідь позитивна – тобто ви задовольняєте прохідним вимогам програми – ваші дані будуть переведені в загальний “котел” кандидатів – Pool of Candidates.

Далі за заявою нараховуються бали вже по системі Express Entry (відрізняється від системи нарахування балів FSWP) згідно з алгоритмом Comprehensive Ranking System (CRS). Максимально можлива кількість набраних балів – 1200. Чим вище бал, тим більше у вас шансів на успішне проходження імміграції в Канаду.

Імміграційні органи проводять регулярні вибірки заяв із загального “котла” (Rounds of Invitation) приблизно раз у 2-3 тижні. У процесі таких вибірок відбирають ті заяви, які набирають бал за системою CRS не нижче прохідного. Прохідний бал встановлюється свій для кожної конкретної вибірки.

Специфіка нарахування балів за системою Express Entry така, що набрати по ній бал, достатній для потрапляння у вибірку за програмою Federal Skilled Worker Program, вкрай складно. Однак, якщо вашу заяву було відібрано, вам буде видано запрошення Invitation to Apply подати повний пакет документів на імміграцію за програмою.

На подачу документів відводиться 90 днів. Якщо ви не встигли подати документи в цей строк, запрошення Invitation to Apply анулюється, а ваша заява видаляється з бази даних Express Entry Pool. Після того, як документи подані в посольство, їх розгляд ведеться згідно з правилами і процедурою програми FSWP.

Перспективи проходження по програмі FSWP

Хоча на момент підготовки даних матеріалів ситуація була така, що проходять за програмою шанси на проходження через систему попереднього відбору Express Entry були невисокі, все одно має сенс подавати заяву за цією програмою.

Річ у тім, що нова система тільки почала працювати, вона ще перебуває в процесі трансформації, тому цілком можна очікувати змін в кращу сторону.

Увага: вимоги за даною програмою можуть бути змінені в будь-який час, або вона може бути закрита в будь-який момент. У тому випадку, якщо ви плануєте проходити за програмою Federal Skilled Worker Program, обов’язково уточніть поточні вимоги і статус цієї програми на сайті міністерства громадянства та імміграції Канади (www.cic.gc.ca). Інформація в цій статті наведено для загального ознайомлення і не є офіційною.

Зокрема, новий підхід припускає, що канадські компанії, яким потрібні фахівці, будуть відбирати їх собі в базі даних системи Express Entry. Якщо ваша заява буде у цій базі даних, ви можете отримати запрошення від такої компанії, за що вам будуть дані додаткові бали за системою CRS. Цих балів може бути достатньо, щоб ви могли потрапити в чергову вибірку Express Entry.

Поки описана вище схема не працює, хоча функціонал нової системи відбору іммігрантів замислювався саме таким чином. Можливо, це лише питання часу.

Зате за такою схемою вже почали працювати деякі провінційні програми. Починаючи з 2017 року провінції стали вводити нові імміграційні програми, які працюють за описаним вище принципом – вони відбирають потрібних провінції фахівців в базі даних Express Entry. Відібраним спеціалістам видається запрошення від провінції, що фактично означає майже гарантоване успішне проходження імміграції в Канаду. Ці програми не мають нічого спільного з федеральною програмою FSWP, однак націлені на добір саме тих, хто розраховує на проходження по програмі Federal Skilled Worker Program.

Огляд програмы FSWP: Відео

Статті по темі