Меню Закрити

Імміграція в Манітобу

Канада належить до числа країн, чиє населення, в основній своїй масі складається з іммігрантів, які приїхали в пошуках кращої долі. Територія її розділена на провінції, у кожній з яких більшою чи меншою мірою представлені певні національності. Самою “українською” стала провінція Манітоба. Її головне місто Вінніпег щорічно приймає сотні претендентів на нове життя з країн пострадянського простору.

Імміграція до Манітоби

Провінція Манітоба в Канаді

Манітоба займає велику територію в центрі Канади. Вона багата на озера, ліси і родючі грунти. Тому не дивно, що у неї добре розвинене сільське господарство, тваринництво, а також промислові види діяльності. Однак цю провінцію не можна назвати аграрної. У ній працюють промислові підприємства, торгові, логістичні та будівельні компанії.

Всього в провінції проживає 1,2 мільйона осіб. За статистикою на 2024 рік 4% з них припадає на частку українців, які переїхали в Канаду. Українська громада більш численна. Кількість її членів досягає 14% від населення. Ще один пласт україномовних жителів представляють євреї. Їх у Манітобі налічується 2%.

Безробіття в провінції не перевищує 5%, що нижче, ніж середній показник по Канаді. У Манітобі постійно відчувається нестача трудових ресурсів, тому влада провінції з задоволенням приймають здібних і освічених людей з інших країн, здатних запропонувати послуги висококваліфікованих фахівців.

Клімат в провінції відрізняється різкою континентальністю. Тому місцеві жителі повною мірою відчувають і холод взимку, і спеку влітку. Погода позначається і на місцевій флорі і фауні. Ліси переважно представлені соснами, березами й тополями. Озера є центром життя різних порід риб і птахів. А в північній частині території зустрічаються білі ведмеді.

Практично половина всього населення воліє жити в розвинутому і культурному Вінніпезі. Саме у столиці зосереджені ділові офіси, торговельні центри, театри, спортивні споруди. Тут же розташовані представництва Boeing, а також знаходиться Манітобського університету, який входить до числа 500 кращих академічних закладів світу. Вінніпег займає 8 місце за величиною серед інших міст Канади.

Середній розмір зарплати в провінції складає приблизно 1000 доларів США. Але за рахунок низького рівня витрат на харчування, оренду житла і комунальні послуги, жителі Манітоби можуть дозволити собі досить комфортну життя. Податкові ставки в провінції також невисокі, завдяки чому в цій місцевості зафіксовані найсуттєвіші серед канадських провінцій показники щодо купівлі населенням нерухомості.

Манітоба є не тільки ділової, культурної та промисловою територією. У провінції широко розвинений міжнародний туризм. До пам’яток Манітоби можна віднести:

 • Природні заповідники, населені рідкісними видами тварин;
 • Картинні галереї;
 • Собор Святого Боніфація;
 • Музей освоєння Канади;
 • Музей прав людини;
 • Мис Колумбії;
 • Річку Нельсон;
 • Національний парк верхової їзди.

Природні заповідники займають на карті провінції значну площу. Деякі з них володіють унікальним статусом і були створені для збереження зникаючої фауни. Навіть дикі тварини в парках не бояться людей і охоче дозволяють робити фото.

Українська громада в Манітобі

Українська громада об’єднує всіх україномовних мігрантів, які живуть в Манітобі. Незважаючи на відносно невелику чисельність, громада активно функціонує. У провінції випускається журнал “Вісник Манітоби”, виходить газета “Наші в місті”, працює українська радіостанція. Всі ці засоби масової інформації не тільки розважають і інформують мешканців про події в країні, але і виконують рекламні функції, розміщуючи оголошення про послуги і товари, пропоновані україномовними членами громади.

Українська діаспора дбайливо зберігає культуру та мову України. В різний час року в провінції проводяться фольклорні фестивалі та дні культури, що об’єднують професійні та самодіяльні колективи. В україномовній громаді іноземці отримують можливість познайомитися з національною кухнею, побачити традиційні українські костюми і предмети побуту.

Крім підтримки національних традицій громада допомагає українцям здійснити еміграцію в Канаду:

 • Виписує рекомендаційні листи для участі у програмі з переселення;
 • Пом’якшує адаптацію на новому місці;
 • Підтримує приїжджих фінансово;
 • Допомагає знайти роботу.

Багато членів громади є громадянами Канади в другому і третьому поколінні, але не бажають втрачати зв’язок зі своєю історичною батьківщиною, вивчають мову та літературу. Для цих цілей в громаді існують українські школи, в яких діти проходять навчання за програмами початкових і середніх класів.

Імміграційна програма Манітоби

Імміграційна програма МанітобиУ Манітобі діє спеціальна провінційна програма, націлена на залучення і переселення нових громадян, що володіють потрібними для регіону спеціальностями. Скористатися нею досить просто. Головне, щоб кандидат відповідав всім затвердженим вимогам, які передбачають наявність:

 • Віку від 21 до 49 років;
 • Вищої освіти;
 • Затребуваної професії;
 • Досвіду роботи;
 • Достатнього рівня знання англійської мови.

Провінція потребує не тільки робітників і технічних спеціальностях. Для забезпечення комфортного проживання нових громадян на своїй території, влади Манітоби залучають фахівців в області фінансів, медицини, спорту, культури та педагогіки.

Крім спільної програми, встановленої для всієї провінції в цілому, існує і окреме відгалуження від неї, дія якого поширюється лише на одне місто. Називається він Морден, і славиться зосередженням підприємств, заводів і фабрик, які потребують у великій кількості персоналу різної кваліфікації. У Мордені потрібні представники робочих спеціальностей.

Основними вимогами до кандидатів є:

 • Вік від 21 до 45 років;
 • Навчання фахом не менше року;
 • Дворічний досвід роботи у режимі повної зайнятості за останні 5 років;
 • Відсутність рідні в інших регіонах Канади;
 • Результат IELTS не нижче 5 балів;
 • Наявність фінансових засобів на період працевлаштування і адаптації;
 • Бажання жити в Мордені.

На розгляд заявки відводиться 3-5 місяців. При позитивному результаті роботодавець оформляє на кандидата дозвіл на роботу. На підставі цього документа мігрант може подати папери на оформлення посвідки на проживання, і протягом 9-12 місяців отримати статус постійного жителя країни.

Щоб залучити фахівців у регіон представники канадської провінції нерідко приїжджають в інші країни на спеціально організовані інформаційні сесії, проходять в рамках міжнародних ярмарків вакансій. На такому заході роботодавець і потенційний працівник можуть знайти один одного і на місці підписати контракт, що дає право на участь в провінційній програмі.

Канада належить до країн з м’якою міграційною політикою. Численні переселенські програми федерального і місцевого рівнів пропонують потенційним новим громадянам робочі місця за спеціальностями, стабільну зарплату, високий рівень життя та соціального захисту.

Імміграція в Канаду з України: Відео

Статті по темі