Меню Закрити

Переїзд у Болгарію на ПМП: способи, вимоги, документи

Близькість територій, схожість мовної середовища і зрозумілий менталітет пояснюють бажання вихідців з пострадянського простору влаштуватися в Болгарії. У цій країні велика українська діаспора, що спрощує процес адаптації навіть тім, хто сильно сумує за батьківщиною. Щоб пройти весь шлях легалізації без зайвих складнощів, необхідно чітко розуміти, як отримати ПМП у Болгарії у 2024 році.

як отримати ПМЖ в Болгарії

Чому варто подумати про ПМП у Болгарії

Республіка Болгарія є найближчим кандидатом на вступ у Шенгенську зону. Це відкриє великі можливості для тих, хто проживає в країні на постійній основі. Ось що дає постійне місце проживання (ПМП) в Болгарії:

  • можливість проживання, навчання та працевлаштування на території Євросоюзу (Болгарія в ЄС з 2007 року);
  • низькі ставки податків для бізнесу;
  • доступні ціни на основні товари й послуги;
  • швидка адаптація завдяки легкості вивчення болгарської мови, близькість менталітетів болгар і українців;
  • при відкритті власного бізнесу – можливість співпрацювати з компаніями в інших європейських країнах на підставі договору ЄС про вільну торгівлю;
  • можливість брати участь в соціальних і державних програмах;
  • спрощений порядок оформлення американської та шенгенської віз, можливість без візового дозволу відвідувати Хорватію і Кіпр;
  • ПМП у Болгарії для українців пенсіонерів дає можливість стати громадянином Болгарії за спрощеною схемою в рамках пенсійної програми.

Дозвіл на постійне місце проживання зрівнює права мігрантів і місцевих жителів. Обмеження будуть стосуватися тільки участі у виборах та можливості працювати в державних органах.

Вимоги до кандидатів

отримати ПМЖ в Болгарії, громадянину УкраїниЩоб отримати ПМП у Болгарії, громадянину України необхідно відповідати декільком вимогам:

  • проживати законно на болгарській території не менше 5 років з посвідкою на проживання (ПНП). Загальний час відсутності за цей період не повинен перевищувати два з половиною роки;
  • дотримуватися місцевого законодавства і не мати судимостей;
  • розташовувати легальним джерелом доходу, який дозволяє утримувати основного кандидата та осіб, націлених на імміграцію в якості членів його сім’ї;
  • наявність місця проживання, власного або орендованого.

Переїзд з України в Болгарію на ПМП частково на таких підставах:

  • болгарське походження;
  • укладення шлюбного союзу та спільне проживання із громадянином Болгарії;
  • еміграція неповнолітньої особи, яка не перебуває у шлюбі, батьки якого є громадянами Республіки Болгарія або іноземцями, які проживають в ній на підставі ПМП;
  • переїзд батьків болгарських громадян, за умови, що останні містять їх на визначених законодавством умовах;
  • інвестування на суму понад 1 мільйон левів або збільшення власного капіталу за рахунок купівлі акцій компаній, що обертаються на болгарському ринку;
  • виїхати жити в Болгарії можна на підставі права на співволодіння частиною болгарського підприємства, понад 50 % якого належать державі або муніципальним органам;
  • володіння інтелектуальною власністю в державі, об’єктами авторського права, патентами, винаходами, товарними знаками;
  • право власності на концесійні договори;
  • вкладення коштів в кредитну організацію на період понад пів року (установа повинна бути ліцензованим);
  • інвестування понад 6 мільйонів левів в торгову компанію на болгарському ринку, акції якої не користуються попитом;
  • ПМП у Болгарії для українців можливо і за фактом народження на території держави, якщо з якихось причин громадянство було втрачено і заявник хоче відновити його;
  • спорідненість з болгарським громадянином;
  • наявність пенсійного забезпечення, що перевищує мінімальний поріг пенсійної виплати в країні (207 левів / 106 євро).

Покупка нерухомості на території держави не буде підставою для права на постійне проживання. Власне житло вартістю від 300 тисяч євро дає можливість отримати річну мультивізу, що дозволяє перебувати в країні до 90 днів протягом кожного півріччя, з можливістю продовження ще на три роки, надалі – на оформлення посвідки на проживання за програмою “Золота віза”.

Якими способами можна отримати ПМП

Способів, як переїхати в Болгарію на ПМП з України може бути кілька. Простіше буде тим, у кого рівень доходів перевищує середній показник.

Болгарська економіка розвивається, і інвесторів у республіці приймають з великою охотою. Вклавши капітали в болгарське підприємство і ринок цінних паперів, можна розраховувати на спрощення процедури легалізації.

До інших способів можна віднести:

  • Створення бізнесу – через брак робочих місць місцева влада всіляко заохочують тих, хто готовий їх створювати. Для обгрунтування права на ПМП потрібно забезпечити роботою 10 громадян країни та вчасно сплачувати податки.
  • Навчання – сам по собі диплом болгарського вузу право на оформлення резидентського статусу не дає, але випускник може працевлаштуватися в місцеву компанію, тим самим одержавши можливість довгострокового проживання на час трудового контракту.
  • Робота – багато шансів у тих, чия професія затребувана в країні або кому вдалося знайти постійне місце роботи з контрактом на тривалий термін.
  • Пенсійна програма міграції – дає можливість забезпеченому пенсіонеру переїхати жити в Болгарію. Підстава виходу на пенсію значення не має. Головне, щоб на рахунку у кандидата було не менше 12 мінімальних болгарських пенсій (2 484 леви або 1270 євро). Розмір мінімальної пенсії буде збільшено до 220 левів / 112 євро.
  • Возз’єднання сім’ї – такий варіант підходить родичам мігранта, який проживає на болгарській території на законних підставах, має достатній дохід для утримання сім’ї та постійне місце проживання.

Як переїхати на ПМП

Починати процес переїзду найкраще зі знайомства з країною. Це дозволить провести чітку грань між враженнями від туристичного візиту і досвідом життя резидента. Найкращий час, щоб поринути у справжню болгарську життя, – з листопада по березень, тобто поза туристичного сезону.

Той, хто задумався, як оформити ПМП у Болгарії, починає з запиту візи категорії D (національна). Вона забезпечує право на тривале проживання в країні по одному з наведених вище підстав.

Далі процес виглядає так:

  1. В’їзд в країну на підставі національного візового дозволу (не пізніше місяця з моменту її видачі).
  2. Подача прохання на надання посвідки на проживання (ПНП).
  3. Щорічне продовження ПНП.
  4. Проживання на території держави на підставі посвідки на проживання не менше 5 років.
  5. Подача прохання на ПМП.
  6. Проживання у статусі резидента ще 5 років.
  7. Запит болгарського громадянства.

У лютому 2011 року в Болгарії був введений додатковий статус – довгострокове місце проживання – ДМП. Така необхідність виникла з метою приведення міграційного законодавства країни у відповідність до законодавства ЄС.

Відмінність ДМП від ПМП Болгарії полягає в наступному:

  • Період відсутності в країні по ньому не повинен перевищувати 10 місяців (при ПМП – 30 місяців).
  • Видається на 5 років (ПМП діє безстроково).
  • Вартість оформлення – 110 левів (ПМП – 1000 левів).

Пакет документів

що дає ПМЖ в БолгаріїСписок необхідних паперів буде залежати від підстави для еміграції. Для початку наведемо базовий перелік, який необхідно підготувати кожному кандидату у 2024 році:

  1. Заяву.
  2. Квитанція, що підтверджує сплату державного мита за розгляд заяви (10 левів / 5 євро).
  3. Закордонний паспорт з копією головного розвороту та сторінки, на якій стоїть штамп про в’їзд в країну і віза.
  4. Підтвердження наявності житла на болгарській території.
  5. Виписка з рахунку про наявність коштів, достатніх для ведення гідного способу життя або підтвердження легального джерело доходу.
  6. Довідка про відсутність судимостей.

Тим, хто переїжджає з дітьми, потрібно знати, що потрібно для ПМП у Болгарії в цьому випадку:

  1. Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.
  2. Закордонний паспорт.
  3. Заяву.
  4. Медична страховка, оформлена на весь термін перебування в державі.
  5. Згода другого з батьків, завірений у нотаріуса, якщо сім’я переїжджає не в повному складі.
  6. Лист від обох батьків, в якому виражається їх згоду на надання дитині болгарського ПМП.
  7. Підтвердження наявності житла.
  8. Фінансові гарантії.

Документи для ПМП у Болгарії для пенсіонерів, крім основного пакету, повинні містити:

  1. Довідку про розмір пенсійних виплат за останні 3 місяці.
  2. Номер рахунку в болгарському банку і підтвердження наявності на ньому достатньої суми.
  3. Докази наявності житла.

В додаток до цього списку необхідно додати документи, які підтверджують підставу для запиту резидентського статусу:

  • при покупці облігацій – довідку з Центрального депозитарію, а для використання власності інтелектуального характеру – документ з Патентного відомства;
  • при вкладенні засобів в болгарську компанію – ЄІК фірми (єдиний ідентифікаційний код болгарської юридичної особи) та довідку з банку про зарахування на рахунок необхідної суми;
  • при наявності болгарських коренів – свідоцтво, видане при народженні, або посвідчення від Держагентства болгар за кордоном.

Всі папери, складені іноземною мовою, повинні бути перекладені на болгарську і завірені у нотаріуса. Подається прохання у Відділ міграції за місцем реєстрації. Дані установи є у кожному обласному центрі країни.

Подати заяву на ПМП потрібно не пізніше 3 місяців до закінчення дозволеного терміну перебування в країні.

Після того як заявник отримає повідомлення про присвоєння йому статусу ПМП, необхідно сплатити ще мито – за надання даної послуги (1000 левів / 511 євро).

Завершується процедура присвоєнням мігрантові єдиного цивільного номера – ЕЦН. З цим номером потрібно звернутися у Відділ міграції для виготовлення особистої картки, в якій будуть вказані всі особисті дані заявника, включаючи ЕЦН і підстава для міграції.

Де краще жити

виїхати жити в БолгаріюДе краще купити нерухомість у Болгарії для постійного проживання, сказати однозначно неможливо. Кожен вибирає для себе варіант, що відповідає його потребам.

Найбільше позитивних відгуків можна почути від тих, хто влаштувався у Варні, Бургасі, Софії.

Болгарська столиця – підходящий варіант для бізнесменів та сімей, які планують дати добру освіту дітям. А ось Бургас більше підійде тим, хто зацікавлений у роботі. Для комфортної тихого життя це не найкращий вибір.

Розмірений і спокійний побут чекає мігрантів у Варні та Пловдиві. В цілому ж, чим далі місце проживання від великих міст, тим більше образ життя буде мати сільський уклад.

Те, в які міста Болгарії переїжджають українські пенсіонери, обумовлено їх бажанням жити ближче до моря. Найчастіше це Бургас, Добрич та Варна. Добрич у списку лідирує, оскільки розташований в 40 км від узбережжя і на висоті 225 м над рівнем моря. А це означає, що взимку клімат тут не такий вологий, так і туристів поменше.

Як живуть у Болгарії пенсіонери

Розраховувати на багате та безбідне життя в Болгарії тим, хто вийшов на заслужений відпочинок і перебрався в цю державу, навряд чи доведеться. На сьогодні мінімальна пенсія в Болгарії становить 207 левів (106 євро). Влада обіцяє підняти пенсію до 220 левів (112 євро).

Такий рівень виплат отримує більша частина болгарських пенсіонерів, нескладно припустити, що прожити на ці гроші емігрантові буде дуже важко, навіть з урахуванням відносно невисокою (якщо порівнювати з іншою Європою) вартістю продовольчого кошика та житла.

Вижити українським пенсіонерам у Болгарії вдається за рахунок пенсійних виплат, які вони отримують на батьківщині, і пасивних доходів від здачі в оренду нерухомості.

Підсумки

Щоб емігрувати в Болгарію на ПМП, необхідно заручитися підставою, яке потрібно підтвердити документально. Це може бути робота по тривалому контрактом, інвестування в місцеву економіку, болгарське походження та інше.

Кандидат повинен в’їхати в країну за національною візою і прожити на болгарській території не менше 5 років з ПНП. Покупка нерухомості не дає права на спрощену легалізацію.

ПМП у Болгарії: Відео

Статті по темі