Меню Закрити

Як відкрити рахунок в Німеччині нерезиденту: поради та підказки

Втрата довіри до банківських установ України часто змушує забезпечених людей шукати альтернативні шляхи зберігання фінансових активів. Крім того, мати рахунок в Європейському союзі зручно для подорожей, а підприємцям – при розрахунках в євро з іноземними партнерами. Куди і як вкласти кошти? Своєї педантичністю і чесністю славляться німецькі банки, але чи можливо відкрити рахунок в Німеччині нерезиденту у 2024 році? Які документи знадобляться? Маса питань і сумнівів можуть стати непереборною перешкодою для непідготовленої людини.

Відкриваємо рахунок

Особливості відкриття банківського рахунку в Німеччині

Будьте готові до того, що якщо у вас немає реєстрації в ФРН і ви не володієте іноземною мовою (німецькою, англійською), то більша частина банків відмовить вам в обслуговуванні. Водночас відкрити рахунок можливо, але для цього нерезидентам необхідно правильно підготуватися.

 • Тільки за закордонним паспортом підписати договір не вийде. У вас на руках має бути пакет документів, про які ми поговоримо трохи пізніше.
 • Більшість банків спілкується тільки з клієнтами, які можуть підтвердити свою кредитоспроможність німецької кредитної організації SCHUFA. Досвідчені люди радять проявити себе в Німеччині як споживач, наприклад, підписати договір на користування мобільним зв’язком та надати відповідну виписку в банк.
 • Також необхідно підготуватися до відповіді на питання: з якою метою ви відкриваєте рахунок, на яку адресу буде приходити банківська пошта, як перевірити вашу особу і стан фінансів в Україні. Щоб дати правильні відповіді, краще заздалегідь проконсультуватися з юристом.

Фахівці рекомендують перед зверненням в банк спочатку зібрати інформацію і з’ясувати, чи працює він з нерезидентами. Такі фінансові установи у ФРН є – наприклад, рахунок в DKB відчиняють представникам будь-якої країни світу.

Як нерезидент може відкрити рахунок в німецькому банку

Існують відмінності між обслуговуванням у банку юридичних і фізичних осіб, тому розглянемо вимоги до них окремо.

Фізичні особи

Щоб відкрити рахунок у банку Німеччини необхідно надати відскановані копії таких документів:

  • закордонний паспорт;
  • паспорт (перший лист і прописку);
  • номер (код) платника податків;
  • довідку з місця роботи (назва, адреса, посада).

Через тиждень рахунок буде відкритий і ви отримаєте картку. Особиста присутність клієнта при підписанні договору обов’язково.

Підписавши договір, ви отримуєте не тільки права, але й зобов’язання.

 • Ви зможете робити переклади як всередині ФРН, так і в єврозоні, отримати кілька карт, здійснювати з їх допомогою платежі, знімати готівку в будь-якій країні.
 • Якщо ви регулярно користуєтеся рахунком або обороти становлять менше ніж 1200 євро на місяць, доведеться щомісяця платити 7,90 за обслуговування. При оборотах понад 1200 вас обслуговують безкоштовно.

Оформлення рахунку

Юридичні особи

При відкритті рахунку компанії знадобляться скановані копії таких документів:

 • закордонні паспорти засновників, керівника компанії;
 • паспорти з реєстрацією – від тих, хто буде керувати рахунком;
 • установчі документи фірми, перекладені на німецьку мову;
 • документи, які підтверджують повноваження директора.

Після надання копій через 7 днів буде відкритий корпоративний рахунок. Потрібно особиста присутність директора компанії, який повинен буде підписати договір.

Юридична особа отримує право знімати готівку, робити перекази, користуватися банкоматами, виробляти паперове списання.

В залежності від банку плата за обслуговування може скласти 6-7, так і 30-40 євро щомісяця. Окремо оплачується зняття коштів через банкомат, користування чеками, письмовими перекладами та інші послуги.

В якому німецькому банку вигідніше відкрити рахунок

Спеціалісти називають кілька банків, в яких можна відкрити рахунок нерезиденту. Різниця полягає в деталях. Тому, вибираючи банк, зверніть увагу на такі нюанси:

 • скільки банк знімає за обслуговування і за кожну операцію;
 • на яких умовах вам видають карту – безкоштовно або з оплатою;
 • чи є пільги для пенсіонерів, студентів, якщо ви належите до цієї категорії;
 • можна оформити кредит, які відсотки стягуються;
 • зручно користуватися сайтом, наскільки добре організована техпідтримка.

Почитайте на сайті фінансової установи відгуки клієнтів.

Популярністю користуються банки DKB і Comdirect.

На сторінці банку Comdirect можна знайти бланки договору, подивитися, як працювати з онлайн-банкінгом, безкоштовно отримати після відкриття рахунку карту Viza. DKB – Deutsche Kreditbank – також надасть безкоштовну банківську картку; банк має хорошу репутацію у громадян України.

Популярні запитання

Жителі України, які збираються відкрити рахунки в німецьких банках, нерідко потребують додаткової інформації про те, як це зробити. Ось кілька найбільш частих питань, які виникають у нерезидентів по даній темі, і відповіді на них.

Рахунок в банку

Чи можна оформити рахунок через інтернет?

Якщо у вас немає європейського паспорта, то оформити рахунок в німецькому банку дистанційно неможливо. І хоча в інтернеті є чимало інформації про те, що всю процедуру оформлення можливо провести онлайн, це перевага доступна тільки жителям Німеччини та окремих країн Євросоюзу. Від нерезидентів німецькі банки вимагають особистої присутності.

Як внести гроші на рахунок?

Перебуваючи безпосередньо в Німеччині, рахунок можна поповнювати в будь-якому банку, сплативши комісію від 5 до 15 євро. З України можна переказувати кошти за допомогою міжнародного банківського переказу через IBAN і BIC.

Чи треба платити податки в Німеччині?

Якщо ви не громадянин Німеччини, то платити податки не треба, заповніть форму про сплату податків на батьківщині та надайте її в банк.

Як отримати внесок назад?

Отримати свої кошти з рахунку можливе з допомогою банкомату в Україні без всяких доплат або в інших країнах, наприклад, у США чи Таїланді. Можливий і такий варіант: випишіть самі собі чек і переведіть у готівку.

Кошти в німецькому банку – це надійно

В даний час у жителів України є можливість відкрити рахунок в німецькому банку. Для цього необхідно вибрати банк, який працює з нерезидентами, зібрати відповідні документи та подати їх у вибране вами фінансова установа Німеччини.

Результат виправдає витрачені зусилля: ви отримаєте надійний резерв у євровалюті.

Відкрити банківський рахунок в німецькому банку: Відео

Статті по темі