Меню Закрити

Які банківські карти приймають у Німеччині

Якщо сума покупки не перевищує 10 євро, німці воліють розплачуватися готівкою. В інших випадках у хід йдуть банківські карти, безготівковий розрахунок за якими популярний і доступний на всій території країни. У 2024 році банківські карти в Німеччині – це переважно національні та діють на території Євросоюзу. Використання продуктів українських банків і держав, що не входять в ЄС, можливо не завжди.

Банківські карти Німеччини

Особливості банківської системи Німеччини

До теперішнього часу на території ФРН склалася трирівнева банківська система, що складається з:

 • німецького федерального банку;
 • комерційних банків та державних ощадних кас;
 • мікрофінансових організацій.

Deutsche Bundesbank – німецький федеральний банк, що функціонує з 1957 року, є наступником Reichsbank. У його функції входить здійснення монетарної політики та банківський нагляд. Об’єднаний з дев’ятьма банками федеральних земель, які у свою чергу є головними для ощадних кас.

Комерційні банки ФРН – це:

 • банки регіонального значення (Regionalbanken);
 • прямі банки, які не мають офісів і працюють з клієнтами віддалено (Direktbanken);
 • будівельні ощадні (Bausparkassen);
 • ощадна каси (Sparkasse);
 • кооперативні банки (Genossenschaftsbanken);
 • поштовий банк (Postbank).

Мікрофінансові організації у ФРН – це різноманітні кредитні кооперативи, регіональні товариства та асоціації.

Більшість німецьких банків універсальні. Більше про банківську системою в Німеччині.

Різновиди національних банківських карт в Німеччині

Розплатитися за покупки та послуги на території ФРН майже завжди можна одним з наступних місцевих карт:

  • Electronic Cash (Girocard);
  • GeldKarte;

Electronic Cash або Girocard – найменування одного і того ж типу пластикових носіїв. Вони прив’язуються до дебетового Girokonto. Такий рахунок в більшості банків відкривається безкоштовно. При цьому власником можуть бути встановлені обмеження щодо кількості коштів, що знімаються з рахунку в місяць. За операції по списанню коштів відсотки не стягуються. Розрахунок відбувається моментально.

При відкритті рахунку в банку карта видається безкоштовно. Її відновлення теж не потребуватиме витрат, однак нова карта і PIN – код будуть вислані тільки на ту адресу, яку ви вказали при укладенні контракту. Щоб ЄС – картою можна було розплачуватися за межами країни, вона об’єднується з міжнародними платіжними системами, найчастіше з Maestro (MasterCard). EC – найпоширеніший тип платіжних карток у ФРН.

GelKarte – популярні німецькі банківські карти, баланс яких фіксується безпосередньо в чіпі. Таким чином, вони являють собою щось середнє між стандартною дебетовою карткою та електронним гаманцем. GelKarte бувають двох видів: прив’язані до рахунку і не прив’язані (White Card).

Можливості прив’язаних до рахунку карт ширше:

 • їх можна поповнювати не тільки через термінали, інтернет, готівкою або через кредитні/дебетові карти, але і внаслідок списання з банківського рахунку;
 • з їх допомогою можна підтвердити свій вік;
 • вони можуть використовуватися в якості електронного підпису;
 • на пластиковому носії можна зберігати бонусні пункти та електронні квитки;
 • через карту можна перевіряти час і доступ для персоналу.

Які іноземні банківські картки можна використовувати в Німеччині

Які карти брати в Німеччину

Пластикові картки VISA, MasterCard, American Express мало поширені та рідко де приймаються. Це стосується як українських, так і інших іноземних карт – дебетових чи кредитних. Визначити заздалегідь, приймають в Німеччині вашу карту чи ні, неможливо.

Причому не має значення ні статус, баланс/кредитний ліміт, ні валюта.

Відмовити в оплаті покупок через пластиковий носій можуть навіть у великому супермаркеті.

Всупереч тому, що Ощадбанк, “ПУМБ”, “Приват Банк” та інші банківські установи пропонують досить зручні кредитні карти для використання за кордоном, у Німеччині може виникнути проблема навіть з ними.

Що краще взяти з собою в Німеччину – карту VISA або MasterCard

Якщо вибирати між платіжними системами VISA або MasterCard, то для проведення операцій на території ФРН краще взяти з собою кредитну або дебетову карту MasterCard.

На це є три причини:

 • якщо валюта рахунку не долари США або відрізняється від тієї, якої ви розплачуєтеся, VISA дає банкам можливість знімати до 2 % комісії за кожну операцію;
 • комісія MasterCard в тому ж банку буде практично завжди нижче комісії VISA або відсутній взагалі;
 • курс конвертації по MasterCard в одному і тому ж банку, як правило, вигідніше;
 • багато торгові точки якщо і приймають пластикові носії, то тільки Maestro (MasterCard).

Зняття готівки в банкоматах Німеччини

Німецькі банкомати об’єднані в єдину мережу. Вона включає в себе кілька груп банків-партнерів, зняття готівки всередині яких не оподатковується комісією. Використання інших банкоматів вимагатиме оплати істотною комісії за проведення операції.

Найбільші партнерські мережі банкоматів у Німеччині – це:

 • Sparkasse – приблизно 25 700 банкоматів;
 • Volks und Raiffeisenbanken – приблизно 19 600 банкоматів;
 • Cash Group (Postbank, HVB, CommerzBank) – приблизно 9 000 банкоматів.

При цьому слід пам’ятати, що при використанні стороннього банкомату або іноземній пластикової картки в Німеччині комісією буде обкладатися не тільки зняття готівки, але і перевірка балансу картки. Комісія може складати від 0,75 % і більше від суми готівкових коштів. Умови рекомендується уточнити заздалегідь у своєму банку і на сайтах/в call-центрах німецьких банків.

Існують також універсальні термінали Geldautomat приймають пластикові карти більшості платіжних систем.

У них також можна зняти гроші. Однак багато з цих терміналів працюють тільки картами з чипом.

Як розрахуватися банківською карткою в німецькому магазині чи кафе

Для оплати в закладах громадського харчування краще всього використовувати місцеві карти EC або GeldKarte; при спробі скористатися іноземній пластиковою карткою ви, швидше за все, отримаєте відмову.

Оплата пластиковою карткою в Німеччині

Крім того, плануючи безготівковий розрахунок, зверніть увагу на наступні моменти:

 • чи є в закладі термінал оплати (в кафе – переносний термінал);
 • яка мінімальна сума покупки – у разі, якщо вона виявиться менше, слід розраховуватися готівкою.

Після оплати через термінал вам буде виданий чек, на якому попросять поставити підпис. Крім того, вам можуть запропонувати два варіанти оплати: в доларах або євро. У Німеччині слід вибирати євро, щоб не переплачувати за конвертацію.

Офіціанти та продавці в Німеччині здійснюють процедуру оплати у вашій присутності, ніколи не забираючи картку з собою, так що ви зможете повністю контролювати процес.

Оплата пластиковою карткою в Німеччині онлайн

В інтернет-магазинах вам запропонують розплатитися карткою через систему моментальних платежів Sofortüberweisung або систему Lastschrift.

При оплаті покупок карткою алгоритм дій наступний:

 • виберіть банк;
 • вкажіть логін і пароль для входу в інтернет-банкінг;
 • введіть код авторизації (TAN), який може бути висланий наперед або в ході оплати на мобільний телефон;
 • перекажіть кошти на рахунок продавця;
 • підтвердіть виконання операції.

При оплаті через систему Lastschrift ви надаєте дані свого дебетового рахунку (Girokonto), кошти з якого переводяться на рахунок продавця протягом тижня.

Свої особливості має і робота в Німеччині з PayPal і eBay. Якщо у вас була реєстрація на PayPal в РФ, вам потрібно створити новий акаунт з німецьким адресою. На eBay вам буде потрібно не тільки вказати адресу доставки, але і прив’язати новий акаунт PayPal.

Якщо ви прив’язуєте рахунок або картку в євро для покупок у ФРН, в налаштуваннях рекомендується вказати, щоб оплата проводилася в валюті продавця, – це допоможе уникнути сплати комісії за конвертацію.

Висновки

Оплата іноземними пластиковими картами на території ФРН можлива не завжди та не у всіх торгових точках, навіть якщо мова йде про великих мережах супермаркетів. Найкращим вибором для поїздки стане карта ощадбанку в Німеччині або будь-якого іншого банку платіжної системи MasterCard. Знімаючи готівку по картці, використовуйте банкомати партнерських мереж або того банку, картка якого у вас на руках. Розплачуючись, зверніть увагу на валюту, в якій буде проводитися розрахунок: вибирайте євро, щоб не переплачувати за непотрібні конвертацію.

Якщо є можливість, відкрийте рахунок в німецькому банку та оформіть Electronic Cash (Girocard) або GeldKarte.

Банки та страхування в Німеччині: Відео

Статті по темі