Меню Закрити

Послуги каршерінга в Іспанії

У XX–на початку XXI століття відношення до власності зазнало серйозні зміни. Незважаючи на те, що власник майна несе за нього відповідальність і витрати по його утриманню, саме майно використовується мало. Наприклад, дослідження, проведені з питання експлуатації особистих автомобілів, показали, що приблизно 70 % часу машина простоює в очікуванні поїздки. Однак все це час автомобіль потребує значних витрат, у тому числі сплати податків. У зв’язку з цим світовим трендом сьогодні є відмова від володіння на користь оренди на певний час. У вирішенні цього питання на допомогу приходить каршерінг в Іспанії, він дуже розвинений і затребуваний у 2023 році.

Каршерінг в Іспанії

Поняття каршерінга

У перекладі з англійської carsharing – це спільне користування автомобілем, то є вільна машина може використовуватися будь-яким членом деякого співтовариства у своїх цілях на певних умовах.

Подібно сімейному автомобілю, яким може скористатися будь-який член сім’ї. Однак у цьому випадку іншим членам сім’ї доводиться чекати, поки машина звільниться. У каршерінзі ж створюються багатолюдні співтовариства та завдяки великій кількості машин проблеми очікування практично не існує.

Витрати на утримання автомобілів і заправку їх пальним діляться між членами спільноти пропорційно їх участі в експлуатації машин.

Економія виходить досить суттєвою. Має каршерінг і інші переваги:

  • поїздка обходиться приблизно у два рази дешевше, ніж на таксі;
  • учасник комерційного каршерінга не прив’язаний до машини – тобто він може орендувати її в будь-якому місці й відмовитися від оренди в будь-якому місці в межах встановлених зон. Це дозволяє, наприклад, приїхати в ресторан за кермом, відмовитися від машини та виїхати після зустрічі з друзями на таксі. Піклуватися про парковку та повертатися за машиною не потрібно;
  • питання страхування і технічного обслуговування машин клієнтів компаній каршерінга не цікавлять – цим займається фірма;
  • якщо у вас з’явилася необхідність в автомобілі незвичного для вас типу, наприклад вантажному фургоні або мікроавтобусі, система каршерінга дозволить вирішити питання майже миттєво.

Існує і ще безліч позитивних моментів, які підтверджують, що іноді дійсно краще орендувати автомобіль, ніж мати.

Які існують види та схеми каршерінга

Європейський каршерінгІснує декілька схем, за якими можливе спільне використання машин.

Fractional carsharing – проста схема, проте не для її учасників. За цією схемою жителі одного району набувають один або кілька автомобілів або цілий парк різноманітних машин і використовують їх на певних умовах. Саме з таких добровільних некомерційних об’єднань і починалася історія каршерінга.

One-way carsharing – ця схема комерційного каршерінга отримала велике поширення. У цьому випадку комерційна компанія набуває парк автомобілів і надає своїм клієнтам можливість орендувати та повернути машину в будь-якому місці в межах визначених зон. Щоб стати клієнтом такої компанії, необхідно зареєструватися на сайті або через мобільний додаток. Після цього зареєстрований клієнт може знайти у додатку або браузері найближчу машину і забронювати її. Щоб дістатися до машини, йому зазвичай дається 20 безкоштовних хвилин. Припинення оренди теж здійснюється за допомогою інтернету.

Peer-to-peer carsharing – система працює за принципом комерційного каршерінга, однак використовувані машини належать приватним особам чи компаніям, для яких оренда не є профільним бізнесом. В інтернеті створюються платформи-агрегатори, які збирають усі приватні пропозиції. Цей вид каршерінга найбільш розповсюджений у США.

Європейський каршерінг

Практично всі європейські країни мають високий рівень життя, і всі передові технології з’являються у них досить швидко. Каршерінг в Європі розвинений добре.

Практично у всіх великих європейських містах, а також в місцях, найбільше часто відвідуваних туристами, зокрема на морських та гірськолижних курортах, без проблем можна взяти машину в короткострокову оренду. Країною найбільш масового каршерінга в Європі є Німеччина.

Про систему каршерінга в Німеччині розповідає стаття “Як організований каршерінг в Німеччині“.

Чудово розвинений каршерінг і в Іспанії. Незалежно від того, знаходитесь ви в Барселоні з населенням 1,5 млн осіб або порівняно невеликому курортному Аліканте, скористатися послугою короткострокової оренди автомашин можна скрізь.

Які оператори каршерінга працюють в Іспанії

Всесвітньо відомі оператори каршерингаІспанія має багате історичне минуле. На території країни збереглося безліч пам’яток архітектури та мистецтва.

Сучасна Іспанія – це розвинута держава з високим рівнем сервісу і більш низькою, ніж у Німеччині, вартістю життя.

Іспанські футбольні клуби відомі по всьому світу, що дозволяє вважати країну одним з головних футбольних держав планети. Все це привертає в Іспанії величезну кількість туристів з усього світу.

Зрозуміло, такий перспективний ринок надання послуг провідні світові компанії по короткочасної оренди машин не залишили без уваги.

В даний час ви зможете скористатися в Іспанії послугами двох провідних світових компанії каршерінга:

Car2go.com. За станом на червень минулого року компанія була найбільшим оператором каршерінга у світі. 4 тис. її автомобілів чекали клієнтів у 26 країнах планети. Кількість зареєстрованих користувачів сервісу становило понад 2,5 млн осіб.

Стати клієнтом компанії можна, зареєструвавшись на її офіційному сайті, або скачавши мобільні додатки за прямими посиланнями з Google Play або App Store. Щоб стати клієнтом компанії, вам доведеться підтвердити згоду з її умовами, надіслати фото водійських прав та сплатити одноразовий збір у розмірі 9 євро.

Car2go належить концерну Daimler і використовує по всьому світу автомобілі саме цього виробника: мерседес і смарт. Зокрема, в Іспанії в прокат здаються автомобілі марки Smart Fortwo.

Мінімальна вартість прокату становить 21 євроцентів за хвилину або кілометр – компанія враховує і час оренди, і пробіг.

Існує пакет з прокату автомобіля на добу. У цьому випадку за 24 години прокату доведеться сплатити 59 євро. Максимальний пробіг машини з добового пакету становить 200 км, за кожен додатковий кілометр пробігу доведеться доплатити 0,29 євро.

Zipcar.com. У червні року компанія займала друге місце у світі на ринку короткострокової оренди машин. Мала 11 тис. автомобілів і 767 тис. зареєстрованих користувачів сервісу.

Зареєструватися в якості клієнта компанії можна на її офіційному сайті. Для реєстрації потрібно відправити фотографію водійських прав, підтвердити згоду з умовами компанії, прив’язати до свого особистого кабінету кредитну картку.

Крім плати за безпосереднє використання машин компанія збирає абонентську плату. Можна платити по 6 євро в місяць чи сплатити 60 євро за рік.

Всесвітньо відомі оператори каршеринга

Парк машин різноманітний. Тарифні плани: погодинні – від 4 євро і подобові – від 45 євро в день. У добовому тарифному плані максимальний пробіг машини обмежений 20 км в день.

Компанія Zipcar присвоює своїм машинам кумедні імена: Amadeus, Magical, Activity, Arsenio і тому подібні. На думку працівників компанії, це не тільки веселить клієнтів і перехожих, але й згуртовує користувачів і олюднює сервіс. З 2013 року компанія належить одному з найбільших світових операторів класичного прокату машин – компанії Avis.

Місцеві компанії короткочасного прокату машин

Місцеві компанії каршерингаДіють на іспанському ринку прокату автомобілів і місцеві, або що вважаються місцевими оператори каршерінга. Найбільш відомі з них:

Avancar.es. Компанія створена у 2005 році з ініціативи міської ради та Асоціації розвитку громадського транспорту Барселони. У 2009 році в неї зі своїм капіталом увійшла американська компанія Zipcar. У 2011 році Zipcar розширила свою присутність і стала основним акціонером компанії.

Компанія працює за принципами Zipcar, здаючи машини на годину на добу. Всі клієнти Avancar додані в список клієнтів Zipcar. Стати клієнтом можна, зареєструвавшись на офіційному сайті.

Автопарк компанії складається з легкових автомобілів, джипів і мікроавтобусів в основному виробництва Hyundai. Ціна прокату машин стартує від 1,5 євро в годину.

При реєстрації в якості клієнта ви отримуєте спеціальну карту, яку досить піднести до зчитуючого пристрою на лобовому склі – так ви відразу забронюєте машину і відкриєте її двері.

Ключ від машини та документи знаходяться в бардачку.

Забронювати машину можна на термін від однієї години до 7 діб. Протягом кожної доби оренди в її вартість включено 80 км пробігу. За кожен додатковий кілометр стягується від 0,15 до 0,25 євро в залежності від класу обраного вами автомобіля.

Місцеві компанії каршерингаВ Іспанії сервіс працює в Барселоні та Мадриді.

Respiro.es. Іспанська компанія, що надає послуги в Мадриді. Реєстрація в якості клієнта відбувається так само, як і в інших компаній – з допомогою інтернету. Стати клієнтом можна, зареєструвавшись на офіційному сайті. Ставши клієнтом, ви отримаєте картку-ключ від машин компанії.

Автомобільний парк компанії включає в себе мікроавтобуси. Мінімальний термін прокату машин – 1 година, вартість години прокату – від 2 євро. У компанії діє три тарифних плани:

  • частий: абонплата 5 євро в місяць; перші 10 км безкоштовно. Далі: до 120 км – 0,26 євро за кілометр, понад 120 км – 0,14 євро за кілометр;
  • квартальний: абонплата – 6 євро на квартал. До 120 км – 0,28 євро за кілометр, понад 120 км – 0,16 євро за кілометр;
  • річний – абонплата не стягується. До 120 км – 0,30 євро за кілометр, понад 120 км – 0,18 євро за кілометр.

Ще одним місцевим сервісом каршерінга є Bluemove.es. Правила реєстрації такі ж, як і у конкурентів. Прокат машин погодинний, ціни стартують від 2 євро в годину.

При виборі конкретної компанії обов’язково уважно прочитайте підписується з нею договір. Порушення умов угоди, псування або втрата майна компанії караються штрафами.

Висновок

Прокат автомобілів за системою каршерінга в Іспанії зосереджена в основному у великих містах. При цьому правила компаній нерідко дозволяють здійснювати поїздки не тільки по країні, але і за її межі. Однак слід мати на увазі, що повертати машину доведеться в межах встановлених зон.

При виборі оператора орієнтуйтеся на свої особисті потреби. Наприклад, у Zipcar вартість добової оренди істотно нижче, ніж у Car2go, однак входить в орендну плату пробіг в 10 разів менше.

Каршерінг Zity в Мадриді: Відео

Статті по темі