Меню Закрити

Водійські права для іноземних громадян в Іспанії


Наявність власного автомобіля істотно спрощує переміщення по іспанських міст, курортних зон і передмістям. Не дивно, що іноземні громадяни, які проживають в країні на постійній основі, рано чи пізно замислюються про придбання місцевих прав. Отримані ними водійські права в Іспанії позбавляють від безлічі юридичних формальностей, пов’язаних з використанням на території країни іноземних прав.

водійські права в Іспанії

Правила використання українських водійських прав в Іспанії

На даний момент між Україною та Іспанією не є угоди про визнання українських водійських прав на іспанській території. І це незважаючи на те, що українські водійські права відповідають усім вимогам Віденської конвенції 1968 року.

Громадянам України в залежності від їх статусу на іспанській території потрібно оформляти міжнародні водійські права або отримувати місцевий документ, що дозволяє керування транспортним засобом.

Туристи на території країни мають право керувати ТЗ з українським міжнародним водійським посвідченням, але не більше 6 місяців в році.

Іноземним студентам в Іспанії не надається дозвіл на проживання. З цієї причини правило 6 місяців на них не поширюється. Вони можуть використовувати видані в Україні міжнародні водійські права протягом усього строку навчання.

Громадяни України, які отримали статус резидента на території Іспанії, мають право використовувати українське міжнародне водійське посвідчення в Іспанії, але не довше перших 6 місяців перебування в країні. Після цього вони зобов’язані отримати національний документ.

Слід зазначити, що, незважаючи на наявність у громадянина України водійського посвідчення нового зразка, його право на керування ТЗ представниками влади може бути не визнано. Саме тому краще не ризикувати та заздалегідь оформити міжнародне водійське посвідчення (МВП).

Багатьох цікавить, чи діють українські права в Іспанії. Відповідь – ні. Право на керування ТЗ отримують лише власники документа міжнародного зразка і тільки на термін до півроку.

Процедура отримання посвідчення в Іспанії

Отримання водійського посвідчення в Іспанії передбачає вивчення теорії та отримання практичних навичок водіння. Підтвердженням знань стає успішне проходження екзаменаційних випробувань.

Проходити навчання на водійські права в Іспанії мають право тільки ті іноземні громадяни, які отримали статус резидента в країні.

Іспити на отримання водійських прав в більшості автошкіл Іспанії приймаються тільки іспанською мовою. Деякі навчальні заклади можуть приймати теоретичний іспит англійською. Практичний іспит скрізь здається тільки іспанською.

Ряд навчальних центрів допомагають здати на права в Іспанії українським громадянам, пропонуючи проходження курсу теорії російською мовою і підготовку до здачі теорії та практики іспанською/англійською. Один з них – школа Costa Drive Club. При бажанні можна підібрати автошколу, пропонує теоретичну підготовку на англійській, французькій та інших мовах.

Читайте також:  Що пропонує іспанський автопром

Як складають теоретичний і практичний іспити

Існуючі іспити на водійські права в Іспанії діляться на два види – теоретичний (тестування) та практичний (водіння).

 • Теоретична частина.

Підготовка до здачі іспиту може здійснюватися будинку, без обов’язкового відвідування уроків в автошколі. При цьому самі школи пропонують різні варіанти платного пакету навчання дома, в тому числі, включають онлайн-уроки, відеоконференції та доступ до тренувальних тестів.

По завершенні підготовки ви повинні відвідати Jefatura Provincial de Trafico (районне відділення дорожнього руху за місцем вашої реєстрації) і сплатити держмито. Внісши необхідну суму, претендент отримує три спроби на здачу двох іспитів: теоретичного і практичного. Після цього його запишуть на здачу іспиту з теорії.

З’явившись у зазначений час до місця проведення іспиту кандидат отримує на руки тест. Максимально допустиме число помилок – 3.

 • Практична частина.

Наступний етап – складання практики водіння. Щоб пройти цей етап, потрібно обов’язково записатися в автошколу і відвідувати платні практичні заняття з інструктором. Уроки проходять у зонах здачі іспиту. Рекомендується оплатити достатню кількість занять, щоб відвідати з інструктором кожну з них.

отримання національного ВП в Іспанії

Можна записатися на здачу іспиту в будь-який момент. Однак інструктор може залишити в особовій справі майбутнього водія позначку, що, з його точки зору, учень не готовий. Таку думку може ускладнити проходження випробування.

Після сплати державного мита за залучення до процедури поліцейського кандидату призначаються дата, час та зона для здачі іспиту. Рекомендується залишити в запасі одне оплачене заняття, щоб провести його з інструктором в даній зоні.

Випробування проходять відразу 3-4 людини. Під час іспиту учні змінюють за кермом один одного. Важливо, що останній з них може закінчити іспит вже в іншій зоні.

Якщо під час випробування інструктор втручається у процес шляхом натискання педалі гальма, вважається, що учень створив небезпечну ситуацію на дорозі. Іспит припиняється та призначається перездача.

Перескладання практичної частини можливо перший раз через 2 тижні, потім через 3 і далі по наростаючій.

Якщо не склалися стосунки з інструкторами та кандидат вважає, що їх втручання в іспит необґрунтовано, рекомендується змінити автошколу, орієнтуючись на відгуки знайомих і випускників. Адже чим більше занять та іспитів відвідав вчення, тим більше прибуток співробітників організації. І, на жаль, деякі цим зловживають.

Читайте також:  Зелена карта для іноземних водіїв в Іспанії

Пакет документів і вартість отримання

Щоб отримати іспанські водійські права, потрібно оформити наступні документи:

 • NIE (Numero de Identificacion de Extranjero – ідентифікаційний номер іноземця);
 • медичний сертифікат, що підтверджує позитивний результат проходження психофізіологічного тесту;
 • фотографії встановленого зразка;
 • закордонний паспорт.

Підсумкова вартість навчання варіюється в межах 1000 €. Конкретна сума складається з поточного розміру державного мита, вартості реєстрації документів на машину та оплати занять в автошколі.

Чи визнаються права інших країн в Іспанії

Досвідчених автовласників може зацікавити така тема, як визнання водійських прав в Іспанії. При наявності відповідного документа можна позбавитись від безлічі витрат і заощадити свій час. Однак важливо розуміти, що процедура легалізації має свої правила і не завжди передбачає обмін існуючого ВП.

Відразу скажемо, що українські водійські права не можуть бути обмінені на іспанські. В даний час передбачена легалізація водійських прав в Іспанії тільки для країн ЄС і країн-учасниць угоди.

Використання та заміна європейських ВП на території Іспанії

Водійські права країн ЄС та ЄЕС (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн) можуть використовуватися на іспанській території нарівні з місцевими. Вони не вимагають легалізації або заміни навіть у тому випадку, якщо іноземець набуває статусу резидента. Але є ряд виключень.

Коли необхідний обмін водійських прав в Іспанії:

 • безстроково видані документи потребують заміни через два роки після присвоєння статусу резидента;
 • призначення штрафу з позбавленням балів;
 • зміна фізіологічних показників водія (наприклад, виписка очок).

Використання в Іспанії ВП деяких країн

За наявності двосторонньої угоди між країною, що видала права, і Іспанією посвідчення можна замінити на місцеві права без обов’язкових іспитів. В даний час в список входить менше 30 таких країн.

Зокрема, водійські права таких країн можна в Іспанії: Україна, Туреччина, Сербія, Бразилія. Встановлений термін заміни прав – 6 місяців.

Скільки коштує заміна прав і які потрібні документи

Щоб обміняти водійське посвідчення, потрібні наступні папери:

 • NIE або NIF (Numero de Identificacion Fiscal – ідентифікаційний номер платника податків);
 • позитивний медико-психологічний висновок про придатність водити ТЗ;
 • водійське посвідчення, видане в країні ЄС, ЄЕС або країні угоди;
 • заява встановленої форми;
 • підтвердження сплати державного мита;
 • закордонний паспорт з візою або посвідка на проживання;
 • фото встановленого зразка;
 • формуляр Talón Fóto, який заповнюється у відділенні дорожньої служби;
 • письмова декларація, яка підтверджує, що водій не позбавлений водійських прав;
 • письмова декларація, яка підтверджує, що у водія відсутнє ВП, видане в Іспанії чи іншій державі ЄС або ЄЕС, в тій же категорії.
Читайте також:  Що потрібно знати про службу таксі в Іспанії

Процедура заміни здійснюється після реєстрації та подачі заявки на сайті sede.dgt.gob.es.

теоретичний і практичний іспити

При необхідності відправляється запит в країну, яка видала документ, для підтвердження його достовірності. Після цього заявнику призначається дата отримання нового документа.

Загальна вартість заміни складається з вартості медичної довідки (близько 50 €) та державного мита (близько 30.

Особливості правил дорожнього руху в Іспанії

Загалом правила дорожнього руху на іспанських дорогах мало чим відрізняються від міжнародних стандартів. Однак мають свої нюанси.

Особливості ПДР в Іспанії:

 • право керувати транспортним засобом з’являється з 18 років;
 • максимально допустима швидкість руху автомобіля по місту становить 50 км/год;
 • зазвичай не вважається порушенням і не карається перевищення швидкості в діапазоні до 10 км/год;
 • більшість перехресть мають коло для розвороту;
 • штрафні санкції за порушення ПДР дуже високі та становлять 100-600 €;
 • за водіння без порушень водій отримує бонусні бали, максимальне число яких дорівнює 15;
 • при вчиненні правопорушень губляться бали, при їх нульовому кількості позбавляють ВП;
 • відновити бали можна, тільки пройшовши перепідготовку;
 • дорожні знаки часто малюють на асфальті, особливо на перехрестях і в сільській місцевості.

Відповіді на часті питання про ВП в Іспанії

Має значення іноземний водійський стаж при отриманні водійських прав в Іспанії?

Не враховується при здачі іспиту. Але може бути врахований в деяких регіонах при оформленні страховки на автомобіль.

Чи можна використовувати іспанські водійські права в Україні?

Вам потрібно національне посвідчення чи МВП, видане в Україні.

Чи можна купити водійські права в Іспанії?

Ні, бо ніколи не відомо наперед, хто буде екзаменатором. Крім того, весь процес відслідковується відеокамерами.

Підбиваючи підсумок

Іноземні громадяни на території Іспанії можуть керувати ТЗ на підставі кілька видів документів:

  • чинного водійського посвідчення країни ЄС або країни угоди;
  • МВП нового зразка;
  • місцевого ВП, що видається резидентам.

Відповідь щодо того, чи потрібні міжнародні водійські права в Іспанії, ствердну: законодавство королівства вимагає наявності перекладу документа на іспанську мову.

Термін дії іноземного ВП і МВП в Іспанії – не більше 6 місяців і не більше 2 років з моменту отримання статусу резидента (для документів країн ЄС і країн-членів двосторонньої угоди).

Водійські права в Іспанії: Відео


Статті по темі