Меню Закрити

Що потрібно знати про службу таксі в Іспанії

Вирушаючи в подорож, необхідно заздалегідь ознайомитися з особливостями транспортної системи країни, у яку планується поїздка. Адже будь-яка ситуація, яка призводить до порушення ретельно продуманого плану подорожі, здатна обернутися відчутними втратами часу і грошей. Тому так важливо розбиратися в нюансах роботи всіх основних видів транспорту, особливо таких, як таксі. Адже саме за допомогою цих машин можна швидко і відносно недорого переміщатися по містах Європи. Спробуємо з’ясувати, як працює служба таксі в Іспанії у 2023 році.

Іспанське таксі

Особливості роботи таксі в сонячному королівстві

Незважаючи на невисокий за західноєвропейськими мірками рівень життя Іспанія залишається досить розвиненою країною, в якій діють всі нормативи ЄС. А це означає, що, користуючись послугами таксі, ви вправі розраховувати на дотримання норм безпеки, задовільний стан автомобіля та обов’язкова наявність лічильника.

Регіони Іспанії мають свою специфіку, тому, наприклад, на Ібісі вас чекає більш комфортна поїздка, ніж де-небудь в Севільї. А ось таке явище, як «бомбили», тут відсутнє – штрафи за нелегальне візництво досить високі.

Офіційна ліцензія таксиста не з дешевих і для її отримання потрібно пройти безліч бюрократичних процедур, тому більшість іспанських таксистів дійсно дорожать своїм робочим місцем і навряд чи будуть ризикувати своїм дозволом заради пари зайвих євро.

Як у більшості європейських країн, скористатися послугами таксі в королівстві можна зробивши замовлення через телефон або за допомогою мобільного додатку, або просто піймавши його на вулиці. Також можна скористатися послугами машин, припаркованих на спеціальних стоянках.

Основні оператори служби таксі

Найбільшими компаніями, що надають послуги таксі в містах Іспанії, є наступні:

Назва фірми Місто Офіційний сайт
Suntransfers Всі великі міста країни suntransfers.com
Madrid Airport Taxi Transfers Мадрид madridairporttaxis.com
Servicon Мадрид (та околиці) serviciosconductor.com
Tele-Taxi Мадрид tele-taxi.es
Fono-Taxi Барселона (та околиці) fonotaxi.net
Taxi Barcelona Барселона taxi-barcelona.es
Book Taxi Barcelona Барселона booktaxibcn.com
Direct Taxi Valencia Валенсія taxi-valencia.es
Transfers Valencia Валенсія transfers-valencia.com
Radio Taxi Valencia Валенсія radiotaxivalencia.es
Tenerife Transfer Острів Тенеріфе tenerifetransfer.net
Taxi Puerto de la Cruz Острів Тенеріфе fb.com/TAXIPUERTODELACRUZ
Taxi Driver Santa Cruz Tenerife Острів Тенеріфе taxidrivertenerife.com
Taxi Pmi Пальма-де-
Майорка
taxipmi.com
Taxi Tour Mallorca Пальма-де-
Майорка
taxitourmallorca.com
Mallorca Taxi Пальма-де-
Майорка
mallorca-taxi.com
Malagacar.com Малага malagacar.com
Cheap Taxi Malaga Малага cheaptaximalaga.com
Malaga Airport Taxi Малага malagaairporttaxi.net
Taxi Alicante Аліканте alicante-taxi.es
Parada Taxi Acequión Торревьєха radiotaxitorrevieja.com
Salou Servicio Taxi Official Салоу saloutaxi.es
Parada de Taxis Oasis Бенідорм radiotaxibenidorm.com
Taxi Mercedes Bilbao Більбао bilbotaximercedes.es

Як замовити таксі в Іспанії

Прогулюючись вулицями іспанських міст, ви зможете побачити спеціальні стоянки таксі, які можна легко дізнатися по напису Parada de Taxi та блакитному прямокутному знаку з білою літерою Т. Замовлення таксі можливий прямо на цих стоянках, однак слід дотримуватися певні правила.

Найголовніше – завжди сідайте в найближчу до виїзду машину, оскільки існує черговість виїзду водіїв за паркування. Якщо на стоянці машин для всіх бажаючих недостатньо, то першими в них обов’язково сідають люди з дітьми, вагітні, літні люди, інваліди.

Ловити вільну машину, як і в більшості країн світу, ви можете помахом руки, але майте на увазі, що водій не має право підбирати пасажира в радіусі 50 метрів від стоянки.

Про те, що машина вільна, сигналізує табло зі світловим зеленим вогником і написом Libre, встановлене на даху авто. Однак слід мати на увазі, що в аеропортах вільні машини на помах руки не зупиняються – потрібно брати таксі на парковках або зробити замовлення. Тому найрозумніше буде замовити трансфер з аеропорту в готель заздалегідь, скориставшись формами замовлень на сайтах, адреси яких наведені в таблиці в попередньому розділі статті.

Можна викликати таксі через телефон, скориставшись для цього даними з тієї ж таблиці. При цьому потрібно пам’ятати, що +34 – це міжнародний код Іспанії, тому при дзвінках з телефонів внутрішніх операторів його можна не набирати.

Нарешті, ви завжди можете попросити викликати машину на ресепшені вашого готелю: правда, розумність розцінок компанії, послугами якої вам запропонують скористатися, залишиться виключно на совісті персоналу готелю.

Розцінки на послуги таксі в Іспанії

Вартість вашої поїздки по мальовничому королівству буде залежати від безлічі факторів, серед яких основними є:

  • регіон, в якому відбувається поїздка;
  • базовий тариф;
  • відстань;
  • час доби;
  • клас автомобіля;
  • додаткові послуги (дитяче автокрісло, багаж тощо).

Іноді доведеться доплатити за в’їзд на територію аеропортів, морських портів, вокзалів і деяких інших об’єктів. Вартість поїздки також може збільшитися за рахунок стояння в пробках.

Найпопулярнішою маркою машин таксі майже по всій країні є Skoda Octavia, і лише в Барселоні віддають перевагу Nissan Almera.

Зрідка трапляються Toyota або старенькі Seat. Втім, ніщо не заважає замовити Mercedes, Land Cruiser або навіть Rolls Royce, тільки це потрібно робити заздалегідь і за додаткову плату.

Приблизні ціни на поїздки в таксі по містах Іспанії наведені в таблиці:

Місто Середній тариф таксі
Мадрид 2,40 € за посадку + 0,66 €/км
Барселона 2,15 € за посадку + 0,71 €/км
Валенсія 4 € за посадку + 0,71 €/км
Острів Тенеріфе 0,47 €/км, мінімальний тариф 2,68 €
Пальма-де-Майорка 1,95 € за посадку + 0,5 €/км
Малага 3,48 € за посадку + 0,89 €/км
Аліканте 1,55 € за посадку + 0,91 €/км
Торревьєха 3,36 € за посадку + 1,02 €/км
Салоу 4€/км
Бенідорм 2 € за посадку + 0,82 €/км
Більбао 4 € за посадку + 0,97 €/км
Острів Ібіца 3,65 € за посадку + 1,08 €/км

У нічний час усі тарифи пропорційно збільшуються приблизно на третину.

Корисні поради

Як вже згадувалося вище, втрата ліцензії – це нічний кошмар піренейських таксистів, тому явно вираженого шахрайства від них чекати не доводиться, адже лише одна скарга пасажира може коштувати їм кар’єри. Втім, іспанці – люди підприємливі та маленькі хитрощі їм не чужі.

Улюбленим лайфхаком іспанських таксистів є так звана гра «que, que?» (що?), яка полягає в тому, що водій прикидається глухуватим і не дуже розуміє, чого ви від нього вимагаєте, поки він намотує кола по місту з включеним лічильником.

Кращий спосіб перемогти в цій грі – заздалегідь написати пункт призначення великими літерами на папірці (або екрані мобільного телефону) і показати водієві при посадці. Якщо ж замовляти таксі заздалегідь, наприклад, чудово працює в сонячному королівстві сервісу KiwiTaxi, то подібних непорозумінь не станеться зовсім.

Відповіді на часті запитання

Правила роботи таксі в Іспанії досить ліберальні, але суворіше, ніж в Україні. Зупинити машину голосуванням на дорозі можна практично скрізь, крім аеропортів, а от куріння у салоні заборонено категорично, так і в посадці в салон автомобіля в нетверезому вигляді вам мають повне право відмовити.

З великих мобільних таксі-додатків в країні стабільно працюють Hailo і MyTaxi. Що стосується Про, то в королівстві компанія постійно стикається з протестами водіїв і судовими позовами. Сервіс повноцінно працює тільки в Мадриді; в Барселоні ж «Uber» знаходиться в стані перезапуску після трьох років заборони.

Висновок

В Іспанії діє розвинена і надійна система таксі. Зупинити вільну машину в королівстві можна як на вулиці, так і взяти на спеціальних стоянках таксі, а також замовити через телефон. Проїзд оплачується по лічильнику.

Користуватися таксі в Іспанії практично безпечно, оскільки їх роботу регулює держава. Таксі працюють за тарифами, які також визначаються державою. Проте вони можуть незначно змінюватися в залежності від регіону. Крім того, слід враховувати, що вночі, а також у святкові та вихідні дні тарифи вище.

Майте на увазі, що не всі таксисти в Іспанії володіють англійською мовою, так що якщо ви не знаєте іспанської, слід мати при собі візитну картку або адресу кінцевого пункту призначення.

Барселона на таксі: Відео

Статті по темі