Меню Закрити

Правила паркування в Іспанії

Королівство Іспанія вражає красою унікальних архітектурних пам’яток, що разом з колоритними традиціями, давньою історією і чудовими пейзажами не залишить байдужим жодного туриста. П. Пікассо, С. Дали, А. Гауді та інші відомі митці залишили величезну культурну спадщину, яка щорічно привертає в Іспанію мандрівників з усього світу. При плануванні поїздки в цю чудову країну на особистому автомобілі не забувайте, що паркування в Іспанії має свої особливості, без урахування яких можна зіпсувати собі відпочинок у 2023 році.

Паркування в Іспанії

Варіанти паркування

В Іспанії парковка регулюється місцевими органами влади відповідно до законодавства, встановленим урядом. Для позначення обмежень на парковку використовуються різні типи знаків і спеціальна дорожня розмітка.

Існують наземні та підземні паркомісця. Підземні парковки зазвичай платні. Наземні можуть бути як платні, так і безкоштовні — вони відрізняються кольорами дорожньої розмітки.

Правила паркування в Іспанії

Як і в інших країнах, в Іспанії дорожні знаки, які вказують на те, що стоянка дозволена, прямокутної або квадратної форми, з білою рамкою і буквою «P». Правила паркування змінюються в залежності від дня тижня, часу доби або певної тижня місяця — вся ця інформація вказується на знаках.

У деяких місцях необхідно мати дозвіл на паркування в робочий час, яке називається Horas laborables.

У зонах, позначених блакитний або синій лінією дорожньої розмітки – zona azul є квиткові термінали – expendedores de tickets para estacionamiento. Нерідко поруч з такою розміткою розташований знак із зображенням руки, такою, що опускає монету. Використовуючи таку парковку, водій зобов’язаний купити квиток і покласти його під лобове скло машини.

Паркомат Іспанії

Оплата відбувається відразу після парковки автомобіля. Максимальний час паркування за один раз не перевищує двох годин. У вихідні та святкові дні така парковка зазвичай безкоштовно.

У деяких містах стоянки zona azul працюють по системі Ora Zona. У такому разі паркувальні талони можна придбати в тютюнових кіосках та інших роздрібних торгових точках. Вони дають право стояти на парковці протягом 30, 60 або 90 хвилин.

У прибережній зоні, наприклад в Коста-Брава, в зимовий час паркування у синій зоні безкоштовно, проте в літній період вона платна довше звичайного періоду.

На вулицях Бургаса, Мурсії, Саламанки та інших популярних туристичних міст Іспанії є безкоштовні парковки. Якщо дорожня розмітка білого кольору або зовсім відсутня – це означає, що стоянка дозволена.

Розмітка паркування в Іспанії

Паркувальна зона, позначена на дорозі жовтою лінією, означає, що парковка заборонена.

Зелена zona verde або помаранчева zona naranja лінія дорожньої розмітки вказує на можливість паркування для осіб зі спеціальним дозволом або місцевих жителів з ближніх будинків. Це підвид синьою паркувальної зони, однак у цьому випадку резиденти мають переваги у порівнянні з гостями міста.

Зелена лінія паркування в Іспанії

Поряд з такою зоною розташовується знак з написами, які варто уважно прочитати.

Знак з написом «Area Preferent» дозволяє зупинку автомобіля максимум на дві години. Для резидентів зони, де є така парковка, вартість буде в кілька разів менше, іншим доведеться заплатити повну суму.

На знаку, де написано «Area Preferent», також потрібно дивитися, в які години та в які дні треба платити, а коли в цьому немає необхідності.

«Area Resident» дозволяє паркування виключно резидентам району. Їх машини мають на лобовому склі наклейки певного кольору, закріплених за цим районом. Якщо ви не є резидентом, то залишати свій автомобіль там заборонено.

Знак обмеження в Іспанії

Іноді разом з блакитними або жовтими лініями може бути намальований знак інвалідної коляски. Він вказує на можливість парковки для автомобілів людей з інвалідністю.

Існують також зони розвантаження, де стоянка дозволена тільки для розвантаження і навантаження протягом не більше 30 хвилин. Ці зони безкоштовні та позначені діагональними лініями жовтого кольору на асфальті.

У багатьох містах приватні в’їзди та гаражні ворота мають знак з написом «Prohibido estacionar». Стоянка перед цим знаком часто заборонена.

Крім цього, парковка завжди заборонена в місцях, де на асфальті присутня жовта розмітка або суцільна жовта лінія, а поруч розташований знак з перекресленою літерою Е, а також на:

 • автомагістралях або платних дорогах;
 • у місцях, де транспортний засіб блокує видимість або проїзд інших транспортних засобів;
 • дорогах, призначених для велосипедистів чи громадського транспорту;
 • пішохідних переходах;
 • у зонах для навантаження і розвантаження (більше 30 хвилин);
 • перед знаком «Vado Permanente»;
 • у зонах в’їзду і виїзду транспорту;
 • стоянках таксі.

Заборону на паркування в Іспанії

Залишити автомобіль можна і на парковках в торгових центрах або поруч з магазином. Як правило, це платні стоянки, але в деяких випадках плата не стягується. Наприклад, у великих торгових центрах є післяобідні безкоштовні годинник, які продовжуються покупкою в магазині товарів на певну суму.

На підземній парковці, розташованій поруч з магазинами, умови відрізняються. Вона доступна клієнтам абсолютно безкоштовно за умови твори покупок в магазині. Щоб скористатися цією пропозицією, при виході на касі необхідно пред’явити паркувальну квитанцію.

Парковка в торгових центрах Іспанії

Підземний платний паркінг «Parking Publico» розташований в комерційних і житлових будівлях і зазвичай займає кілька поверхів (наприклад, як багатоповерхова парковка в Малазі). На в’їзді встановлений знак з зазначенням кількості вільних місць. Напис «libre» означає, що вільні місця є, а «ocupado» – місць, відповідно, немає.

Підземний паркінг в Іспанії

Карти парковок в Іспанії

Як правило, кількість паркувальних місць на вулицях в центральній частині великих туристичних міст або поруч з відомими пам’ятками, наприклад, поруч з Альгамброю в Гранаді, сильно обмежена.

Тому для пошуку паркомісця краще скористатися такими спеціальними інтернет-сервісами, як Car Parking Europe або Parkopedia. Там же доступна інтерактивна карта з точним розташуванням автостоянок та їх тарифами.

Безкоштовні паркувальні місця у великих містах в основному розташовані на околиці й часто не позначені на картах.

Приміром, знайти безкоштовні парковки в Барселоні на карті практично неможливо. На популярному сервісі Parclick ви побачите понад 200 парковок, але всі вони будуть платними.

Вартість паркування у великих містах

Середня вартість паркування в столиці Іспанії обійдеться в 1,5-3 євро за годину, а ціна за 24 години складе від 25 євро і вище.

У Валенсії година паркування коштує 2-3,5 євро, тоді як вартість за добу на деяких автостоянках в межах міста не перевищує 8 євро, при цьому середня ціна за день в центральній частині міста досягає 17-25 євро.

У Севільї година паркування коштує 1-2 євро. Є також кілька парковок, де перший годину стоянки буде безкоштовним. За добу візьмуть в середньому 18-20 євро.

У центральній частині Більбао ціна за годину паркування складає 2-3 євро, а за добу — 16-18 євро.

У Барселоні година паркування в середньому коштує 2-4 євро, а день — 26-35 євро.

Деякі паркінги, наприклад приватна мережа автостоянок SABA, пропонують клієнтам абонементи на певну кількість днів або місяців. Їх покупка дозволить заощадити в місяць від 80 % і вище, якщо брати до уваги добову вартість стоянки.

У такому разі особисте місце на парковці буде мати позначення «plaza reservada» або «reservado», і ніхто інший не зможе поставити там автомобіль.

Приватна автостоянка доступна в Іспанії

Як оплачувати парковку

Оплата паркувального місця на вуличній автостоянці відбувається в паркоматах, які розташовуються уздовж паркувальної зони. До оплати приймаються готівкові гроші та кредитні картки.

Система оплати проста: вибираєте потрібну кількість часу, вставляєте картку або кидаєте монети та натискаєте кнопку оплати. Деколи в автоматах не передбачена видача здачі, тому при використанні готівкових грошей варто заздалегідь подбати про їх розміні.

На квитанції буде вказано, до якого часу можна залишити машину. У разі, якщо оплачений інтервал включає безкоштовні годинник, вони будуть автоматично додані та враховані в зазначеному на квитанції часу.

В підземному паркінгу на в’їзді перед шлагбаумом в автоматі береться талон. Оплата відбувається по поверненню до машини. Необхідно вставити картку в термінал для оплати, потім висвітиться сума для оплати. Після цього термінал видасть талон, який пред’являється на виїзді з парковки.

Приклад квитанції в Іспанії

Зразок паркувального талона включає таку інформацію:

 1. дата дії;
 2. час виїзду з парковки;
 3. вартість за використане паркувального місця;
 4. час оплати;
 5. номер талона.

Штрафи

В останні роки штрафи за неправильну парковку в Іспанії істотно зросли. Незначне порушення правил призводить до нарахування пені в розмірі від 100 євро і вище (або на 20 % менше за оперативну оплату).

Якщо транспортний засіб відбуксировано стягується додаткова плата за буксирування близько 100 євро.

Штраф за паркування в місцях, призначених для інвалідів, становить 200 євро, а за стоянку в недозволеному місці випишуть чек на суму не менше 100 євро.

Розмір стягнень не залежить від регіону Іспанії, будь ви в Сантьяго де Компостела, Салоу, Ов’єдо або Кордобі, оскільки паркування регулюються відповідно до загальноприйнятого законодавства.

Поради мандрівників

Головні поради від подорожуючих:

 • не варто випробовувати долю і кидати автомобіль там, де це не годиться, інакше ви ризикуєте витратити кілька днів і велику суму грошей на повернення машини;
 • планувати паркування в певному місті краще заздалегідь, що допоможе заощадити гроші та час;
 • безкоштовні автостоянки зазвичай знаходяться на околиці та мають транспортне сполучення з містом, що може значно здешевити використання особистого або орендованого авто.

Часті питання

Розберемося з деякими частими питаннями.

 • Чи є мобільні додатки з пошуком найближчих парковок?

Так, це Parclick і Parkopedia. Обидва додатки доступні для завантаження в App Store і Google Play.

 • Де можна залишити машину в Барселоні на тиждень?

На будь-якій платній парковці в центральній частині міста. Найдешевша El Born коштує близько 100 євро за 7 днів, найдорожча Boqueria — близько 280 євро за тиждень.

 • Де можна здати машину в аеропорту Аліканте?

Паркінги в аеропорту Аліканте знаходяться біля виходу з терміналу. Більш детальна інформація доступна на офіційному сайті аеропорту.

Висновок

Туристи в Іспанії при незнанні правил паркування можуть натрапляти на труднощі протягом усієї відпустки. Уникнути цих проблем допоможе розуміння кількох основних правил: під час паркування завжди варто звертати увагу на дорожню розмітку та її колір вздовж узбіччя, а також на написи знаків.

Безкоштовні парковки доступні на околицях в середніх за чисельністю населення містах, тоді як в таких великих містах, як Мадрид і Барселона, вони практично відсутні, тому там краще скористатися послугами платних автостоянок.

Парковка в Іспанії: Відео

Статті по темі