Меню Закрити

Що пропонує іспанський автопром


Іспанія за останні роки стала справжньою фабрикою по випуску автомобілів. Виробництво для внутрішнього ринку, на замовлення, збірка, потужний вторинний ринок – все поставлено на потік. І хоча в основному тут працюють філії прославлених концернів Renault, Volkswagen, Citroen та інших, іспанський автопром у 2020 році пропонує і вітчизняні розробки – Seat, Tramontana, інші популярні марки, заводи по виробництву яких побудовані в Мадриді, Вальядоліді, Барселоні.

Іспанська автопром

Наскільки розвинене машинобудування в Іспанії

Іспанія не вважається великим промисловим державою, хоча тут є чимало сучасних підприємств різного профілю, які вносять значний вклад у ВВП країни. Машинобудування розвинене нерівномірно – заводів цієї галузі небагато, і вони переважно залежать від іноземного капіталу.

Фахівці вважають, що найбільш розвинена в країні транспортна сфера – виробництво автомобілів і суден. Сьогодні в Іспанії діють 17 автомобільних заводів, де збирають як вітчизняні, так і по замовленнях всесвітніх концернів майже 40 різноманітних моделей легкових, вантажних автомобілів, позашляховиків, фургонів, на яких здійснюються пасажирські та вантажні перевезення по всій Європі.

У рік іспанці випускають до 3 млн автомобілів, здебільшого на експорт.

В області суднобудування іспанці також успішно конкурують з промислово розвиненими країнами, впевнено входячи до п’ятірки світових суднобудівників. На півночі та сході Іспанії налічується кілька десятків верфей сучасного рівня.

Як представлено на ринку іспанські автовиробники

Іспанські машини — Seat, Tramontana — відомі у всьому світі. Крім цих прославлених компаній, в Іспанії випускаються й інші не менш відомі марки.

Seat

Мабуть, найбільш відома іспанська марка з більш ніж 65-річною історією. Майже 30 років компанія співпрацювала з концерном FIAT. Потім SEAT викупив Volkswagen, приєднавши до складу Audi Brand Group, яка виробляє понад 400 тис. авто в рік.

Марка авто Seat

Маркетологи успішно використовують туристичну привабливість країни та дають такі ж назви окремим моделям, як і у знаменитих курортів Іспанії: Ibiza, Cordoba, Leon.

Автогігант з Барселони вже кілька років випускає Seat Leon — одну з найбільш продаваних іспанських машин.

Авто у виконанні хетчбек коштує приблизно 19 тисяч євро, універсал – 20 тисяч. Вартість моделі SC – 21 тис. євро. Автолюбителі цінують «Сеат» за ергономічність і високі експлуатаційні якості: до 100 км авто розганяється за 7,5 секунд.

Читайте також:  Водійські права для іноземних громадян в Іспанії

Tramontana

З іспанської «Трамонтана» перекладається як різкий північний вітер. Саме так назвали спортивне авто для любителів болідів. Зовнішній вигляд цього міського спортивного автомобіля поєднується з перевагами бойових винищувачів і автомобілів «Формули-1» минулих років.

Марка авто Tramontana

Моделі Tramontana збирають вручну, прикрашають натуральною шкірою, дорогими дерев’яними накладками, невеликими золотими аксесуарами.

І хоча вартість авто зашкалює – понад 600 тис. євро, на нього завжди є свій покупець.

Benimar

Починаючи з 1979 року, компанія Benimar виробляє будинки на колесах і фургони. Головний завод фірми розташований в місті Пенисола, поряд з прекрасним середньовічним замком. В даний час в рік випускається понад 3000 таких будинків. Вони комфортні, красиві, екологічні. В автобудинках зручно жити під час подорожей, вони не завдають шкоди навколишньому середовищу.

Марка авто Benimar

Впровадження нових технологій, постійне прагнення бути в тренді галузі призвело до того, що пересувні апартаменти, які виробляє автофірма, стають все більш популярними у світі. Незважаючи на те, що ціна автобудинку – близько 40 тисяч євро, попит на них щороку зростає.

Aspid

На початку XXI століття іспанський інженер і конструктор Фернандес вирішив почати випуск автомобілів, в яких поєдналися б переваги звичайних і спортивних авто. Засновнику це вдалося: мінімальна вага, підвищений рівень безпеки, розгін до 100 км на годину за три секунди – всі ці особливості дозволяють водієві Aspid відчувати себе в спортивному автомобілі в ритмі міста.

Марка авто Aspid

Під час проведення автосалону в Лондоні іспанське авто привернула особливу увагу і викликало масу позитивних відгуків. Ціна новинки стартує від 95 тисяч євро.

Abadal

Іспанські майстри також створили раритетні марки автомобілів, які користуються попитом у колекціонерів усього світу. Особливо це стосується знаменитого Abadal, названого на честь відомого гонщика початку минулого століття Пако Абадала.

Марка авто Abadal

У далекому 1912 році спортсмен заснував у Барселоні автокомпанію, яка переходила з рук у руки, належала то бельгійської компанії Imperial, то підприємству фірми Buick.

Найбільш впізнаваною моделлю марки вважається Abadal Buick 1923 — гордість приватної колекції старовинних автомобілів біля Барселони.

Модель Buick 1923 збереглася в єдиному екземплярі, але і сьогодні вражає своїм дизайном і технічними характеристиками. У 1930 році випуск Abadal припинився.

Читайте також:  Зелена карта для іноземних водіїв в Іспанії

Hispano Suiza

Ще одна легенда іспанського автопрому – знаменита компанія Hispano Suiza, створювала на початку XX століття моделі машин представницького класу, на яких їздили навіть члени королівської сім’ї. Утворена в 1904 році, фірма проіснувала до початку 40-х, випускаючи спортивні та представницькі авто класу «люкс».

Заслужену популярність отримала модель Hispano-Suiza Н6, яка перемогла у Кубку Буалло в 1921 році.

Машини цієї моделі набувають для приватних колекцій.

Марка авто Hispano Suiza

У 30-ті роки XX століття концерн значно скоротив випуск машин, потім виконував військові замовлення, а після війни припинив існування. Але досі конструктори не залишають надії відновити виробництво сучасних моделей цього типу, хоча поки спроби обмежуються виставковими зразками.

Як купити автомобіль в Іспанії

Іноземні громадяни, незалежно від того резидентами вони чи ні, за законом мають повне право придбати автомобіль на території Іспанії. Щоб зробити покупку, громадянам СНД необхідно надати:

  • закордонний паспорт;
  • водійське посвідчення;
  • підтвердження реєстрації за місцем проживання або документ про володіння нерухомістю в країні.

Наявність конкретної адреси потрібно для того, щоб зареєструвати за нього автомобіль.

Перед покупкою вживаного автомобіля важливо перевірити, не накладені на машину штрафи, сплачені чи дорожні податки, уточнити дату останнього техогляду.

Оренда авто оформляється простіше: достатньо пред’явити міжнародне водійське посвідчення та кредитну банківську картку, на якій багато фірм блокують як заставу до 500 євро.

Висновок

Автомобільні заводи Іспанії з кожним роком нарощують обсяги, випускаючи моделі різного рівня, здатні зацікавити потенційних покупців в країнах колишнього СРСР. Вибрати відповідну машину та оформити покупку не становить великої праці. Саме тому все більше громадян з СНД стають власниками іспанських автомобілів, які залучають комфортом, швидкістю і прийнятною ціною.

Seat exeo: Відео


Статті по темі