Меню Закрити

Вагітність і пологи у Фінляндії: особливості, клініки, вартість

Народити дитину в іншій країні мріють багато мам. Їх приваблює більш розвинена медицина, технічна оснащеність клінік, а в деяких країнах також і громадянство, яке отримає малюк по праву ґрунту або ж по праву землі (лат. jus soli). Вагітність і пологи у Фінляндії у 2024 році не пов’язані з такою великою кількістю формальностей, як в Україні. Якщо жінку нічого не турбує, мучити її аналізами та всілякими процедурами ніхто не буде.

Вагітність і пологи у Фінляндії

Переваги пологів у фінських клініках

У звіті міжнародної організації Save the Children кажуть, що Фінляндія є однією з найбільш благополучних і надійних країн для народження дітей. В основу дослідження були покладені такі показники, як смертність породіль та вагітних, а також смертність дітей віком до 5 років.

До основних переваг пологів на території Суомі можна віднести:

  • високу професійну підготовку і привітність медичного персоналу;
  • інноваційну технічну оснащеність пологових будинків;
  • турботу про психологічний стан матері;
  • можливість присутності на пологах батька дитини;
  • право породіллі вирішити, буде використана анестезія чи ні;
  • повне забезпечення мами та малюка всім необхідним під час перебування в пологовому будинку;
  • відсутність «непотрібної пильності» докторів і зайвих формальностей з документами.

За додаткову плату сім’я може отримати окрему палату, в якій буде проживати в повному складі до самої виписки з клініки.

Особливості ведення вагітності

Щоб пологи у Фінляндії для українців відбулися, необхідно вибрати клініку, в якій це відбудеться в проміжку з 12-го по 26-ю тижня зареєструватися в ній і привезти наступні документи:

  1. Висновок лікаря, у якого майбутня мама спостерігалася на батьківщині.
  2. Результати аналізів, зроблених раніше.
  3. Висновок УЗД, якщо вже проводилося ультразвукове дослідження.

Записатися на прийом до лікаря можна через телефон або відправивши електронний лист. Зареєструвавшись до 16-го тижня, вагітна іноземка, яка проживає у Фінляндії, отримає право на допомогу (якщо є певний період трудової зайнятості).

У Фінляндії вагітність і пологи вважаються природним фізіологічним процесом. Місцеві фахівці намагаються не перевертати життя мами з ніг на голову і дозволяють їй насолоджуватися цим унікальним станом організму. У кожному місті працюють Центри здоров’я, в яких можна записатися на курси з підготовки до родової діяльності. При наявності страховки відвідувати їх можна безкоштовно.

Візити в клініку в ході вагітності при нормальному самопочутті жінки здійснюються раз на місяць. Прийом веде медсестра. Лікар-акушер оглядає жінку 3 рази за весь термін.

На останніх тижнях з’являтися на прийом потрібно 1 раз у 2 тижні. Якщо в ході поточних обстежень виявляються якісь патології, майбутню маму направляють в спеціалізовану клініку.

Обов’язкові аналізи (кров і сеча) здаються відразу після реєстрації в клініці. Вагітну жінку неодмінно перевірять на предмет наявності інфекцій, які передаються статевим шляхом. А ось тести на виявлення різних відхилень, наприклад, синдрому Дауна, проводяться тільки за бажанням батьків. На пізньому терміні слухається серце плоду, перевіряються кров і сеча матері, вимірюються її живіт і вага.

УЗД проводиться 2-3 рази за весь період вагітності. Частіше дослідження призначається тільки при наявності медичних показань.

Палати у фінських лікарнях оснащені всім необхідним:

  • післяпологове білизна;
  • одяг для мами та малюка;
  • засоби особистої гігієни;
  • підгузки;
  • пелюшки.

Після п’ятого місяця вагітності сім’я отримує коробку подарунків від держави. Бажаючі можуть взяти грошима (140 євро), але відмовляється від презенту мало хто, бо у ньому зібрано багато всього необхідного.

Особливості ведення вагітності

Прибути в країну через 2-5 тижнів до пологів. А от сам пологовий будинок – тільки в день, коли відійдуть води, почнуться сутички. Для контролю періодичності сутичок жінку підключать до спеціальних датчиків.

Вся історія вагітності та пологів ведеться в комп’ютері, який встановлений в кожній палаті. В систему заносяться навіть самі незначні деталі, які зможуть полегшити роботу наступній зміні акушерок.

Харчування жінці забезпечує клініка (3 рази в день). Крім основних страв меню включає овочі, фрукти, йогурти.

В пологових залах є джакузі, зручні крісла, фітболи, щоб допомогти породіллі знизити больові відчуття під час переймів. До самої появи на світ малюка мама може пересуватись по палаті та вибирати собі будь-яке положення, щоб пережити цей стан.

З першої секунди народження дитина завжди знаходиться з мамою. У палаті є душ, ліжко для мами та немовляти, пеленальний столик.

Як проходять пологи та період після них

Стимулювати пологи у Фінляндії не прийнято. Все повинно пройти природно. Кесарів розтин тут роблять тільки в самих крайніх випадках.

Пологи проводить акушерка. Лікар приєднується до процесу, лише якщо у цьому є необхідність, наприклад, неправильне положення плоду, тривалі пологи. У пологовому відділенні також завжди чергують педіатр і анестезіолог.

В ході пологової діяльності проводиться постійний моніторинг серцебиття малюка і родових сутичок. Якщо жінка хоче, вона може попросити один з можливих видів анестезії: звеселяючий газ, місцевий укол або епідуральне знеболення.

У Фінляндії прийнято, щоб на пологах був присутній батько дитини. Дуже часто йому навіть пропонують перерізати пуповину та перший раз помити малюка.

Після пологів сім’я може переїхати в окрему палату. Але найчастіше жінки вибираю дво-, три- або чотиримісні номери.

Малюк завжди перебуває з мамою. Якщо жінка втомилася або не може сама впоратися з немовлям, його може забрати медсестра.

Прийом відвідувачів дозволений в будь-який час. Для них не потрібно ніякої змінного одягу або взуття.

У перші години після народження дитини медсестра розповідає мамі, як годувати грудьми, як доглядати за малюком, як зціджувати молоко. Жодних стереотипів щодо того, як довго слід дотримуватися грудного вигодовування, тут немає. Але лікарі рекомендують робити це до 1 року. Додатковий прикорм вводиться з 4-6 місяці.

Виписка з пологового будинку здійснюється на 3-4-й день, якщо у лікарів немає претензій до стану малюка. На наступний день вдома родину відвідує акушерка, потім через декілька днів – дільнична медсестра. Далі мамі раз в місяць потрібно з’являтися у лікаря.

Якщо дитину нічого не турбує, цього достатньо, щоб стежити за його станом. Виклик лікаря додому у Фінляндії не передбачено. Є швидка, але до її послуг вдаються, тільки якщо стоїть питання життя і смерті.

Вартість пологів

Для громадян держави та мігрантів, які легально працюють у Фінляндії та сплачують податки, послуги пологових будинків обходяться безкоштовно, оскільки всі витрати покриває держава. Оплачувати доведеться тільки окрему палату, яка забезпечує повне усамітнення сім’ї та 4-разове харчування батька. Зазвичай така послуга обходиться в 35 євро на добу на одну людину.

Іноземним громадянам вартість пологів у Фінляндії обійдеться приблизно в 3-4 тисячі євро. Але на депозит клініка може попросити покласти не менше 8 тисяч. При виписці невитрачена різниця повертається.

Перший візит в клініку може коштувати приблизно тисячу євро. Сума включає:

  • консультацію;
  • бесіду з акушером;
  • УЗД;
  • аналізи.

Якщо належить кесарів розтин, бюджет збільшиться до 9-10 тисяч євро.

Виписка з пологового будинку

Фінське громадянство дитині по праву народження в країні не присвоюється. Він стане громадянином тієї країни, до якої належать його батьки.

пацієнтка фінської клініки

Тепер про документи, які знадобляться батькові та матері, щоб відвезти малюка на батьківщину. Для початку фінська пологовий будинок повинен видати довідку про народження. З нею слід звернутися в консульство України у Фінляндії.

При собі потрібно мати:

  1. Довідку, видану пологовим будинком.
  2. Переклад довідки на українську мову (засвідчення здійснюється безпосередньо в консульстві).
  3. Закордонні паспорти обох батьків.
  4. Цивільні паспорта батька та матері.
  5. Оригінал свідоцтва.
  6. Заповнену заяву.
  7. Акт про народження (заповнюється за місцем подання документів).
  8. Заява про присвоєння дитині українського громадянства.
  9. Фото дитини.

Як організувати поїздку

Питання організації можна доручити фірмі-посереднику. Вона візьме на себе всі нюанси, починаючи з підбору клініки, закінчуючи підготовкою необхідних паперів. Але така послуга зажадає збільшити бюджет, щоб сплатити комісійні.

Якщо хочете зайнятися всім самостійно, дотримуйтесь наступної схеми:

  1. Виберіть медичний заклад.
  2. Відправте запит в клініку з історією вагітності, перекладену на фінську або англійську мову.
  3. Отримаєте приблизний кошторис витрат на перебування в пологовому будинку і запрошення для знайомства з клінікою та медичним персоналом.
  4. Підготуйте пакет документів для відкриття візи, або для безвізового в’їзду.

По приїзді вас влаштують екскурсію по медичному закладу, після чого відбудеться підписання контракту і внесення грошей на депозит.

В які клініки можна звернутися

За відгуками пацієнток фінських клінік, рівень обслуговування скрізь приблизно однаковий. У всіх пологових будинках комфортні умови перебування, доступні ціни та привітний персонал.

Найчастіше українки вибирають:

  • Центральний госпіталь Кайнуу. Розташований у місті Каяні. Надає спеціалізовану, первинну медико-санітарну допомогу, соціальні послуги.
  • Salo Regional Hospital, розташований в Південній Фінляндії.
  • Women’s Hospital в Гельсінкі, який є частиною Helsinki University Hospital, спеціалізується на передчасних пологах.
  • Університетської лікарні жіночу в Турку – використовується в якості навчальної бази університету. Обслуговує населення в південно-західній частині країни.
  • Клініку Felicitas – розташована у Лаппеєнранта, має відділом по роботі з україномовними пацієнтами.

Підсумки

Фінська медицина більш спокійно ставиться до процесу виношування і народження дитини. Жінок тут не обтяжують численними аналізами та візитами до лікаря, не кладуть в передпологове відділення. На пологи майбутня мама приїжджає безпосередньо в день переймів. У пологовому будинку вона і новонароджений забезпечуються всім необхідним.

Для виїзду на батьківщину іноземним батькам необхідно зареєструвати малюка в консульстві своєї країни у Фінляндії та отримати для нього виїзний паспорт.

Вагітність і пологи у Фінляндії: Відео

Статті по темі