Меню Закрити

Пошта у Фінляндії: що потрібно знати відправнику і одержувачу

Пошта у Фінляндії користується повагою у місцевого населення завдяки гарному сервісу та соціальним проектам, які реалізуються нею у 2023 році. Підприємство обслуговує відправлення всередині країни, а також здійснює міжнародний поштовий обмін. Крім того, Posti Finland, будучи в складі світового EMS-кооперативу, приносить ще й EMS-відправлення.

Пошта Фінляндії

Posti Finland: що це таке і як працює

Поштова служба у Фінляндії була створена на початку XVII століття. На сьогодні країна займає 5-е місце серед держав, у яких пошта працює найбільш ефективно.

Поштові відділення у містах більше нагадують магазини: у вітринах виставлені не тільки різні види упаковок, листівки та сувеніри, але і продукція фінських торгових брендів, таких як Marimeko, Littala, Fazer.

Відправити поштою можна все що завгодно – від невеликої дрібниці до велосипеда. Якщо ви надсилаєте лист, марки краще приклеювати самостійно, інакше відправка обійдеться вам у два рази дорожче.

Люди, що живуть у Фінляндії, використовують пошту не тільки для відправлення та отримання кореспонденції та посилок, у відділеннях вони також отримують повідомлення з медичних установ, виписки з банківських рахунків, інформацію з податкових органів.

У цьому місті налічується близько 20 відділень Posti Finland, тому при оформленні замовлення потрібно вказати індекс тій поштової контори, в якій ви плануєте забрати відправлення. Нерідко громадяни отримують свої посилки в Іматра, Котці та інших містах Фінляндії.

Щоб дізнатися адреси та індекси поштових відділень, необхідно зайти на офіційний сайт Posti Finland: www.posti.fi. Тут же можна побачити тарифи та час роботи всіх фінських філій.

Максимальний термін перебування посилки в поштовій конторі становить 14 днів. Якщо протягом цього часу товар не забрали, його відправляють назад. Тому при складанні замовлення слід враховувати це і правильно розрахувати час свого приїзду.

Пошта Фінляндії

Щоб отримати замовлення в потрібному місті та відділенні, слід вказати наступні дані:

 • прізвище, ім’я (як вони зазначені в закордонному паспорті);
 • Poste restante («до запитання» – вказати обов’язково);
 • поштовий індекс, місто, країна (наприклад, 55100 IMATRA, FINLAND).

Після оформлення заявки посилці присвоюється ідентифікаційний код, який складається з букв і цифр. За цієї комбінації можна відстежувати пересування товару. Як тільки посилка прибуде на вказане місце, потрібно прибути у вказаний філія і, пред’явивши паспорт, отримати адресоване вам відправлення.

Відправку товарів через Фінляндію нерідко практикують продавці з Китаю. Це особливо актуально у святкові дні, коли обсяги поштових відправлень збільшуються в кілька разів, а покупці хочуть скоріше отримати свою посилку.

У Гельсінкі знаходиться досить великий сортувальний центр FIHELA, тому міжнародні відправлення тут довго не затримуються. Таким чином, посилка з Піднебесної доходить до одержувача в лічені дні, що особливо радує замовників Аліекспрес.

В які терміни доставляються посилки та кореспонденція

Строки доставки багато в чому залежать від сезонних навантажень. В Україну кореспонденція зазвичай доставляється протягом 35 днів. Фактично з моменту передачі посилок продавцями для доставки на пошту Фінляндії та подальшого експорту проходить від 5 до 15 днів. Між експортом і імпортом проходить ще 1-10 днів, а далі посилки відправляються в країну призначення, де все залежить від митниці та міста призначення. У загальній складності на це йде ще пара тижнів.

Які існують типи трек-номерів

Посилках EMS-відправленнях завжди присвоюється трек-номер для відстеження. Невеликі пакети можуть не реєструвати – в цьому випадку їх відстежити неможливо. Номер зазвичай приходить на електронну пошту, яка була вказана при оформленні замовлення.

Пошта Фінляндії

Міжнародний трек-номер складається з букв і цифр:

 • дрібні пакети до 2 кг – Rx123456785FI;
 • посилки вагою від 2 до 20 кг – Cx123456785FI;
 • EMS-відправлення – Ex123456785FI.

Перша буква означає, що відправлення пройшло реєстрацію. Цифри – це унікальний номер посилки. Останні букви визначають державу поштової служби, звідки відправлений товар.

Процедура відстеження відправлень

Можливість відстеження міжнародних відправлень з Фінляндії – корисний інструмент для контролю руху вашого товару. Поштова статус буде повідомляти вам, на якому етапі знаходиться посилка.

Міжнародні відправлення Posti Finland проходять такі етапи:

 1. Відправка посилки в одному з філіалів Posti Finland.
 2. Обробка і розподіл в сортувальний центр.
 3. Надходження в місце міжнародного поштового обміну.
 4. Митне оформлення в державі відправника.
 5. Експорт.
 6. Імпорт.
 7. Митне оформлення у країні отримувача.
 8. Сортування посилок в державі призначення.
 9. Вручення товару одержувачу.

Відстежити посилку можна безпосередньо на офіційному сайті Posti Finland або скористатися послугами спеціальних сервісів.

Наприклад:

Головна перевага подібних сайтів полягає в тому, що відстеження відбувається українською мовою.

Для того щоб дізнатися інформацію про відправлення на офіційному веб-ресурсі Posti Finland, потрібно зробити два простих кроки:

 1. Зайти на офіційний сайт.
 2. Ввести в спеціальне віконце трек-номер і натиснути Find the item.

Після цього на екрані з’явиться інформація про місцезнаходження вашого відправлення.

Підіб’ємо підсумки

Поштова служба Фінляндії вважається однією з найефективніших у світі. Її послугами для здійснення міжнародних відправлень користуються навіть продавці з інших країн, зокрема, з Китаю.

Щоб ваше замовлення прийшов у зручний для вас населений пункт Фінляндії, під час оформлення доставки необхідно вказати індекс поштового відділення.

Адреса та індекс можна побачити на офіційному сайті Posti Finland. Знаючи трек-номер свого відправлення, ви зможете стежити за посилкою, дізнаючись її статус на веб-ресурсі пошти.

Пошта у Фінляндії: Відео

Статті по темі