Меню Закрити

Мобільний зв’язок та інтернет у Фінляндії

Інтернет і мобільний зв’язок у Фінляндії мають важливе значення для українських туристів, які вирішили відвідати цю країну у 2023 році. Практично кожна людина бере з собою в подорож смартфон або планшет для безперервного зв’язку з рідними та близькими, визначення свого місця розташування на карті, використання онлайн-перекладача та інших цілей. Крім того, багато хто під час поїздок люблять постійно викладати свої фотографії в соцмережах. Все це вимагає безперебійних послуг зв’язку за прийнятними цінами.

Зв'язок та інтернет у Фінляндії

Послуги стільникового зв’язку на території Фінляндії

Вирушаючи в подорож по Фінляндії, для оптимізації витрат ви можете скористатися одним з двох варіантів:

 1. Підключити найбільш відповідний тариф одного з українських операторів стільникового зв’язку, у кожного з яких є власна вигідну пропозицію для мандрівників.
 2. Після прибуття в країну придбати SIM-карту місцевого оператора зв’язку і користуватися його послугами під час перебування у Фінляндії.

При виборі варіантів слід визначитися, що для вас важливіше: постійний телефонний зв’язок з абонентами з України чи вигідні дзвінки на фінські номери. Слід мати на увазі, що при купівлі місцевої SIM-карти спілкуватися з тими, хто залишився вдома, доведеться за тарифами на послуги міжнародного зв’язку.

Фінські стільникові оператори

Більшість тарифних планів українських операторів є передоплатними, тобто спочатку потрібно поповнити рахунок, а потім користуватися послугами до тих пір, поки він не впаде до нуля. У Фінляндії місцеві жителі користуються післяоплатними тарифами, тому рахунок за послуги зв’язку в поточному місяці вони отримують протягом наступних 45 днів. Таке обслуговування можуть дозволити собі лише ті, хто прожив у країні мінімум рік або два (вимоги різняться в залежності від обраної компанії), а також мають постійний поштову адресу.

Для приїжджих доступні лише передплатні SIM-карти, але послуги зв’язку за ним обходяться суттєво дорожче.

Після покупки місцевої SIM-карти для виконання дзвінка необхідно виконати наступні дії:

 1. Для дзвінка абонентові з Фінляндії потрібно набрати +358, а потім номер мобільного телефону. Для дзвінка на стаціонарний апарат перед номером абонента необхідно додати код міста.
 2. Для того, щоб зв’язатися з українським абонентом, набирайте +380, а потім номер його телефону.

Якщо вам потрібно зателефонувати з міського телефону, необхідно дотримуватися наступного порядку:

 1. Для того щоб зателефонувати з України до Фінляндії, набирайте 0, гудок 0, потім код країни 358, код міста та номер абонента.
 2. Для того щоб зателефонувати з Фінляндії до України, набирайте 00, далі код країни 380, потім код міста і номер абонента.

Для дзвінків на 10-значні стільникові номери вводити код міста не потрібно.

Оператор Sonera

Сьогодні найбільшим оператором мобільного зв’язку, що працюють на території Фінляндії, є компанія Sonera. Завдяки об’єднанню зі шведським оператором Telia компанія представлена й у Швеції. Sonera покриває всю територію країни, тому перебої з мобільним зв’язком вас навряд чи зачеплять.

Передплатний пакет Easy Prepaid можна купити тільки в роздрібних точках продажів. Його вартість складе 9,90 євро, з яких 7 євро зараховується на розподільчий рахунок. Надалі рахунок можна поповнити на 10, 20, 30, 40 або 50 євро. Замовлення SIM-карти через інтернет доступний тільки для постійних жителів країни, які мають поштову адресу.

Дзвінок в Україну тарифікується як міжнародне з’єднання і буде коштувати 0,08 євро за хвилину. Додатково стягується плата за з’єднання – 0,2 євро. Вона є обов’язковою у всіх фінських операторів.

Оператор Saunalahti

Компанія Saunalahti займає друге місце на ринку стільникового зв’язку Фінляндії та є роздрібним брендом Elisa. Придбання SIM-карти цього оператора доступно без паспорта і реєстрації за 5,90 євро. В Україні такий підхід до клієнтів не практикується в цілях запобігання шахрайства з використанням мобільного зв’язку.

Зв'язок та інтернет у Фінляндії

Для тих, хто віддає перевагу онлайн-поповнення, компанія може надати додаткові вигоди та привілеї.

Стартовий передплатний пакет оператора Saunalahti залишається активним протягом 3 або 12 місяців з моменту останнього поповнення. Дзвінок на український номер буде коштувати 0,06 євро/хвилина, крім того, з вашого рахунку знімуть 2 центи за з’єднання.

Оператор DNA

SIM-карти третього за значимістю фінської стільникового оператора DNA, як і в попередньому випадку, можна придбати без реєстрації. За передоплатою компанія DNA пропонує пакет Smart Prepaid, яким передбачені дзвінки, SMS, MMS та послуги мобільного інтернету.

SIM-карта буде коштувати 7,90 євро, з яких на рахунок абонента зараховується 7 євро. У нього вже включені безлімітні дзвінки та SMS по всій Фінляндії за 0,99 євро на добу. Дзвінок в Україну буде коштувати 0,06 євро/хвилина, плата за з’єднання – 0,02 євро.

Зв'язок та інтернет у Фінляндії

У вільному продажу є ваучери для поповнення рахунку різних номіналів. При наявності місцевої банківської картки поповнити рахунок можна через банкомат.

Доступ до інтернету у Фінляндії

Якщо вам постійно потрібен інтернет під час перебування у Фінляндії, крім українських операторів ви можете скористатися послугами місцевих компаній.

Вартість трафіку мобільного інтернету від фінських операторів

Як і в Україні, постачальниками послуг мобільного інтернету у Фінляндії є оператори стільникового зв’язку. У нашому випадку це все ті ж Sonera, Saunalahti та DNA. Тарифікація ведеться за обсягом прийнятих і переданих даних, але для приїжджих – за передоплатою.

Для отримання доступу до глобальної мережі необхідно мати при собі мобільний пристрій, сумісний з технологіями 3G/4G. Якщо у вас ноутбук, до нього можна придбати USB-модем, середня вартість якого становить 40-50 євро.

Фінська стільниковий оператор Saunalahti надає необмежений доступ до мобільного інтернету, однак розмір щомісячної абонентської плати буде залежати від обраного значення максимальної швидкості:

Максимальна швидкість Період Вартість
384 Кбіт/сек Місяць / півроку 6,8 / 29,8 євро
1 Мбіт/сек Місяць 12,8 євро
4 Мбіт/с Місяць 17,8 євро
21 Мбіт/сек Місяць 22,8 євро

Компанія DNA надає доступ до глобальної мережі фіксованими пакетами:

Об’єм переданих та прийнятих даних Вартість
100 Мбайт 4,9 євро
1 Гбайт 9,9 євро
10 Гбайт 24,9 євро

Оператор Sonera пропонує туристам, подорожуючим по Фінляндії, безлімітний тариф Good Internet з фіксованою тимчасовою вартістю:

Вартість Період користування
7,5 євро 24 години
25 євро тиждень
39 євро 2 тижні
49 євро 1 місяць

Провайдери домашнього інтернету

Фінляндія – одна з найкращих країн Європи, тому тут широко розвинена оптоволоконна цифрова мережа проводового інтернету від таких провайдерів, як Finnet, Sonera, Elisa, Welho, Saunalahti та DNA Oy.

Міністерством зв’язку країни встановлено вимогу до мінімальної швидкості з’єднання від 1 Мбіт/секунду, але місцеві провайдери працюють в діапазоні від 10 до 100 Мбіт/секунду.

Середній розмір місячної абонентської плати становить 50 євро. Однак слід мати на увазі, що провести кабель в орендоване житло без згоди власника неможливо.

Зв'язок та інтернет у Фінляндії

Вартість мобільного інтернету

Ціна на послуги мобільного інтернету у Фінляндії залежить від вибраного провайдера та його умов, а також від швидкості з’єднання, яку бажає отримати абонент.

Часті питання

 • Чи є безкоштовний Wi-Fi у Фінляндії?

Під час подорожі по Фінляндії зовсім не обов’язково підключати опцію для міжнародного роумінгу до свого домашнього тарифом або купувати місцеву SIM-карту. На території країни достатньо місць, де можна отримати доступ до інтернету через бездротові локальні мережі Wi-Fi. Безкоштовно ними можна користуватися в аеропорту Гельсінкі та Лаппеєнранта, деяких готелях, залізничних вокзалах, у торговельних центрах, кафе і поїздах, що курсують всередині країни.

У багатьох готелях для доступу до Wi-Fi потрібно отримати пароль адміністратора за певну плату. У державних бібліотеках Фінляндії будь-який бажаючий може скористатися не тільки мережею Wi-Fi, але ще і стаціонарним комп’ютером, який підключений до інтернету, але не має кириличної клавіатури.

Крім того, незручність цього способу полягає в тому, що безкоштовне користування стаціонарним ПК можливе лише протягом 30 хвилин, до того ж бібліотека працює лише в будні дні.

 • Де краще купити сім-карту?

Якщо ви вирішили придбати місцеву SIM-карту, це можна зробити:

 • у фірмових салонах операторів зв’язку;
 • у мережі R-kioski;
 • у великих мережах супермаркетів;
 • на автозаправних станціях.

Висновок

Стільниковий зв’язок та мобільний інтернет – це необхідні речі для будь-якого сучасного туриста. Вони дозволяють тримати безперервну зв’язок з рідними та друзями, а також полегшують подорож (наприклад, онлайн-карти та перекладачі).

Послугами якого оператора скористатися – місцевого або вітчизняного, кожен повинен вибрати сам в залежності від напрямку вихідних дзвінків. У будь-якому випадку перед поїздкою на мобільних пристроях краще відключити послугу автоматичного оновлення, щоб уникнути непотрібних витрат.

Зв’язок та інтернет у Фінляндії: Відео

Статті по темі