Меню Закрити

Нові горизонти: мовні курси у Фінляндії


Останнім часом Фінляндія стала популярним напрямком не тільки для відпочинку, але і в плані навчання і побудови кар’єри. Однак для того, щоб досягти певних успіхів, потрібно оволодіти мовою цієї країни. Будемо відверті, фінська мова дуже складна у вивченні, і хоча можна спробувати освоїти її самостійно, краще звернути увагу на мовні курси у Фінляндії. По-перше, це знання «з перших рук» та спілкування з носіями мови; по-друге, курси пропонують програму, що враховує індивідуальні потреби та можливості учня.

мовні курси в Фінляндії

Види програм

Вибір програми залежить від того, для чого і як швидко вам потрібно вивчити мову. Метою може бути просте спілкування, навчання в університеті, робота з особливою спеціальності, отримання громадянства і т. д. У всіх цих випадках потрібні знання різного рівня.

Основні види навчальних програм з вивчення фінської мови мало відрізняються від загальноприйнятих категорій:

 • General Finnish – загальний курс, який підходить для початківців і тих, хто вже володіє розмовною мовою. На нього відводиться близько 20 годин в тиждень. Це можуть бути звичайні заняття або розмовні клуби – все залежить від рівня групи. Навчання буде коштувати від €395 тиждень. Підходить для тих, хто живе у Фінляндії.
 • Фінський для іноземців – це семестрові або річні курси. Навчання тут проводиться в основному англійською. Це теж групові заняття, передбачають 20-30 занять в тиждень. Варто навчання порівняно недорого – від €280. Вони більше підходять тим, хто не має навіть базових знань і починає вивчати мову з нуля.
 • YKI Prep Course – це курс, спрямований на успішну здачу іспиту YKI. Це загальний мовний тест, сертифікат про здачу якого необхідний для отримання громадянства або офіційного працевлаштування на посаду в солідній компанії. Курс передбачає 20-24 години занять на тиждень за €120 (і більше), однак буде потрібно знання основ мови та розмовні навички.
 • Діловий фінська – коштує дорожче, оскільки має певну спеціалізацію: включає вивчення ділової лексики та навчання складанню документів. Заняття в невеликих групах обійдуться від €420 в тиждень з навантаженням 20-30 годин.
 • Навчання + проживання – студенти (1-3) живуть у сім’ї викладача та оволодівають мовою не тільки на заняттях, але і в повсякденному спілкуванні. Дозволяє поєднати навчання з відпочинком. Інтенсивність занять коливається від 10 до 30 годин в тиждень. Разом з проживанням тижневий курс буде коштувати €950 і вище. Підходить для вивчення мови з нуля.
 • Літні табори – маються на увазі не тільки дитячі літні табори з вивченням мови, але й літні школи для дорослих, які часто проводяться під егідою університетів і коледжів. Є навіть спеціальні літні університети – наприклад, у Куопіо, в Тампере.
Читайте також:  Чим особливі дитячі садки у Фінляндії

Безумовно, не виключаються також індивідуальні заняття. Їх вартість – від €75, рівень складності, інтенсивність матеріалу залежать від студента.

Фіни організують безкоштовні курси для емігрантів і недорогі – для іноземних студентів. У багатьох компаніях в програму турботи про кваліфікацію працівників входить вивчення англійської мови або вдосконалення фінської.

Як потрапити в мовну школу

Для відвідування мовних курсів достатньо біометричного паспорта та супутніх документів, у разі вибору короткої програми (до 3-х місяців).

Для поїздки потрібні:

 1. Закордонний паспорт, виданий не більше 10 років тому.
 2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду, для дітей – свідоцтво про народження та документи батьків.
 3. Виписка з банку, що свідчить про платоспроможності.
 4. Медична страховка.
 5. Запрошення від мовної школи (зв’язатися з нею потрібно заздалегідь).

Якщо ви плануєте не тільки вивчати мову, але й підробляти, вам знадобиться національна віза. Правда, з нею можна працювати не більше 25 годин на тиждень.

Вибрати гідну школу для вивчення мов у Фінляндії можна через інтернет, уважно ознайомившись з відгуками про них. Є два варіанти:

 • міжнародні школи з вивчення іноземних мов з представництвами у різних країнах;
 • фінські навчальні заклади: Літній університет в Гельсінкі, Мовний центр університету в Гельсінкі, Вечірня гімназія в Турку. Вони дешевші, але всі документи доведеться оформляти самостійно.

Яке саме місто обрати для навчання

Зрозуміло, найбільше мовних курсів і шкіл у великих містах країни: Гельсінкі, Турку, Тампере, Оулу, Куопіо. Однак більшість живуть в них фінів частіше говорять по-англійськи, тому існує ймовірність того, що ви можете навіть не почути, як звучить справжня фінська мова. Щоб отримати мовну практику, потрібно набратися сміливості та терпіння, оскільки ваші зусилля вимовити декілька фраз фінською мовою можуть викликати поблажливі посмішки оточуючих, що сподобається далеко не всім.

У Гельсінкі, столиці Фінляндії, рівень життя дуже високий. Якщо ні в чому собі не відмовляти (в розумних межах), проживання там обійдеться максимум в €800 в місяць.

Крім відомих мовних шкіл, мова в столиці можна вивчати також розмовних клубах і на університетських курсах, які відносно недорогі, хоча проводять їх справжні фахівці. Крім того, в столиці без праці можна підібрати собі індивідуальних вчителів та репетиторів.

Читайте також:  Загальна характеристика системи освіти у Фінляндії

Навчання в Гельсінкі для безробітних іммігрантів може бути взагалі безкоштовним – на те є спеціальні муніципальні курси, потрапити на які допоможе Служба зайнятості. При наявності роботи на курси може направити сам роботодавець.

Студентам і абітурієнтам завжди прийдуть на допомогу програми та літні школи від університетів, наприклад, Гельсінського. Практично нічим не поступаються столиці Тампере, Оулу та інші міста, які прагнуть створити максимально комфортні умови для навчання.

Що дає навчання на курсах

Оволодіння новою мовою сприяє розвитку гнучкості розуму, допомагає зрозуміти чужий менталітет, та й просто більше дізнатися про світ. Знання фінської мови дає також і інші переваги. Наприклад, при поверненні на батьківщину володіння досить рідкісним іноземною мовою дозволить успішно займатися перекладами, стати незамінною людиною в компанії, що, безумовно, позитивно позначиться на зарплаті. Нова мова допоможе у пошуку ділових зв’язків і веденні переговорів, а значить, сприятиме успіху всього підприємства.

Види програм

Крім того, вивчивши мову та успішно склавши іспит, можна піти й по іншому шляху – вступити до університету у Фінляндії та залишитися в країні надовго. Ця країна славиться високою якістю освіти, тому знайти гідну роботу з фінським дипломом можна в більшості європейських країн.

Незайвим буде вивчення цієї незвичайного мови, якщо ви любите подорожувати, особливо з екологічно чистих місцях, адже Фінляндія – справжній рай для туристів. А вже для отримання громадянства фінська мова просто необхідна.

Як самостійно вивчити фінську мову

Якщо курси у Фінляндії вам поки не по кишені, можна спробувати вчити мову самостійно. Для цього знадобиться час, спеціальні програми, книги, фільми з субтитрами та ваше бажання. Ресурси, які вам допоможуть:

Читайте також:  Університет Турку: вступ і навчання

Сайти виключно російською мовою:

 • До рівня А1 за 7 уроків – можна з викладачем, можна самому безкоштовно;
 • Курс від Вікіпедії;
 • www.suomesta.ru – включає відомості з граматики, посилання на підручники та тексти.

Можна також встановити на смартфон програми на кшталт Mondly або Duolingo. Немає нічого неможливого – було б бажання.

Висновок

Хоча фінська мова не такий поширена, як англійська, німецька або французька, її вивчення дає масу переваг. Фахівців по фінській мові дуже мало, тому вони цінуються на вагу золота, не кажучи вже про можливості вільно подорожувати по цій чарівній країні, поставивши собі в залік плюсик за рідкісне вміння. Мінус в тому, що матеріал для вивчення непростий, так і практикуватися ніде – хіба що ви будете відвідувати курси в самій Фінляндії. Тоді й мінусів не залишається.

Фінську мову можна вивчати безкоштовно: Відео


Статті по темі