Меню Закрити

Університет Аалто: вступ і навчання


Незважаючи на те, що Суомі – відносно маленька країна, в ній багато університетів різної спрямованості та популярності. Тому, вибираючи між фінськими вузами, варто розглянути основну інформацію про університет Аалто, а саме його історію, структуру, особливості вступу та навчання в ньому у 2021 році. Заодно не буде зайвим з’ясувати, скільки доведеться заплатити за навчання.

університету Аалто

Історія

На відміну від більшості інших вишів Фінляндії, провідних історію з початку XX, а то і з середини XVII століття, університету Аалто (Aalto University) офіційно з’явився у 2010 році, коли були об’єднані Гельсінський політехнічний інститут (створений у 1849 р.), Вища школа економіки (1904) та Інститут мистецтв, дизайну та архітектури (1871 р.).

Назву ВНЗ отримав на честь відомого архітектора Алвара Аалто, який у 1921 році став випускником Гельсінської політеху. Серед інших відомих випускників університету – лауреат Нобелівської премії з хімії Арттурі Віртанен, спеціаліст по нейронних мереж Теуво Кохонен, фізик Гуннар Нордстрем, колишній генеральний директор Royal Dutch Shell і Nokia Йорма Аліла, а також відома лижниця – олімпійська чемпіонка і політик Марьо Матікайнен-Кальстрем. Також у лавах випускників університету перебувають на обліку відразу троє членів команди розробників MySQL.

Університету Аалто в Гельсінкі високо цінується як у Фінляндії, так і за її межами. У світовому рейтингу ВНЗ він займає 266 місце, а в рейтингу вишів, що спеціалізуються на архітектурі та мистецтві, так і зовсім «прописався» у першій двадцятці.

Програма MBA університету має “потрійний акредитацію”, чим можуть похвалитися лише 76 ВНЗ у світі.

Інформація про інфраструктуру

Головний університетський кампус, успадкований внз від політехнічного університету, розташований в Отаніємі, передмісті Гельсінкі. Також до складу організації входять два кампуси в інших районах Гельсінкі, а саме в Теелі (ці будівлі дісталися у «спадщину» від Школи економіки, тепер у них розташована школа економіки Університету Аалто) і в Арабіанранте (цей кампус раніше належав Інституту мистецтв). До 2021 року всі основні функції університету планується зосередити в Отаніємі, відмовившись від двох інших кампусів заради економії та полегшення логістики.

Крім звичних для всіх університетів гуртожитків, навчальних корпусів, бібліотеки та їдальні, інфраструктура гельсінського вишу має сучасні науково-дослідні центри з потужним обладнанням, завдяки чому студенти мають можливість займатися повноцінними науковими дослідженнями. Деякі з цих центрів отримали від фінської Академії наук статус Centre of Excellence та окремо фінансуються з бюджету. Серед них центри:

 • інформаційних нанотехнологій;
 • інформатики;
 • лазерного сканування;
 • низькотемпературної фізики;
 • молекулярного інжинірингу біосинтетичних гібридних матеріалів;
 • молекулярної імунології та фізіології;
 • досліджень Сонця.
Читайте також:  Навчання в університетах Фінляндії

Найбільших успіхів ВНЗ досяг у дослідженнях у галузі низькотемпературної фізики (Університету Аалто належить рекорд найнижчою досягнутої температури), магнітоенцефалографії, нанотехнології, хімії та розробці нейронних мереж.

Також до складу організації входить керована студентами компанія Aaltoes, що займається просуванням стартапів, міждисциплінарний науково-дослідний інститут, кілька спільних з університетом Гельсінкі інститутів і радіообсерваторія Метсахові.

Бібліотека внз

Всього в університеті працює понад 2500 викладачів і трохи більше 1200 осіб адміністративного персоналу, а навчаються в ньому від 15 до 18 тисяч студентів щорічно, до 15 % з яких прибули з-за кордону.

Структура ВНЗ

З 2011 року в структуру Університету входить шість окремих шкіл:

 • Школа бізнесу Університету Аалто (School of Business) – прямий спадкоємець Вищої школи економіки, пропонує навчання за програмами MBA і безлічі спеціальностей, серед яких облік, економіка, менеджмент і маркетинг.
 • Школа хімії (School of Chemical Engineering), серед спеціальностей якій різні галузі органічної та неорганічної хімії.
 • Школа електротехніки (School of Electrical Engineering), у складі якої є факультети електроніки та автоматики, радіотехніки, нанотехнологій, обробки сигналів і мережевих технологій.
 • Вища школа мистецтв, дизайну та архітектури Університету Аалто (School of Arts, Design and Architecture), до складу якої входить знаменитий факультет архітектури (Department of Architecture), що вважається одним з кращих у світі.
 • Школа інженерної справи (School of Engineering), що займається механікою, будівництвом і енергетикою.
 • Школа природознавства (School of Science), що займається прикладними та фундаментальними дослідженнями в галузях фізики, математики, інформатики, біомедицини та промислових технологій.

Повний перелік спеціальностей і навчальних курсів, доступних у виші, можна знайти на інтернет-порталі.

Процедура вступу

Вступ до фінського ВНЗ здійснюється шляхом особистої подачі документів на вас цікавить факультет або за допомогою онлайн-заяви. Всі доступні для іноземних студентів спеціальності викладаються англійською мовою.

Конкретний набір документів різниться, але в обов’язковому порядку від вас зажадають скласти вступні тести по системі SAT та надати:

 • при вступі на бакалаврат – шкільний атестат, мовний сертифікат (TOEFL з результатом не нижче 83 або IELTS не менше 6.0);
 • при вступі в магістратуру – диплом бакалавра, мовний сертифікат (TOEFL з результатом не нижче 92 або IELTS не менше 6.5). Також доведеться пройти тестування за стандартами GRE.
Читайте також:  Навчання у Фінляндії для іноземців: особливості, тривалість, вартість

Для вступу на ступінь MBA замість GRE здається тестування GMAT.

Прийом заяв на більшість факультетів відкривається двічі в році: ранньою навесні та на початку осені. Уточнити терміни та умови вступу на ту чи іншу спеціальність вам допоможе офіційний сайт Університету Аалто. Врахуйте, що з-за високої популярності вишу конкурс на 1 місце може досягати 5 абітурієнтів.

Ціна і тривалість навчання

Вартість навчання в бакалавраті Університету Аалто для іноземних студентів відрізняється в залежності від спеціальності, але в середньому становить від 9 до 12 тисяч євро за рік. Магістратура у Фінляндії обійдеться в середньому в 15 000 € в рік. Величина оплати за рік визначається у договорі, що укладається при вступі, і не може бути змінена протягом року.

Розраховуючи повні витрати на навчання, не забувайте врахувати вартість проживання в гуртожитку (близько 300 €/міс) харчування в університетській їдальні. У середньому рік життя на кампусі буде обходитися приблизно в 9 000 євро.

Також варто врахувати й витрати на отримання візи студента. Величина консульського збору становить 35 € (70 € за термінову візу). Якщо ви ніколи раніше не оформляли візу, доведеться також здати біометричні дані, що обійдеться в додаткові 150 €.

Стипендіальна програма Університету Аалто

Крім того, заявка на візу не буде схвалена, якщо ви не придбаєте поліс обов’язкового медичного страхування з покриттям понад 100 000 € (якщо ви плануєте вчитися менше 2 років) або понад 30 000 € (якщо термін вашої навчання перевищить 2 роки).

Навчальний рік в Університеті Аалто починається у вересні та складається з 2 семестрів: осінній (вересень – грудень) та весняний (січень – травень). Тривалість навчання складає від 3 до 4 років для майбутніх бакалаврів і 1 або 2 роки для магістрантів.

Чи можна отримати стипендію або грант

Стипендіальна програма Університету Аалто припускає 3 рівні стипендії в залежності від успішності:

 • Aalto A покриває витрати на навчання, так і на проживання і складає близько 16000 € на рік.
 • Aalto B покриває тільки витрати на навчання і складає близько 9 тисяч євро в рік.
 • Aalto C пропонує часткове відшкодування витрат на навчання у сумі 4000 € на рік.
Читайте також:  Кращі школи у Фінляндії для іноземців

Для того щоб претендувати на будь-яку зі стипендій, потрібно набрати не менше 60 балів ECTS за рік згідно з індивідуальним навчальним планом. Подальшу оцінку заявки та визначенні категорії присудженої стипендії проводить комітет при керівництві університету.

Заявка на стипендію подається при вступі в Університет або переведення на наступний курс. Механізму подачі апеляцій на рішення про присудження або відмову у стипендії не передбачено. Стипендії не виплачуються безпосередньо, а йдуть у залік оплати за навчання та/або проживання.

Уточнити актуальні умови отримання та розміри стипендії можна на відповідній сторінці університетського сайту.

Гранти на навчання в університеті Аалто надають більшість європейських програм обміну, включаючи ERASMUS+ (код ВНЗ – SF ESPOO1), Nordtek/-plus і Bilateral. Якщо ви хочете отримати такий грант, зверніться спочатку в український виш, який бере участь в програмі.

Список українських програм ERASMUS можна уточнити на сайті програми. Далі надходження в університет відбувається шляхом онлайн-подачі документів.

Висновок

Незважаючи на те, що формально Університету Аалто – наймолодший в Суомі, традиції трьох старих вузів, з яких він був сформований, все ще сильні в ньому. Завдяки поєднанню досвіду поколінь і сучасних інновацій університету вдалося стрімко злетіти в рейтингу європейських навчальних закладів, а факультети мистецтва та архітектури й зовсім входять у першу двадцятку у світі.

Бажаючим отримати освіту в цьому виші варто планувати витрати з розрахунку до 20 тисяч євро в рік. Відшкодувати частину витрат на навчання можна буде за допомогою стипендіальних програм.

Університету Аалто: Відео


Статті по темі