Меню Закрити

Університет Турку: вступ і навчання


Отримання вищої освіти за кордоном стає все більш популярним серед українців, адже це дозволяє отримати міцні та актуальні знання, завести корисні знайомства і побачити нові місця. Майбутнім абітурієнтам та їхнім батькам варто вивчити загальні відомості про університет Турку (University of Turku), а також ознайомитися з особливостями навчання в цьому виші у 2021 році.

університет Турку

Загальні відомості про університет

Перше в історії Суомі вищий навчальний заклад – Королівська академія Або – було створено в Турку в 1640 році. Довгий час академія була єдиним університетом країни. У 1827 році місто пережив пожежу, майже знищила його, тому академія була переведена в Гельсінкі; зараз Гельсінський університет відомий в усьому світі.

До заснування Академії Або в 1918 році місто залишалося без університету. Нарешті, у 1920 році на пожертвування громадськості був створений Університет Турку, навчання в якому, на відміну від академії, проводилося на фінському, а не шведською мовою. У 1959 році у внз з’явився новий кампус, а в 1974 р. він став громадським. У 1995 році виш набрав престижну Коїмбрську групу, що об’єднує найвпливовіші університети Європи.

У списку знаменитих випускників можна знайти президентів Фінляндії Мауно Койвісто і Тімо Аіраксинена, політиків Підлозі Лехтомаки, Лисицю Хиссалу, Пекку Пуску і Ярмо Віїнанена, відомого вченого Тімо Аіраксинена, поетесу Хелі Лааксонен і художника Юссі Туомолу.

У різні роки університет очолювали політики Даниельсон-Кальмарі та Сетяля, а також знаменитий географ Йоганнес Грані.

В університеті навчається близько 20 тисяч студентів (близько 8000 в бакалавраті, 6 тисяч у магістратурі та 6000 аспірантів і докторантів). Працює у вузі близько 3400 співробітників.

Бібліотека університету Турку

Університет складається з 7 факультетів:

 • гуманітарного;
 • природничо-наукового;
 • медичного;
 • факультету права;
 • соціальних наук;
 • педагогічного;
 • школи економіки.

Також до складу вишу входять освітньо-наукові центри:

 • морських технологій;
 • астрономії;
 • філології;
 • соціології освіти;
 • біотехнологій;
 • медицини (на базі університетської лікарні);
 • інформатики.

Серед випускників університету чимало успішних політиків і вчених, і це не дивно, адже він займає третє місце в рейтингу фінських університетів, а в його навчальній програмі велика увага приділяється практичним науковим дослідженням. Випускники та їх батьки залишають тільки самі позитивні відгуки про університет Турку. Для студентів з України додатковий плюс – близькість міста до фіно-російського кордону.

Читайте також:  Як вступити до фінського ВНЗ

Дізнатися більше про історію та структуру вузу допоможе офіційний сайт Університету в Турку.

Як вступити

Правила і терміни надходження, а також список документів різняться в залежності від спеціальності та ступеня, на яку претендує абітурієнт (можна уточнити на сайті). При подачі документів в бакалавріат зажадають шкільний атестат і сертифікат, що підтверджує володіння мовою викладання (фінська – для всіх спеціальностей і англійська – для деяких програм обміну). Також доведеться складати вступні іспити (письмові тести), серед яких фінська або англійську мову. Прийом заяв на цю ступінь проводиться двічі на рік: у вересні та січні.

Вступ до фінського ВНЗ для навчання в магістратурі здійснюється в січні, документів знадобиться диплом про присудження ступеня, аналогічної бакалавра.

Щоб вступити до аспірантури, потрібна ступінь магістра, а також англійські та фінські мовні сертифікати. Для підтвердження володіння англійською мовою необхідно надати сертифікат TOEFL, IELTS або CAE.

При подачі заяви іноземцям, які не є громадянами ЄС, доведеться заплатити вступний внесок у розмірі 100 €. Бажаючим підготуватися до вступу в університет пропонує інтенсивні літні курси фінської мови.

Скільки коштує і як довго триває навчання

До 2017 року навчання у всіх університетах Фінляндії фінською та шведською мовами було повністю безкоштовним і для фінів, і для іноземців. Хіба що доведеться оплачувати близько 200 € на рік внесків в студентський союз та за навчальні матеріали. На жаль, у 2021 році ця норма вже не діє, і ступінь бакалавра навіть фінською мовою викладання обійдеться вже в суму близько 1500 € на рік.

Вартість навчання в бакалавраті англійською мовою ще вищий і становить 9 тисяч євро в рік. Магістратура у Фінляндії коштує 9000 € в рік незалежно від мови викладання.

Додатково до вартості навчання студенту доведеться оплачувати харчування в їдальні та проживання в кампусі (близько 300 євро). В середньому за місяць студенту на життя в країні доведеться додатково витрачати до 1000 євро.

Корпус університету Турку

Плануючи бюджет, не варто забувати й про витрати на оформлення студентської візи: так, консульський збір складає 60 євро, а за обов’язкову здачу біометричних даних доведеться доплатити ще 150 €. Нарешті, для схвалення заявки обов’язково потрібен поліс медичного страхування, який обійдеться в 730 євро за рік.

В університеті діє стипендіальна програма для студентів, які отримали за рік понад 55 % можливих балів ECTS (Єдиної європейської кредитно-балової системи). Учні, які досягли цієї позначки, в наступному році отримують стипендію, розмір якої сумарно становить половину річної вартості навчання.

Навчання в аспірантурі у Фінляндії, як і в інших країнах Європи, безкоштовне. Правда, доступна тільки очна форма, а значить, крім роботи над дисертацією доведеться виконувати й інші завдання наукового керівника, включаючи допомогу у викладанні.

Читайте також:  Нові горизонти: мовні курси у Фінляндії

Періодично стипендії на навчання в університеті Турку пропонуються в рамках програми Erasmus+, координованій Європейським союзом. Розмір стипендії при цьому становить близько 850 € на місяць, також компенсуються витрати на проїзд. Навчання проводиться англійською мовою, а обов’язковою умовою для претендентів є наявність мовного сертифікату рівня не нижче B2.

Організація процесу навчання в Університеті Турку мало відрізняється від характерної для інших європейських вишів. Навчання в бакалавраті в залежності від обраної спеціальності триватиме від 3 до 4 років. Для отримання ступеня магістра знадобляться ще 2 роки. Нарешті, навчання в аспірантурі теоретично займає 4 роки, але на практиці може тривати до захисту дисертації.

Навчання відбувається протягом двох семестрів. Перший починається в кінці серпня або початку вересня, а закінчується на початку або середині грудня. Початок другого семестру припадає на кінець грудня або початку січня, закінчується семестр в кінці травня. Існує також так званий додатковий літній семестр, протягом якого працюють факультативні курси.

Висновок

Університет Турку – один з найстаріших і найпрестижніших ВНЗ Фінляндії, пропонує навчання за різними напрямками. Навчання англійською мовою обійдеться близько 9 тисяч євро за рік. При цьому власники хороших оцінок можуть претендувати на стипендію, яка дозволить відшкодувати половину витрат.

Університет Турку: Відео


Статті по темі