Меню Закрити

Інтернет в Чехії: фіксований і мобільний

Інтернет в Чехії переважно забезпечується приватними провайдерами. Користувачам наданий широкий вибір швидкостей і тарифних планів. У країні діють не тільки фіксовані та мобільні провайдери, але також віртуальні оператори; досить багато місць, де є безкоштовний доступ до інтернету, що особливо актуально для туристів.

Інтернет в Чехії

Коротка історія та статистика

Інтернет в Чехії з’явився на початку 1992 року, відразу він був доступний тільки вченим. Для загального користування Всесвітня павутина відкрилася в липні 1995 року. Інтернет став доступний для громадськості, коли до нього проявили інтерес комерційні мережі. Однак його оплата була занадто високою, тому тоді їм користувалися одиниці.

На сьогодні в Чехії налічується близько 8 млн інтернет-користувачів. До фіксованого широкосмугового доступу під’єднано близько 2 мільйонів абонентів, а до мобільного – 4,5 млн. Середня швидкість доступу в інтернет складає 10 Мб / с, так що Чехія входить в 15 найбільш «швидкісних» країн.

У країні широко поширений мобільний інтернет, до нього можуть під’єднатися понад 90% населення практично на всій території. Доступ з використанням різних протоколів пропонують всі оператори стільникового зв’язку. Середня місячна вартість мобільного інтернету становить 25 євро на місяць.

Високошвидкісне з’єднання пропонують і провайдери стаціонарного інтернету. Майже половину підключень займає технологія DSL і її модифікації.

Під’єднатися можна і через USB: швидкість буде трохи менше, але і вартість послуги нижче. В цілому серед безлічі тарифів легко знайти вигідну пропозицію.

Популярні провайдери

У Чехії кілька провайдерів надають фіксований інтернет, найпопулярніші: UPS, GTS Czech, Air Telecom і Termsnet. Найбільшим є провайдери UPS і GTS Czech.

UPS надає послуги з телемовлення і високошвидкісного інтернету. Компанія надає свої послуги за допомогою кабельної системи. Провайдер, за відгуками користувачів, надає швидкий і стабільний інтернет за доступною ціною. Швидкість до 500 Мб дозволяє одночасно здійснювати відеодзвінки, грати в онлайн-ігри та дивитися фільми на декількох гаджетах.

Компанія UPS пропонує вигідні комбіновані тарифи, наприклад, UPS Internet + UPS TV всього за 679 крон / місяць. Побачити доступність послуги в конкретному регіоні, а також інші тарифи провайдера можна на офіційному сайті.

Інтернет в Чехії

Компанія GTS Czech, інтегрована в T-Mobile Czech Republic, надає послуги в області фіксованих мереж, мобільного зв’язку, інтернету, телебачення. Для підключення домашнього інтернету необхідно вибрати тариф та модем. Провайдер надає різну швидкість завантаження: до 20 Мб / с, 50 Мб / с, 100 Мб / с, 250 Мб / с. Залишити заявку можна на офіційному сайті компанії.

Вартість абонентської плати за стаціонарний домашній інтернет залежить від обраного тарифу. У більшості випадків можна підключити опцію безкоштовних дзвінків на міські телефонні номери (найбільш прийнятні тарифи у T-Mobile Czech Republic).

Під’єднати фіксований широкосмуговий інтернет можна як на невизначену кількість часу, так і на рік або два. У першому випадку клієнт заплатить на 30% більше, ніж за річний контракт. Однак при достроковому припиненні договору доведеться заплатити неустойку в розмірі суми, що залишилася за невитрачені час.

Якщо в абонента є телефонна лінія, то підключення до мережі здійснюється безкоштовно, якщо немає – коштує близько 500 крон. Стільки ж коштує підключення будинку до “оптиці”. Однак зараз нерідко провайдери роблять це безкоштовно в рамках промоакцій.

Як оплачувати за послуги

Інтернет-провайдери пропонують різні способи оплати за свої послуги. За домашній інтернет зазвичай можна платити в особистому кабінеті на офіційному сайті постачальника, через спеціальні термінали та ін. Також можливо під’єднати послугу, щоб фіксована оплата в певний час автоматично перераховувалася з банківської карти на ваш особистий рахунок в компанії-провайдера. Доступна оплата поштовим переказом.

Якщо ви користуєтеся мобільним інтернетом, то оплату виробляти ще простіше. Вам необхідно тільки вчасно поповнювати баланс своєї SIM-карти. Робити це можна через банкомат, на сайті компанії або купивши картку поповнення балансу, які продаються в фірмових магазинах, кіосках, на автозаправках, в поштових відділеннях.

Якщо у вас укладений договір з постачальником мобільного інтернету, оплата повинна вноситися в установлені терміни, наприклад, раз на місяць. У цьому випадку також доступні різні способи оплати, серед яких обов’язково є можливість поповнення рахунку через інтернет за допомогою банківської карти.

Інтернет від мобільних операторів

Мобільний інтернет має особливе значення для приїжджого іноземця. При наявності доступу до Всесвітньої павутини турист може самостійно відправитися на екскурсію, відшукавши за допомогою GPS цікаві пам’ятки. Крім того, мандрівникові стає доступним розклад транспорту.

Туристи можуть вибирати серед трьох великих стільникових провайдерів:

  • Vodafone,
  • O2,
  • T-Mobile.

Швидкість 2G / GSM добре працює у всіх містах (900 і 1800 МГц). Якщо говорити про 3G / UMTS, то в основному швидкість передачі даних – 2100 МГц.

Інтернет в Чехії

4G / LTE доступна для абонентів по передоплаті:

  • 800, 900, 1800 і 2100 МГц на Vodafone;
  • 800, 1800 і 2100 МГц на O2 і T-Mobile.

Кращий високошвидкісний інтернет надає оператор Vodafone. Стартовий пакет можна придбати у фірмових магазинах або супермаркетах. Поповнювати рахунок зручно ваучерами.

На відміну від інших країн Європи, залишок на рахунку в Чехії згорає, якщо ви не встигли витратити всі гроші. Виходом із ситуації може стати покупка проїзного квитка на громадський транспорт.

Перед покупкою пакету переконайтеся, що ваш гаджет підтримує потрібну частоту. Якщо ви не впевнені, тоді візьміть в оренду апарат Vodafone Hotspot, який функціонує на всіх чеських частотах. Стартовий пакет обійдеться приблизно у 200 чеських крон, вся ця сума надійде на рахунок абонента.

Інтернет-пакет краще підключати при купівлі SIM-карти в фірмовому магазині. Однак використовувати послугу можна тільки після того, як прийде повідомлення про підключення. Активувати тариф можна й онлайн.

Доступний обсяг Вартість, крон
500 Мб 249
1,5 Гб 399
4 Гб 519
10 Гб 999

Також компанія пропонує спеціальні пропозиції для гостей Чехії. Турист може придбати SIM-ку і підключити інтернет на вигідних умовах прямо в аеропорту. Для цього потрібно звернутися в так званий стіл інформації.

Актуальні пропозиції:

  • Data SIM for Visitors: 10 Гб / 30 днів – 800 крон.
  • Hotspot for Visitors: безлімітний інтернет на будь-якому пристрої – 800 крон / 2 тижнів., 1000 крон / 4 тиж. 1500 крон / 2 міс.

Якщо у вас вже є сімка Vodafone, тоді ви можете користуватися інтернетом, підключивши роумінг. Оплата за дзвінки та використаний трафік буде нараховуватися відповідно до умов вашого тарифу.

Хороше покриття по країні має мобільний оператор O2. Пакет по передоплаті обійдеться мандрівникові в 100 крон, при цьому на рахунок надійде кредит в розмірі 150 крон. Для поповнення доступні ваучери на 200, 300 і 500 крон. Для отримання настройок необхідно відправити СМС на номер 999555 зі словом «IVMNASTAV».

У будь-якому тарифі можна вибрати відповідний мобільний інтернет.

Назва Обсяг Термін дії Вартість, крони Код активації
S 75 Мб 7 днів 49 IVMS
M 400 Мб 7 днів 89 IVMM
L 1,5 Гб 30 днів 299 IVML
XL 5 Гб 30 днів 549 IVMXL

Щоб відсилати повідомлення, потрібно підключити відповідну послугу. Інтернет-пакети продовжуються автоматично раз на тиждень або місяць.

Хороше покриття по всій країні має мобільний оператор T-Mobile. SIM-карти за передоплатою продаються за ціною 200 крон, 150 крон надходять кредитом на рахунок. Карта залишається активною протягом 12 місяців з моменту останнього поповнення. Для збереження сім-карти раз на рік потрібно вносити мінімум 200 крон. Досить дешевий інтернет за замовчуванням – всього 0,4 крони / 1 Мб. Однак для постійного користування вигідно купувати додаткові пакети.

Трафік Тривалість Вартість, крон
25 Мб / день добу 24
50 Мб тиждень 49
50 Мб + безлім. соц мережі тиждень 99
500 Мб місяць 299
500 Мб + безлім. соц мережі місяць 399

Оператор також надає спеціальні тариф Twist Online тільки для інтернету на планшети та ноутбуки. Придбати його можна у великих магазинах і поштових відділеннях.

Абонент може купити:

  • SIM-карту за 200 крон, які надходять кредитом на рахунок.
  • 3G-пристрій і SIM-карту за 899 крон + 200 крон надходить на рахунок.
  • 3G Wi-Fi та стартовий пакет за 1549 євро, на рахунок надійде 200 крон.

У фірмових торгових точках продаються SIM-карти стандартного розміру і мікро-SIM. Також доступна послуга перетворення звичайної карти в мікро, за окрему плату.

Віртуальні оператори зв’язку

Крім основних операторів стільникового зв’язку в Чехії існують віртуальні. Ці компанії не мають власних мереж, а користуються послугами великих операторів. Головна перевага – низька вартість послуг. Обумовлено це тим, що віртуальні оператори не вкладають кошти в утримання і розвиток передавачів. Однак для туристів вони не підходять.

У більшості випадків необхідно укладати договір, що передбачає абонентську оплату протягом року-двох або більше.

Віртуальні оператори мають чітку спрямованість на цільову аудиторію. 0038.CZ – віртуальний оператор, який співпрацює з компанією T-Mobile. Укладати договір можна на безстроковій основі.

Ще один чеський віртуальний оператор – Mphone, створений у співпраці з O2 Telefonica. Підключитися до нього можуть тільки власники гуртової мережі супермаркетів MAKRO. Таким чином, аудиторія Mphone обмежена підприємцями і юридичними особами. Абонент повинен вибрати відповідний тарифний план і укласти договір з оператором на 12 місяців.

Де можна під’єднатися до інтернету

Інтернет-кафе в Празі – найпростіший і надійної спосіб під’єднатися до мережі. Під час прогулянок по місту ви знайдете не один такий заклад. Ціни на підключення досить низькі (2-2,5 євро). Якщо у вас є час, можна походити та знайти найвигідніший варіант. У подібному кафе ви точно отримаєте високу швидкість і хороший рівень зв’язку.

Інтернет в Чехії

Також в чеській столиці та інших містах республіки можна зустріти багато ресторанів і кафетеріїв, де пропонують безкоштовний Wi-Fi. Однак по факту не у всіх закладах насправді функціонує ця послуга. Якщо для вас це важливо, тоді перед тим, як оформити замовлення, уточніть, чи можна під’єднатися до інтернету.

Туристи можуть скористатися безкоштовним Wi-Fi практично в кожному готелі, працює він і в номерах. Підключити свій гаджет до інтернету можна у всесвітньо відомих мережах швидкого харчування, таких як «Макдональдс», KFC, в кав’ярні «Старбакс».

Для термінового зв’язку (до 15 хвилин) можна безкоштовно під’єднатися до Всесвітньої павутини в аеропорту і на вокзалі. Знайти безкоштовний Wi-Fi сьогодні можна навіть в деяких трамваях Чехії, в ратушах.

На закінчення

Різні провайдери як фіксованого, так і мобільного інтернету покривають мережею практично всю територію Чеської Республіки. Підключення до домашнього інтернету зазвичай супроводжується додатковими послугами, такими як телебачення, телефонія.

Для мандрівників найбільш затребуваний мобільний інтернет. Постачальники послуги пропонують гостям Чехії вигідні підключення на нетривалий термін. Найпростіший і зручний спосіб оплати зв’язку для туристів – ваучери, які можна купити в багатьох торгових точках.

Інтернет в Чехії: Відео

Статті по темі