Меню Закрити

Пивні заклади в Празі

Самобутня, смачна та ситна чеська кухня має свої особливості. Одна з них – велика кількість жирних м’ясних продуктів. Чехи люблять добре поїсти, тому шанувальникам вегетаріанської їжі та прихильників правильного харчування доведеться в цій країні непросто. Чеський народ завжди шанував традиції своїх предків, в тому числі кулінарні, і робить це донині. Тому жодна трапеза у чехів не обходиться без традиційного напою – пива. Майстерність чеських пивоварів відомо далеко за межами країни, а чеське пиво справедливо вважають найбільшим досягненням світової культури пивоваріння. Так що, вирушаючи в подорож по Чеській Республіці у  2024 році, неодмінно варто відвідати пивні Праги.

Пивні праги

Історія пивоваріння у столиці Чехії

Пиво є предметом національної гордості чехів і одним з найбільш часто вживаних ними напоїв. Будь-яка трапеза, що включає блюда традиційної чеської кухні, обов’язково супроводжується кухлем хмільного пінного напою.

Історія пивоваріння у Чехії йде корінням в далеке минуле. Перша згадка про пиво датується 1082 роком (у деяких джерелах 1088-м), коли чеський князь Бржетислав дарував хміль ченцям Вишеградського монастиря для варіння хмільного напою.

Слід зазначити, що спочатку пиво використовувалося в якості інгредієнта для соусів, добавки в супи або каші.

Згадки про першу відомій пивоварні в Брно датуються 1118 роком. У XII столітті виробництво пива стало настільки популярним, що займались пивоварінням практично в кожному будинку, а професія пивовара вважалася однією з найбільш шанованих. Поступово конкуренція між пивоварами ставала все сильніше, тому, щоб боротися за споживача, простіше було переїхати в інше місце. Саме ця обставина сприяла появі в Чехії нових міст і поселень.

У XIV-XV століттях з’являються перші чеські заводи по виробництву пива. Великий внесок у мистецтво” пивоваріння вніс брненський пивовар Ондржей Поупе. Саме він заснував першу в Європі школу пивоваріння.

Знаменною подією в історії чеського пивоваріння стала діяльність пльзенського пивовара Йозефа Гролля, якому в 1842 році вдалося зварити прозорий, золотисте за кольором пиво з відмінними смаковими якостями, яке отримало назву “Пільзнер”. Річ у тім, що до цього в Чехії варили тільки темне пиво, але після відкриття Гроллем нової методики бродіння з’явилися світлі сорти.

Пивні праги

Цю технологію згодом стали переймати пивовари з сусідніх європейських країн і навіть із США. Так чеське пиво стало відомим і популярним напоєм у всьому світі.

Кількість пивних трактирів в країні з кожним днем збільшувалася, причому їх постійні відвідувачі мали свої іменні гуртки з гербом, а пізніше і з власною фотографією.

Сьогодні в Чеській Республіці налічується 49 промислових підприємств по виробництву пива, найбільші з яких – “Старопрамен”, “Дрінкс Юніон”, “Праздрой”, “Пршеров”, “Будвар”, “Старобрно” і “Крушовіце”. Загальна продуктивність цих заводів становить 83 %.

В середньому один житель Чехії за рік випиває близько 160 літрів пива. Це рекордна кількість серед усіх країн, в яких вживають цей напій.

Однак подорожуючи по Чеській Республіці, можна не тільки насолодитися чудовим смаком пінного напою, а й покращити здоров’я, беручи пивні ванни. І хоча корисні властивості пива були відомі ще тисячу років тому, автором сучасного комплексу лікувальних процедур на основі пивних ванн вважається Ромен Вокати. Саме він розробив програму оздоровлення з використанням хмільного напою, яка вперше була реалізована у 2006 році в пивоварні “Ходовар”.

Сьогодні пивні ванни у Празі можна прийняти в GRAND RELAX Spa & Wellness, Lazne Pramen, Spa Beerland, Prague Beer Spa Bernard і Pivni lazne BBB.

Кращі пивні Праги

Пивних закладів в Празі насправді дуже багато. Є місця, які люблять самі чехи, а є місця, які віддають перевагу саме туристи. Говорячи про те, скільки коштує пиво в Празі, слід зазначити, що ціна залежить від популярності закладу. Мінімальна вартість кухлі пива – 25 крон. У Чехії вміють варити пиво, тому в будь-якому випадку ви залишитеся задоволені.

Пивоварня і ресторан “У Флеку”

Ресторан “У Флеку” є найвідомішою празької пивний. Однойменна пивоварня була відкрита тут ще у XV столітті та працює донині. У ресторані подають ексклюзивне темне пиво зі смаком карамелі. Кожен зал має свою назву: “Чемодан”, “Ліверна ковбаса”, “Великий” і т. д. Все тут 8 залів, що вміщають до 1200 осіб. До хмільного напою можна вибрати традиційне блюдо чеської кухні. Ціна великого кухля пива – 59 крон, маленькою – 29,50 крон.

Пивна у флеку

  • Пивна “У Флеку” знаходиться за адресою: Kremencova 1651/11.
  • Час роботи ресторану – щодня з 10.00 до 23.00.
  • Для уточнення деталей зайдіть на офіційну сторінку ресторану або зателефонуйте за телефоном: +420 224 934 019.

Пивна “У Святого Томаса”

В цьому місці в Празі пили хмільний напій ще в далекому 1352 році. До 1952 року монахи варили тут темне пиво. Зараз пиво за старовинними рецептами вже не варять, а от традиційне “Фердинанд і Браник” спробувати можна.

Незважаючи на численні реставрації заклад “У Святого Томаса” не змінило свій вигляд ні зовні, ні всередині. Завдяки цьому він користується попитом у багатьох туристів.

  • Пивна знаходиться за адресою: Letenska 33/12.
  • Час роботи ресторану – щодня з 11.00 до 24.00.

Пивна “У чаші”

Пивна “У чаші” – іменитий ресторан у Празі. Але відомий він насамперед тим, що вартість позицій у меню тут у 2 рази дорожче, складно знайти місце, щоб присісти, і дуже нахабний обслуговуючий персонал. Однак туристів сюди привозять завжди, оскільки це частина обов’язкової програми при відвідуванні Праги.

Пиво тут не велкопоповицьке і не смиховське, а пльзеньське. Антуражу часів бравого солдата Швейка вже немає. На стіл відвідувачам приносять горішки та пропонують 50 грамів місцевого бренді або абсенту. За півтора літра пива потрібно заплатити 180 крон.

Пивна у чаші

  • Заклад знаходиться за адресою: Na Bojisti 1733/12.
  • Час роботи – щодня з 11.00 до 23.00.
  • Для уточнення деталей перейдіть по посиланню.

Пивна “У чорного вола”

Пивна з цієї чеської атмосферою знаходиться в туристичному центрі Праги. Обслуговування тут специфічне, але це тільки додає чарівності закладу. Тут працюють старші офіціанти та бармен. Келихи потрібно ставити на підставку – це правило діє з дня відкриття пивної.

Відвідувачу наповнюють новий келих без нагадування, тому краще заздалегідь попросити рахунок, якщо ви закінчили. Заклад невеликий. Нових відвідувачів завжди підсаджують за великі столи вже відпочиваючим.

Оплата приймається тільки місцевій валюті – кронах. Пиво Kozel обійдеться в 31 крону за 0,5 літра, Pilsner Urquell – у 33 крони за 0,5 л і Prazdroj – 35 крон за 0,5 л.

Пивна біля чорного вола

  • Заклад знаходиться за адресою: Loretanske nam. 107/1.
  • Час роботи – щодня з 10.00 до 22.00.

Пивна “У золотого тигра”

Це місце відоме в Празі, яке в 1994 році відвідали Білл Клінтон і Вацлав Гавел. Що обговорювали тоді державні діячі, невідомо, але відносини між країнами покращилися. Пльзеньське пиво тут колись покуштував і Лучано Паваротті.

В пивній сьогодні складно знайти вільне місце не тільки ввечері, але і вдень. Тому бажаючим відвідати цей заклад краще забронювати столик заздалегідь.

Обстава закладу мандрівників навряд чи чимось здивує: 2 великих ряду столів, дерев’яна обшивка та розвішані на стінах фото Клінтона.

У цій чеської пивний ціни на пиво трохи завищені – від 40 крон за 0,5 літра.

Прийшовши до закладу, турист повинен хильнути пльзеньського урквелла. Слід зазначити, що смакові якості напою змушують відразу стати його шанувальником. У шинку завжди людно, гамірно і дуже накурено.

  • Заклад знаходиться за адресою: Husova 228/17.
  • Час роботи – щодня з 15.00 до 23.00.
  • Деталі уточнюйте на офіційній сторінці.

“Пивоварський дім”

Пивоварня знаходиться в самому центрі Праги, недалеко від Вацлавської площі. Багато відвідувачів рекомендують заглянути сюди ввечері та випити легкого пива з закусками – утопенцами або сиром. Пиво варять тут же і тут же продають.

Пивоварський будинок у празі

Якщо вас цікавить, де в Празі купити пиво з собою, то це один із закладів, де можна замовити 5-літровий бочонок пива на винос. Столик тут також краще зарезервувати заздалегідь.

Відмінною особливістю закладу є те, що тут не курять. Тому некурящим відвідувачів тут буде дуже комфортно.

Великий плюс закладу – російськомовний персонал. Також є меню російською мовою, в якому все викладено просто і зрозуміло.

  • Пивоварня знаходиться за адресою: Jecna 14.
  • Час роботи – з 11.00 до 23.30.
  • Деталі уточнюйте на сайті.

Ресторан-пивна “У мецената”

Пивні ресторани у Празі цікавлять багатьох мандрівників. Однак цей ресторан-пивна довгий час відкривав свої двері тільки для обраних. У цьому закладі приймали таких гостей, як Тихо Бразі, принцеса Діана, Олександр Дубчек, Віллі Брандт, а також державних чиновників Чехословаччини та Німеччини. Сьогодні цей заклад відкрито для всіх туристів.

Обслуговування тут на найвищому рівні. Офіціант неодмінно запропонує вам скуштувати славетне пиво “Будвайзер”, яке займає поважне місце в Книзі рекордів Гіннесса. Хмільний напій знаходиться на першому місці за вмістом алкоголю (11,9 %) і має солодкувато-пряний аромат.

  • Заклад знаходиться за адресою: Malostranske nam.261/10.
  • Час роботи – щодня з 10.30 до 23.00.

Празький пивний музей

Пивні ресторани надають туристам можливість скуштувати справжній свіжозварене пиво. А Празький пивний музей – це ще й інформаційний центр, в якому можна дізнатися все про історію пивоваріння у Чехії. Тут же розливається близько 30 видів пива.

Пивний музей знаходиться в центрі міста. Популярність пивного бару принесли різні сорти хмільного напою, зокрема, легендарна “Матінка”, “Жатец”, “Краконош”, “Демон”, “Фердинанд”, “Рогозец”, “Чорна Гора”, “Рыхтар”. Щотижня тут відбувається оновлення сортів пива. Тому це хороший привід повернутися сюди ще раз.

Празький пивний музей

Приміщення має 2 зали, в яких дозволено курити. Перший зал – це барна стійка з невеликими столиками, а другий – традиційний зал з великими столами для компаній. Хто хоче спробувати багато сортів пива, можуть замовити дегустаційний сет, адже пивна карта налічує до 30 видів пива.

За кухоль пива об’ємом 0,3 л потрібно заплатити 48 крон, а об’ємом 0,5 л – 68 крон. Якщо хочете потрапити саме сюди, краще заздалегідь забронювати стіл.

  • Пивний музей знаходиться за адресою: Smetanovo nabrezi 205/22.
  • Час роботи – з 12.00 до 03.00. Для тих, хто любить засиджуватися в барі допізна, це місце підходить ідеально.

Ресторан “Козловна”

Це заклад приваблює всіх, хто є любителем пива Kozel. Тут відмінна кухня і хороше обслуговування. Ресторан “Козловна” має 2 зали: для курців – відразу на вході і для курців – з виходом на терасу. Заклад досить просторе, тому сміливо можна приходити великою компанією.

У меню ресторану є засмажений порося, гусак, качка, а також всі традиційні страви чеської кухні: вепрево коліно, реберця, гуляш, пивний суп і т. д. Однак замовлення потрібно робити заздалегідь – мінімум за 3 дні.

Ціни на всі демократичні. У середньому кухоль пива 0,5 л обійдеться в 30 крон.

У ресторані “Козловна” вечорами шумно і багатолюдно, тому бронювати столик потрібно заздалегідь.

  • Заклад знаходиться за адресою: Lidicka 796/20.
  • Ресторан працює щодня з 11.00 до 23.00.
  • Для уточнення деталей перейдіть по посиланню.

Пивний ресторан “У козла”

У фірмовому ресторані Праги “У козла”, який знаходиться в районі Жижков, дуже сприятлива атмосфера. У цьому закладі можна зустріти місцевих жителів, а от туристи навідуються сюди рідко. Однак тут є меню російською мовою, а офіціанти намагаються висловлюватися російською мовою. На стінах у залі висять старовинні фотографії, розставлені різні пляшки та келихи, а на підвіконні можна взяти чеську книгу XX століття.

Щоб оновити келих з пінним напоєм, до столу може підійти будь-який офіціант. На кожному столику є листок, в якому кожен офіціант робить позначку. Наприкінці підраховується кількість випитих келихів і видається рахунок.

Пивний ресторан у козла

Меню досить різноманітне, але порції великі. Тому сміливо замовляйте одне блюдо на двох.

  • Заклад знаходиться за адресою: Jana Zelivskeho 1777/4.
  • Час роботи – щодня з 11.00 до 23.00.
  • Для уточнення деталей перейдіть по посиланню.

Пивна “Важкі часи”

Це заклад підходить тим, хто хоче спробувати побільше різних сортів пива. У закладі є літній майданчик. Вона підходить кращим відвідувачам, а ось некурцям варто спуститися в підвальне приміщення. Там є величезна барна стійка і безліч кранів і столів. Цікаве оформлення залів – всюди розставлені пивні пляшки. А ось обслуговування тут залишає бажати кращого.

Пиво краще замовляти в барі, оскільки там є інформація про кожний вид хмільного напою. У меню таких відомостей ви не знайдете. На всіх столах тут завжди стоять таблички, які повідомляють про їх резервації, але це зовсім не означає, що всі столи зайняті.

Ціна за кухоль пива варіюється в межах від 30 до 70 крон. Меню поділяється на денний та вечірній. В денному меню представлені обідні страви, у вечірньому – тільки закуски до пива.

  • Заклад знаходиться за адресою: Cestmirova 390/5.
  • Час роботи пивний і інші подробиці уточнюйте на сайті.

Ресторан “Підстрелена качка”

Якщо вас цікавить, де в Празі попити пиво “Вельвет”, то його ви знайдете в ресторані “Підстрелена качка”, що входять до складу мережі пивних закладів від заводу Staropramen. Окрасою залів тут служать пляшки з однойменною пивом. “Підстрелена качка” порадує відвідувачів пивними коктейлями, пляшковим пивом та безалкогольними сортами хмільного напою.

Відвідувачів у ресторані зазвичай багато, але вільні місця знайдуться. Тут завжди великий вибір пива: світле, темне і нефільтроване. Відвідувачі відзначають незвичайний смак червоного пива “Вельвет” і “Гранат”. Не залишають без уваги й пиво “Хугарден Вайт”.

З алкоголю тут варто спробувати біле моравське вино і зелене вино.

Всі подробиці уточнюйте на сайті Старопрамен.

Ресторан “Віялове депо”

Пивна “Віялове депо” – оригінальний заклад, від якого будуть в захваті навіть найменші відвідувачі. Це ресторан в Празі, де паровозик привозить пиво до кожного столика. Тобто тут напої розносять офіціанти не це роблять поїзда. Для цього до кожного столика підведені рейки. Після прибуття локомотива потрібно забрати замовлені гуртки, а на їх місце поставити порожню тару.

Ліва частина залу, призначена для відвідувачів, що палять, права – для некурців. За рахунок гарної роботи витяжки запах диму на праву частину залу не поширюється. Атмосферу в закладі не можна назвати затишній, оскільки тут постійно дуже шумно. Однак сюди варто прийти з-за незвичайної подачі напоїв. Дізнатися про те, чи працюють паровозики, слід заздалегідь, оскільки часто виникають технічні неполадки.

Крім того, тут красиво подають “різане пиво” – два види пива сорту Крушовіце, темне і світле, в одному келиху. Спочатку в чашку наливається світле пиво, а зверху темне, при цьому пиво не змішується, утворюючи чітку межу.

Вартість хмільного напою варіюється від 20 до 49 крон.

  • Ресторан знаходиться за адресою: Vaclavske namesti 56.
  • Час роботи – з 11.00 до 24.00.
  • Всі подробиці уточнюйте на сайті.

Пивоварня “У трьох троянд”

Недосвідчені туристи часто проходять повз цього закладу, розташованого біля Староместської площі, та марно. Площа пивоварні досить велика, тому можна сміливо відправитися туди великою компанією. У кожному залі є окрема барна стійка, тому замовлення виконуються швидко. На другому поверсі розташовано менше столиків, тому ситуація там більш тиха і відокремлена. Стіни закладу прикрашають комічні зображення пивоварів. Тут добре розуміють російських туристів і пропонують їм меню російською мовою і навіть окреме пивне меню. Для любителів здорової їжі є вегетаріанські страви.

Пивоварня у трьох троянд

Ціни на пиво в Празі скрізь приблизно однакові. Однак у цій пивоварні ціни трохи завищені як на пиво, так і на закуски. І це не дивно, адже пивоварня знаходиться в самому центрі Старої Праги. Тут подають 4 сорти фірмового пива: світлий лагер (від 30 до 46 крон), віденське червоне пиво (від 30 до 46 крон), монастирське пиво Святого Іллі (56 крон) і американський амбер (від 35 до 56 крон).

  • Ресторан-пивоварня знаходиться за адресою: Husova 10/232.
  • Час роботи – щодня з 11.00 до 23.00.
  • Для уточнення деталей перейдіть на офіційну сторінку.

“Новоміський пивовар”

Цей бар на відміну від більшості аналогічних закладів було відкрито в 1993 році. Тут варять живе нефільтроване пиво з застосуванням виключно чеського сировини – ячмінного солоду пивоварного хмелю. Саме хміль і вхідні в його склад ароматичні елементи надають пиву гіркуватість і неповторний смак.

“Новоміський бровар” – це 3-поверховий ресторан з невеликими залами, кожен з яких оформлений у своєму стилі (від готики до сучасності). Тут варять власне пиво під назвою “Новоміський лежак”. Котли з пивом знаходяться прямо перед очима, тому кожен турист може спостерігати за процесом пивоваріння.

Заклад також славиться чудовим приготуванням страв традиційної чеської кухні. Вепрове коліно, кнедлики, запечений гусак, домашні копченості – все це є в меню. Вартість страв – від 100 крон, пива – від 25 крон.

Тут також можна придбати сувенірні вироби з емблемою пивоварні: кружки, футболки, пиво в пляшках. Продаються і подарункові сертифікати на суму 1000 крон.

  • Заклад знаходиться за адресою: Vodickova 20.
  • З понеділка по п’ятницю бар працює з 10.00 до 23.30, в суботу – з 11.30 до 23.30, а в неділю – з 12.00 до 22.00.
  • Всі подробиці уточнюйте на сайті.

Ресторан-пивна “У Старої пані”

Це одне з улюблених закладів місцевих жителів, де все просто, недорого, затишно і відповідно до правил розпивання пінного напою. Сюди приходять любителі “Старопрамен”, “Вельвет” і “Крушовіце”. Тут є бар і прекрасний ресторан. Як доповнення до пива можна замовити картопляні кнедлики, оленину під брусничним соусом, свинину і тушковану капусту. Зустріти іноземних туристів тут велика рідкість.

  • Заклад працює щодня з 11.30 до 23.00.
  • Розташоване за адресою: Michalska 441/9.

Пивна “У Медвидку”

Ресторан Праги U medvidku є готелем-пивоварнею. Слід зазначити, що пивоварня на цьому місці існувала ще в середньовіччі. Сьогодні в ресторані готелю варять пиво за старовинними рецептами, зокрема, міцне пиво X BEER-33. Також для проби варто взяти пиво “Будвар”. Вартість пивних напоїв варіюється від 30 до 102 крон, причому їх вартість повністю виправдана.

Готель з 3 зірками має 33 номерами. На його території є сувенірний магазин, в якому є можливість придбати різні подарунки. Мандрівників тут завжди зустрічає фольклорний оркестр, що виконує чеські народні мелодії.

  • Заклад знаходиться за адресою: Na Perstyne 345/7.
  • Час роботи – щодня з 11.00 до 23.00.
  • Деталі уточнюйте на офіційному сайті.

Висновок

Чеське пиво – це частина самобутньої національної культури Чехії. Чехи вважають, що справжній смак хмільного напою розкривається тільки при розпиванні третього келиха. Щоб вибрати для себе сорт чеського пива, потрібно пробувати всі можливі види. Чеське пиво – це вікові традиції, надбання і гордість нації та затребуваний продукт.

Чеське пиво: кращі пивні бари Праги: Відео

Статті по темі