Меню Закрити

Лікування в університетських клініках Німеччини

Федеративна Республіка Німеччина у 2024 році по праву вважається однією з найбільш прогресивних країн у світі у сфері медицини та охорони здоров’я. Це пояснюється тим, що тут знаходиться багато медичних установ, сформованих при університетах, які проводять не тільки обстеження і лікувальні курси, а також дослідження і викладання. Університетські клініки Німеччини завжди використовують найновіші методики та обладнання для лікування своїх пацієнтів. Багато з них у зв’язку з популярністю на міжнародній арені спеціально відкривають міжнародні відділення.

Університетська клініка Німеччини

Відмінність від звичайних університетських клінік

За видами німецькі лікувальні установи можна розділити на державні, приватні, міські та університетські. Останні відрізняються від усіх інших тим, що створюються на основі університетів, і крім лікування їх співробітники займаються також і дослідницькою роботою.

Університетські клініки часто об’єднують в собі кілька медичних центрів, які у свою чергу розділені на безліч відділень. Таким чином, вони є багатопрофільними, що забезпечує всебічний підхід до лікування пацієнтів.

Основні напрямки досліджень і лікування

Дослідження і лікування проводяться по всім можливим напрямкам, а саме до таких:

 • урологічне,
 • гінекологічне,
 • психотерапевтичне і психіатричне,
 • дерматологічне,
 • гепатологічне і гастроентерологічне,
 • кардіологічне,
 • імунологічне,
 • онкологічне,
 • нейрохірургічне,
 • стоматологічне,
 • ортопедичне.

Багато багатопрофільні клініки заслужили собі репутацію найбільш компетентних в тих чи інших напрямках.

Приміром, в Університетській клініці в Ессені, яка є одним з найкращих медичних установ у Німеччині, вперше почали використовувати найточніший спосіб діагностування різних новоутворень – позитронно-емісійну томографію. Ця клініка також заслуговує довіри та в плані діагностики та лікування гематологічних, онкологічних і серцево-судинних захворювань.

Клініка Гейдельберга – не тільки одне з найстаріших медичних установ Німеччини, але також одне з найбільших, оскільки тут знаходиться близько сорока відділень, включаючи офтальмологічний та урологічний центри, клініки, діагностики та лікування онкології, ревматології та гематології, ендоскопічне відділення, хімічну лабораторію і так далі.

Медичні установи Мюнхена в більшості своїй також багатопрофільні. Однією з найбільш респектабельних клінік у Німеччині є Рехтс дер Ізар, яка постійно розвивається і пропонує останні методи лікування завдяки спільній співпраці з Технічним університетом Мюнхена. В цю клініку часто скеровують пацієнтів з інших міст для діагностики методом позитронно-емісійної томографії.

Клініка Шаріте в Берліні – це не одне медичний заклад, а цілий комплекс, що складається з сімнадцяти медичних центрів, в яких у свою чергу у загальній кількості налічується 103 клініки. Комплекс Шаріте відноситься до спільного медичного проекту Університету імені Гумбольдта і Вільного університету Берліна. У клініках Шаріте проводять лікування на високому рівні практично по всіх напрямках, але особливою довірою у пацієнтів користуються напрями онкології, гінекології, урології та нейрохірургії. Не останнє місце в досягненнях практики медичних центрів Шаріте займають імунологічна та молекулярна діагностика.

Університетська клініка Кельна вміщує в себе 14 науково-дослідних інститутів, 10 медичних центрів і 35 профільних клінік.

У кельнських клініках успішно лікують такі рідкісні хвороби, як розсіяний склероз і муковісцидоз, здійснюють різні протезування, пересаджують органи. Але особливе значення в клініці надається вивченню і лікування онкологічних захворювань. Тут застосовується особлива методика «кіберніж», що дозволяє лікувати пухлина не розрізаючи шкіру, а впливаючи на неї точним радіовипромінюванням.

Оформлення на лікування

Університетська клініка Фрайбурга була сформована на основі Фрайбурзького університету імені Альберта і Людвіга. Клініка вважається однією з найбільш передових в Німеччині. Досягненнями дослідників Фрайбурзького медичного закладу є перші у світі пересадка серця і проведена роботами операція на мозку.

Крім цього, клініка є найбільш досвідченою у плані проведення операцій з пересадки нирок з несумісністю груп крові: такого роду операція була зроблена вперше саме в цій клініці.

Необхідні документи для поїздки з метою лікування

Для оформлення візи з метою лікування в німецькій клініці необхідно підготувати наступні документи:

 • закордонний паспорт;
 • 1 фотографія 3,5 х 4,5 см;
 • медичний страховий поліс із сумою покриття не менше 30 000 євро;
 • ксерокопія першої сторінки паспорта, плюс копії всіх сторінок з відмітками;
 • доказ наявності підстав для повернення назад в рідну країну після проходження курсу лікування (довідка з місця працевлаштування, документи на нерухомість і так далі).

На додаток до основних документів потрібні також папери, що підтверджують мету поїздки:

 • офіційне запрошення з медичної установи в Німеччині з підписом лікаря, який має проводити лікування. Якщо ви уклали договір з посередницькою фірмою, що надає послуги з підбору клініки, то найчастіше їх співробітники зобов’язуються оформити це запрошення;
 • підтвердження наявності проживання – бронь готелю або доказ наявності розміщення, наданого медичним закладом;
 • підтвердження наявності грошей для оплати лікувального курсу у вигляді виписки з банку за останні три місяці, з сумою, що покриває необхідні витрати на лікування, або у вигляді підтвердження з лікарні про твір оплати.

Якщо пацієнтом є неповнолітній, то в цьому випадку потрібні:

 • свідоцтво про народження;
 • нотаріально завірена згода від обох батьків або інших уповноважених представників (опікунів) на виїзд неповнолітнього за кордон. Якщо дитина їде за кордон лише з одним з батьків, то згода другого потрібно обов’язково, за винятком випадків відсутності у другого з батьків батьківських прав або його загибелі (в цьому випадку необхідно подати судову постанову або свідоцтво про смерть);
 • ксерокопія візи батька/опікуна, яка виїжджає з дитиною за кордон;
 • інші документальні підтвердження спільного виїзду за кордон (броні готелю, авіаквитків і так далі).

Вартість медичних послуг

Ціни на медичні послуги в різних клініках можуть дещо відрізнятися в залежності від багатьох факторів, наприклад, діагнозу конкретного пацієнта, ускладнення, популярності клініки й так далі. Але в середньому приблизна вартість діагностики та лікування в Німеччині за деякими основними напрямками виглядає наступним чином:

Медичні послуги Приблизна вартість, євро
Оцінка знімків (заочно) 250
Експертиза біологічного матеріалу при підозрі раку в урологічному напрямку 950
Експертиза біологічного матеріалу при підозрі раку в інших напрямках 1 350
Комп’ютерна томографія грудного відділу і шиї 625
Комп’ютерна томографія живота 610
Операція при варикозі 5 500-6 500
Позитронно-емісійна томографія 1 900-2 950
МРТ організму 1 400
МРТ судин 1 300
Велика діагностика організму 1 700
Онкологічна діагностика 10 000
Курс хіміотерапії 2 000-3 500 (залежить від препаратів)
Рентген 90
Мамографія 100
Фізіологічні пологи 5 500
Офтальмологічна оцінка 650
Лікування катаракти хірургічним способом 5 000
УЗД серця 150
Обстеження в напрямку неврології 750
Видалення аденоми гіпофіза оперативним способом 22 000
Видалення пухлини в мозку 22 000
Курс реабілітації в області ортопедії, розрахований на 14 днів (після травми, заміни суглобів і так далі) 3 500

Найпопулярніші клініки

До списку найбільш популярних німецьких клінік при університетах можна віднести наступні:

Клініка Адреса
Університетська клініка Дюссельдорфа Murrenstr. 5, 40225, Düsseldorf
Університетська клініка Шаріте, Берлін Charitéplatz 1, 10117, Berlin
Університетська клініка Аахена Pauwelsstraße 30, 52074, Aachen
Університетська клініка Тюбінгена Geissweg 3, 72076, Tübingen
Університетська клініка Фрайбурга Hugstetter Str. 55, 79106, Freiburg im Breisgau
Університетська клініка Нюрнберга Prof.-Ernst-Nathan-Straße, 1, 90419, Nürnberg
Університетська клініка Гейдельберга Im Neuenheimer Feld, 672, 69120, Heidelberg
Університетська клініка Мюнхена Campus Großhadern, Marchioninistraße, 15, 81377, München
Університетська клініка Дрездена Fetscherstraße, 74, 01307, Dresden
Університетська клініка Мюнстера Albert-Schweitzer-Campus 1, 48149, Münster

Поширені запитання

Перед від’їздом за кордон з метою проходження лікувального курсу багатьох іноземців турбують деякі організаційні питання, найпоширеніші з яких пропонуємо розглянути нижче.

Чи можна отримати консультації без особистого відвідування Німеччини?

Отримати консультацію без особистого відвідування Німеччини можна, але ця послуга часто платна. Багато клініки або посередницькі фірми, які організовують лікування за кордоном, на своїх сайтах пропонують таку послугу, як «Друга думка».

Для того щоб лікар ознайомився з вашою ситуацією, вам необхідно заповнити заявку онлайн і відповісти на питання, що стосуються стану вашого здоров’я, діагнозу і скарг. Існують різні види послуг, наприклад, телерадіологія (огляд ваших радіологічних знімків), відеоконсультація в режимі онлайн (плюс окремо можна замовити оцінку знімків) та письмова відповідь (фахівець відповідає на ваш запит у письмовому вигляді без розгляду знімків).

Що потрібно для поїздки супровідних осіб

Іноземні пацієнти можуть приїжджати на лікування в Німеччину з одним супровідних або навіть із декількома, якщо ступінь хвороби є досить важкою і стан хворого потребує допомоги. Практично всі медичні центри надають супровідним окремі кімнати, але також можна проживати й в готелі.

Лікування в Німеччині

Чи можна ввозити лікарські засоби, виписані лікарями в рідній країні?

Приїжджаючи на лікування в Німеччину, треба обов’язково брати з собою медикаменти, прописані хворому на батьківщині, в такій кількості, щоб вистачило на весь термін перебування за кордоном. Бажано, щоб разом з ліками у вас були й інструкції, за допомогою яких при необхідності німецькі лікарі зможуть дізнатися, які речовини входять до складу препаратів. Це необхідно для того, щоб фахівці закордонної клініки змогли повною мірою оцінити те, яке лікування вам було призначено в рідній країні.

Як отримати виписку після закінчення лікування?

Виписка являє собою документ, в якому вказано ваш діагноз та методи, якими слід лікуватися. Крім цього також у виписці можуть бути рекомендації, дотримуючись яких виписаний пацієнт зможе прискорити процес реабілітації. Цей документ видається всім пацієнтам, які проходять лікування в німецьких клініках. Виписка оформлюється німецькою мовою.

Висновок

Якщо ви цікавитеся лікуванням за кордоном, то в цьому випадку варто звернути увагу на медичні установи Німеччини. Медичні працівники в цій країні пропонують найсучасніші способи лікування та впроваджують інноваційні методики, розроблені на основі останніх досліджень. Ці дослідження проводяться в університетських клініках, створених на базі вищих навчальних закладів та співпрацюють з професорами медичних факультетів.

Університетські клініки відносяться до розряду державних установ, тому лікування у них буде трохи дешевше, ніж у приватних лікарнях. При цьому попередню консультацію з приводу стану вашого здоров’я в більшості з клінік можна отримати в режимі онлайн.

Лікування в університетській клініці в Німеччині: Відео

Статті по темі