Меню Закрити

Популярні санаторії в Німеччині

Німецька медицина славиться високим професіоналізмом, технічною оснащеністю та постійним пошуком нових підходів та методик у різних напрямках цій галузі. Крім того, тут застосовується комплексний підхід до відновлення організму після важких, виснажливих хвороб, заснований на проходженні курсу процедур в численних реабілітаційних центрах. Санаторії в Німеччині – це поєднання природних можливостей країни, індивідуального підходу до проблеми та турботи, якою оточують тут тих, хто знаходиться на шляху адаптації після перенесеної операції.

Санаторії та курорти Німеччини

Категорії німецьких курортів

У назвах тутешніх місць дуже часто можна зустріти приставку Bad. Якщо розглядати його стосовно  оздоровниць, перевести його можна не як «ванна», «басейн» або «баня», а саме як «курорт». Але це зовсім не означає, що в регіоні, який ви приїхали, неодмінно лікують. У деяких випадках обслуговування відпочиваючих вже давно не відіграє провідної ролі в економіці цій частині країни.

Щоб правильно вибрати санаторій, необхідно знати, що всі вони поділяються на 9 категорій.

Класифікація оздоровчих центрів діє з 1992 року і поширюється на всі типи туристичних і курортних готелів.

Маркування в обов’язковому порядку вказується у всіх брошурах і системах бронювання місць.

 1. Erholungsort – застосовується стосовно місць відпочинку. Основна характеристика – локація в місцях зі сприятливим кліматом, красивим ландшафтом і чистим повітрям.
 2. Heilbad – рекреаційна зона, розташована на мінеральних джерелах або лікувальних водах. Обов’язковим для таких санаторіїв є наявність доступу до водних природних ресурсів, терапевтичний ефект яких був підтверджений спеціальним тестом. Всі процедури в таких місцях повинні проводитися виключно під наглядом медичного персоналу. Неодмінна умова – наявність паркових зон для прогулянок пацієнтів, місць для відпочинку в денний час, спортивних об’єктів, шезлонгів.
 3. Heilklimatischer Kurort – реабілітаційні центри, розташовані в місцях з цілющим кліматом. При цьому цілюща дія кліматичних умов повинно мати підтвердження, засноване на спеціальних дослідженнях. Стосовно санаторіїв цього типу застосовуються дуже суворі заходи контролю над станом навколишнього середовища. На території повинна бути добре розвинена інфраструктура, повністю відповідна проведених процедур. Опис курорту має неодмінно містити інформацію про протипоказання і показання до перебування тут.
 4. Kneippheilbad – курорт, де проводиться лікування за методом Кнейпа. Отримати дану маркування санаторій може тільки через 10 років своєї роботи. Під суворим контролем знаходяться кліматичні умови та навколишнє середовище.
 5. Kneippkurort – відноситься до санаторіїв, де застосовується метод Кнейпа. Відрізняється від попередньої категорії лише тим, що для її отримання не потрібно 10 років роботи в цій сфері.
 6. Kurort – зона з особливими умовами природного середовища, якістю клімату, води та грунту. При цьому такий статус повинен бути доведений науковим шляхом. Санаторії зобов’язані мати все необхідне для відпочинку і проходження запланованих процедур.
 7. Luftkurort – сюди відносяться всі території, які пропонують лікування повітрям. Присвоюється дана категорія тільки після спеціальних досліджень. Такі зони вважаються спокійним, тихим і затишним місцем для релаксації та відпочинку.
 8. Seebad – курорт біля моря. Максимальна віддаленість від берега повинна бути не більше 2 км. Вимірюється відстань від центру міста або самої оздоровниці. Оцінці також підлягають клімат, стан води та повітря.
 9. Seeheilbad – морський курорт з цілющою дією. Вимоги аналогічні попередньої категорії. Додаткова умова: терапевтична дія природних ресурсів повинно бути доведено в ході досліджень.

Оздоровчі та лікувальні процедури

Високий рівень розвитку медичної галузі в ФРН обумовлений всебічної урядовою підтримкою. Фінансуються тут не тільки клініки та спеціалізовані центри, але і науково-дослідні програми, розробка новітнього обладнання, засобів і методів впливу на самі небезпечні захворювання.

Основний принцип німецької медицини – малоінвазивність. Це означає проведення органозберігаючих операцій, що не передбачають розрізів, і з дотриманням безпеки на всіх запланованих етапах.

Перевагу сьогодні віддається лазерним маніпуляцій, які завдають мінімальної шкоди та стрес пацієнту. Класична хірургія застосовується тільки тоді, коли всі інші засоби виявляються неефективними.

Термальні курорти Німеччини

Санаторне лікування, яке заведено називати реабілітаційним, відповідає за відновлення пошкоджених функцій і систем:

 • опорно-рухової;
 • захворювань шкіри;
 • перенесених хірургічних втручань;
 • травм;
 • інсультів;
 • гінекологічних захворювань;
 • порушень нервової системи;
 • серцево-судинної патології;
 • ожиріння;
 • стресів;
 • хвороб ШКТ.

Санаторні курорти пропонують різноманітні омолоджуючі та детокс-програми, комплекс процедур щодо стимулювання імунітету. Велика частина санаторних центрів заснована на природному потенціалі країни.

Лікування на термальних джерелах

Коли-то відпочинок на термальних курортах був привілеєм виключно людей багатих і знатних. Сьогодні дозволити собі таке лікування може практично кожен німець. Доступним воно є і для українців, які вважають за краще відновлювати своє здоров’я саме в цій частині Європи.

Найіменитішим відвідувачем тутешніх місць був ще Олександр Другий. Про його візити в Бад-Емс нинішньому поколінню нагадує бюст, відлитий з бронзи, який можна побачити на красивій набережній ріки Лан. У свій час Бад-Емс був літньою столицею європейської частини континенту. Сюди приїжджали Достоєвський, Микола Другий. Слідом за Бад-Эмсом в моду увійшли Баден-Баден, Вісбаден, Бад-Кіссінген, Bad Schwalbach.

Основний лікувальний фактор таких курортів – наявність води з мінерального, соляного або гарячого джерела.

Частина курортів має ними безпосередньо на своїй території, інші розташовані в безпосередній близькості, але вода до них надходить по спеціально побудованому трубопроводу. Деякі забезпечуються цілющою рідиною допомогою підвезення в спеціальних цистернах. Але спосіб доставки насправді великої ролі не грає. Головне – це вміст у воді корисних речовин.

Призначені такі санаторії в основному для дорослих. Діти цей вид відпочинку і дозвілля вважатимуть трохи нуднуватим, оскільки на території терм заборонено шуміти: тут просять поводитися тихо, більше медитувати й уникати зайвої метушливості. Такий порядок пояснює, чому велика частина термальних центрів не надає знижки для сімей з дітьми. Але є і винятки. Наприклад, баварський курорт «Обернзес» організував на своїй території великий дитячий клуб – Thermolino.

Що важливо враховувати, перебуваючи в термах:

 • час перебування в басейні з цілющою водою;
 • дотримання пауз між заходами;
 • порядок проходження кімнат з різними режимами температури.

Що лікують на термальних джерелах:

 • ревматизм;
 • порушення функцій опорно-рухового апарату;
 • нервові розлади;
 • проблеми з травленням;
 • хвороби нирок;
 • порушення метаболізму;
 • астму;
 • хвороби суглобів.

Радонові та інгаляційні курорти

Терапевтичний ефект на багато порушень в організмі надає і перебування в інгаляторах. Розташовані вони найчастіше в колишніх штольнях і шахтах, повітря в яких відрізняється природною чистотою.

Особливий інтерес викликають курорти, розташувалися в Аалене. Зокрема, мова йде про інгаляторій «Тифер Штолень» та оздоровчому комплексі «Лімес-терме». Цілющий вплив радону вже давно підтверджена науково. А інгаляції під землею є важливою частиною лікування захворювань дихальної системи та уражень шкіри.

Одним з найвідоміших радонових курортів вважається Бад-Кройцнах. Тут застосовується унікальна методика лікування інертним газом радоном в поєднанні з активним відпочинком. Радонотерапія покращує самопочуття пацієнтів, схильних до ревматичних і запальних недуг. Ідеально підходить даний метод і літнім людям, страждаючим порушенням циркуляції крові.

Використання лікувальних грязей

Грязелікування користується в Німеччині великою популярністю в чому завдяки складу цього унікальної природної речовини, що містить торф, глину і крейду.

Багато клініки у процес реабілітації рекомендують своїм пацієнтам пройти курс обгортань і розслаблюючих ванн. Це дозволяє організму швидше відновити свої функції, впливає на бадьорість духу і здоров’я в цілому.

Два самих іменитих центру грязелікування розташовані в землі Шлезвіг-Гольштейн.

Сюди приїжджають ті, хто страждає наступними захворюваннями:

 • ревматизм;
 • хронічні захворювання;
 • м’язові болі;
 • порушення функцій хребта;
 • хвороба Бехтерєва;
 • болі в спині хронічного характеру.

Ще одне унікальне місце – санаторій Bad Waldsee. Він поєднує в собі лікування брудом, лікування водою за Кнейпа і термальну терапію.

Кліматичні курортні центри

Кліматотерапія – це методика, заснована на застосуванні метеорологічних особливостей з метою відновлення здоров’я. Принцип дії в даному випадку спирається на загальні фізіологічні механізми роботи організму, для яких природні фактори виступають в ролі природних подразників.

Кліматичні курорти показані для:

 • стабілізації реактивності організму;
 • поліпшення роботи серця і судин;
 • нормалізації дихальної та нервової системи;
 • нормалізації метаболізму.

Підбираючи курорт даної спрямованості, слід враховувати його розташування у розрізі географічної широти, ступеня вологості, висоти над рівнем води, вивчити добові перепади й температуру повітря.

Найпопулярнішими процедурами в таких санаторіях вважаються сонячні та повітряні ванни, купання, активний відпочинок, прогулянки.

Лікування за системою Шроту, Фельке і Кнейпа

Отримала велику вдячність в Європі концепція терапевтичного лікування Фельке, Кнейпа і Шроту базується на здатності людського організму справлятися з захворюванням своїми силами при використанні лише натуральних методів – фітотерапії, водолікування, дієт і фізичних вправ.

Найвідомішим курортом по праву вважається Бад-Верисхофен – санаторій на термальних джерелах. Саме тут 120 років тому впроваджував у життя свою теорію Себастьян Кнейп. Основний принцип лікування побудований на терапевтичному ефекті, який чинить вода.

У містечку розташувалися близько 165 клінік і великий оздоровчий комплекс, де проходять реабілітацію пацієнти з наступними проблемами:

 • хронічні хвороби суглобів;
 • гінекологічні захворювання;
 • порушення циркуляції крові.

Методи відновлення організму за Кнейпа успішно застосовуються і на курортах-довгожителях, наприклад, в Bad Schandau.

Єдиним на території Німеччини курортом, де практикується методика Еммануеля Бавовні, є Бад-Зобернхайм.

В основу теорії покладено 4 ключові елементи: повітря, вода, вітер, цілющі грязі. Тут поєднують дієти з активними вправами на відкритому повітрі, з водними процедурами, обгортаннями, ваннами. Все це допомагає поліпшити кровообіг і вивести накопичені шлаки.

У цьому містечку розташувалися 3 лікарні, які спеціалізуються на реабілітації після перенесених захворювань суглобів, лікуванні гіпертонії, зайвої ваги.

Відома в усьому світі методика голодування, розроблена Іоганном Шротом, застосовується фахівцями в Оберштауфене. Заснована така концепція на комбінації дієтичного харчування (в деяких випадках лікувального голодування) і помірних фізичних вправ. Такий підхід дозволяє стимулювати метаболізм і обіг крові в організмі.

Застосовується методика при лікуванні:

 • хвороб серця і судин;
 • порушення обмінних процесів;
 • другого типу діабету;
 • синдрому емоційної виснаженості.

Кліматичні курортні центри Німеччини

Лікування морем або таласотерапія

Якщо перекласти слово talasso з грецької, отримаємо «лікуватися морем». В основу такої методики позбавлення від різних недуг покладено застосування морської солі, води, а проведення процедур приурочують до прохолодних сезонів.

Свідчення:

 • загальна цілющу дію на організм;
 • тривалі застуди;
 • стрес;
 • перевтома;
 • реабілітація після отриманих травм;
 • профілактика багатьох типів захворювань.

У Німеччині застосування таласотерапії на практиці стало можливим завдяки географічним розташуванням країни на берегах Балтійського і Північного морів.

Найвідомішими курортами вважаються:

 • Больтенхаген – державний курорт, що пропонує своїм гостям купання в басейнах з морською водою, питне лікування (при захворюваннях шлунка), бальнеологічні та фізіотерапевтичні процедури.
 • Хайлігендамм – найстаріший санаторій в країні. Тут у різні часи гостювала німецька богема. Саме тут вперше морська вода Балтики почала застосовуватися в оздоровчих цілях.
 • Грааль-Мюриц – курорт, щорічно отримує найвищу оцінку всіляких світових рейтингів. Розташований у федеральній землі Передня Померанія. Цілющий біоклімат тут створює сама природа – море, ліси, болота. Все разом це робить благотворний вплив на органи дихання, шкіру, кровообіг, серце.

Популярні здравниці

Німеччина пропонує іноземним пацієнтам досить великий вибір санаторних комплексів. Можна підібрати оптимальний варіант, виходячи з місця розташування, спеціалізації, цінової політики. У чому можна бути абсолютно впевненим, так це в якості обслуговування, комфорт і доброзичливій атмосфері, яку створюють німці для тих, хто вирішив поправити та зміцнити своє здоров’я.

Бальнеотерапевтичний курорт Баден-Баден

Це невелике містечко розташувався в південній частині країни на німецько-французькому кордоні. Історія цього місця починається ще в Римську епоху. Саме представники цієї найдавнішої нації виявили тут термальні джерела і відкрили для людства їх корисні властивості.

Сьогодні в цій місцевості розроблені 12 свердловин, з яких вода піднімається на поверхню з глибини близько 2000 метрів.

Вода в Баден-Бадені багата літієм, борної і кремнієвою кислотою, цезієм, магнієм і марганцем, цинком, кобальтом.

Лікування тут показано при наявності наступних проблем:

 • порушення в роботі хребта і рухового апарату в цілому;
 • розлади нервової системи;
 • хвороби дихальної системи;
 • серцеві патології;
 • андрологічні та гінекологічні захворювання;
 • порушення обмінних процесів;
 • травми.

Самим підходящим цей курорт можна вважати для тих, кому потрібна реабілітація після серйозного оперативного лікування. Особливою популярністю користуються санаторій «Caracalla Therme», «Friedrichsbad».

Детальніше про курорт читайте в статті: “Лікування та реабілітація на курорті Баден-Баден“.

Курорт 26 джерел – Вісбаден

Перший оздоровчий комплекс був побудований у Вісбадені в 1836 році. Основою успішного лікування в цих краях є 26 гарячих джерел. Вже в XIX столітті столиця землі Гессен стала флагманом курортного відпочинку і лікування в країні.

Основні напрямки – ортопедія і ревматизм. Сюди приїжджають з такими захворюваннями:

 • хронічні хвороби суглобів;
 • ревматичні захворювання;
 • хвороби обміну речовин;
 • реабілітація після складних операцій.

У великій пошані у пацієнтів терма Kaiser-Fridrich-Therme, заснована на місці перших римських лазень.

«Золотий край» – Берхтесгаден

Розташувався на південному сході країни, там, де Німеччина межує з Австрією. Славиться своїми гірськолижними трасами, постійно змагаючись у цьому питанні з Гарміш-Партенкирхененом. Зовсім недавно програма для відпочиваючих була поповнена новими зимовими розвагами: лижня по прилеглих схилах, ковзанярський спорт по замерзлих озерах, спуск на санях з гірок, керлінг, бобслей, фрістайл.

Перша санна траса для бобслею зі штучного льоду була побудована саме в цьому регіоні.

В Берхтесгадені розташувалася унікальна соляна шахта, в якій у 1990 році була побудована перша і єдина в Західній Європі частини оздоровча галерея.

Протяжність залу становить близько 1 км. Дизайн оформлений у вигляді казкового замку.

Всього кількох сеансів по дві години достатньо, аби досягти приголомшливого ефекту в лікуванні:

 • алергій;
 • інфекцій верхнього відділу дихальної системи;
 • мігрені;
 • ревматизму;
 • порушень сну.

Пацієнтам тут пропонують комплекс послуг, який включає в собі трав’яні сауни, ароматерапію, солярій, косметологічні процедури.

Райське місце – Бад-Висзее

Розташувався Бад-Висзее в долині річки Tegernsee, трохи на південь від Мюнхена, на висоті 730 метрів над рівнем моря. Відноситься до категорії кліматичних здравниць і є улюбленим місцем відпочинку вищого суспільства.

Концепція лікування тут побудована на використанні цілющих властивостей сірчано-йодистого джерела. Він є єдиним на німецькій території й не має аналогів у жодній іншій європейській країні. Завдяки вмісту йодиду вдається знизити кров’яний тиск та нормалізувати кровообіг, сірка ж надає протизапальний ефект.

Оздоровлення в цій частині країни гармонійно поєднується із заняттями спортом, гірськими походами, плаванням, гольфом, їздою на велосипедах, кінними прогулянками. Крім того, курорт має у своєму розпорядженні великою кількістю місць для розваги – казино, ресторани, кафе. Взимку сюди приїжджають, щоб покататися на лижах.

Курорт Бад-Висзее

Мальовничий Бад-Кіссінген

В центральній частині Німеччини на березі річки Франкийська Залі розташувалося найбільш відвідуване місце в Баварії – Бад-Кіссінген. Сюди у всі часи любили приїжджати короновані особи, і сьогодні улюбленим місцем для відпочинку місто обрали відомі політики, знаменитості та члени королівських сімей.

Приїхати в Бад-Кіссінген варто при наявності проблем з такими системами, як:

 • травна;
 • дихальна;
 • опорно-рухова;
 • серцево-судинна;
 • репродуктивна.

Основу оздоровчих програм складають корисні властивості вод, насичених залізом і натрієм, які надходять з 6 джерел.

Наймолодший курорт – Бад-Кроцинген

Всупереч тому, що термальні свердловини з’явилися в Бад-Кронцигене ще на початку минулого століття, напрямок оздоровчого лікування почали розвивати тільки в 1996 році. Джерела в цьому регіоні багаті вуглекислотою. Зміст її вважається найвищим у всій Європі.

Відомий санаторій – «Віта Класика». Поруч з ним гостей розважає велика кількість всіляких кафе, магазинів, парків. З кожним роком зростає кількість реабілітаційних центрів, кардіологічних клінік.

Найвідоміші санаторії для лікування після інфаркту, точніше, для відновлення після нього знаходяться в цьому унікальному куточку Німеччини.

Як доповнення до всіх цілющим благ відпочиваючим пропонують оглянути численні пам’ятки, зайнятися активним спортом.

Бад-Райхенхаль – термальний курорт

Бад-Райхенхаль розташований в оточенні альпійських гір і лісів. Ще стародавні римляни використовували місцеву сіль для позбавлення від хвороб дихальної системи. Перший санаторій тут був започаткований Людвігом I – баварським королем.

В основу сучасного лікування покладені мінералізовані джерела, багаті сіллю. Тут лікують:

 • дихальні шляхи;
 • ревматизм;
 • шкірні захворювання;
 • гінекологічні хвороби.

Популярний курорт – SPA&Fitness Resort Rupertus Therme. Тут до послуг гостей соляної фонтан «Градиерверк» і бювети з мінеральною водою. Протягом усього року можна відвідувати концерти у філармонії, дивитися спектаклі.

Ще одним джерелом цілющих речовин в регіоні Бад-Райхенхаль вважається гірська сосна. Корисні властивості були відкриті аптекарем Матіасом Маком.

У поєднанні з солоною водою, цілющі олії сосни надають унікальний вплив на організм.

Перший курорт Бранденбурга – Бад-Сааров

Гармонійно поєднує в собі мальовничі німецькі пейзажі та сучасну курортну інфраструктуру Бад-Сааров. Лікування побудовано на цілющі властивості грязьових і гарячих джерел.

Окремої уваги заслуговує санаторій «Saarow Therme». Тут вам запропонують гарячі ванни, відкриті в 1998 році. На території комплексу функціонують басейни з лікувальною водою, парні, сауни.

Тим, хто вирішив поправити своє здоров’я, тут запропонують пройти курс лікування на основі грязьових ванн, які містять мінеральні солі, бітум, сірку, рослинні гормони. Бажаючі поліпшити обмін речовин і навчитися правильно харчуватися можуть взяти участь в навчальній програмі з дієтології.

Бад-Тольц – курортна зона неподалік від Мюнхена

Бад-Тольц – місто в південній частині Німеччини, став відомий як оздоровниця на джерелах з високим вмістом йоду. У середині XIX століття разом з водою почали використовувати та лікувальні грязі. Це принесло даної місцевості популярність у всій Європі.

Сюди приїжджають, щоб перебороти наступні недуги:

 • міжхребцеві грижі і проблеми з хребтом;
 • гінекологічні хвороби;
 • дефекти зору;
 • інфекції дихальних органів;
 • діабет, ожиріння;
 • гіподинамію.

Разом з традиційною тут активно застосовують китайську медицину.

Реабілітація на курортах Німеччини

Бад-Урах – відпочинок в Альпах Швабських

Перший гаряче джерело в Бад-Урахе був знайдений в 1970 році, що відразу ж привернуло увагу туристів – просто відпочиваючих та тих, кому необхідно було поправити здоров’я.

Категорія курорту Бад-Урах – кліматичний, а вода, яка надходить у місцеві здравниці, вважається найбільш насиченою мінеральними речовинами в європейській частині континенту.

Показана вона при наступних захворюваннях:

 • проблеми з суглобами;
 • порушення роботи хребта, спинної мускулатури;
 • хвороби серця і судин, порушення циркуляції крові;
 • неврологічні порушення.

Відмінним це місце можна вважати для пацієнтів, яким необхідно пройти реабілітацію після тяжких операцій, аварій, травм.

Великою популярністю користуються комплекси Hohenfreibad і Alb Thermen.

Фешенебельний відпочинок у Бад-Хомбурге

Біля підніжжя гірського ланцюга Таунус (Рейнсько-Майнская область) перші джерела, багаті залізом і хлоридом натрію, були знайдені на початку XIX століття в невеликому містечку Фюрстенбад. Це одна з причин, по якій в цій місцевості стали селитися промисловці, актори, відомі особистості. Тут же почали проводити офіційні зустрічі члени монарших родин з усієї Європи.

У Бад-Хомбург приїжджають при наявності таких проблем:

 • серцеві захворювання;
 • ревматизм;
 • артрити та хвороба Бехтерєва;
 • порушення опорно-рухової системи;
 • порушення обмінних процесів в організмі;
 • хвороби шлунка;
 • псоріаз і нейродерматит.

Це місце рекомендують пацієнтам, які потребують відновлення після операційних втручань. Знаменитий санаторій – «Таунус Терме».

Найбільший курорт Баварських Альп

Гарміш-Пантеркирхен розташований біля схилу найвищою в країні гори – Цугшпітце. До 30-х років минулого століття два невеликих містечка Гарміш і Партенкихтен перебували у стані постійного суперництва за любов туристів. Коли в 1936 році німецьке держава було удостоєно честі провести зимову Олімпіаду, влада оголосила про перемир’я, і в цьому місці виник найбільший в країні курорт для гірськолижників.

Сьогодні тут кожен рік організовуються змагання стрибків з трампліна, сноуборду, лижних гонок, і розігрується Кубок світу серед гірськолижних спортсменів. Ця місцевість також отримала визнання як одного з найкращих бальнеологічних курортів.

Скільки коштує лікування в німецьких санаторіях

Ціна на оздоровлення в німецьких санаторіях формується на підставі декількох факторів:

 • діагноз;
 • вік пацієнта;
 • методики лікування, які будуть застосовані;
 • супутні захворювання;
 • кваліфікація лікаря;
 • необхідність проведення додаткової діагностики та отримання консультацій суміжних спеціалістів.

Скільки буде коштувати лікування, наводимо в таблиці:

Курорт Ціна в євро (7 днів/8 ночей)
Баден-Баден 1700
Bad Bevensen 1800
Бад-Кіссінген 1070
Бад Кройцнах 1140
Бад Кроцинген 1230
Бад Рейхенхаль 1120
Бад Фюсинг 930

Додаткові витрати необхідно передбачити на авіапереліт, оформлення візи, трансфер до санаторію.

Як організувати поїздку

Найголовніше в організаційному процесі – правильний вибір санаторію. Залежати він повинен від:

 • діагнозу;
 • рекомендацій лікаря;
 • особистих переваг;
 • фінансових можливостей.

Зайнятися пошуком можна самостійно. Як тільки санаторій буде обраний, зв’яжіться з адміністрацією, вишліть їм на електронну пошту епікриз та призначення лікування.

Перш за все ви повинні підтвердити, що ваше захворювання там лікується. Далі можна переходити до умов проживання. Підберіть потрібний вам номер, дати заїзду та виїзду. Після цього вам буде виставлена кошторис ваших витрат на весь курс лікування і перебування в санаторії.

Перерахувавши кошти на рахунок установи, ви отримаєте запрошення. На підставі цього документа ви зможете отримати німецьку візу.

Така мета візиту, як оздоровлення, передбачає постановку в паспорт візового стікера категорії С. Для країн безвізового в’їзду достатньо біометричного паспорта.

Перебування з ним у Німеччині допустимо протягом не більше 90 днів у кожному півріччі.

Щоб полегшити собі життя, довірте організацію поїздки посередникам – фірмам, які організовують санаторне лікування за кордоном.

Підсумки

Унікальність німецької медицини полягає не лише в першокласних фахівців і новітньому обладнанні, але і в тому, з якою увагою ставляться німці до відновлення організму після хвороби. Можливим це стало завдяки багатим природним ресурсам, які добре позначаються на стані пацієнтів, які страждають різними захворюваннями:

 • серцево-судинної системи;
 • кровоносної;
 • нервової;
 • опорно-рухової;
 • дихальної;
 • захворюваннями шкіри і суглобів.

В основу оздоровчого процесу покладено певний комплекс процедур і методика, відповідна ключовому ресурсу:

 • термальні джерела;
 • лікувальні грязі;
 • радонотерапія та інгаляторій;
 • клімат;
 • морі;
 • поєднання різних методів – лікувальне голодування, помірна активність, свіже повітря.

Всі курорти в країні поділяються на 9 категорій. А впізнати їх можна за специфічними назвами, в яких є приставка «Бад» – Баден-Баден, Бад-Кіссінген, Бад-Кроцинген та інші.

Санаторії Німеччини: Відео

Статті по темі