Меню Закрити

На лікування до Німеччини: вибираємо клініку

Німецька система охорони здоров’я, пройшовши довгий шлях реформ і перетворень, є однією з найбільш розвинених і найпрогресивніших у світі. Завдяки її базовим принципам доступності та рівності, а також технічної оснащеності медичних установ і професіоналізму лікарів, сюди приїжджають тисячі пацієнтів з Європи та інших регіонів планети. Основні питання бажаючих потрапити на лікування – вибір лікарні. Клініки Німеччини можна поділити на спеціалізовані й багатопрофільні. Який віддати перевагу і як стати пацієнтом у 2024 році – питання, що потребують детального розгляду.

Клініки в німеччині

Трохи про німецьку медицину

Отримати медичне обслуговування в країні може абсолютно кожен її житель, незалежно від громадянського статусу. Інше питання, чи зможе він це зробити безкоштовно. Німецька медицина є страховий. Це означає, що особини, які роблять щомісячні внески у спеціальні каси, можуть користуватися послугами лікарень на безкоштовній основі.

Сума відрахувань становить 15 % від заробітку. Половину даної величини сплачує роботодавець, а друга частина утримується з доходу працівника. Безробітним та малозабезпеченим поліс оплачує держава.

Для всіх решти лікування у ФРН є платним.

Чому варто приїхати в Німеччину на лікування:

 • до кожного клієнта застосовується індивідуальний підхід;
 • отримати допомогу можна в будь-якому віці;
 • літні люди можуть викликати лікаря або медсестру на будинок;
 • в якій клініці лікуватися, вибрати безкоштовний центр або звернути в установу, де доведеться доплачувати – це особисте рішення кожного пацієнта;
 • медичні препарати відрізняються високою якістю, а всі новітні розробки, що пройшли випробування та отримали дозвіл, негайно з’єднання є в тутешніх лікарнях;
 • багато лікарень надають послугу перекладача;
 • німецькі лікарі проходять досить серйозну підготовку, перш ніж приступити до практичної діяльності.

Навіть невеликі лікарні оснащені за останнім словом техніки, починаючи від відділень діагностики, закінчуючи хірургією.

Німеччина належить до країн «першої лінії»: все передове обладнання, з’єднання являється у світі, застосовується в першу чергу тут, і тільки через кілька років вона може з’єднання явитися в країнах третього світу.

Технічне оновлення в клініках здійснюється один раз у два роки, що обумовлено швидким темпом модернізації спеціалізованого обладнання. У розпорядженні німецьких лікарів наступні можливості:

 • останнє покоління магнітно-резонансних томографів;
 • системи спостереження за пацієнтом нон-стоп;
 • роботизовані хірургічні системи da Vinci (да Вінчі);
 • хірургічні роботи Rosa, що дозволяють проводити високоточні операції на головному мозку;
 • обладнання для підтримки життєдіяльності пацієнтів, які перебувають у важкому стані;
 • реабілітаційні екзоскелети;
 • прилади для відновлення інтелектуальних здібностей пацієнтів у відділенні неврології;
 • тренажери, що дозволяють працювати над відновленням рухової функції.

Види клінік

Всього на території республіки налічується понад дві тисячі медичних установ. Усі їх можна розділити на три типи:

 • державні – 54 %;
 • приватні – 8 %;
 • благодійні – 38 %.

Відмінність полягає тільки в джерелі фінансування. Благодійні установи знаходяться на забезпеченні соборів і церков. Однією зі знаменитих є лікарня Святого Духа (заснована в XIII столітті), розташована в старовинному готичному будинку північнонімецького міста Любека.

Муніципальні (державні) установи являють собою міські клінічні або поліклінічні центри. Вони є практично в кожному місті Німеччини: Баден-Бадені, Бонні, Штутгарті, Фрідріхсхафені, Дюссельдорфі, Нюрнберзі та багатьох інших.

У приватних клініках працює невелика кількість лікарів – до 5, не рахуючи молодшого і середнього медичного персоналу. Такі центри відрізняються більш високими цінами, але ні в якому разі не якістю обслуговування або рівнем професіоналізму.

Багато лікарі відкривають приватні лікувальні кабінети (Praxis). Близько 45 % від усієї кількості докторів працює саме так. Великою популярністю користуються стоматологічні праксиси.

Окремої уваги заслуговують університетські клініки. Найчастіше це цілі медичні містечка з кількома корпусами. Такі установи поєднують навчання, наукову роботу і застосування отриманих знань і досягнення на практиці.

Прикладів таких лікарень можна навести багато. Це університетські клініки міст Ессена, Мангейма, Тюбінгена, Франкфурта-на-Майні, Хайдельберга, Галле та інші. Всього в країні на базі різних університетів працює 32 медичних установ.

Незалежно від форми власності та регіону, лікарні дуже схожі між собою. Приміром, розташування шаф для медичних препаратів, облаштування операційних та палат приблизно однакове. Невеликі відмінності є, але за великим рахунком все тут стандартизовано.

Що лікують в німецьких клініках

Близько 250 тисяч іноземних пацієнтів приїжджає, щоб поправити здоров’я саме в Німеччині. Перевагу цій країні віддають жителі Арабських Еміратів та сусідніх європейських держав. Серед останніх ФРН набула популярності ще в роки Радянської влади, коли тут розташовувався російський шпиталь у Лейпцигу для групи радянських військ у Німеччині.

Однією з найбільш розвинених областей медицини в Німеччині є хірургія. Сюди приїжджають пацієнти з проблемами по урології та неврології, тут успішно борються з онкологічними захворюваннями, вирішують проблеми в області ортопедії.

Багато установи займаються психологічною підтримкою і реабілітацією пацієнтів. До числа популярних належить Центр духовної психології «Веселка».

Важливий аспект – наявність при медичному закладі реабілітаційного центру. Це дозволяє почати процес відновлення відразу після завершення складної операції.

Дуже важливо враховувати застосовуються програми та природні ресурси. Багато успішно поєднують фізіопроцедури з лікувальною фізкультурою та голодуванням (мається на увазі методика, яку розробив доктор Бухингер, застосовувана в однойменній клініці на Боденському озері).

Вибираючи лікувальний заклад, не можна орієнтуватися виключно на його масштаби. Керуватися лише поняттями «велика клініка» або «маленька» буде помилковим. Цілий спектр проблем зі здоров’ям у таких областях, як стоматологія, дерматологія, алергологія, офтальмологія вирішується на рівні приватність профільних кабінетів.

Отже, перше, на чому треба зробити наголос, – спеціалізація медичного центру. Розглянемо основні.

Онкологія

Клініки з лікування ракових захворювань у Німеччині належать до числа лідерів за показником 5-річної виживаності пацієнтів з цим діагнозом. Це є однією з причин такого великого попиту на проходження терапії або на проведення хірургічних втручань саме в німецьких онкоцентрах.

Базові принципи, якими керуються місцеві лікарі, спрямовані на малоінвазивніть. Особливо актуальний підхід у тих випадках, коли мова йде про рак молочних залоз, шийки матки, передміхурової залози.

Провідними профільними центрами у боротьбі з онкологічними захворюваннями є:

 • університетська клініка міста Грайфсвальд. Щорічно тут проходити лікування близько 1800 стаціонарних пацієнтів, ще 500 перебувають на амбулаторному спостереженні. Одна з найстаріших при навчальному закладі (рік заснування – 1456). Спеціалізується, зокрема, на лікуванні пухлин у дітей.
 • Університетська клініка в Бонні. Заснована у 2001 році на базі медзакладу, який працював при Боннському університеті. До її складу входити 31 відділення і 21 інститут. Тут проводитися масштабна дослідницька робота, діагностика, надається широкий спектр послуг в наступних областях: хірургія, гінекологія, педіатрія, неврологія. Особливої уваги заслуговує центр патологій і відділення нейрохірургії. Клініка має у своєму розпорядженні 10 відділеннями інтенсивної терапії, 30 операційними залами, 1250 ліжко-місцями. У рейтингу журналу Focus лікарня займає 8-е місце серед медзакладів Німеччини.
 • Клініка Шаріте. Працює на базі Вільного університету та університету імені Гумбольдта (Берлін). Має 4 корпуси: Берлін Бух, Mitte, кампус Бенджаміна Франкліна, кампус імені Вирхова. Вважається однією з найактивніших у сфері наукової діяльності та найбільшим університетським центром, випустив найбільшу кількість Нобелівських лауреатів у галузі фізіології та медицини. До складу клініки входять понад 100 установ, які об’єднані у 17 великих центрів. Щороку тут проходять лікування близько 125 тисяч пацієнтів у стаціонарних умовах. У рейтингу журналу Focus займає 1-е місце.
 • Клініка Асклепіос Bad Wildungen. Академічна установа при університеті Марбурга. Онкологічний центр розрахований на 210 пацієнтів. Акцент у діяльності поставлений на хірургію, представлену кількома напрямками: абдомінальний, загальна, судинна, ортопедична, а також нейрохірургія і хірургія хребта.
 • Хелиос-Берлін-Бух. Є частиною однієї з найбільших європейських корпорацій. Спеціалізація: онкологія, кардіологія/кардіохірургія, ортопедія, урологія, неврологія. Гордістю клініки Helios є Гематологічний центр лейкозу, фахівці якого займаються лікуванням раку крові новітніми інноваційними методами.

Велика частина онкологічних клінік має власні реабілітаційними центрами. Це дає можливість пацієнтам відразу ж після терапії приступити до відновного процесу.

Приміром, онкологічну можна пройти реабілітацію в клініці “Фельди” у Фрайбурзі, яка також спеціалізується на лікуванні лімфатичних судин.

Ознайомитися з середніми цінами на онкологічну терапію та проведення операції можна в нижче поданій таблиці:

Послуга Діапазон цін, євро
Діагностика ракових захворювань у жінок 1700-2300
Діагностика ракових захворювань у чоловіків 2300-2700
Променева терапія 8000-26000
Хіміотерапія 3000-6600
Позитронно-емісійна комп’ютерна томографія (ПЕТ-КТ) 2400-4600
Біопсія з комп’ютерною томографією (КТ) 1500-2300
Операції від 10000
Неінвазивне лікування від 6500
Гістеректомія (видалення частини матки або всього органа) з використанням робота Да Вінчі 8700-20400

Кардіологія/кардіохірургія

Клініки в німеччині

Ключові методи лікування захворювань серця в Німеччині: коронарне шунтування, оперативне лікування серцевих клапанів і пухлин, пересадка серця. Провідними установами даного профілю можна назвати:

 1. Клініка Рехтс дер Ізар в Мюнхені. Заснована в 1834 році, об`єднує 33 вузькопрофільних відділення, 20 центрів. Кожен рік лікування в стаціонарі проходити близько 60 тисяч пацієнтів, ще 250 тисяч відвідують медичні установи амбулаторно. Дослідницькі центри лікарні належать до числа найбільш авторитетних в країні. Крім кардіологічних, тут лікують захворювання в таких галузях, як офтальмологія, гематоонкология, дерматологія, ортопедія.
 2. Кардіологічна клініка в Кельні. Спеціалізація – хірургія. Найскладніші операції проводяться в гібридних операційних залах, які поєднують у собі рентгенівську систему, катетерну лабораторію і безпосередньо операційну. Хірургія на клапанах ставити метою їх збереження. Крім терапевтичних послуг лікарня пропонує всі види діагностики. Після лікування пацієнти можуть пройти реабілітацію в спеціалізованому центрі.
 3. Уніклініка Аахен. Спеціальний відділ по роботі з іноземними пацієнтами надає допомогу в оформленні віз. Працює лікарня на базі Техуніверситету Рейн-Вестфалії. Об’єднання має понад 20 дослідних центрів, 36 вузьконаправлених клінік, 30 операційних блоків.

Ціни на лікування представлені в таблиці:

Послуга Вартість, євро
Коронарне стентування 6000-12600
Розгорнутий аналіз крові 250-600
Аортокоронарне шунтування від 22000
Електрокардіограма (ЕКГ) 60-100
Комплексне медичне обстеження, Check-up (пакет для жінок) від 2600
Передопераційна діагностика серця 2000-3000
Комплексне медичне обстеження, Check-up (пакет для чоловіків) 1500-3500
Кардіохірургічна операція з реконструкцією клапана при ваді серця (вроджена) 30000-36000
Обслуговування і заміна імплантованого дефібрилятора від 45000

Неврологічні захворювання

Німецькі медичні центри пропонують інноваційне лікування таких захворювань, як розсіяний склероз, епілепсія (за допомогою імплантації стимуляторів), хвороби Паркінсона. Практично кожне лікувальний заклад має власний реабілітаційний центр, де проходять відновлення пацієнти з дитячим церебральним паралічем (ДЦП), інсульту, черепно-мозковими травмами.

Провідними клініками є:

 • Клініка імені Людвіга Максиміліана при Мюнхенському університеті. У рейтингу журналу Focus займає 2-е місце. Вважається одним з найбільш через бездіяльність компетентних і великих медичних установ країни та Європи в цілому. До її складу входити 44 організації, серед яких вузькопрофільні клініки, дослідницькі центри, інститути.
 • Клініка імені Гете (Франкфурт-на-Майні). Сюди приїжджає близько 49 тисяч пацієнтів з усього світу протягом року. Засноване установа початку XX століття. Сьогодні складається із 32 відділень, співпрацює з 20 науковими центрами, проводити складні операції, в тому числі й при неврологічних захворюваннях.
 • Лікарня Альфреда Круппа, Ессен-Рюттеншайд. Здатна прийняти близько 900 пацієнтів у двох корпусах. Об’єднання має 18 відділень і 14 центрів вузької спрямованості.

Приблизні ціни на лікування представлені в таблиці:

Послуга Вартість, євро
Обстеження для підтвердження діагнозу епілепсії від 5000
Лікування хвороби Паркінсона без тяжких супутніх захворювань 8300-23000
Лікування розсіяного склерозу 7800-12000
Лікування стовбуровими клітинами при ДЦП від 15000
Імплантація електродів при епілепсії 35000-40000
Видалення пухлини мозку з допомогою Гамма-ножа від 30000
Лапароскопія великий грижі 5000-15000
Біопсія кісткового мозку 800-3300

Травматологія/ортопедія

Клініки в німеччині

Медичні центри терапевтичної та ортопедичної спрямованості займаються захворюваннями опорно-рухового апарату, викликані проблемами з хребтом, суглобами, м’язами. Сюди приїжджають пацієнти для відновлення після важких аварій.

Німеччину прославили центр ендопротезування, в яких хворі отримують нові суглоби, здатні прослужити не менше 20 років. Провідними установами є:

 • Клініка ортопедії, травматології та спортивної медицини (Бонн) – вузькопрофільний центр, здатний прийняти одночасно 145 пацієнтів. Щорічно тут проводитися понад двох тисяч артроскопічних маніпуляцій, понад півтори тисячі операцій із заміни суглобів. Великих успіхів фахівці клініки досягли трансплантації біоматеріалів, у найскладніших операціях на хребетних відділах, вирощування хрящової тканини в лабораторних умовах.
 • Ортопедична лікарня Schön (Мюнхен). Заснована в 1913 році, спеціалізується на лікуванні гострих і хронічних порушень рухової функції організму. З 2006 року центр обраний лікувальною базою міжнародної федерації футболу FIFA. Ключові напрямки: ендопротезування, ортопедія і спортивна медицина, хірургія хребта, остеологія і ревматологія, дитяча ортопедія.
 • Травматологічний центр, Мурнау (недалеко від Мюнхена). Надає пацієнтам комплексне лікування у таких відділеннях – больова та інтенсивної терапії, нейрореабілітація, баротерапія, гостра невралгія, логопедія, наземна і повітряна невідкладна допомога.

Не меншою популярністю користуються й ортопедичний центр для спортсменів в Магдебурзі при однойменній клініці, лікарня Гейдельберзького університету, лікарня Вупертальт, а також клініка Porz-на-Рейні і приватний “Ортоцентр доктора Лілль”.

У таблиці представлені ціни на лікування захворювань даного напрямку:

Послуга Вартість, євро
Артроскопічна меніскэктомія від 5500
Артроскопія колінного суглоба від 5700
Заміна суглоба гомілкостопа від 13000
Заміна колінного суглоба від 10500
Операція при сколіозі від 30000
Оперативне втручання при переломі передпліччя 13000-44500

Напрямок нейрохірургії

Нейрохірургія по праву вважається одним з найбільш успішних і інтенсивно розвиваються медичних напрямків у Німеччині. Провідними клініками в цій галузі є:

 • Відділення нейрохірургії клініки Нордвест. Фахівці центру успішно оперують міжхребетні грижі, пухлини мозку, стенози хребетного каналу. Хірургічні маніпуляції проводяться з застосуванням інтраопераційного контролю і нейронавігації, що знижує можливість лікарської помилки.
 • Відділення нейрохірургії клініки “Шаріте” в Берліні. Спеціалізується на обстеження і лікування цереброваскулярної патології, пухлин мозку, новоутворень основи черепа, хворобах хребта, периферичної нервової системи. Тут займаються і такою складною проблемою, як епілепсія, хвороба Паркінсона, допомагають при болях трійчастого нерва, здійснюють стимуляцію блукаючого нерва та спинного мозку.
 • Клініка Сана Дуйсбург. Відділення нейрохірургії – це лікування нейропедіатричних, неврологічних, орбітальних захворювань. Фахівці напрацювали великий практичний досвід у сфері нейроендоскопії та мікрохірургії.

Скільки коштують нейрохірургічні операції:

Послуга Ціна, євро
Операції з допомогою гамма-ножа при пухлинах спинного мозку 12000-22000
КТ від 860
Операції з використанням кібер-ножа від 10000
Краніотомія (трепанація черепа) 5000-35300
Ламінектомій (операція на хребті) 8600-14000

Офтальмологічні захворювання

Клініки в німеччині

Офтальмологічне напрямок також є продуктивним завдяки підтримці держави, використання малотравматичних лазерних методик, серйозної професійної підготовки офтальмологів. Німецькі лікарі успішно проводять найважчі операції на очах, не тільки усуваючи дефекти зору, але і допомагаючи його відновити.

Деякі центри спеціалізуються на трансплантацію сітківки, рогівки, розташовуючи власними банками біологічного матеріалу.

Провідні клініки:

 • Відділення офтальмології при лікарні «Асклепиос». За версією Medical Travel Quality Alliance ця установа знаходиться на іншому місці в рейтингу лікарень, розрахованих на іноземних пацієнтів. Очний центр належить до числа найбільших у Північній Німеччині. Тут займаються такими проблемами, як катаракта, пухлини очей і повік, глаукома. Фахівці успішно використовують лазерні методики, проводять мікрохірургічні втручання, застосовують медикаментозну терапію.
 • Офтальмологічний центр «Шпреебоген», Берлін – профільну установу, засноване у 2003 році. За цей період часу фахівці клініки провели близько 65 тисяч операцій. У розпорядженні офтальмологів 17 лазерних установок. Очолює центр лікар зі світовим ім’я ям професор Манфред Тетц.

Великою популярністю користуються і профільні відділення при університетських клініках міст Бонна, Дюссельдорфа, Аахена, Хайдельберг.

У скільки обійдеться лікування офтальмологічних порушень:

Послуга Ціна, євро
Вітректомія (видалення частини або всього склоподібного тіла) 800-5000
Діагностика косоокості (комплексний пакет) 300-900
Корекція зору лазером 1000-3500
Корекція зору за методом LASEK 1000-2300
Лазерна трабекулопластіка (метод лікування глаукоми) Від 1000
Операція на двох очах при катаракті 4000-9000
Корекція косоокості (операція) 3000-13000
Оперативне лікування відшарування сітківки від 3000

Стоматологічні центри

Щелепно-лицьові клініки в Німеччині пропонують повний спектр діагностичних та лікувальних процедур, що стосуються всіляких захворювань щелеп, рота, особини/верхній частині шиї. Фахівці даної галузі тісно співпрацюють з лікарями, суміжних напрямків, наприклад з отоларингологами, онкологами.

Клініки в німеччині

У зону відповідальності стоматологів і щелепно-лицевих хірургів входять: хвороби зубів і альвеолярних відростків, переломи кісток лицьової частини черепа та забої м’яких тканин, а також запальні процеси в кісткових і м’яких тканинах.

Вибираючи клініку, варто звернути увагу на наступні:

 • Vivantes в Берліні. Основна спеціалізація – щелепно-лицьова хірургія для дорослих. Великий медичний концерн в Європі, який володіє новітнім обладнанням і унікальними технічними можливостями для проведення малотравматичних операцій.
 • Клініка Богенхаузен, Мюнхен. Є академічним медустановою, що працюють на базі Мюнхенського університету. Пропонує повний спектр послуг у сфері стоматології та щелепно-лицьовій хірургії.
 • Стоматологічні центри при університетських клініках міст Аахена, Гамбурга, Штутгарта, Дюссельдорфа.
 • Центр Музенхов, Deidesheim – клініка стоматології та пластичної хірургії. Заснована родиною Гербергов, кілька поколінь якої – потомствені лікарі. Його пацієнтами є верхівка ділового світу Німеччини

Вартість стоматологічних послуг:

Процедура Ціна, євро
Лікування карієсу 25-170
Лікування каналів 50-300
Відбілювання зубів 70-510
Реставрація зуба 25-105
Видалення одного зуба до 200
Імплантація зуба 90-3000

Гінекологія

Здоров’ю жінки в ФРН приділяється особлива увага, що ще раз підкреслює турботу держави про благополуччя суспільства. Звертатися в місцеві центри слід при наявності:

 • гормонального дисбалансу;
 • онкології;
 • інфекцій сечостатевої системи;
 • нетримання сечі;
 • проблем на генетичному рівні (викидні, народження дітей з відхиленнями у розвитку, безпліддя).

Провідні клініки:

 • ЕКО-клініка в Гамбурзі Fleetinsel пропонує комплексний підхід до вирішення питання безпліддя. Весь шлях від діагностики та планування вагітності безпосередньо до пологів сімейні пари проходять під наглядом досвідчених фахівців.
 • Клініка Есслінген – протягом одного року сюди приїжджає близько 28 тисяч пацієнтів, які лікуються в стаціонарних умовах, ще 92 тисячі відвідують установу амбулаторно. Будучи академічною базою Тюбінгенського університету, клініка успішно впроваджує науково-клінічні методики, які вже сьогодні є «терапією майбутнього».
 • Гінекологічна клініка доктора Шретера та Шриттмахера – крім проблем репродуктивної системи, установа займається обстеженням і лікуванням захворювань молочної залози.

Україномовних та російськомовних пацієнтів завжди готова прийняти клініка Еммі Малініної в Мюнхені.

Приблизні ціни на лікування:

Послуга Ціна, євро
Комплексне обстеження до 5600
Гістероскопія (метод обстеження порожнини матки з можливістю хірургічного втручання) 260-1100
Гістеректомія 15000-30 000
ЕКО 6000-195000
Видалення міоми матки 5000-22000
Пологи 1100-28000

Лікування дитячих захворювань

Клініки в німеччині

Не менш частий запит серед іноземців – дитячі клініки. Особливість педіатрії в Німеччині полягає в тому, що з маленькими пацієнтами при необхідності працюють не тільки профільні лікарі, але і психологи, соціологи, педагоги.

Медичні палати у дитячих відділеннях облаштовані так, щоб забезпечити малюкам та їхнім мамам максимальний комфорт, допомогти забути про ті, що смороду знаходяться в лікарні.

Кращі медустанови, куди можна звернути:

 • Клініка «Амстердамер», Кельн. Спеціалізація: дитяча та підліткова медицина, хірургія, урологія. Тут лікують ендокринні хвороби (у тому числі й діабет), алергії, серцеві патології, захворювання легень, онкологічні процеси.
 • Відділення дитячої урології клініки “Шварцвальд-Баар“. Належить до числа кращих у країні в даній галузі медицини. Спеціалізується на діагностиці та подальшому лікуванні проблеми нетримання сечі та порушення роботи сечового міхура, а також на онкологічних захворюваннях сечостатевої системи.
 • Університетська лікарня, Бонн. Провідне відділення – дитяча онкологія і гематологія. Заклад тісно співпрацює з Дослідницьким інститутом гематології та трансфузійної медицини. Тут приймають пацієнтів з лейкоз, пухлини головного мозку, паліативної онкологією, а також тих, кому необхідна пересадка стовбурових клітин.
 • Дитяче відділення клініки “Шаріте“. Спеціалізація – захворювання центральної нервової системи, онкологія, кардіологія, дитяча хірургія.

10 кращих клінік країни

Пропонуємо перелік десяти провідних медичних установ країни за версією журналу Focus (2017 рік):

Клініка Основні напрями Адреси та сайт
Charite онкологія, нейрохірургія, хірургія, неврологія, ортопедія, кардіологія, дитяче відділення Zinnowitzer Straße 1 10115 Berlin, Germany

www.charite.de

Клініка при університеті імені Людвіга Максиміліана, Мюнхен променева терапія, радіоонкологія, офтальмологія, хірургія, травматологія, мамологія, кардіохірургія, дитяча хірургія, гінекологія Marchioninistraße 15
81377 München
Bayern Deutschland
www.klinikum.uni-muenchen.de
Університетська клініка ім. Гете, Франкфурт-на-Майні офтальмологія, щелепно-лицьова і пластична хірургія, гінекологія і мамологія, дитяча урологія і хірургія, нейрохірургія Germany, Frankfurt am Main, Schulstrasse 31.

www.kgu.de

Університетська клініка, Кельн нуклеарна медицина, онкологічна, абдомінальний та загальна хірургія, офтальмологія, дерматологія та венерологія, гастроентерологія та інфектологія, педіатрія, стоматологія та щелепно-лицева хірургія Germany, Bundesstadt Köln, Köln, Komödienstrasse 10

www.uk-koeln.de

“Асклепіос”, Гамбург кардіологія, пульмонологія, травматологія та ортопедія, судинна хірургія, нейрохірургія, урологія Germany, Hamburg, Tangstedter Landstrasse 400.

www.asklepios.com

Університетська клініка, Бонн судинна і загальна хірургія, генетика людини, отоларингологія, дитяча хірургія, гінекологія і мамологія, ендокринологія, дитяча та доросла епілептології. Germany, Sigmund Freud Strasse 25, Bonn

www.ukb.uni-bonn.de

Університетська лікарня, Аахен дитяча кардіохірургія, променева терапія і радіоонкологія, судинна хірургія, отоларингологія, хірургія шиї та голови, травматологія, урологія Germany, Pauwelstrasse 30 Aachen

www.ukaachen.de

Мережа клінік Schön неврологія, ортопедія, хірургія хребта, психотерапія, спортивна медицина, хвороби внутрішніх органів 23 відділення у Німеччині та Великобританії. Телефон головного офісу: +49 8051 6950

www.schoen-kliniken.com

Лікарня А. Круппа, Рюттеншайд абдомінальний та загальна хірургія, гінекологія, спортивна медицина, пульмонологія, онкологія, кардіологія, нефрологія Alfried Krupp-Straße 21 D-45131 Essen

www.krupp-krankenhaus.de

Університетська клініка, Тюбінген дитяча і підліткова медицина, отоларингологія, онкологія, гастроентерологія, кардіологія, ортопедія Germany, Geissweg 3, Tübingen

www.medizin.uni-tuebingen.de

Як організувати поїздку

Організувати виїзд до ФРН з метою проходження лікування можна двома способами:

 1. Через посередників. Великим авторитетом і довірою користується компанія Euro Hansa GmbH, що спеціалізується на медичному туризмі.
 2. Самостійно.

Перший варіант передбачає додаткові комісійні для організатора поїздки, зате знімає з пацієнта тягар відповідальності за підбір медустанови, підготовку паперів і багато інші формальності.

Тим, хто вирішить зайнятися питанням самостійно, стане в пригоді покрокова інструкція. Скористатися нею можна незалежно від того, яке саме медзаклад вас зацікавить, трихологічна клініка Ганновера або багатопрофільний центр Charite.

Отже, процес складається з наступних етапів:

 1. Пошук клініки. Якщо знайти профільну лікарню не вдається, необхідно уважно вивчити центри, що спеціалізуються на декількох областях медицини, дізнатися яким потенціалом смороду розташовують, яке проводять лікування.
 2. Відправлення запиту в клініку. У пакет документів необхідно включити всі медичні висновки, результати обстежень та інші папери, які можуть описати історію хвороби.
 3. Отримання відповіді від медичного центру з приблизним кошторисом діагностики та лікування.
 4. Оплата медичних послуг.
 5. Відкриття візи. Для країн безвізового в’їзду достатньо біометричного паспорта.

При деяких захворюваннях пацієнти їдуть не в клініку, а до конкретного лікаря. В цьому випадку потрібно зв’язатися безпосередньо з фахівцем, а потім вже з клінікою, де він працює і яка виставить рахунок за послуги.

Висновок

Вибір Німеччини як країни для відновлення здоров’я, лікування різних захворювань і їх профілактики обумовлений високим рівнем медицини, технічною оснащеністю лікарень і величезною дослідною роботою, яка в них ведеться.

Всі медустанови в країні поділяються на державні, приватні та благодійні. Окремо слід виділити університетські клініки, які працюють на базі вищих навчальних закладів в багатьох містах держави.

Провідними напрямами є онкологія, нейрохірургія, травматологія та ортопедія, офтальмологія та гінекологія.

Медицина в Німеччині частина 2: Відео

Статті по темі