Меню Закрити

Кращі клініки Ессена

Весь світ визнає бездоганну репутацію німецької медицини, тому популярність медичного туризму в Німеччину рік від року зростає. Це обумовлено широким спектром послуг, розвиненою діагностикою захворювань, наявністю ультрасучасного обладнання, застосуванням прогресивних методик лікування та професіоналізмом лікарів. Окремо варто згадати клініки Ессена, в яких фахівці ефективно лікують складні онкологічні, кардіологічні та інші захворювання, проводять унікальні нейрохірургічні та ортопедичні операції.

Клініки Ессена

У чому переваги клінік Ессена

Місто Ессен на заході Німеччині, в землі Північний Рейн-Вестфалія. За чисельністю населення (близько 570 000 чоловік) він займає 9-е місце в рейтингу найбільших міст країни. «Серце» вугільної промисловості стало одним з ділових центрів Німеччини.

Всі медичні установи країни пропонують високий рівень обслуговування, а лікарський персонал проходить 12-річну підготовку. І все ж Ессен, мабуть, лідирує в рейтингу найбільш прогресивних міст, на території яких працюють лікувальні центри. Тому сюди протягом століття з’їжджаються пацієнти зі всього світу в надії відновити здоров’я.

Досягнення місцевих лікарів у сфері хірургії та онкології відомі далеко за межами Німеччини. Ефективний синтез досліджень і практики дозволяє впроваджувати інноваційні технології боротьби з хворобами.

Міські клініки демонструють виняткові результати лікування онкологічних захворювань. Золотим стандартом вважається малоінвазивна хірургія, завдяки якій після операції залишаються лише невеликі рубці.

В місті зосереджені унікальні дослідницькі центри, що спеціалізуються на трансплантології та вірусології. В ессенських клініках розробляються лікарські препарати, що допомагають боротися з важкими вірусними захворюваннями.

До переваг лікування в Ессені відноситься надання пацієнту максимально комфортних умов: зручні палати, допомога перекладача, особистий куратор. До того ж в регіоні панує м’який помірний клімат, що сприятливо позначається на загальному самопочутті пацієнтів і сприяє швидкій реабілітації в будь-якому сезоні.

Стандарти обслуговування

Відмітна особливість місцевої медицини полягає в застосуванні комплексного підходу до пацієнта і проведення ретельної діагностики. Такий підхід дозволяє виявити захворювання на ранній стадії. Висока якість медичного обслуговування досягається завдяки ретельному процесу підготовки кадрів.

Важливу роль також відіграє уважне ставлення медичного персоналу до пацієнтів незалежно від їх статі, національності, релігійних поглядів та інших факторів. Навіть при складанні меню в місцевих лікарнях враховується не тільки фізичний стан пацієнта, але і його релігійні уподобання.

Чи варто обговорювати рівень гігієни в місцевих клініках. Скрупульозне ставлення до чистоти — характерна особливість більшості німців, тим більше це стосується медицини. Важливо й те, що лікування в місцевих клініках, як і в інших містах країни, передбачає сувору конфіденційність відносно особистих даних пацієнтів.

Обладнання та технології

Завдяки використанню сучасних технологій деякі види операцій проводяться тільки в місцевих клініках. Аналогічні послуги не надають лікарні інших країн. Німецька система охорони здоров’я активно сприяє проведенню досліджень та пошуку нових, більш дієвих методів лікування.

Точна діагностика — один з ключових чинників при виборі методики лікування. У згоді з політикою держави, всі медичні установи Ессена оснащені самим високотехнологічним обладнанням для діагностики: апаратами для спіральної комп’ютерної томографії, цифрової рентгенографії, мамографії та магнітно-резонансної томографії.

Обладнання клінік Ессена

Місцеві фахівці практикують передові методики лікування онкологічних захворювань:

 • пересадку стовбурових клітин;
 • спліт-трансплантацію печінки (пересадка різних часток донорського органу кільком реципієнтам);
 • пересадку кісткової тканини;
 • 3D-моделювання в ендопротезуванні суглобів;
 • техніку протонної стереотаксичної хірургії (хірургічна процедура, що дозволяє доставити велику дозу випромінювання до пухлини, не зачіпаючи прилеглі здорові тканини).

При проведенні найскладніших операцій хірурги використовують унікальну робототехніку. Все обладнання повністю оновлюється кожні 3-5 років.

Структура і докторський складу клінік Ессена

Ессенські клинки можна розділити на:

 1. Університетські — функціонує на базі медичних факультетів. Лікування в цій багатопрофільній клініці ґрунтується на новітніх медичних технологій, результати яких підтверджені науковими дослідженнями. Фінансування здійснюється за рахунок коштів федеральної землі, різних фондів і приватних організацій.
 2. Державні — фінансуються муніципальними структурами. Якість пропонованих установами послуг не поступається університетських клінік. Державне фінансування дозволяє використовувати медичне обладнання, яке відповідає строгим міжнародним стандартам.
 3. Приватні — як правило, вузькоспеціалізовані. Вузький профіль — гарантія високого професіоналізму лікарського складу. Зазвичай професора і лікарі проходять багаторічне навчання та стажування в університетських клініках.

Незалежно від типу клініки докторський склад і медичний персонал використовують останні наукові досягнення в галузі терапії, хірургії та реабілітації. Немає підстав вважати, що іноземним пацієнтам надаються послуги нижчої якості. Іноземців обслуговують професора і лікарі вищої категорії.

Ессенська Університетська клініка

За 113 років роботи звичайне лікувальний заклад перетворився в університетську лікарню з 5 500 співробітників. До складу закладу входить 27 відділень і 20 дослідних центрів. Серед них клініки:

 • вісцеральної, ендокринної та трансплантаційної хірургії (основний напрямок — онкологічна хірургія);
 • ангіології (проводяться операції на венах, артеріях і лімфатичних судинах, практикується стентування та протезування судин);
 • акушерства та гінекології;
 • урології (лікування пухлин і відновлювальна хірургія при вадах розвитку статевих органів);
 • ендокринології;
 • гастроентерології та гепатології;
 • отоларингології;
 • очних захворювань (лідер за кількістю операцій у зв’язку з новоутвореннями в очах);
 • гематології;
 • онкології;
 • кардіології (установка стимуляторів, трансплантація серця);
 • нефрології;
 • нейрохірургії (лікування всіх типів пухлин хребта, спинного і головного мозку, судин голови);
 • торакальної та серцево-судинної хірургії;
 • нуклеарної медицини;
 • дитячих хвороб;
 • ортопедії;
 • травматології.

Особливих успіхів фахівці досягли в лікуванні раку і трансплантації органів: печінки, нирок, підшлункової залози. Гепатобіліарні хірурги оперують новоутворення внутрішніх органів, у тому числі метастазні пухлини.

Стоматологічна клініка Zahnklinik

Стоматологічний центр Zahnklinik спеціалізується на імплантології та лікуванні пародонтологічних захворювань — тут щороку встановлюють понад 2000 імплантатів. Фахівці з багаторічним досвідом підготовки застосовують найсучасніші технології та новітнє обладнання.

При проведенні діагностики використовується DVT—цифрова об’ємна томографія. Це максимально інформативна технологія, застосовувана в стоматології та щелепно-лицьовій медицині, вона набагато точніше панорамної рентгенограми.

Це більш безпечна 3D-діагностика, за допомогою якої можна:

 • встановити кількість і тип імплантатів;
 • визначити спосіб їх розміщення;
 • проаналізувати якість кістки в області імплантату;
 • уникнути ризиків, підтримуючи оптимальну відстань до кровоносних судин і нервів.

Максимальна безпека досягається також при лікуванні кореневих каналів. Під час оперативного втручання фахівці клініки використовують хірургічний мікроскоп.

Кредо центру — комфорт пацієнтів. З цією метою проводяться інформативні консультації, обговорюються різні варіанти лікування, забезпечується оптимальний догляд під час і після процедур.

Клініка Альфред Крупп Рютеншайд

Багатопрофільний комплекс з 14 центрів і 18 відділень, в яких працюють понад 2000 співробітників, заснований у 1870 році. У 2017 році журнал Focus включив клініку в рейтинг кращих в країні лікувальних закладів. Окремої згадки заслуговують відділення:

 • оториноларингології, пластичної хірургії та порушень мови (тут проводиться пластика обличчя, хірургія голосових зв’язок);
 • нейрохірургії (судинна нейрохірургія, операції на головному мозку, нейротравматологія);
 • ортопедії, ортопедичної хірургії та спортивної медицини (включаючи ендопротезування суглобів);
 • радіоонкології та променевої терапії (променева терапія пухлин, брахітерапія).

Особливою повагою користується відділення неврології та клінічної нейрофізіології, де лікують епілепсію, склероз, дисфункції судин головного та спинного мозку.

Голова відділення — професор Петер Берлит — складається в декількох всесвітньо відомих асоціаціях нейрофізіології та неврології.

В інших клініках теж працюють досвідчені професори: Регіні Гетье (акушерство і гінекологія), Вольфганг Гротс (нефрологія), Рене Шапот (радіологія і нейрорадіологія).

При діагностиці та лікуванні використовується техніка для стереотаксичної хірургії, нейронавігації, флуоресцентної мікроскопії.

Клініка Альфред Крупп Рюттеншайд

Діагностичний центр “Превентикум”

Без перебільшення можна сказати, що приватна клініка «Превентикум» — це діагностичний центр, оснащений за останнім словом техніки. Установа спеціалізується на кардіології, гастроентерології, гепатології та радіології. Наявність новітнього обладнання дозволяє оперативно провести базові загальнотерапевтичні та спеціалізовані дослідження:

 • розгорнутий аналіз сечі та крові;
 • вимірювання артеріального та внутрішньоочного тиску;
 • УЗД внутрішніх органів, щитоподібної залози, судин;
 • визначення кількості внутрішнього жиру і рідини;
 • ЕКГ у спокої та з навантаженням;
 • дослідження функції легень;
 • скринінг артерій та органів (технологія ангіоSURF робить знімки артерій організму для діагностики будь-яких змін у судинах).

Вже через 4 години пацієнт отримає детальний звіт про стан організму і рекомендації з лікування. Дані обстеження фіксуються на CD або в письмовому вигляді.

При виявленні проблем проводиться додаткове обстеження: гастроскопія, колоноскопія (включаючи видалення поліпів), онкомаркери, визначення розмірів простати, вірусологічне обстеження, МРТ органів і судин, біопсія і так далі. Всі програми діагностики проводяться в одному приміщенні.

Медичний центр Ессен-Mitte

Центр Ессен-Мітте складається з 13 відділень, розташованих у двох лікувальних закладах: лікарні Knapschaft і клініці Євангелічного фонду Huyssens-Stiftung. Центр спеціалізується на наступних напрямках медицини:

 • загальна та малоінвазивна хірургія;
 • онкологія і гематологія;
 • внутрішні захворювання і гастроентерологія;
 • урологія;
 • діагностична та інтервенційна радіологія;
 • гінекологія, онкогінекологія;
 • пульмонологія та алергологія.

Щорічно центр Ессен-Мітте приймає понад 100 000 пацієнтів з усього світу. Тільки в Амбулаторний центр лікування пухлин щорічно звертаються понад 10 000 чоловік.

Фахівці використовують новітнє медичне обладнання, в тому числі унікальну хірургічну систему з видалення пухлин daVinci.

У докторський складу Ессен-Мітте входять фахівці зі світовим ім’ям: професор ін. Хансйохен Вільке (експерт в лікуванні ракових захворювань), професор ін. Міхаель Шталь (спеціалізується на лікуванні пухлин шлунково-кишкового тракту, карцином і злоякісних лімфом). Голова відділення хірургії — професор Мартін Вальц, клінікою гінекології та гінекологічної онкології керує професор ін. Андреас дю Буа.

Медичний центр Рурланд-Ессен

«Рурланд Клінік Ессен» відома далеко за межами країни як вузькоспеціалізований центр діагностики та лікуванні всіх пульмонологічних захворювань. Щорічно сюди звертаються тисячі пацієнтів.

Клініка, яку очолює професор д-р Г. Тешлером, спеціалізується на лікуванні:

 • хронічних обструктивних легеневих та інфекційних захворювань (в тому числі емфіземи);
 • рідкісних захворюваннях легень;
 • професійних захворювань легень;
 • генетичних дефектів легенів (муковісцидоз) та плеври;
 • раку легенів і плеври (не дрібноклітинний, дрібноклітинний рак, злоякісна мезотеліома плеври).

Діагностика захворювань проводиться за допомогою методів ядерної медицини, ультразвукових і ендоскопічних досліджень.

Трансплантація легень здійснюється при співпраці з Університетською клінікою. Лікуванням раку займається міждисциплінарна група фахівців з кількох клінік. Провідні експерти центру брали участь у створенні десятків навчальних посібників для підготовки лікарів-пульмонологів.

Стоматологічна клініка Zahnklinik

Західно-Німецький онкологічний центр

У 2007 році на базі університетської клініки був створений єдиний Центр онкологічних досліджень і онкотерапії. До нього увійшли:

 1. Онкологічна клініка.
 2. Клініка трансплантації кісткового мозку.
 3. Інститути молекулярної та клітинної біології.
 4. Лабораторії біохімічних аналізів, а також хіміо- та імунної терапії.

Щоб підвищити ефективність лікування раку, Центр співпрацює з іншими профільними клініками (радіології, гематології). Одночасно в науково-дослідному інституті Центру вивчаються причини розвитку злоякісних пухлин, дозволяють виводити методики лікування раку на новий рівень.

До Центру звертаються пацієнти з лейкемією, злоякісні лімфоми, рак шлунково-кишкового тракту, карциномами бронхів і молочних залоз, саркомою і рідкісними видами пухлин.

Кожен рік тут приймають близько 8 000 стаціонарних і 80 000 амбулаторних пацієнтів. В залежності від захворювання призначаються різні види терапії:

 • гормональна;
 • імунна;
 • паліативна;
 • низько- і високодозова хіміотерапія;
 • внутрішньоартеріальна і внутрішньокавітарна хіміотерапія.

Також здійснюється трансплантація стовбурових клітин крові, терапія пухлино-специфічними антитілами й так далі.

Клініка Елізабет-Кранкенхаус Ессен

Клініка св. Елізабет, заснована в 1843 році, теж відноситься до числа багатопрофільних медичних установ. Основні сфери медицини: кардіологія, діабетологія, ортопедія, онкологія, неврологія, судинна і загальна хірургія, травматологія, гінекологія та акушерство. На території центру функціонує клініка анестезії та інтенсивної медицини.

Кардіологічне відділення входить в список кращих кардіоцентрів західній частині країни, причому якість лікування в ньому не поступається рівню послуг, що надаються в кардіологічному центрі Університетської клініки. Голова відділення — професор д-р Георг Сабін.

Фахівці центру володіють величезним досвідом в заміні серцевих клапанів та встановлення кардіостимуляторів, проводять операції з шунтування та стентування. На базі клініки працюють відділення судинної хірургії та реабілітації після інфаркту/інсульту.

Центр матері й дитини — одне з найсучасніших лікувальних закладів, що забезпечують допомогу жінкам під час вагітності, пологів та у післяпологовий період.

Тут щороку на світ з’являється 1 500 дітей. Центром керує професор д-р Штефан Низерт.

В сертифікованому Центрі діабетології проводиться лікування хворих різного віку з цукровим діабетом 1 і 2 типу. Фахівці розробили низку програм із підтримки інсулінозалежних пацієнтів.

Приблизна вартість лікування в Ессені

Високі стандарти якості лікування та обслуговування в місцевих клініках — не єдина причина, по якій пацієнти з інших країн воліють лікуватися в Ессені. Хоча розраховувати на дешевизну не потрібно, вартість терапевтичного та операційного лікування в ессенських медичних установах значно нижче, ніж у більшості країн з високорозвиненою медициною (США, Англії, Ізраїлі).

Медичний центр Ессен-Mitte

Цінова політика перебуває під контролем держави, причому вартість лікування для іноземців і місцевих жителів однакова. Всі ціни на послуги містяться в єдиному довіднику DRG (Diagnosis Related Groups), тариф щорічно коригується. Ось приблизна вартість обстежень (в євро):

 • комп’ютерна томографія (одна ділянка) — від 300;
 • МРТ (одна ділянка) — від 500;
 • офтальмологія — від 500;
 • урологія, гінекологія, ендокринологія — від 800;
 • кардіологічне та неврологічне обстеження — від 1 500;
 • гастроентерологічне — від 1900;
 • онкодіагностика — від 2500.

Для розрахунку гонорарів фахівців використовується таблиця тарифів GOÄ – Gebührenordnung für Ärzte – розроблена Міністерством охорони здоров’я спільно з лікарською палатою Німеччини.

Наприклад, консультація професора обійдеться в € 250 – 350.

На ціноутворення впливають і інші фактори, зокрема:

 • тип клініки (вартість лікування в університетській та приватних лікарнях відрізняється);
 • термін перебування пацієнта в клініці, комфортність палати;
 • статус спеціаліста (професор, доктор або звичайний лікар).

Остаточна вартість лікування розраховується після постановки діагнозу і призначення лікувальних заходів. Пацієнту повідомляють всі прийняті рішення. Вартість може збільшитися, якщо в процесі лікування будуть виявлені приховані проблеми, що потребують додаткових дій.

Що потрібно для проходження лікування

Для початку слід визначити мету поїздки: обстеження, лікування, пологи або реабілітація. Від цього залежить термін перебування в країні, вибір клініки та потрібна сума грошей.

Наступний крок — спосіб звернення до лікувального закладу. Самостійні дії обійдуться дешевше, якщо пацієнт або його супроводжувач знає німецьку мову. Однак у більшості випадків жителі СНД воліють звертатися в компанії-посередники. Хоча ті беруть чималі гроші за свої послуги, зате весь комплекс заходів з підготовки до поїздки та лікування пройде без зайвих переживань.

Консультант компанії підкаже, як зібрати пакет медичних документів, забезпечить допомогу в їх перекладі на німецьку мову. Правильний вибір спеціалізації клініки дозволить уникнути зайвих витрат. Оплата лікування проводиться заздалегідь.

Після цього потрібно отримати дозвіл на в’їзд у шенгенську зону (крім країн безвізового в’їзду). Крім загального пакета документів, віза для лікування в Німеччині припускає наявність додаткових довідок, що обґрунтовують мету поїздки. Одна з них — оригінал запрошення з лікувального закладу.

Запрошення лікувального закладу Німеччині

Також знадобляться документи, що підтверджують наявність місця проживання, достатніх фінансових засобів, готовність повернутися на батьківщину.

Аналогічний пакет документів на цей тип візового дозволу подає супроводжувальна особа. Якщо супутник оформляє візу окремо, слід надати копії паспорта та візового дозволу пацієнта.

Після отримання візи компанія-посередник домовляється про час консультації з фахівцем клініки та допомагає дістатися на місце. Під час візиту до лікаря пацієнта супроводжує медичний перекладач. Подальші дії залежать від характеру і складності захворювання та методики лікування.

Висновок

Ессенські клініки незмінно лідирують у рейтингах якості медичних послуг. Заслуговують похвали програми діагностики. Обстеження проводяться якісно, в стислі терміни.

Клініки відомі професіоналізмом і компетентністю всього персоналу. Лікарі постійно підвищують кваліфікацію, впроваджують нові досягнення медицини, використовуючи сучасне обладнання.

Закріпити результат лікування допомагають індивідуальні курси реабілітації — ефективність місцевих реабілітаційних програм відзначають пацієнти зі всього світу. Не дивно, що в ессенські лікувальні заклади щорічно звертаються десятки тисяч людей з самими складними захворюваннями.

Лікування в Ессені: Відео

Статті по темі