Меню Закрити

Як проходити спостереження вагітності та пологів у німецьких клініках

Якщо майбутні батьки вирішили, що маляті краще з’єднання єднання явитися на світ за кордоном, профільні агентства по організації таких поїздок обов’язково запропонують їм німецькі клініки. Високий рівень системи охорони здоров’я, обумовлений економічною стабільністю, турботливий персонал і хороші шанси на те, що навіть найскладніше народження нового життя пройде успішно, – все це сприяє тому, що наші співвітчизниці вибирають вагітність і пологи в Німеччині. Як виглядає процес, що для цього знадобиться, і в чому відмінність від звичних на батьківщині процедур, буде цікаво дізнатися всім, хто твердо має намір вдатися до допомоги лікарів у цій країні.
Мама і дитина

Як народити дитину в Німеччині, будучи іноземкою

Перше, що впадає в очі прибулим з-за кордону породіллям в Німеччину, – умови проживання в палаті, які в більшості випадків можна назвати ідеальними. Стандартний лікарняний номер обладнаний усіма необхідними засобами гігієни для мами та малюка. Якщо щось знадобиться, завжди можна скористатися кнопкою екстреного виклику, оскільки німецькі медпрацівники найчастіше володіють англійською мовою. Хоча за час перебування під їх опікою ви зможете вивчити ключові слова питань і німецькою.

Майбутня мама повинна пам’ятати, що пологи в Німеччині для іноземців не гарантують одержання громадянства новонародженим в той момент, коли він тільки з’явиться на світло, ні пізніше. Для його реєстрації доведеться звернутися в консульство своєї держави на німецькій території.

Єдине, що залишиться в біографії крихти від Німеччини, – назва німецького міста, де він народився, у свідоцтві про народження. Стати громадянином ФРН можливо тільки в тому випадку, якщо один з батьків вже ним є.

Щоб скористатися послугами однієї з німецьких клінік, мамам-іноземкам знадобиться закордонний паспорт і віза, якщо вони в’їжджають із держав, з якими підтримується візовий режим.

Крім того, з документів потрібно підготувати:

  1. Свідоцтво про шлюб, якщо воно є.
  2. Свідоцтва про народження обох батьків.
  3. Копії закордонних паспортів.
  4. Копії візових дозволів.
  5. Медичну виписку з історії вагітності.

Щоб повернутися на батьківщину, малюка необхідно вписати в паспорт мами. Якщо він біометричний, консульство видасть дитині власний закордонний паспорт. Відразу після цього потрібно зв’язатися з представником авіакомпанії, щоб внести дані квиток.

Як проходить ведення вагітності у Німеччині

Отже, ви дізналися, що скоро станете батьками, і прийняли рішення народжувати в Берліні чи Мюнхені, словом, зупинитися на одній з клінік Німеччини. Місцеві гінекологи відлік вагітності починають від дати останнього менструального циклу.

Пошук і вибір фахівця, у якого жінці належить спостерігатися, власне, як і пологового будинку, це особистий вибір майбутньої мами. Для цих цілей зовсім не обов’язково шукати окремого лікаря. Цілком підійде лікуючий гінеколог.

Якщо ж його відношення або професіоналізм чим вас не влаштовують, завжди можна звернутися до допомоги інтернету або довіритися відгуками пацієнтів та рекомендаціями лікарів, щоб підшукати іншого фахівця або клініку. В медустанову потрібно надіслати свій запит з копіями медичних документів і дочекатися відповіді.

Етап обстеження

Перший прийом вагітності у гінеколога проводиться зазвичай на 5-7 тижня. Для початку необхідно підтвердити факт того, що зачаття відбулося, друге – що все протікає так, як і належить для даного терміну. Водночас, знадобиться здати перші аналізи: сечу і кров з вени.

Далі візити до лікаря будуть відбуватися один раз на кожні чотири тижні. Набір процедур та аналізів стандартний:

  • ультразвукова діагностика. При цьому кількість УЗД буде залежати від виду страховки, якщо вона є у пацієнтки. Якщо державна клініка, проводиться діагностика 3 рази за весь період. У приватній її забезпечать вам при кожному візиті;
  • аналіз крові для визначення рівня вагітності;
  • аналіз сечі;
  • кольпоскопія (огляд стінок піхви й входу в нього);
  • мазок.

УЗД в Німеччині

До того, як термін дійде до 13-го тижня, гінеколог обов’язково пропише вітаміни – фолієву кислоту і Femibion 1. В проміжку між 15-й та 18-й тижнями вам запропонують пройти NT-Test (Nackentransparenz Test). Дане дослідження є перинатальним і неінвазивним. Проводиться на предмет визначення наявності трисомії 13 (так званий синдром Патау), 18 (або синдром Едвардса), синдрому Дауна у плода.

Щоб встановити факт наявності або відсутності патологій, береться кров з вени та робиться УЗД, під час якого заміряється і досліджується у дитини шийна складка, довжина носової кістки, стегнова кістка, хребет, серце, окружність голови. Отримавши відповідні показники, лікар обчислює ймовірність наявності патологій.

Якщо обидва дослідження покажуть низькі цифри, надалі, швидше за все, ніяких аналізів призначатися не буде. При наявності ризику гінеколог додасть в список аналізів додаткові дослідження. В такому випадку діагностика буде проводитися інвазивним методом (біопсія плаценти) і за зразком крові.

Перший спосіб небезпечний ризиком переривання вагітності та занесенням в організм інфекції. Другий, хоч і більш безпечний, може обійтися в досить пристойну суму (близько 400-500 євро). При цьому далеко не всі страховки покривають даний вид дослідження.

На 20-22 тижні проводиться УЗД, що дозволяє оцінити розвиток внутрішніх органів плоду. Важливо відзначити, що і цей, і NT-Test не обов’язкові, а носять рекомендаційний характер. Жінка сама вирішує, наскільки доцільно їх проводити.

Але якщо рішення щодо досліджень буде позитивний, необхідно підписати документ, який підтверджує, що ви усвідомлюєте, що отримані результати не гарантують стовідсотковий діагноз.

Що стосується статі малюка, то доктор неодмінно поцікавиться, чи хочете ви дізнатися, чи це повинно залишитися сюрпризом. Німці найчастіше вибирають друге.

Починаючи з 32-го тижня, відвідувати доктора доведеться кожні два тижні. В цей період буде проведено кардіотокографія – прослуховування биття серця плода.

Коротко про Mutterpass

Вже на першому прийомі лікар заводить спеціальну книжку – Mutterpass – в яку заноситься вся інформація про пацієнтку протягом всього терміну, поки вона буде виношувати плід. З цього «паспорта матері» можна дізнатися:

  • на яку дату імовірно плануються пологи;
  • результати та дати проведення аналізів та інших обстежень (вага, рівень заліза в крові, зміни в складі сечі, тиск, ключові показники крові);
  • інформація про відхилення, які супроводжують розвиток плоду.

Ведення вагітності припускає заповнення цього документа на кожному прийомі. Перед самими пологами жінка отримує його на руки, щоб передати фахівцям вже в пологовому будинку.

Постановка на облік

Необхідності заздалегідь ставати на облік, як заведено у багатьох країнах СНД, у німецьких породіль немає. Вирішити, де саме малюк з’явиться на світ, ви можете заздалегідь. А ось вибирати лікаря, який прийматиме пологи, не має ніякого сенсу. Все одно відповідальним за цей процес буде фахівець, який опиниться в цей момент на зміну.

І все ж, якщо ви вирішите підстрахуватися, можна записатися у вас цікавить клініку заздалегідь. Процедура попереднього запису називається Voranmeldung. Для її проведення знадобиться Mutterpass і відомості про страхової компанії.

Співробітники клініки обов’язково поцікавляться спадковими захворюваннями й побажаннями щодо того, якою повинна бути ваша палата. У Німеччині можна вибрати одномісний, двомісний або сімейну. При цьому самостійно сплачується тільки сімейна, державний поліс покриває одномісну, а сертифікат приватної клініки – одно – і двомісні.

Про що подбати треба неодмінно, так це про акушерку (Hebamme). На пострадянському просторі вона більше відома як патронажна медсестра.

Її послуги знадобляться відразу після пологів. Вона буде приходити до вас в післяпологовий період, щоб оглянути малюка, зважити його, допомогти на перших порах з купанням, годуванням. В її завдання входить також провести гімнастику з мамою, щоб допомогти їй швидше відновитися.

Зазвичай Страховка покриває 10 таких візитів, а от як їх розподілити, ви можете узгодити вже безпосередньо з медсестрою. Інформація про акушерок завжди є в пологовому будинку.

Малюк спить в ліжку

Курси для вагітних

Багато жінок вважають за краще пройти спеціальні курси, які дозволяють підготуватися до найважливішого події в їх житті – до пологів. Тут пропонують два види тематичних занять:

  • Geburtsvorbereitungskurs – підготовка безпосередньо до пологів;
  • Baby-Pflege – догляд за малюком.

Перший курс зазвичай включає 5 занять (по одному на тиждень) або 5 годин протягом 1 дня (прискорений). Передбачені такі заняття відразу для обох батьків. Досвідчені викладачі проведуть вам лікнеп з наступних питань:

  • як зрозуміти, що вже почалася родова діяльність;
  • коли потрібно їхати в клініку;
  • в яких випадках можна дістатися самотужки, а коли слід викликати швидку;
  • як поводитися під час сутичок, і на що потрібно звернути увагу;
  • як проходять пологи та чому цей процес є непростим для мами і її малюка.

Крім того, вагітні зможуть освоїти набір вправ, які полегшують біль, і отримати інформацію щодо того, коли робиться кесарів розтин. На курсах обов’язково надається список того, що знадобиться в пологовому будинку.

Жінок чекає великий сюрприз, оскільки брати з собою в клініку нічого не потрібно, крім одягу для себе і малюка: щоб фотографії, зроблені при виписці, вийшли святковими.

Другий курс – по догляду за дитиною – займе 2 години. Тут вас навчать сповивати новонародженого, купати, годувати. Але якщо врахувати, що все це вам розповість акушерка, то можна сказати, що корисність даної програми не дуже велика. Вартість проходження таких занять буде залежати від самої клініки.

Фінансові питання

Для початку згадаємо, що кожен житель Німеччини зобов’язаний мати страховий поліс і виплачувати щомісячні внески до лікарняної каси. Дане правило поширюється навіть на незаможні верстви населення. За них грошові виплати бере на себе держава. Кількість кас у країні надзвичайно велика. Всі вони мають індивідуальні відмінності:

  • за величиною внесків;
  • за кількістю послуг, які вони покривають.

Саме з цієї причини кожен житель Німеччини намагається вибрати той варіант страховки, який забезпечить широкий спектр медичних послуг, включаючи пологи та спостереження вагітності.

Вартість процедур, обстежень та препаратів у Німеччині досить висока. Але якщо у вас є поліс, фінансові питання вас зовсім не торкнуться. Це оплачує страхова компанія. Виняток становлять додаткові УЗД, якщо вони будуть необхідні (від 35 до 100 євро).

Тест на синдром Дауна теж не покривають всі каси. Обійдеться таке дослідження приблизно в 170 євро.

Незастраховані особи змушені будуть оплачувати всі послуги з власного бюджету. Якщо вибрати клініку в невеликому містечку, а самі пологи будуть проходити без ускладнень, тоді в середньому виллється весь процес в 3 000 євро.

А ось ціна на кесарів розтин трохи вище – від 5 000 євро. Ще дорожче коштують альтернативні пологи (вертикальні, у воді, будинку) – від 7 000 євро.

Новонароджена дитина в німецькому пологовому будинку

Реабілітація та виписка

Щоб мама і дитина дуже швидко відновилися після важливої події в їх житті, клінікою надається:

  • післяпологове обстеження мами та малюка;
  • консультації потрібних фахівців (при необхідності);
  • стаціонарне перебування в клініці протягом 4 днів;
  • юридична допомога.

Протягом всіх днів після пологів обидва підопічних перебувають під пильним наглядом лікарів. Мама в цей час навчається, як доглядати за дитиною, як його сповивати, купати й так далі.

Дуже важливий момент – документи, які знадобляться при виписці з пологового будинку і дозволять оформити допомогу, передбачену державою. Ще на самому початку вагітності необхідно взяти довідку у лікаря про те, що ви очікуєте народження дитини. Її потрібно надати у відділ кадрів підприємства, що дасть можливість керівництву розуміти, коли ви йдете в декрет.

Зазвичай відпустка становить 14 тижнів. Утримання за цей період оплачується роботодавцем і страховою компанією. Воно становить приблизно 100 % від чистого заробітку.

Звичайно ж, батьків цікавить, скільки платить Німеччина за народження дитини. Посібників передбачено два види: батьківське і виплати на дитину. Перше надається, якщо мама до вагітності була працевлаштована. Друге покладено в будь-якому випадку. Воно становить близько 180 євро на кожного новонародженого.

А ось батьківське зміст складає 60-65 % від заробітної плати матері. Але не менше 300 і не більше 1800 євро за 1 місяць.

Висновки

Багато жінок вибирають місцем народження свого малюка саме Німеччину. Це обумовлено високим рівнем медицини, якісним обладнанням, уважним персоналом.

Ключові моменти, які потрібно пам’ятати, збираючись вибрати собі клініку:

  • особи, які не мають страхового полісу, змушені будуть оплачувати послуги медичного закладу самостійно. В такому випадку пологи коштуватимуть від 3 до 7 тисяч євро;
  • постановка на облік відбувається на 5-7 тижня вагітності;
  • лікар зобов’язаний оформити Mutterpass – паспорт матері, який буде заноситися інформація про всіх її візити, аналізах і дослідженнях;
  • домовлятися з лікарем про самих пологах заздалегідь, не має сенсу. Допомагати малюкові з’явитися на світло буде той фахівець, який буде в цей час на зміну;
  • дуже важливо ще до пологів підшукати дослідну акушерку, яка стане помічницею для мами в перший час після повернення додому.

Важливо пам’ятати, що в Німеччині вагітність сприймається як природний стан жінки, а не як захворювання. З цієї причини та ставлення до неї тут зовсім інше, ніж у багатьох інших країнах.

Пологи в Німеччині: Відео

Статті по темі