Меню Закрити

Сучасний медичний туризм в Німеччині

Термін «медичний туризм» увійшов в ужиток зовсім недавно, хоча людство користується послугами заморських лікарів з незапам’ятних часів. Сам Петро I їздив за здоров’ям до німецьких лікарів. І з тих часів медичний туризм у Німеччину став дуже почесним у громадян з СНД.

Медичний туризм в Німеччині

Система охорони здоров’я в Німеччині

На сьогодні система охорони здоров’я в Німеччині налічує 2 252 клініки: 34 з них – багатопрофільні університетські, 1398 реабілітаційних центрів і 350 курортів.

Німеччина – лідер світового медтуризму. А реабілітація в Баварії вважається однією з кращих у світі. Щороку сотні тисяч громадян з країн СНД прилітають в Баварію з метою медичного туризму в Мюнхені.

У модернізацію і розвиток своїх клінік німецьке держава інвестує мільйони. Кожен рік Німеччина витрачає на систему охорони здоров’я 11 % від ВВП.

Обстеження і лікування в клініках проводиться за міжнародними стандартами. А інноваційні методики швидко впроваджуються в лікування, оскільки при університетських клініках працюють дослідні центри.

Закони про лікарські помилки та відповідальність

Згідно з німецькими законами, клініки постійно проходять перевірку відповідності світовим стандартам під держконтролем. Це акредитація та сертифікація від Німецького Інституту стандартизації, Кооперації якості та прозорості системи охорони здоров’я та Телемедицини для мобільного суспільства.

Лікарі, перш ніж приступити до роботи, проходять навчання в університеті у два етапи. Після теоретичного навчання студенти-медики складають іспит та проходять практичне навчання в клініках від 5 до 7 років. Тільки після проходження практичного навчання та здачі другого іспиту вони можуть приступити до роботи.

Медичний туризм в Німеччину популярний тим, що тут можна покластися на висококваліфікованих лікарів. А також на високий рівень підготовки середнього та молодшого персоналу.

У 2013 році у ФРН було прийнято «Закон про лікарську помилку», згідно з яким медичний турист має право:

 • вибрати клініку і лікаря відповідно до своїх побажань;
 • на друге думку з приводу поставленого діагнозу;
 • на інноваційні методи лікування;
 • на збереження лікарської таємниці;
 • отримувати дані про хід лікування.

Лікарською помилкою в Німеччині, згідно з Цивільним кодексом, вважається неправильний діагноз і помилкове призначення препаратів, неправильне лікування, лікування забороненими методами та засобами. Пацієнтам повністю відшкодовується матеріальний і моральний збиток.

Що лікують у Німеччині

Медичний туризм в Німеччині дуже популярний, тому що багато інноваційні методики пропонуються тільки в клініках цієї країни. Німецька медицина займає лідируючі позиції відразу за декількома напрямками:

 1. Онкологія. Точна діагностика, індивідуальний підхід до кожного пацієнта – ключові особливості лікування раку в Німеччині. З 2004 року Німецький союз онкологів об’єднав фахівців провідних клінік
 2. Ортопедія. Візитна картка ортопедів – колосальний досвід у використанні інноваційних технологій лікування та реабілітації, ультрасучасна діагностика та комплексний догляд за пацієнтами. У Німеччині діє Асоціація ортопедів ОртоЛига.
 3. Кардіохірургія. Операції по заміні клапанів серця, імплантації кардіостимулятора, шунтування та стентування проводять методом TAVI (мінімальне втручання).
 4. Нейрохірургія. Німецькі лікарі проводять лікування пухлин головного та спинного мозку, міжхребетні грижі щадним методом.

Вибираємо найкраще

Пацієнти, які прибули з інших країн, можуть користуватися послугами приватних і державних медустанов. Нижче наведено список клінік, які користуються успіхом у пацієнтів з усього світу:

 1. Клініка “Золингер” входить в топ медичних установ Німеччини згідно з рейтингом журналу “Фокус”. У ній працюють провідні фахівці з досвідом понад 20 років в області онкології, ортопедії, нейрохірургії та гастроентерології. У “Золингере” вартість лікування однакова для німців і іноземців, тому на 15-20 % нижче, ніж в інших німецьких клініках. Працює міжнародний відділ, який цілодобово курирує іноземних пацієнтів.
 2. “Асклепиос” – академічна клініка Університету Гамбург, основний напрямок якої – онкологія. Це найбільша мережа лікарень в Європі. Всі клініки “Асклепиос” сертифіковані Німецьким товариством гематології та онкології DGHO.
 3. “Нордвест” – багатопрофільний медичний заклад з центром досліджень світового значення. Включає в собі 5 науково-дослідних інститутів, де був розроблений апарат 3D-УЗД, методи протиракової імуно та таргетної терапії. Також розробляються інноваційні методи лікування інсульту і розсіяного склерозу.
 4. Німецька дитяча клініка – багатопрофільний зразкове медзаклад, рівень обслуговування, що відповідає міжнародним стандартам якості. Німеччина займає лідируючу позицію в рейтингу країн Європи завдяки високому рівню розвитку педіатрії. Досвід і кваліфікація лікарів, інноваційна техніка дозволяють діагностувати та лікувати дитячі захворювання на ранніх стадіях розвитку. Ця клініка приймає пацієнтів з країн Європи та СНД.
 5. Центр пластичної та естетичної хірургії клініки міста Ландсхут надає весь спектр послуг пластичної та естетичної хірургії: корекція грудей, реконструкція бюста після видалення пухлини або виправлення вродженого дефекту, ліфтинг обличчя, пластика вух, корекція форми носа, губ, повік.

Скільки коштує лікування

МедтуризмПитання ціни – один з перших для тих, хто хоче пройти діагностику, лікування або реабілітацію в Німеччині. Вартість лікування в німецьких медичних установах регулюється державою. У суму входить оплата за медичні послуги, медикаменти та необхідні матеріали.

Перед поїздкою до Німеччини пацієнт зобов’язаний внести передоплату на рахунок німецької клініки за лікування. Передоплата включає вартість попередніх діагностик і процедур.

Ціна, євро
Загальна базова діагностика check up, в тому числі ЕКГ, УЗД, аналіз крові 850
Консультація онколога від 350
Хіміотерапія від 2 тис.
Онкологія – операції 4-16 тис.
Кардіологія – операції 4-24 тис.
Ортопедія. Заочна консультація з представлених знімків 400
Ортопедія – операції 5-16 тис.
Нейрохірургічні операції від 24 тис.
ЕКО від 6,5 тис.
Стоматологія: протезування з імплантатами 800-1000

Що потрібно зробити перед поїздкою на лікування

З чого почати та що робити? Це питання виникає у всіх тих, хто хоче виїхати на лікування за кордон. Ось кілька послідовних кроків для того, щоб не губитися в здогадах і відчувати себе впевнено:

Крок 1: вибрати клініку. Пацієнту слід звернути увагу на досвід і кваліфікацію лікарів, акредитацію, наявність діагностичного відділення.

Крок 2: отримати програму лікування і зробити передоплату. У програмі вказано перелік діагностик і обстежень, їх приблизна вартість та тривалість перебування в госпіталі.

Крок 3: квитки, житло.

Зручний спосіб поїздки в Німеччину – на літаку. Щоб заощадити на квитках, скористайтеся послугами німецьких авіакомпаній-дискаунтерів Germanwings, Air Berlin: політ в одну сторону коштує від 59 євро.

Можна дістатися також автобусом або машиною.

Куди поїхати у відпустку за здоров'ямЯк правило, госпіталізація входить у вартість лікування. Деякі клініки надають супроводжуючим пацієнта палату за окрему плату. Якщо для лікування госпіталізація не потрібна, варто зняти апартаменти, де є все необхідне для проживання на тривалий строк – кухня з посудом, побутова техніка. Середня вартість 100 євро на добу для проживання трьох чоловік. При цьому можна готувати їжу, що дає заощадити на харчуванні.

Можна скористатися спеціальними сервісами, які займаються пошуком клінік і повним документальним супроводом, а також організацією поїздки. Наприклад, Bookimed – сервіс, який підбере для вас клініку по заданому параметру. Послуги з підбору для пацієнта безкоштовні – їх оплачують медичні установи-партнери, з якими Bookimed працює за прямими договорами.

Куди поїхати у відпустку за здоров’ям

Реабілітаційні програми Німеччині одні з найефективніших у світі. Для реабілітації використовуються природні багатства країни – морський і гірське повітря, мінеральні джерела, лікувальні грязі, застосовуються натуральні препарати на основі різних трав та інноваційні методики відновлювальної терапії з використанням новітнього обладнання.

Турагентства з лікування в Німеччині пропонують всілякі види турів на реабілітацію та відпочинок. Але кожен з лікувальних курортів Німеччини спеціалізується на конкретному напрямку. Реабілітаційні клініки пропонують програми по лікуванню захворювань:

 • алергія;
 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • реабілітація після онкологічних захворювань;
 • реабілітаційний курс після трансплантації органів та кісткового мозку;
 • вірус імунодефіциту людини;
 • психічні та психосоматичні захворювання;
 • терапія.

Докладна інформація про лікувальних курортах надана в статті «Санаторії в Німеччині».

Статистика лікування в Німеччині

Щорічно на лікування в Німеччину прилітають понад 250000 пацієнтів. Дуже розвинений медичний туризм в Мюнхені, тому що п’ята частина медичних установ країни знаходиться в Баварії. Мюнхен називають медичної столицею Німеччини.

Нижче представлені показники успішності лікування за профільними напрямами в Німеччині:

 1. Онкологія. Відсоток виліковності від раку у жінок становить 66 %, а у чоловіків – 61 %.
 2. Кардіохірургія. Щорічно в Німеччині проводять 120 000 успішних операцій на серці, застосовуючи малоінвазивні (м’які) методики.
 3. Ортопедія. Відсоток успішного лікування при малоінвазивних хірургічних втручаннях становить 96 %.

Резюме

Аргументи на користь медичного туризму в Німеччину: лікарі зі світовим ім’ям і колосальним досвідом, розробка та застосування інноваційних методик, технологій, препаратів. Країна пропонує великий вибір спеціалізованих і багатопрофільних клінік. Можливі не тільки діагностика і лікування, але і реабілітація.

Медичний туризм в Німеччині: Відео

Статті по темі