Меню Закрити

Особливості укладення шлюбу в Ізраїлі


Вважається, що євреї, яким з дитинства прищеплюється повага до Галахи (традиційного юдейського права), відповідально ставляться до сімейних відносин. З цієї та інших причин деякі жителі країн СНД бажають створити сім’ю з ізраїльтянином. Можливо зареєструвати шлюб в Ізраїлі, якщо друга половина не є євреєм?

шлюб в Ізраїлі

Загальна інформація про одруження в Ізраїлі

В єврейській державі право зареєструвати шлюб та провести релігійну церемонію мають представники релігій, визнаних в Ізраїлі, – юдеї, мусульмани, християни та друзи.

Майбутні подружжя можуть вибрати один з наступних способів узаконити стосунки:

 • рабинський шлюб – подружжям можуть бути тільки євреї;
 • церковний союз – наречений і наречена належать до християнських релігій;
 • консульський шлюб – полягає в посольстві однієї з країн на території Ізраїлю;
 • шлюб за кордоном – якщо наречений і наречена нерелігійні або є євреями, але не бажають укладати рабинський шлюб;
 • шлюбний союз за кордоном з присутністю одного чоловіка – процедура законна в Болівії, Парагваї, Коста-Риці, Гондурасі та окремих штатах;
 • реєстрація шлюбу за кордоном без присутності нареченого та нареченої – в країнах Південної Америки й штаті Монтана (США).

В Ізраїлі визнається реєстрація цивільного (світського) шлюбу, коли нерелігійні наречений і наречена складають та підписують контракт про спільне проживання, який узаконюється в МВС Ізраїлю.

Закон Ізраїлю про шлюб

У листопаді 2010 року ізраїльський кнесет (парламент) прийняв закон про шлюб. На його підставі пари, не сповідують одну з визнаних релігій, а також нерелігійні молодята отримали дозвіл офіційно узаконити сімейні відносини на території держави Ізраїль.

Закони Ізраїлю про шлюб передбачають, що нерелігійні пари можуть зареєструвати шлюб в країні, якщо:

 • майбутні подружжя постійно проживають в Ізраїлі (не менш 3 років);
 • бажаючі вступити в шлюб досягли 18 років;
 • наречений і наречена не кровні родичі.

Віруючі євреї створюють сім’ю і будують сімейне життя на підставі установлень, записаних у Галахі – системі законів Тори, Талмуда і раввинских тлумачень.

Майбутні дружини – прихильники ортодоксального юдаїзму, має право узаконити стосунки в рабинської суді через релігійний обряд.

Ставлення до сім’ї та шлюбу в Ізраїлі

Євреї, які живуть за Галахою, вважають, що створення сім’ї – це воля Бога для людини та заповідь, зазначена в Торі.

Згідно з єврейськими традиціями, укладення шлюбного союзу передує «пропозиція» – обіцянка про бажання вступити в шлюб в обумовлений час, яке дають один одного чоловік і жінка. Шлюбний союз між євреєм і єврейкою у синагозі за юдейським звичаєм.

Відповідно до закону про шлюбний вік, в Ізраїлі як хлопці, так і дівчата мають право створити сім’ю з 17 років. Хоча для молодят авторитетом залишаються батьки, згідно з єврейським традиціям, головою новоствореної сім’ї є чоловік.

Читайте також:  Як отримати посвідку на проживання (ВНЖ) в Ізраїлі

Поняття цивільного шлюбу

Цивільний шлюб в Ізраїлі – це не фактичне співжиття, а офіційна реєстрація шлюбу в Ізраїлі між чоловіком і жінкою, які не бажають брати участь у релігійному обряді одруження.

Про своє бажання укласти світський шлюб наречений і наречена подають прохання на ім’я реєстратора шлюбів при Міністерстві юстиції Ізраїлю. Дане прохання і супутні папери направляються в релігійні суди для перевірки.

Якщо суди підтвердять, що наречений і наречена не належать до визнаних конфесій, наречених запросять в Міністерство юстиції для реєстрації шлюбного союзу.

Реєстрація шлюбу з громадянином Ізраїлю на території СНД

Щоб укласти шлюб з ізраїльтянином в Україні, спочатку дізнайтеся, реєструє іноземні шлюби найближчий до вас РАГС.

Заява на реєстрацію шлюбних відносин має право подати один з майбутнього подружжя.

Реєстрація шлюбу з громадянином Ізраїлю

Разом з заявою в РАГС подаються такі документи:

 • національний паспорт;
 • ізраїльський паспорт або закордонний паспорт (від громадянина Ізраїлю);
 • нотаріально завірений і апостильоване свідоцтво про припинення попереднього шлюбу (документ видає МВС Ізраїлю);
 • завірена нотаріусом апостильована довідка про сімейний стан (видається ізраїльським МВС і діє протягом 14 днів);
 • квитанція про сплату державного мита;
 • заповнений формуляр заяви про реєстрацію шлюбу.

В день укладення шлюбу наречені повинні бути присутніми в РАГСі та поставити особисті підписи у книзі реєстрації.

Легалізація шлюбного союзу в Ізраїлі

Шлюбний союз, укладений між громадянином Ізраїлю та іноземцем за межами єврейської держави, наприклад, в Україні, на Кіпрі або в інших країнах, слід узаконити в Ізраїлі. По закінченні легалізації чоловік-неєврей отримує посвідчення постійного жителя Ізраїлю (помаранчевий паспорт).

Відповідь на питання, чи зобов’язаний чоловік-іноземець приймати ізраїльське громадянство: ні, не зобов’язаний, але може скористатися таким правом після отримання помаранчевого паспорта.

Перелік документів для легалізації шлюбу

Для легалізації шлюбного союзу знадобиться:

 • заповнена на івриті або англійською мовою форма-прохання про в’їзд в Ізраїль іноземця;
 • ксерокопія закордонного паспорта іноземця;
 • оригінал і копія свідоцтва про народження іноземця (з апостилем);
 • оригінал та копія довідки про сімейний стан іноземця до шлюбу з печаткою апостиль (видається в РАГСі за місцем проживання);
 • оригінал і ксерокопія довідки про несудимість з МВС регіону проживання іноземця-неєврея;
 • нотаріально завірений оригінал свідоцтва про шлюб з апостилем (пред’являється працівникам ізраїльського МВС);
 • завірений у нотаріуса заяву про наявність неповнолітньої дитини від минулого шлюбу;
 • оригінал і копія свідоцтва про зміну імені чи прізвища до весілля (з апостилем);
 • оригінал і копія довідки з місця роботи іноземця;
 • оригінал і ксерокопія довідки з місця роботи ізраїльтянина з роздруком відомостей про зарплату;
 • докази реальності сімейних відносин (фото, листування електронною поштою й тому подібне);
 • лист про історію знайомства подружжя та спільного життя;
 • листи від друзів і родичів іноземця, що характеризують його особистість і його сім’ю;
 • квитанції про оплату комунальних послуг за останні 3 місяці;
 • документи про оренду житла або свідоцтво про право власності на квартиру.
Читайте також:  Правила в'їзду в Ізраїль для іноземців

Оскільки деякі документи знадобляться для візиту в інші державні служби Ізраїлю, зробіть ксерокопії паперів, які ви здасте в МВС.

Як відбувається виклик чоловіка/дружини

Для оформлення виклику другої половини чоловік-ізраїльтянин звертається в ізраїльське МВС і заповнює спеціальний бланк.

Після прибуття в країну, в рамках безвізового режиму, громадянин зобов’язаний відвідати відділення МВС за місцем проживання для зміни статусу «турист» на статус «чоловік» чи «дружина».

Громадянство Ізраїлю через шлюб

Процес легалізації шлюбу

Щоб узаконити в Ізраїлі зареєстрований шлюб, чоловікові та дружині потрібно пройти наступні етапи:

 1. Перше відвідування ізраїльського МВС: співробітники МВС видають бланк з переліком документів для легалізації шлюбу та анкету про зміну статусу чоловіка-іноземця на сімейний. В анкету вносяться особисті дані іноземця, після чого заявник надсилає заповнену анкету в службу «Натів». Через кілька місяців сім’я запрошується на наступний прийом у відділення міністерства.
 2. Другий візит в міністерство: спеціаліст приймає пакет паперів і відкриває справу про легалізацію шлюбного союзу. Подружжя запрошуються у відділення через місяць.
 3. Третє відвідування МВС: у присутності перекладача з кожним чоловіком проводиться бесіда для перевірки істинності шлюбу. Чоловікові, а потім дружині задаються питання про сімейні відносини. Після успішної співбесіди іноземцю видається робоча віза терміном на 6 місяців.
 4. Поїздка в бюро по зв’язках «Натів» (місто Єрусалим): фахівці відомства перевіряють оригінали документів і проводять співбесіду з чоловіком і дружиною. Якщо чоловік-громадянин Ізраїлю є репатріантів з колишнього СРСР, то відомство пред’являються папери про репатріацію.
 5. Четвертий візит в МВС: чоловік і жінка приносять у відділення документи, що підтверджують їх спільне проживання сім’єю (квитанції за комунальні послуги, листи від родичів і друзів про даної сім’ї, лист від керуючого будинком, спільні фотознімки тощо). Іноземному дружину продовжується робоча віза.
 6. П’ята зустріч у міністерстві: чоловік і дружина знову висувають фахівцям відділення папери, що засвідчують реальність сімейних зв’язків. Окремо з кожним членом сім’ї проводяться бесіди для з’ясування істинності близьких відносин. Відповіді чоловіка і дружини фіксуються на папері та підписуються подружжям.
 7. Шостий візит в МВС: оформлення «теудат зеут» (строком дії 1 рік) – посвідчення особи помаранчевого кольору для осіб, які постійно проживають в Ізраїлі, але не є її громадянами. Для видачі посвідчення чоловік-неєврей здає 2 фотографії, закордонний паспорт і оплачує вартість «теудат зеута». Після отримання помаранчевого посвідчення дружини відвідують МВС один раз на рік.
 8. Сьоме відвідування міністерства: після перевірки документів з чоловіком та дружиною проводяться бесіди для підтвердження реальності сімейних відносин. За підсумками зустрічі неєврею видається новий помаранчевий паспорт на 1 рік до наступного візиту в міністерство.
Читайте також:  Проходження консульської перевірки в ізраїльському посольстві

Кожен рік сімейна пара є у відділення МВС зі стандартним набором документів (квитанції про оплату комунальних послуг, довідки про зарплату, листи від колег по роботі, родичів і друзів, лист від керуючого будинком, спільні фото) та проходить співбесіду, щоб довести серйозність сімейних відносин.

Громадянство Ізраїлю через шлюб

Ізраїльське законодавство не наділяє неєврея громадянством на підставі висновку шлюбного союзу з громадянином Ізраїлю. Чоловік-іноземець отримає громадянство Ізраїлю через шлюб після 5 років проживання в державі після легалізації.

Будь-яка помилка, допущена подружжям протягом процесу легалізації, загрожує депортацією з країни.

Розлучення в Ізраїлі

Позовні заяви про розлучення розглядаються релігійними судами Ізраїлю. За підсумками розгляду справи релігійним судом чоловік передає колишній дружині «гет» – документ про розлучення.

Якщо чоловік і дружина нерелігійні або є представниками різних конфесій, вони розривають шлюб у цивільному суді по сімейним питанням.

Репатріація в Ізраїлі, якщо подружжя розлучилося, дозволяє чоловікові-іноземцю уникнути депортації та залишитися в країні. Якщо розлучення стався до завершення процедури легалізації, чоловік-неєврей подає до МВС прохання з обґрунтованими причинами для перебування в Ізраїлі.

Фіктивний шлюб та його наслідки

Щоб досягти мети стати громадянином Ізраїлю, деякі вирішують укласти фіктивний шлюб з євреєм.

Згідно з ізраїльським законодавством, іноземка, що вступила в шлюб з громадянином Ізраїлю, не має права на одержання ПМП на підставі свідоцтва про шлюб.

Щоб продовжити туристичну візу після прибуття в країну і згодом отримати посвідчення постійного жителя Ізраїлю, потрібно пройти багато перевірок в МВС країни на предмет істинності сімейних відносин.

Протягом тривалого часу сторони шлюбу за розрахунком повинні багаторазово доводити в МВС щирість своїх почуттів один до одного і намір проживати однією сім’єю в Ізраїлі. Якщо у працівників міністерства з’являться підозри щодо сімейної пари, подружжя-іноземця чекає покарання за фіктивний шлюб в Ізраїлі – депортація.

Висновок

Створення шлюбного союзу з євреєм дає можливість знайти вірного супутника життя, перспективу стати громадянином Ізраїлю, проживати сім’єю за кордоном. Але подружжю потрібно бути готовими до збору документів та постійним візитів в ізраїльське МВС, щоб легалізувати шлюб.

Шлюб в Ізраїлі та його підтвердження: Відео


Статті по темі