Меню Закрити

Рівень розвитку медицини в Іспанії

За останніми рейтингами ВООЗ, система охорони здоров’я Іспанії займає провідні позиції у світі. А це означає, що в країні створене доступне медичне обслуговування населення, яке включає ефективну роботу лікарів у державних і приватних клініках, використання новітнього діагностичного обладнання, якісну реабілітацію після перенесених травм, операцій, хвороб, профілактику захворювань і багато іншого. І оскільки медицина в Іспанії – одна з кращих у світі, тут можна отримати комплексне лікування у 2024 році та висококваліфіковану допомогу у вирішенні будь-яких проблем на найвищому рівні.

Іспанська медицина

Як влаштована система медичного обслуговування в Іспанії

85 % лікувальних установ Іспанії належать державі, і тільки 15 % – приватні клініки. В результаті майже 94 % населення забезпечені безкоштовним медичним обслуговуванням, і цю допомогу іспанці при необхідності можуть отримати в будь-якій точці країни.

У кожному регіоні (окрузі) є хоча б одна велика лікарня з кваліфікованим персоналом та сучасним обладнанням, де надають повний перелік медичних послуг. Первинний прийом ведуть селищних, міських поліклініках, спеціалізованих центрах, військових госпіталях.

На сьогодні в медичній галузі Іспанії працює понад 600 тисяч медиків різного профілю – від медсестер до лікарів-фахівців.

Іноземці мають право лікуватися лише в приватних клініках, але безкоштовна екстрена допомога надається всім, хто її потребує.

Кому й коли надають невідкладну медичну допомогу

Ніхто не застрахований від проблем зі здоров ям, але особливо важко почувають себе ті, кому знадобилася невідкладна допомога в чужій країні. У державних лікувальних установах цілодобово діють спеціальні відділення – Urgencia, де поставляти діагноз і нададуть необхідний комплекс медичних заходів.

Законодавством передбачено, що при наявності медичного поліса екстрена допомога (крім стоматологічних послуг і особливо складних операцій) виявляється безкоштовно туристам і тім, хто тимчасово знаходиться в країні.

Невідкладну допомогу надають дітям до 18 років, а також вагітним та породіллям, незалежно від наявності поліса, їх статусу та легальності перебування в Іспанії.

Крім цього, первинну допомогу нададуть у відділеннях іспанського Червоного Хреста (Cruz Roja Española). Якщо проблема незначна, з нею можна звернутись до фармацевтів в аптеках, де більшість ліків відпускається без рецепта.

Система медичного страхування

Незважаючи на можливість безкоштовного лікування, багато іспанці звертаються у приватні компанії по страховці. Річ у тім, що страховий поліс дозволяє без направлення дільничного терапевта звертатися безпосередньо до лікарів вузьких спеціальностей.

Зі страхуванням з’єднання являється можливість вибрати будь-яку клініку, робити операції, дорозі обстеження, діагностику. Найбільш відомі страхові компанії – Adeslas, АХА Seguros, Mapfre, Sanitas, Asisa, Prevision Medica.

Медичне страхування

В залежності від того, скільки людина платити за страховку, надається певний спектр послуг, знижки для дітей, інших членів сім’ї, студентів, спортсменів.

Розмір страхових внесків залежить від різних факторів: наявності хронічних хвороб, віку. При цьому платна допомога виявляється не відразу після укладення договору, а через певний час: наприклад, операцію зроблять лише через 9 місяців після отримання поліса.

Найвідоміші та популярні лікарні Іспанії

Іспанці пишаються своїми клініками, де доступно лікування на найвищому рівні:

  • Hospital Clínic de Barcelona – одне з кращих медустанов в країні за рівнем і якістю послуг. Працює в Барселоні Єдиний центр медико-хірургічних спеціалізацій проводити операції світового рівня, тут розробляються програми реабілітації пацієнтів після найскладніших ситуацій.
  • Dexeus De La Salud Muje – приватний центр, що спеціалізується на проблемах жіночого здоров’я: діагностики та лікування гінекологічних захворювань, онкології, акушерства, репродуктивної медицини. Протягом року тут роблять до 2000 циклів ЕКЗ, а настання бажаної вагітності відбувається в 65 % випадків.
  • Medico Centro Teknon. Найбільший європейський центр, в якому лікуються королівські сім’ї та зірки шоу-бізнесу. Займає лідируючі позиції у світі в області кардіології, травматології, онко/нейрохірургії, пластичної хірургії.
  • PLANAS. Клініка допомагає пацієнтам позбутися від вікових і мімічних зморшок, прибрати татуювання, згладити вікові зміни на шкірі. В обстановці суворої конфіденційності послугами фахівців приїжджають скористатися політики, співаки, актори, бізнесмени.

Багато з цих знаменитих клінік стали доступні й для українців.

Санаторно-курортне лікування та його особливості

Система охорони здоров’я – це не тільки лікувальні заклади, але й широка мережа санаторіїв, оздоровчих центрів, у яких можна підлікуватися та отримати ряд профілактичних процедур.

Природа в Іспанії відкриває безмежні можливості для оздоровчого відпочинку: тут є море, гори, термальні джерела, цілющі грязі. Тому основні напрями санаторних установ бальнео- і таласотерапія.

Головні центри, де розташовані санаторії – Валенсія, Каталонія, Мурсія, Андалусія. В Андалусії лікують урологічні захворювання, в Мурсії – хвороби опорно-рухового апарату та шкіри, у Валенсії допомагають впоратися з ожирінням, депресією, очищають організм, а Каталонія спеціалізується на захворюваннях ШКТ, органів кровообігу, дихання, нервової системи.

Практично у всіх санаторіях знижки для дітей становлять 50%, а малюки до 5 років проживають і лікуються безкоштовно.

Останнім годиною ставши популярними оздоровчий центр SHA біля Валенсії. Розташований в горах біля Середземного моря, він пропонує високоякісні послуги відпочиваючим. А клімат цієї місцевості визнаний ВООЗ найкращим у світі для підтримки здоров’я.

Лікування дітей в Іспанії

Охорона здоров’я Іспанії починається з турботи про дітей. У кожній поліклініці та лікарні є дитяче відділення або блок, оснащені за останнім словом техніки. З малюками працюють кращі фахівці-педіатри.

У багатьох лікарнях в штаті є клоуни, аніматори, які розважають проходять лікування дітей.

Одним з найвідоміших дитячих центрів в Іспанії вважається Hospital Sant Joan de Deu, що славиться фахівцями та дитячими хірургами у всій Європі. Тут щороку народжується понад 4 тисяч дітей, а сотні малюків з усіх країн світу отримують допомогу і надію на здорове життя в майбутньому. У клініці успішно лікують сколіоз, епілепсію, алергію, серцеві недуги та інші захворювання.

Яку лікарню ви б не вибрали, можна розраховувати на високий рівень діагностики та лікування маленьких пацієнтів.

Особливості роботи аптек в Іспанії

Переважно всі аптеки в Іспанії приватні. Вартість ліків залежить від того, купуєте ви їх самостійно або за рецептом. Варто відзначити, що при наявності рецепта ціна знижується на 30-40 %.

Величезні знижки отримують пенсіонери. Люди старше 65 років оплачують 10 % вартості лікарських засобів або отримують медикаменти й зовсім безкоштовно.

Знайте аптечний заклад на вулиці легко: на них отрутою з вивіскою горить зелений хрест. Якщо вивіска світиться, то аптека працює, якщо вимкнена – закрита.

Як і магазини, аптеки працюють з 9 ранку і приблизно до 8-9 вечора, але в певні дні кожна аптека буває чергової (de guardia) і відкрита цілодобово. При вході в будь-яку аптеку висить розклад чергових фармакологічних закладів за днями тижня та їх адреси.

Детальніше про роботу аптек читайте в статті “Аптеки та парааптеки в Іспанії“.

Висновок

Завдяки величезній увазі, що в Іспанії приділяється системі охорони здоров’я, за останні 30 років ця країна зробила неймовірний ривок вперед, зайнявши провідні місця в Європі та світі за тривалістю життя, загального стану здоров’я населення та якості наданої допомоги.

Українці тільки починають знайомитися з можливостями іспанських лікувальних установ, але вже сьогодні видно їх переваги: прекрасна оснащеність медичних центрів, висока кваліфікація персоналу, ефективність лікування в клініках. Сьогодні Європа лікується в Іспанії, і жителі України також все частіше звертаються сюди за медичною допомогою.

Медицина в Іспанії: Відео

Статті по темі