Меню Закрити

Кращі університети Нью-Йорка

Навчання в США – можливість не тільки отримати актуальні знання і корисний при працевлаштуванні диплом, але часто і спосіб поступово емігрувати в країну. При цьому чим більше місто, де знаходиться вибраний вами виш, тим більше шансів знайти хорошу роботу та обзавестися корисними знайомствами. Тому варто розглянути найбільш відомі університети Нью-Йорка, ознайомитися з порядком надходження до них у 2025 році та вивчити особливості життя в цьому величезному місті.

Кращі університети Нью-Йорка

Переваги навчання в Нью-Йорку

Одна з головних причин, по якій все більше абітурієнтів обирають саме нью-йоркські навчальні заклади – найвища якість знань. Досягається це за рахунок найму кваліфікованих викладачів, придбання сучасного обладнання та коригування навчальних програм з урахуванням останніх досягнень науки та потреб бізнесу.

Це є наслідком щедрого фінансування ВНЗ як з боку держави та корпорацій, так і від приватних інвесторів, що входять в піклувальні ради недержавних установ. Тому диплом, виданий таким університетом, відкриє перед випускником двері найпрестижніших фірм та організацій не тільки в США, але і в будь-якій іншій країні світу.

Важливо, що тут, в залежності від обраного закладу, ви зможете отримати якісну вищу освіту практично по будь-якій цікавлячій вас спеціальності.

Додатковий бонус до диплому: в такому великому місті нескладно знайти підробіток на час навчання, так і повноцінну роботу після її завершення.

При цьому для іноземних студентів важливо, що в Нью-Йорку приїжджих мало не більше, ніж місцевих, – шанси зіткнутися з проявами нетерпимості та ксенофобії мінімальні, зате завжди можна знайти співвітчизників і просто цікавих людей.

Такий мультикультуралізм і відкритість полегшують адаптацію до нових умов. А щоб вона пройшла ще швидше, можна пройтися знайомими з дитинства по голлівудських фільмах вулицями, зайти в музей Метрополітен, випити кави в одній із сотень тисяч кав’ярень, перекусити в етнічному ресторані, подаючому ваші улюблені страви, почитати що-небудь в читальному залі Нью-йоркської публічної бібліотеки, подивитися гру «Нікс» або «Рейнджерс» у Madison Square Garden, подихати свіжим повітрям в Централ парку, відправитися на концерт якої-небудь дуже популярної групи, або забратися з екскурсією на самий верх Статуї Свободи. Один з найвідоміших міст світу повний розвагами та визначними місцями на всі смаки, тут нікому не буде нудно.

Дуже добре пристосована до комфортного життя та інша міська інфраструктура. Метро допоможе вам швидко дістатися з кампуса в будь-яку точку міста (тим більше, що найчастіше розташовуються у центральній його частині). А якщо ви віддаєте перевагу більш розмірені та корисні для організму способи пересування, то до ваших послуг безліч велосипедних і пішохідних доріжок.

Процедура вступу

Для того щоб не зіткнутися з несподіваними проблемами, варто заздалегідь з’ясувати, як поступити в один з вишів NYC. Послідовність дій при подачі заявки на вступ у більшість вищих навчальних закладів США практично стандартна.

В першу чергу варто визначитися з університетом, куди ви хочете вступити. Потім знайти офіційну інтернет-сторінку і зареєструватися. Після цього – вибрати цікаву професію і спеціалізацію, а також уважно вивчити список необхідних документів.

вузи в Нью-ЙоркуПри реєстрації зверніть увагу на те, підтримує вибраний вами університет онлайн-системи Common Application і Універсальний College Application, що дозволяють подавати ідентичні заявки в декілька університетів або коледжів.

Якщо ви хочете подати заявку на отримання ступеня магістра або доктора філософії, то в більшості випадків використання сторонніх систем буде недоступне.

Зверніть увагу, що деякі університети стягують плату за обробку заявки, яка зазвичай коливається від 20 до 150 $ (шукайте на сайті рядок Application Free).

Після підтвердження заявки залишається тільки чекати відповіді. Зазвичай строк очікування не перевищує 2 місяців – за цей час ви одержите якщо не вирішення, то лист із повідомленням про те, в які терміни воно буде прийнято.

Якщо ВНЗ прийняв рішення зарахувати вас до лав студентів, то потрібно відразу ж підтвердити бажання проходити навчання, запросити його представників форму I-20 на ваше ім’я і почати готувати пакет документів на отримання візи.

Які документи знадобляться

Конкретний список необхідних документів, які потрібно докладати до заявки, може відрізнятися в різних вишах, але в нього обов’язково будуть входити:

  • Мотиваційний лист чи есе – це чи не найважливіший документ, який безпосередньо впливає на шанси отримати позитивне рішення. У ньому необхідно докладно пояснити мотиви вибору університету та спеціальності. Також доведеться розписати кар’єрні плани (і як вони пов’язані зі спеціальністю) та виділити кілька ваших достоїнств, які допоможуть у досягненні поставлених цілей. Грамотне есе може підвищити шанси на вступ навіть у випадку, якщо середній бал або результати тестів трохи нижче планки, встановленої університетом.
  • Транскрипт – перелік річних оцінок починаючи з 9-го класу, засвідчений нотаріусом або бюро перекладів.
  • Переклад атестату про повну середню освіту.
  • Сертифікати проходження мовних тестів IELTS чи TOEFL.
  • Сертифікат єдиного вступного тесту SAT Reasoning test. Здати його можна на території США, а також у ліцензованих закладах Києва. Реєстрація на іспит обійдеться приблизно в 100 $, ще 12 $ коштуватиме додаткова копія сертифіката. Якщо ви бажаєте ознайомитися з докладним коментарем перевіряючого з приводу ваших результатів, доведеться доплатити ще 18 $. Деякі університети можуть додатково вимагати від абітурієнтів скласти тести SAT Subject Test по одній або декількох дисциплін.
  • Рекомендаційні листи від ваших вчителів у кількості від 1 до 3 (в залежності від конкретного університету).
  • Гарантії оплати – навчання практично у всіх ВНЗ США відбувається на контрактній основі, тому до заявки зазвичай потрібно докласти документ, в якому ви або ваші спонсори надасте гарантії своєчасної оплати вартості навчання.

Нью-Йоркський університетЯкщо ви хочете вступити на творчі спеціальності зразок дизайну чи архітектури, додатково вам знадобиться правильно складене портфоліо. Для вступу до магістратури або аспірантури додатково знадобиться CV переклад диплома, що свідчить про успішне завершення навчання на попередній академічної ступеня.

Якщо ви отримаєте позитивне рішення, то для перетину кордону і початку навчального процесу знадобляться:

  • діючий закордонний паспорт;
  • студентська віза в США категорії F1.

У свою чергу, щоб успішно оформити візу, потрібні будуть:

  • форма I-20, що підтверджує зарахування;
  • квитанція про сплату консульського збору (160 $);
  • запрошення від університету;
  • короткий зміст запланованої навчальної програми;
  • документи про наявний у вас освіті;
  • заповнена заявка на отримання не імміграційної візи (форма DS-160);
  • документ про стан банківського рахунку;
  • поліс медичного страхування в американській компанії.

Зібравши весь пакет документів, потрібно записатися на співбесіду в посольство.

При запису на співбесіду оператору потрібно буде повідомити номер вашого закордонного паспорта, номер квитанції про сплату візового збору і десятизначний номер штрих-коду зі сторінки підтвердження подачі заяви DS-160.

Вирушаючи на співбесіду, візьміть з собою:

  • копію отриманого з посольства запрошення;
  • роздруківку сторінки подання форми DS-160;
  • свіжу фотографію;
  • закордонний паспорт.

Якщо рішення по заявці буде позитивним, всі документи ви отримаєте поштою на вказану в анкеті адресу.

Найпопулярніші нью-йоркські ВНЗ

Щоб простіше було зробити вибір між безліччю вишів NYC, потрібно розглянути всі кращі університети Нью-Йорка. Для складання списку були використаний міжнародний рейтинг Times Higher Education US College Rankings, відгуки студентів, масштаби та історія організацій.

Не дивно, що в список потрапили в основному широко відомі університети, які готують фахівців самого різного профілю. Єдиним винятком стала “Нова школа” (The New School), яка в першу чергу є дослідницькою, а не навчальною організацією. У міському рейтингу вона займає 45-е місце, а в загальному рейтингу ВНЗ США – лише 390-е.

Незважаючи на такі скромні показники, гідною згадки «Нову школу» робить той факт, що саме вона вважається найкращим місцем для отримання гуманітарної освіти в Нью-Йорку. Особливо сильні в ній традиції викладання вільних мистецтв, соціології, філософії, музики (класичній і сучасній).

Ну а факультет Parsons The New School for Design вважається чи не найкращим у світі центром підготовки молодих дизайнерів. Випускниками «Нової школи» стали такі легенди світу мистецтва, як Джек Керуак, Бредлі Купер, Пітер Фальк і Теннессі Вільямс.

Fordham University

Фордхемський університет у 2025 році переживає, можливо, не найкращі часи, займаючи лише 24-е місце серед ВНЗ міста та 212-е в країні. Фордхем – один з небагатьох досі збереглися католицьких вишів, ректором якого є патер з ордена єзуїтів.

«Коледж Святого Іоанна» (так раніше називався цей університет) веде свою історію з 1841 року. Закладені в ті роки традиції живі й зараз, тому Фордхем залишається одним з небагатьох закладів, де кожен студент обов’язково проходить курси риторики, теології та витончених мистецтв.

Ще одна особливість занять кожен студент тут зобов’язаний відвідувати не менше 4 різних курсів іноземних мов, що робить випускників Фордхему справжніми поліглотами. У результаті іноземний випускник буде знати як мінімум 6 мов: англійська, рідний і ще 4.

У структурі ВНЗ три кампуси – в Бронксі, на Манхеттені та в приміському Уест-Харрісона. Всього в них працює понад 1200 викладачів і навчається трохи менше 10 тисяч бакалаврантів і близько 6000 магістрантів.

Майже половина абітурієнтів Фордхема успішно стають його студентами.

New York University

Нью-Йоркський університет – найбільше приватне науково-освітній заклад у всіх Сполучених Штатах. Його співробітниками є трохи менше 10 000 чоловік, а навчаються в ньому близько 25 000 майбутніх бакалаврів і ще стільки ж магістрантів.

Заснований виш був у 1831 році. Цікаво, що, можливо, саме з нього бере початок знаменита традиція студентських братств з назвами з трьох грецьких літер.

Незважаючи на такі масштаби та спадщину, у рейтингу найкращих ВНЗ міста NYU займає лише третє місце, а в масштабах США він влаштувався на 29-й позиції.

В структурі організації – 9 шкіл бакалаврату та 11 шкіл магістратури. Найвідоміші з них:

  • Школа бізнесу Л. Н. Штерна.
  • Політехнічний коледж.
  • Курантовський інститут математичних наук.
  • Школа мистецтв Тиша.

Також відзначимо наявність відразу 4 медичних факультетів, а саме: Школи медицини, коледжу дантистів, медсестринської коледжу і Школи медицини Синайської гори.

Серед випускників NYU – 31 лауреат Нобелівської премії.

Cornell University

New York UniversityКорнелльський університет давно облюбував другий рядок рейтингу внз Нью-Йорка, а в масштабах США він замикає першу десятку. Цікаво, що більша частина будівель цього елітного приватного закладу розташована не в місті Нью-Йорк, а знаходиться на відстані 280 км від нього в Ітаці, штат Нью-Йорк. У мегаполісі знаходяться лише медичний і технічний кампуси.

У всій структурі університету працює близько 9 000 чоловік і навчається майже 15 000 бакалаврантів і 8 000 магістрантів. «Родзинкою» цього закладу вважаються фізика і хімія. Так, спеціальність «Інженерна фізика» регулярно перемагала в індивідуальній номінації всеамериканського рейтингу.

При цьому Корнелл – один з двох нью-йоркських представників знаменитої Ліги плюща, а значить, власникам такого диплома практично гарантована безхмарна кар’єра в США.

Серед випускників цього закладу – 10 нобелівських лауреатів.

City University of New York

Державний університет Нью-Йорку – найбільший внз США. У ньому працюють понад 45 000 викладачів і навчаються близько 274 000 студентів. Структура внз складається з 25 коледжів, розкиданих по всьому місту. Незважаючи на такий розмах, він не входить навіть у першу двадцятку по місту і займає лише 272-е місце в загальноамериканському рейтингу.

При цьому були в його історії та кращі часи: так, в списку його випускників можна знайти 13 володарів Нобелівської премії. Університет відрізняється широкою автономією – у нього є власна внутрішня поліція, телеканал і навіть кінофестиваль.

Коледж “Метрополітан”

Metropolitan College – один з наймолодших вишів мегаполісу, адже заснований він був у 1964 році. Втілюючи дух бунтарських шістдесятих, із самого початку “Метрополітан” не був схожий на інші заклади.

Аж до 1969 року він брав тільки жінок, причому з малозабезпечених сімей, а навчальні курси були пов’язані з оплачуваної виробничої практики. По суті, коледж був швидше благодійною організацією, ніж навчальним закладом.

Проте “Метрополітан” став ВНЗ з серйозним рівнем наданих знань і новаторськими підходами до навчального процесу. Структура “Метрополітана” складається з коледжу освіти та гуманітарних наук, бізнес-школи та школи адміністрування.

Університет Святого Іоанна

Університет Сент-Джонс – ще один володар скромного рейтингу: нижче 30-го місця у місті та 429-е в країні. Незважаючи на це, на нього варто звернути особливу увагу тим, хто бачить своє майбутнє в різних гуманітарних і благодійних організаціях.

Річ у тім, що він, як і Фордхем, являє собою католицький університет. Але якщо в Фордхемі вплив церкви проявляється у викладанні класичних дисциплін, то в Сент-Джонсі досі сильні традиції милосердя, і саме це якість навчальна програма намагається прищепити студентам.

Університет Буфало

Університет штату Нью-Йорк у Буфало – це підрозділ величезного держуніверситету, відділення якого можна знайти майже у всіх великих містах штату. У ньому трудяться понад 2 000 викладачів, навчається майже 20 000 бакалаврантів і 10 000 магістрантів.

Спочатку ця організація була приватною медичною школою, але після того, як вона була викуплена державою, спочатку навчальна програма доповнилася курсом фармацевтики, який потім був виділений в окремий факультет.

Потім до медколеджу додалася юридична школа. Нарешті, в 1915 році структура організації поповнилася Інститутом мистецтва і наук.

Columbia University

Колумбійський університет по праву займає перше місце в більшості рейтингів вишів Великого яблука. Більш того, в загальнонаціональному рейтингу він є володарем вражаючого другого місця, поступаючись тільки Гарварду. «Колумбія» входить до Ліги плюща, серед його випускників – 4 президенти США і 94 Нобелівських лауреата. З таким доробком ще нескоро з’явиться внз, здатний позбавити Колумбійський звання кращого університету Нью-Йорка.

Подати заявку до ВНЗ можна на його сайті. Але врахуйте, що лише 10 % абітурієнтів поповнюють ряди студентів.

Скільки складає оплата за навчання

Само собою, точна вартість семестру навчання залежить від спеціальності та заклади. В середньому за навчання в бакалавраті доведеться платити по 2 500 $ в місяць, а ступінь магістра може обійтися в суму близько 3 750 $/міс. Чим престижніше університет – тим вище вартість навчання. Так, у Колумбійському та Корнельському університетах місяць навчання обійдеться більше, ніж в 4 000 $, тоді як навчання в Буфало буде коштувати трохи більше 2 000 $. Цікаво, що релігійний і не надто популярний Фордхем не буде особливо економним: там доведеться платити близько 3 800 $/міс.

При цьому існує можливість навчатися безкоштовно або, принаймні, значно заощадити. Для цього потрібно отримати грант або стипендію від однієї з міжнародних програм, які співпрацюють з внз NYC.

Найпопулярніший грант, який дозволяє покрити не лише вартість навчання, але й частину витрат на перельоти, проживання та харчування – Fulbright.

У більшості університетів є власна стипендіальна програма, але іноземні студенти можуть розраховувати лише на відшкодування половини вартості навчання. Найчастіше умовою отримання стипендії стає повне виконання навчального плану.

Ще один варіант вчитися безкоштовно – подати заявку в Webb Institute, який надає освітні послуги для студентів, які не можуть самостійно сплачувати за навчання. Університет має технічний профіль з ухилом в суднобудування, а всі його студенти щороку проходять не менше 8 тижнів стажувань на підприємствах США, ОАЕ, Греції, Китаю та Голландії.

Вартість життя у Великому яблуці

Надходження в університет Нью-ЙоркаНью-Йорк регулярно входить в топ-20 найдорожчих міст планети. У 2025 році він опинився на 13-му місці, а до цього довго знаходився в першій десятці. Він міцно займає позицію найдорожчого міста у США.

Тому, готуючись до переїзду, варто заздалегідь спланувати приблизний місячний бюджет, щоб не зіткнутися з необхідністю терміново шукати додаткові джерела фінансування посеред семестру.

Розглянемо середні ціни на найважливіші товари та послуги.

Товар/послуга Вартість, $
Оренда квартири (1-кімн., в місяць) 2000
Комунальні послуги 140
Молоко, 1 л 1.2
Яйця, 10 шт 3
Хліб, 1 батон 3.8
Сир, 1 кг 15.8
Куряче філе, 1 кг 13
Яловичина-1 кг 15
Рис, 1 кг 6.5
Бутильована вода, 1,5 літра 2.4
Яблука, 1 кг 6.2
Банани, 1 кг 2.4
Картоплю, 1 кг 3.3
Томати, 1 кг 5.9
Фаст-фуд перекус 10
1 пара джинсів 54
1 сорочка 40
Проїзд в метро 2.75
Проїзний на місяць 120
Медична страховка 200

Таким чином, з урахуванням оренди житла та витрат на їжу, місячний бюджет життя в NY ніяк не може бути менше 3 500 доларів. Варто враховувати, що більшість університетів надають послуги харчування та проживання в кампусі.

У середньому гуртожиток коштуватиме 1 000 $ у місяць, ще приблизно стільки ж доведеться віддати за триразове харчування в їдальні.

Корисні поради бажаючим вчитися в Нью-Йорку

Перш ніж подавати документи, вивчіть особливості тестів IELTS/TOEFL і особливо SAT, адже їх формат разюче відрізняється від звичного українцям. Якщо університет пропонує підготовчі курси в онлайні або офлайні, то краще почати надходження саме з їх відвідування.

Навіть самі консервативні заклади схильні періодично переглядати різні нюанси навчального процесу. Варто уважно вивчити офіційний сайт університету, звірити підготовлені документи з актуальних на момент надходження списком вимог і ознайомитися з пропонованими умовами навчання, а заодно вивчити можливості для отримання грантів.

Щоб уникнути проблем з міграційною службою, пам’ятайте, що, маючи візу F1, ви можете офіційно працювати в США не більше, ніж 80 годин на місяць.

Також варто враховувати, що Нью-Йорк – класичний місто контрастів, як і належить мегаполісу, і сліпуча розкіш тут часто межує з бідністю і криміналом. Тому, плануючи прогулянки та поїздки по Великому яблуку, варто уникати відвідування в темний час доби щодо небезпечних районів начебто Браунсвілла (частина Брукліна), Гарлема, Коні-Айленда, Південного Квінса, Бронкса та околиць Jamaica station.

Не варто захоплюватися і нічними подорожами по Центральному парку: як з-за його величезних масштабів, так і з-за частих випадків пограбувань і вбивств в його темних бокових алеях.

Висновок

Університети найбільшого міста США дають випускникам можливість отримати якісну освіту, яка дозволить зробити успішну кар’єру практично в будь-якій країні світу. Звичайно, за це доведеться заплатити, і чимало: в середньому навчання в бакалавраті обійдеться від 30 000 $/рік, а за отримання ступеня магістра доведеться викласти ще близько 45 000 $/рік.

До того ж, якщо у вас не вийде оселитися в кампусі, кожен місяць життя та навчання в Нью-Йорку обійдеться як мінімум ще 3 500 $. Якщо жити в гуртожитку, можна спробувати укластися у 2 000 $/міс.

Вступ до університету Нью-Йорка: Відео

Статті по темі