Напевно багато хто з тих, хто любить подорожувати, замислювалися над питанням, як отримати візу в США через Польщу у 2024 році. Звичайно, Америка далеко знаходиться, але інформації про неї дуже багато. І побачивши фотографії американських національних парків або якогось міста, засіяного хмарочосами, часто виникає бажання відразу побігти за візою в США.
Отримання візи США в Польщі
Зазначимо, що стаття розповідає про те, як отримати звичайну туристичну візу в США, а не домогтися імміграційної.
Звичайно, інтернет дає нам доступ до багатьох статей, які розповідають нам, як заповнити анкету, на що при цьому варто звертати увагу, які документи нам знадобляться для того, щоб оформити візу в Америку. Однак, знайти відповіді на деякі питання, виходить не завжди.
Для отримання американської візи необхідно виконати наступні кроки:
- Визначитися з типом візи. Для цілей туристичних це, як правило, B2 або B1/B2.
- Заповнити свої дані в анкету DS-160 на сайті ceac.state.gov (причому, свої дані можна заповнити в анкеті тільки онлайн).
- Створити на сайті cgifederal.secure.force.com профіль.
- Записатися на співбесіду, сплатити в процесі запису візовий збір (160$).
- Піти на співбесіду.
- Забрати свій паспорт з візою.
Заповнення анкети DS-160
Оскільки в інтернеті дуже багато прикладів заповнення DS-160, то ми не будемо зайвий раз зупинитися на заповнення паспортних даних або даних вашого чоловіка.
Частіше виникають питання під час заповнення вкладок: Travel і U. S. Contact, оскільки в них потрібно вказати, куди ви їдете, а також контакти в Америці. Разом з тим, скрізь написано, що не треба заздалегідь купувати квитки та бронювати перельоти. Що ж тоді писати?
Так, у закладці під назвою Travel вводимо назву будь-якого відомого місто в США, наприклад ми, ввели Нью-Йорк і вказали приблизну дату нашої запланованої поїздки через пів року.
Потім ми знайшли перший-ліпший готель. Заходимо на сайт даного готелю і звідти переписуємо інформацію (адреса, телефон, ел. адреса тощо). Ми, наприклад, вибрали Нью-Йорк і готель HarlemYMCA.
Треба зауважити, що для українців візова анкета різниться, хоча і незначно. Навіть для чоловіків і жінок анкета трохи різна. Наприклад, дівчатам з України пощастило більше – їм доведеться заповнити тільки одне місце роботи. Громадянам Росії, доведеться вказати всі місця, де вони працювали.
Перейдемо до наступного розділу – Security and Background. Цей розділ, звичайно, можна і почитати, а простіше написати скрізь просто No. Ви ж людьми або наркотиками не торгували, і, мабуть, не збираєтеся в США влаштовувати теракти.
Ще, не забувайте ні в якому разі зберігати анкету. І краще робити це після кожного кроку. Після того, як ви заповнили всі пункти, треба буде завантажити фотографію і роздрукувати підтвердження заповненої анкети (пам’ятайте, що точно таку ж фотографію ви повинні мати в друкованому вигляді, щоб взяти з собою в посольство). На підтвердження анкети буде малюнок і напис “This isn’t a visa”- це не віза.
Запис до посольства США для співбесіди
Для того щоб зареєструватися на співбесіду, необхідно створити профіль на сайті ceac.state.gov. Після того, як профіль створений, необхідно натиснути на кнопку “New Application / Scheduleappointment”.
Потім треба заповнювати всі пункти послідовно, правильно вибрати місто, де буде проведено співбесіду. Зауважимо, що отримати американську візу не обов’язково в країні, громадянином якої ви є. У Польщі, наприклад, є два міста – Краків і Варшава, – де іноземці теж можуть пройти співбесіду для отримання візи у США.
Якщо ви вирішили подати документи разом з чоловіком/дружиною/дітьми/друзями, то можете скористатися цією опцією, просто заповнивши імена та паспортні дані, а також номер анкети на відповідній сторінці.
Після того, як повторно заповніть безліч подробиць про свою особистість, вам доведеться вибрати, який спосіб віддаєте перевагу для доставки вашого паспорта. Якщо ви хочете самі забрати паспорт з офісу TNT, то повинні вибрати опцію “Pick up”, а якщо ви віддаєте перевагу кур’єрську доставку, то треба вибрати “Premium delivery”. Врахуйте, проте, що кур’єрська доставка передбачає додаткову оплату. В різних містах і країнах умови доставки та ціни можуть відрізнятися.
Після всіх подробиць, ви будете мати можливість оплатити візовий збір, який становить приблизно 160$. Оплачувати збір треба в локальній валюті. Ви можете дізнатися поточну суму в місцевій валюті на офіційному сайті. Зауважимо також, що тільки при оплаті банківською карткою онлайн моментально активується код для запису на співбесіду.
А при оплаті банківським переказом або готівкою доведеться чекати близько доби. Природно, краще вибрати варіант, який не змусить чекати. За американську візу оплата картою відбувається дуже швидко, і можна вже відразу зареєструватися на співбесіду в будь-який вільний день. У нашому конкретному випадку така дата була через 4 дні, і ми скористалися цим.
Чому в Кракові можна записатися тільки на 10:45. Ми промоніторили кілька дат і не знайшли іншого часу просто. Коли вже записалися, необхідно роздрукувати підтвердження запису на співбесіду в консульстві.
Співбесіда в посольстві США
Посольство США в Кракові знаходиться в центрі міста (вул. Stolarska 9). Оскільки скрізь пишуть, що треба приходити в посольство за 10-15 хвилин, ми прибули туди до 10:30. Зауважимо, що не дозволяється проносити на територію ніякі електронні пристрої, заборонено навіть мобільний телефон.
Навіть звичайні навушники попросили викласти. Також перевірили годинник, не smart watch це… А ще, пам’ятаєте, що в Кракові ви не знайдете місця, де все це можна залишити на офіційне зберігання. Тому, краще взагалі не брати нічого електронного із собою.
Список документів для співбесіди в посольство США в Польщі
Обов’язкові документи: паспорт, роздруковане підтвердження заповнення анкети з фотографією, надруковане підтвердження запису на співбесіду, фотографія 5*5, обов’язково така ж, як в електронній анкеті, а також карта побиту або будь-який документ, що доводить законне довгострокове перебування в Польщі.
Документи за бажанням: квитки/броні, при наявності таких, документи на нерухомість чи машину, робочий контракт, тобто все, що у вас є, для того, щоб довести, що не претендуєте незаконно продовжувати залишатися в США, і повернетеся. Нам знадобилася єдино карта побиту, яку просто подивився інспектор.
Після того, як пройшли контроль на вході будівлі консульства, ми опинилися в черзі, яка була не електронного, а цілком звичайної – чоловік двадцять. Люди підходили столика, де перевіряли всі документи по заповненій анкеті й на місці клеїли два штрих коду – один на паспорт, а інший на анкету. Якщо на подачу документів ви записалися разом з сім’єю або друзями, то ваші анкети будуть перевіряти у всіх відразу.
Потім люди підходили до вікон, де знімали відбитки всіх пальців. Чергу продовжується, і головне – рухається швидко. Процес нескладний. Можна уявити, що співбесіда з інспектором – це особистий момент, а з’ясувалося, що проходить воно тут, просто нахилившись перед віконцем, перед усіма.
Ось настала і наша черга. Інспектор, попросив у нас паспорти та роздруківки. Підходили ми до інспектора удвох, оскільки були записані удвох. Проходив співбесіду польською мовою, хоча думаю, що можна було попросити й англійською.
Інспектор подивився щось у себе на моніторі, і перепитав, куди ми збираємося їхати. Ми відповіли, що в Нью-Йорк, а звідти може ще кудись. Він кивнув, поцікавився, де працюємо, і скільки часу вже в Польщі. Відповіли, що живемо ми в Польщі понад рік. Інспектор захотів подивитися наші карти побиту. Потім просто повернув наші роздруківки та видав нам папір, що віза вже визнана.
Персонал досить привітний, з задоволенням підказували, куди йти й що робити. Весь процес отримання, включаю черги, зняття відбитків, а також співбесіду, зайняв понад годину. Всього 3-5 днів і вже можна забирати паспорт і візу!
Як і написано на листку, на сайті ustraveldocs.com можете дізнатися, коли буде готовий ваш паспорт. Потрібно просто вписати номер паспорта. У нас вийшло дуже швидко. На другий день ми отримали СМС про те, що паспорт готовий і можна його забрати. Оскільки ми вибирали звичайну (тобто безкоштовну) доставку, то довелося забирати паспорт з офісу TNT (вул. Rzemieślnicza 20E).