Меню Закрити

Особливості ПДР в Ізраїлі

Наявність водійських прав та автомобіля значно спрощує життя в Ізраїлі, як резидентам країни, так і туристам. Невеликі відстані, розвинута мережа доріг і магістралей, що зв’язують всі регіони країни, багата автодорожня інфраструктура, пільги для репатріантів при купівлі автомобіля дозволяють ізраїльським громадянам не залежати від місця проживання при виборі місця роботи. Автотуристи ж отримують можливість ближче пізнати пам’ятки та краси Ізраїлю. Детальне знайомство з особливостями ПДР в Ізраїлі у 2023 році буде корисним як для туристів, так і для майбутніх репатріантів.

ПДР в Ізраїлі

Загальна інформація для автомобілістів

В Ізраїлі на кожні 1000 чоловік припадає 374 особистих автомобілі, а по дорогах країни сьогодні їздить близько 2 млн 900 тис. легкових машин. Експлуатація автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в Ізраїлі дозволена, але вже з 2030 р. заплановано перехід на електромобілі.

В останні роки в Ізраїлі лідерство по продажах міцно утримують автовиробники з Японії (28 % ринку) і Кореї (14 %): “Хюндай”, “Ніссан”, “Тойота”, “КІА” та ін. Більше 7 % автомобілів — німецьких брендів (“Фольксваген”, “Мерседес-Бенц”).

Ізраїльські номери машин мають сім цифр на помаранчевому тлі.

Ізраїльські номери машин

З 2017 р. розпочато впровадження восьмизначними номерів при продажу нових автомобілів.

Ізраїльські номери машин 2

Напис «Rehev Asfanut» з шестизначним номером на жовтому фоні означає раритетний автомобіль старше 30 років. Поліцейські автомобілі можна дізнатися за номерами на червоному тлі.

Ізраїльські номери машин 3    Ізраїльські номери машин 4

Деякі особливості водіння в Ізраїлі можуть здивувати:

 • ізраїльські водії часто «забувають» включати сигнали повороту при перестроюванні;
 • вони можуть зупинитися посередині вулиці з одностороннім рухом, щоб купити шаурму або вивантажити пасажирів (решта будуть терпляче стояти в пробці);
 • нетерпіння на світлофорі — секундна затримка на зелене світло викликає гнів у водіїв другої та наступних автомашин.

Разом з тим водії ставляться один до одного з повагою і готові прийти на допомогу.

Цікавий факт. Автомобіль кваліфікується в Ізраїлі як розкіш, і навіть володар старої «копійки» не може претендувати ні на допомогу по безробіттю, ні на доплати до прожиткового мінімуму.

Дорожні знаки та розмітка в Ізраїлі

Дорожні знаки в Ізраїлі відповідають прийнятим міжнародним стандартам (Віденська конвенція) і в більшості своїй звичні та зрозумілі водіям. Але є деякі відмінності.

По-перше, всі написи дублюються на івриті, арабською та англійською мовами.

По-друге, знаки пріоритету «Головна дорога» в ізраїльських ПДР не існує.

По-третє, деякі знаки можуть відрізнятися від загальноприйнятих. Так, наприклад, в групі «Попереджувальні знаки» до таких відносяться:

 • попередження про наближення до зони дії знаку «Стоп»,

попередження про наближення до зони дії знаку «Стоп»

 • знак, що попереджає про платну автодорогу.

знак, що попереджає про платній автодорозі

Такі незнайомі українцям знаки:

 • «Міська дорожня зона» — позначення початку і кінця населеного пункту.

Міська дорожня зона

 • Зона заборони в’їзду навчальних автомобілів.

Зона заборони в'їзду навчальних автомобілів

 • Знак «Стоп» або проїзд без зупинки заборонено. В Ізраїлі знак “стоп” обходиться без написів — на червоному тлі зображена біла долоня.

Знак «Стоп»

 • Позначення лікарень (на білому фоні літера «Н» чорного кольору), лікарень із загальної невідкладною допомогою (на білому фоні літера «Н» червоного кольору) та пунктів надання першої медичної допомоги (червона зірка Давида на білому фоні та рука з перебинтованим пальцем).

Позначення лікарень           Позначення лікарень

Пропонуємо завантажити повний список дорожніх знаків в Ізраїлі.

Дорожня розмітка в Ізраїлі відповідає вимогам Віденської конвенції. Водіям особливу увагу слід звернути на забарвлення бордюрного каменю — від неї залежить можливість паркування:

 • червоно-білий колір забороняє будь-яку стоянку і зупинку в будь-який час;

червоно-білий колір забороняє будь-яку стоянку і зупинку в будь-який час

 • синій з білим — платна стоянка з використанням паркувальних талонів або інших способів оплати в робочий час, в шабат – безкоштовно;

платна стоянка

 • чорно-білий колір — позначає край дороги;

край дороги

 • жовто-червоний — місце для зупинки маршрутного громадського транспорту.

місце для зупинки маршрутного громадського транспорту

Платні дороги та дорожні смуги в Ізраїлі

Практично всі ізраїльські автомагістралі та дороги для приватних легкових автомобілів безкоштовні, за винятком:

 • Кармельського тунелю з двох ділянок (1,6 км і 3,2 км) під горою Кармель у Хайфі. Оплата здійснюється через спеціальний касовий термінал при в’їзді в тунель. Проїзд легкового автомобіля — 9,97 нових шекелів (ILS) за одну ділянку. Клієнти можуть скористатися абонементом зі знижкою і платити за 7,08 ILS. Підписатися на послугу і тарифи можна дізнатися на сайті www.carmeltunnels.co.il/terms/.
 • Шосе № 6 («Шосе Іцхака Рабіна»). Траса довжиною в 140 км має 9 ділянок (2 південних ділянки безкоштовні). Північна ділянка (Ирон до Ейн-Тут) оплачується окремо — 5,74 ILS за легковий автомобіль. Мінімальна сума оплати за проїзд береться за три ділянки (4,05 шекеля за ділянку), максимальна плата — за 5 ділянок. Камери фіксують номери автомобілів, автоматично розраховується вартість, а потім власникам відправляються рахунку. Двічі на рік проходить індексація цін (1 квітня та 1 жовтня).

Шосе № 6 («Шосе Іцхака Рабіна»)

 • Лівою швидкісної смуги від аеропорту Бен-Гуріон до мосту Галуйот на шосе № 1 (від Тель-Авіва до Мертвого моря). Оплата проїзду — від 7 до 100 ILS, в залежності від дорожньої ситуації. Актуальна ціна показується на табло при в’їзді на смугу.

Карта доріг Ізраїлю свідчить, що платним дорогам є безкоштовна альтернатива — більшість доріг у країні має якісне покриття.

Карта доріг Ізраїлю

Що слід знати про парковки та заправки

Проблема парковок в Ізраїлі, особливо великих і курортних містах країни, дуже актуальна: стоянок з кожним роком все менше, а знайти вільне місце для автомобіля все важче. Оплата паркування в Ізраїлі здійснюється різними способами: можна купити талон в паркоматі або в кіоску поруч з паркуванням, через мобільний додаток Pango (для ізраїльтян), CelloPark та ін. На пошті можна придбати за 84 ILS (+ 5 ILS на рахунок) девайс — easypark: на дисплеї набрати зону паркування, час (максимум на дві години). Поповнюють девайс на заправних станціях.

Вартість години паркування залежить від місця, часу стоянки автомобіля. Так, година стоянки автомобіля в невеликому містечку коштуватиме від 2 до 5 ILS, в Єрусалимі — від 8 ILS і вище. Одна з найдорожчих парковок — в Ейлаті (17 ILS).

У Тель-Авіві вигідніше скористатися цілодобовим паркуванням — 25 ILS на добу. Дві години короткочасної стоянки будуть коштувати стільки ж, скільки коштують добу паркування в Тель-Авіві: потрібно буде заплатити 21 ILS за годину, а після його закінчення через кожні 15 хвилин — доплачувати за 3-4 ILS.

Незважаючи на нечисленність безкоштовних паркінгів, теоретична можливість безкоштовно припаркувати машину все ж є, наприклад в Єрусалимі, поруч з ринком, зі старим будинком вокзалу. Частіше легше всього знайти безкоштовні парковки в Хайфі, Тверії та в околичних районах.

Бензин в Ізраїлі дорогою — від 6 до 7 ILS за літр. Розплачуватися можна як готівкою, так і кредитною карткою (але з лімітом в 195 ILS). Ізраїльські заправки працюють у двох режимах:

 • автоматичному — слід самостійно набрати номер автомобіля, вказати ІПН і номер ізраїльської водійської ліцензії (для ізраїльтян);
 • ручному — співробітник заправки все зробить сам. Мінуси — націнка, а також те, що в суботу або в нічний час співробітника не виявиться на місці.

Кілька фактів про ПДР в Ізраїлі

ПДР в Ізраїлі відповідають всім міжнародним вимогам. Разом з тим варто звернути увагу на кілька важливих аспектів:

 • велика кількість машин з правостороннім розташуванням керма може викликати у прибулих в країну туристів питання, яке рух в Ізраїлі: правосторонній або лівосторонній. В ізраїльських ПДР чітко зазначено, що в країні рух — правосторонній;
 • водій і всі пасажири під час руху автомобіля мають бути пристебнуті ременями безпеки;
 • заборонено керувати автомобілем після вживання двох порцій спиртного — понад 0,5 проміле. Відмова від тестування на алкоголь — правопорушення;
 • використовувати клаксон дозволено тільки для запобігання ДТП;
 • не можна без необхідності керувати машиною, тримаючись за кермо однією рукою;
 • при русі на міжміських трасах обов’язково включати ближнє світло фар;
 • важливо чітко дотримуватися швидкісних обмежень. Дозволена швидкість в Ізраїлі в межах міста — 50 км/год, за містом — 90 км/год, на автомагістралях — 100 км/год, швидкісних ділянках шосе № 6 – 110 км/год;
 • заборонена їзда заднім ходом (крім паркування);
 • суворо заборонено викидати сміття з вікна автомобіля;
 • при зупинці за містом біля узбіччя дороги виходити з машини тільки в жовтому спецжилеті;
 • правила перевезення дітей в автомобілі в Ізраїлі забороняють дітям до 14 років їхати на передньому сидінні. Діти до 4 років повинні користуватися спеціальним дитячим кріслом;
 • заборонено розмовляти через телефон без використання спеціальної бездротової гарнітури;
 • дозволено тонувати задні бічні та при наявності двох дзеркал заднього виду — заднє скло.

Штрафи за порушення ПДР

За порушення ПДР в Ізраїлі водієві нараховуються штрафні бали — “некудот” (2, 4, 6, 8, 10) і виписуються штрафи. Резиденти країни безболісно можуть мати 10 балів. Штрафні бали діють протягом 2 років, потім вони анулюються (при 22 балах термін збільшується вдвічі). Порушник може сплатити штраф або подати прохання на судовий розгляд.

Найбільш поширені види покарання:

Вид порушення Розмір штрафу (ILS)/кількість штрафних балів
Проїзд на червоне світло в Ізраїлі 1500/10
Перевищення максимально дозволеної швидкості більш ніж на 31 км/год 1500/10
Ненадання переваги пішоходу на переході 500/4 – 10
Відсутність техпаспорта 1000/6
Розмова телефоном без гарнітури 750/8
Стоянка в недозволеному місці 250/2
Перевезення дитини до 4 років без крісла 750/4
Непристебнутий ремінь безпеки 250/2

Сплатити (опротестувати) штраф слід не пізніше 30 днів з моменту вручення повідомлення. В іншому випадку розмір штрафу подвоїться, через 6 місяців знову подвоїться і так далі.

При отриманні 12 балів водій повинен пройти курси водіння і скласти іспит. За 24 бали належить повторне проходження курсів. За 36 балів відбудеться позбавлення прав на 3 місяці, за 72 – позбавлення прав вже на 9 місяців з переекзаменуванням.

Проблеми, де оплатити в Ізраїлі дорожній штраф, немає, — це можна зробити в будь-якому відділенні пошти чи в банку. Штраф за парковку можна оплатити, надавши дані про кредитну карту до відділу паркування міста, в якому були порушені правила.

Основні вимоги до водія та стану автомобіля

Водій повинен при собі мати, крім посвідчення особи, водійські права, дозвіл на використання автомобіля і страховий поліс. У машині повинні бути жовтий спецжилет, аварійний знак, запасні лампочки.

Техогляд в Ізраїлі приватних легкових автомобілів проводиться щорічно в ліцензованих пунктах техогляду (для машин старше 19 років — раз у півроку). Вартість техогляду — 1 тисяча ILS.

Нові автомобілі проходять техогляд через 2 роки експлуатації. Для машин старше 15 років в автосервісі тестується гальмівна система. Середній вік ізраїльських автомобілів становить 6,5 років.

При наявності несправностей на їх усунення дається 7 днів та проводиться повторний техогляд, за який потрібно знову заплатити.

Водійські права в Ізраїлі

Багатьох іноземців цікавить питання, чи потрібні міжнародні водійські права в Ізраїлі. Згідно з рішенням Міністерства транспорту, іноземні громадяни, які легально в’їхали в Ізраїль і мають водійські права з записами англійською мовою, а також водійський стаж не менше 5 років, мають можливість протягом 6 місяців керувати автомобілем. Тому, кажучи про те, дійсні українські права в Ізраїлі, слід зазначити, що пластикове посвідчення водія України відповідає всім вимогам ізраїльської сторони.

У минулому році в Ізраїлі почалася видача водійських прав нового зразка.

водійські права нового зразка в Ізраїлі

Заміна відбувається поступово — права старого зразка продовжують діяти до закінчення їх терміну.

водійські права нового зразка в Ізраїлі 2

Була спрощена процедура, за якою водійські права в Ізраїлі для репатріантів можуть бути конвертовані протягом одного дня. Репатріанти з водійськими правами категорії зі стажем 5 років можуть протягом 3 років провести заміну своїх прав на ізраїльські без проходження практичного тесту. Коштує це буде 440 ILS.

Як отримати водійські права в Ізраїлі

Отримання прав в Ізраїлі доступно не тільки резидентам країни, але й іноземним громадянам. Іноземці можуть пройти навчання, а при наявності водійських прав, отриманих на батьківщині, і досвіду водіння — отримати підтвердження і поміняти їх на ізраїльські.

Навчатися водінню можна з 16 років. Навчання відбувається у два етапи — теоретичний та практичний, кожен з яких завершується іспитом:

 • в Ізраїлі теорія водіння включає 1800 питань, які розміщені на сайті Мінтрансу, вивчається з допомогою одного з сайтів з теорії www.lamed.co.il, isradrive.info, після чого слід теоретичний іспит (30 питань з правом на 4 помилки);
 • практичне навчання в автошколі (28 уроків). Вартість — 3 тис. ILS. Потім, після перевірки зору (50 ILS), — складання практичного іспиту (400 ILS).

Очікування практичного іспиту скорочено до 3 днів, дата проведення — протягом 24 годин після подання заявки. Екзаменатор і маршрут іспиту визначаються методом випадкового вибору. Процес, як здають на права в Ізраїлі, фіксується на камеру і контролюється інспекторами Міністерства транспорту.

Прокат автомобілів

Туристи з України, що мають водійське посвідчення, можуть вільно взяти напрокат легковий автомобіль. Оренда авто в Ізраїлі з українськими правами можлива при дотриманні таких умов:

 • вік водія перевищує 21 рік;
 • водійський стаж не менше 1-2 років;
 • водійське посвідчення категорії В;
 • закордонний паспорт;
 • кредитна картка (MasterCard, Visa).

Автомобіль можна забронювати заздалегідь на одному з сайтів прокатних фірм:

Вартість залежить від сезону, моделі автомобіля, страховки, терміну. Добова оренда машини економ-варіанта обійдеться в середньому від 20 доларів США, середнього класу — до 40 доларів.

ДТП з орендованим автомобілем: що робити

При скоєнні ДТП багато чого буде залежати від ув’язненої страховки. Невелике ДТП, як правило, не викликає особливих труднощів, і можна обійтися без поліції. Необхідно:

 • зафіксувати збиток;
 • сфотографувати документи другого учасника аварії — ліцензію водія, посвідчення особи, страховку, записати номер телефону, відомості про транспорт, надати свої дані іншій стороні;
 • повідомити в страхову та орендну компанію за вказаними у страховому полісі телефонами.

Екстрені телефони поліції — 100, швидкої медичної допомоги — 101, пожежної служби — 102.

При ударах, пораненнях, втрати крові знадобляться телефони екстреної медичної допомоги — 1-800-800-666, Центру допомоги жертвам ДТП в Тель-Авіві — 03-5257317.

Підіб’ємо підсумки

Поїздка по Ізраїлю на орендованому або власному автомобілі не представляє складності. ПДР в країні відповідає світовим стандартам, дорожні знаки та розмітка зрозумілі водіям. Слід врахувати, що в Ізраїлі за порушення ПДР передбачені серйозні штрафи.

Для прокату автомобіля українцям достатньо мати пластикові водійські права нового зразка. Нові репатріанти, які мають водійські права і стаж не менше 5 років, мають право протягом трьох років після приїзду в країну поміняти українські права на ізраїльські.

Права в Ізраїлі: Відео

Статті по темі