Меню Закрити

Як купити автомобіль в Ізраїлі

Навряд чи хтось ризикне поїхати на Землю обітовану в автотур. Все-таки машини тут не виробляються. Замислюватися над питанням, як купити авто в Ізраїлі у 2024 році, доводиться репатріантам, особам з ПМП і тим, хто часто відвідує країну. З різних причин особистий засіб пересування може знадобитися навіть туристам, що приїхали по бізнесу, на відпочинок, лікування або подивитися на місцеві краєвиди та історичні пам’ятки.

як купити авто в Израи

Розвиток транспорту

З моменту заснування ізраїльської держави в 1948 році транспортне питання мало стратегічний військовий і гострий соціальний характер. Розвиток і захист шляхів сполучення завжди були пріоритетним завданням уряду. Країна є індустріально-аграрною, але досягла високого рівня розвитку в усіх сферах, і транспорт в Ізраїлі виходить на сучасний рівень.

Сьогодні, коли надходження в бюджет від туризму становить пристойну частину ВВП, в країні представлені майже всі види громадського транспорту. Але через складність реалізації інфраструктурних проектів за непростого рельєфу місцевості переважним залишається автомобільний.

Можна придбати авто в лізинг в Ізраїлі, взяти напрокат або придбати звичайним способом нову чи потриману машину будь-якої марки та моделі.

Іноземець може придбати машину, але для управління потрібні страховки, які без виду на проживання отримати не можна.

Місцевий ринок відкритий для виробників, дилерів і трейдерів, а у населення торгова жилка, що називається, в крові. Автомобілі часто ввозяться з-за кордону (в основному з Європи) в приватному порядку або під замовлення.

Придбання нової машини

Купити нове авто в Ізраїлі реально в автосалоні офіційного дилера. Тут клієнтові обов’язково нададуть тест-драйв («несіят мевхан») і три роки гарантії. Якщо наявний асортимент не задовольнить, запропонують вибрати з каталогу. Торгуватися не забороняється, проводяться акції, подарунки та знижки не рідкість.

Оформленням угоди займається дилер. Потрібні посвідчення особи громадянина («теудат зеут») або паспорт. Розрахунок можливий будь-яким зручним способом.

Лізинг і трейд-ін теж широко поширені. Обидві схеми працюють приблизно як і в Україні: відмінності можуть бути у вимогах до клієнта, але вони несуттєві.

Як придбати автомобіль з пробігом

Купити машину в Ізраїлі з пробігом можна:

 • на автобазарі (найбільший знаходиться в Єрусалимі);
 • на спеціалізованих майданчиках, які тут називаються «міграшим»;
 • “з рук” по оголошенню в ЗМІ, довідниках «Мехірон» або інтернеті через сайти та соціальні мережі.

Торгують старими машинами автосалони зазвичай розміщуються в промислових зонах великих міст. Завжди більше варіантів в портових містах.

Великий авторинок старих машин в Ізраїлі знаходиться в Хайфі. Тут можна розраховувати на деякі гарантії, однак якість передпродажної підготовки залишає бажати кращого.

Поспілкуватися з власником не є можливими. Зате можна своїми очима відразу побачити всі недоліки та переваги. Кредит і розстрочка ─ звичайні явища.

Торгівля онлайн надзвичайно поширена і популярна. На місцевих сайтах здійснюється продаж автомобілів в Ізраїлі з других рук:

Останній ─ російськомовний, і саме на представлені там ціни орієнтуються приватні продавці.

Обман не виключений, тому перед операцією машину треба ретельно перевіряти. До речі, ізраїльтяни не дуже схильні дбайливо ставитися до автомобілів, тому їх стан може розчарувати.

На порталі, який називається «Центральний авторинок Ізраїлю» (avtorinok.blogspot.com), ви знайдете найширший вибір та найкращі ціни. Не проблема знайти й автобудинок в Ізраїлі.

Як придбати автомобіль з пробігом

У будь-якому випадку важливо перевірити періодичність проходження техогляду, який в залежності від віку машини:

 • до 15 років ─ проводиться щорічно;
 • від 15 до 20 років ─ раз на рік з додатковою перевіркою в сервісі;
 • 20 років і більше ─ кожні півроку з додатковою перевіркою.

Дата наступного тесту зазвичай в оголошенні зазначається. Середнім вважається пробіг 20 тис. км на рік. На момент проходження перевірки кілометраж указується в техпаспорті («рішайон рехев»).

Остаточну вартість машини варто обговорювати тільки після пробної поїздки та перевірки технічного стану («бдикат рехев»). Останнє в автосервісі коштує в районі 500 NIS.

Оформлення передачі власності після покупки відбувається на пошті. За пару сотень шекелів вписують нового власника тимчасовий корінець «аварат баалют», а новий техпаспорт вишлють на його адресу. Номери залишаються колишніми.

Поки співробітник пошти виконує необхідні операції, можна перевірити наявність боргів і неоплачених штрафів: ця процедура обійдеться в 62 NIS.

Ціна машини

Вартість авто в Ізраїлі визначається тими ж факторами, що й скрізь:

 • моделлю;
 • роком випуску;
 • пробігом;
 • числом власників;
 • станом і так далі.

Нові втрачають у ціні до 10-15 % відразу після викочування за ворота магазину. Вартість, зазначена в каталозі, зазвичай лише базова. Необхідно врахувати додаткові опції, і це ще до 30 % до ціни.

В результаті ціни на машини в Ізраїлі виявляться вище середньосвітових рази в півтора з урахуванням податків. Комплектацію покупець вибирає сам, він же має право торгуватися з салоном, отримати бонус, подарунок або знижку. Допоможе статус репатріанта.

Чи є знижки для репатріантів

В країну повертається безліч євреїв з усіх куточків планети. Процес підтримується державою. Репатріація в Ізраїль супроводжується комплексом заходів, що дозволяють швидше і легше адаптуватися до нових умов життя. Спеціальна програма підтримки включає допомогу, пільги та знижки з першого дня перебування в країні.

У тому числі, у репатріантів є можливість не ввозити старий, а придбати новий автомобіль дешевше на 10-30 % в залежності від класу, об’єму двигуна та початкової вартості. Але продавати його протягом 5 років не можна.

Податки та страхування

Продаж машин в Ізраїлі має свій порядок. Відразу після переоформлення прав власності їздити не можна. Спочатку потрібно оформити страховку:

 • обов’язкову («битвах хова») ─ варіант українського ОСЦПВ, без якої навіть виїжджати на дорогу заборонено. Оформляється на рік і коштує в районі 1300-3000 NIS. До речі, замовити та оплатити поліс можна телефоном, а фотокопію отримати на email;
 • повну («битвах макиф») ─ аналог КАСКО, яке робиться за бажанням. Така обійдеться вдвічі дорожче.

Окремо шкоду третім особам покривається полісом «цад гимель». Цей поліс коштує приблизно як обов’язковий. Ціна залежить від водійського стажу, віку та частоти використання машини (особливо враховуються свята і вихідні).

Страхових компаній багато, але ізраїльська пошта має власну.

Податки і страхування

Є страховики, які окремо застерігається:

 • розбиті шибки;
 • послугу буксирування в разі поломки («грар»);
 • крадіжки мультимедійних систем.

Кожен пункт обходиться близько 100 шекелів на рік і після кожного страхового випадку поліс дорожчає.

На вартість машин в Ізраїлі сильно впливає система оподаткування.

Щорічно потрібно оплачувати податок на володіння, величина якого залежить від марки, потужності та року випуску автомобіля.

Без цього пройти обов’язковий щорічний техогляд неможливо, а штрафи за відсутність досить відчутні. Ціна тесту становить близько 600-1 500 NIS.

Вартість володіння

Середня зарплата в країні нижче європейської, а податки вище, тому життя в Ізраїлі не так вже й проста. Автомобілісту доведеться враховувати наступні витрати:

 • страховка ─ 100-130 доларів в місяць;
 • податки ─ приблизно 2,5 % від вартості (новий автомобіль) перші три роки;
 • техогляд та обслуговування ─ в районі 400 доларів плюс близько 160 доларів за кожні 15 тис. км пробігу.

До цього потрібно додати витрати на мийку (10 шекелів), запчастини, паливо, літр якого коштує приблизно 1 долар, паркування та платні дороги.

Вартість автомобіля та його обслуговування в Ізраїлі разом роблять власне засіб пересування низькорентабельним. А якщо додати ймовірні штрафи та ремонти після аварій, картина складається зовсім не райдужна.

Прокат автомобілів в Ізраїлі

Якщо пристойної роботи та заощаджень немає, виходить, що краще користуватися прокатним сервісом. Тут це доступно всім: і громадянам, і туристам, починаючи з 21 року і закінчуючи 75-ю. Стаж водіння повинен бути 1-2 роки мінімум. Потрібні водійські права, паспорт і кредитна картка MasterCard або Visa.

Оренда авто в Ізраїлі надається як місцевими, так і міжнародними компаніями: Budget, Avis та Sixt. Найпопулярніша в країні компанія ─ місцева Eldan.

Вартість невеликої машини починається від 32 доларів, пробіг обмежується 200-250 км в день. В іншому все стандартно, але є особливості:

 • ПДВ 17 % для громадян країни;
 • аеропортовий збір 27-29 доларів не завжди врахований у вартості та оплачується додатково;
 • виїзд за межі країни заборонено або дозволено за додаткову плату;
 • в шабат прокатні фірми не працюють, крім розташованих в аеропорту Бен-Гуріон.

Висновки

Очікується, що машина в Ізраїлі обійдеться недорого, не доводиться. Коли планується постійно жити в країні, є сенс купувати автомобіль. Вивіз її в Україну економічно недоцільний.

Придбання для тимчасового користування можливо, але тоді доведеться наймати водія або просити про послугу місцевих родичів.

Купівля та утримання автомобіля в Ізраїлі: Відео

Статті по темі