Меню Закрити

Техніон – один з провідних вищих навчальних закладів Ізраїлю

Ізраїльський технологічний інститут (Техніон) – один з провідних вишів Ізраїлю. Він займає високі позиції у світовому рейтингу і відомий не тільки як навчальний, але і як науковий центр. Розглядаючи можливості для навчання за кордоном, багато вихідці з пострадянських країн обирають саме Техніон у 2023 році.

Техніон

Історія та досягнення ВНЗ

Ізраїльський технологічний інститут входить до числа найстаріших державних навчальних закладів Ізраїлю і кращих технологічних вишів світу. Він був заснований у Хайфі в 1912 році.

Перша будівля інституту розташовувалося в районі Адар, але в 50-ті роки XX століття розрісся навчальний центр було перенесено в район Неві-Шеанан, на схили гори Кармель.

Сьогодні університетське містечко займає понад 460 гектарів землі та включає 90 будівель: навчальні корпуси, науково-дослідні інститути, лабораторії, допоміжні служби та гуртожитки. Велика увага приділяється облаштуванню безбар’єрного середовища для учнів і співробітників з обмеженими фізичними можливостями.

Техніон у Хайфі – передовий технічний виш світу, який славиться не тільки високою якістю викладання, але й науковою діяльністю. Особливою популярністю користуються факультети математики, інформаційних технологій, архітектури та хімії.

В університеті викладають три лауреати Нобелівської премії з хімії, в тому числі першовідкривач квазікристалів Дан Шехтман (професор кафедри матеріалознавства).

Серед відомих випускників Техніону нобелівський лауреат Ар’є Варшель, вивчав моделі комплексних хімічних систем, творець теорії квантової інформації Ашер Перес і Гильмеро Сапіро – один з провідних розробників програмного забезпечення для графічних дизайнерів Photoshop і AfterEffects.

Не менш виняткові досягнення в факультету економіки та управління. Згідно зі статистикою, близько 70 % засновників і топ-менеджерів відомих ізраїльських компаній є випускниками Техніону.

При університеті працює 60 науково-дослідних інститутів і центрів. Близько 200 наукових установ підтримують з Техніон партнерські відносини, у тому числі новітній Центр морських досліджень у Хайфі.

Факультети та спеціалізація

У ВНЗ 18 факультетів, на яких можна вивчати 620 навчальних курсів і програм. Отримати диплом бакалавра можна за 50 спеціальностями, ступінь магістра і доктора наук – з 82 спеціальностями. В інституті навчається близько 14 000 студентів.

Абітурієнти можуть обрати такі факультети Ізраїльського технологічного інституту:

 • аерокосмічна техніка,
 • архітектура і містобудування,
 • біологія,
 • біомедична інженерія,
 • біотехнологія та харчова інженерія,
 • хімічна інженерія,
 • хімія,
 • громадянська та екологічна інженерія,
 • інформатика,
 • освіта в науці та техніці,
 • електротехніка,
 • промислова інженерія та управління,
 • матеріалознавство та інженерія,
 • математика,
 • інженерна механіка,
 • медицина,
 • фізика,
 • гуманітарні науки та мистецтво.

На кожному факультеті можна обрати навчання за кількома спеціальностями. Програми охоплюють різні галузі наук і технологій, а також напрямки, які знаходяться на стику різноманітних наукових дисциплін. Це один з небагатьох технологічних вишів у світі, в якому вивчається медицина.

Факультет архітектури (будівельний факультет) Техніону готує архітекторів, ландшафтних архітекторів, фахівців з міського планування і промислового дизайну, а також проводить широкі академічні дослідження у сфері будівництва. Випускники факультету мають великими знаннями не тільки в області архітектури, але й у сфері екології, культурології та психології.

Факультет біоінженерії хайфського Техніону відомий не тільки науковими дослідженнями, але і практичною роботою по реабілітації поранених і травмованих військовослужбовців.

Вимоги до абітурієнтів

Щоб вступити до Техніону, потрібно мати повну середню освіту, здобуту в Ізраїлі або в інших країнах. Визнаються й атестати про середню освіту, видані в державах колишнього СРСР. Абітурієнт може подавати заяву на вступ, якщо йому вже виповнилося 17 років.

Факультет біоінженерії хайфського Техніону

Викладання ведеться на івриті, але деякі програми в аспірантурі англійською мовою. Іноземці повинні мати рівень володіння івритом і англійською не нижче В2 і підтвердити це на мовному іспиті.

Навчання в Техніоні залучає талановиту молодь з Ізраїлю та інших країн, тому конкуренція серед абітурієнтів дуже висока.

Перший етап – конкурс документів. За підсумками розгляду оцінок у шкільних атестатах та інших додаткових даних (участь в освітніх конкурсах шкільних наукових суспільствах, наявність документів про закінчення мовних курсів і іншого додаткового освіти) абітурієнтів, що подали заявки, допускаються чи не допускаються до іспитів.

Іспити для іноземців поділяються на три групи:

 • психометричний тест;
 • загальний іспит з фізики та математики або іспити з інших профільних предметів;
 • мовні іспити (іврит та англійською).

При вступі на спеціальності, пов’язані з архітектурою, проводиться творчий конкурс, а для кандидатів медики – додаткову співбесіду.

Психометричний тест перевіряє рівень логічного мислення (40% загальної оцінки), математичне мислення (40 %) і знання англійської мови (20 %). У кожному питанні пропонується 4 варіанти відповідей, з яких потрібно вибрати правильний. Тестування можна проходити російською мовою, перевірка завдань повністю комп’ютеризована.

У Техніоні працює підготовче відділення (мехіна) для репатріантів і іноземних студентів. Підготовчі програми розраховані на шість, вісім або десять місяців. Студенти вивчають іврит, математику, фізику, хімію та англійську мову. Успішне закінчення “мехіни” не гарантує вступ до ВНЗ, але істотно підвищує шанси.

Як вступити до Техніону

Щоб дізнатися, як вступити до ізраїльського ВНЗ, слід звернутися на офіційний сайт навчального закладу, є версія англійською мовою.

Абітурієнти надають до вишу заяву-анкету та пакет документів. У нього входять:

 • атестат про закінчення середньої школи або диплом (перекладений на іврит і нотаріально засвідчений);
 • ксерокопія паспорта;
 • дві фотографії 30х40 мм;
 • квитанція про сплату мита в сумі, еквівалентній 70 доларам США.

Документи на обраний факультет навчального закладу подаються з середини січня до кінця березня (для вступу на осінній семестр) або з початку листопада до 31 січня (на весняний семестр).

Оплата навчання та стипендії

Навчання в Техніоні платне як для громадян Ізраїлю, так і для іноземців. Ізраїльтяни платять за навчання на бакалавріаті та в магістратурі в середньому 2 500 $ в рік. Для іноземців ціни істотно вище: близько 8 000 $ на бакалавраті та 13 000 $ – на магістратурі.

Навчання на “мехіні” також платне – близько 3 000 $ за річний курс.

Громадяни Ізраїлю можуть отримувати матеріальну допомогу від навчального закладу (так звану стипендію на основі потреб) при наявності фінансових труднощів. Для її отримання необхідно подати заявку, дані свого паспорта та ідентифікаційний номер.

Стипендії за проектом Perach виплачуються студентам, які не менше 4 годин на тиждень беруть участь у волонтерських освітніх проектах для дітей з малозабезпечених сімей. Виплати складають до 50 % вартості оплати навчання у виші.

У Техніоні щорічно присуджуються спеціальні призи та гранти студентам, які навчаються в магістратурі та докторантурі, від Міністерства науки, різних фондів і донорів Ізраїлю та інших країн.

Як живуть студенти Техніону

Інститут володіє найбільшим в Ізраїлі комплексом гуртожитків (Technion city), в якому можуть розміститися до 5000 студентів. Крім того, в Кирьят-Элиезере є хостел «Кессель» для студентів-медиків.

Як живуть студенти Техніону

У студентському містечку знаходяться супермаркет, кафе, пошта, банк, синагога, спортивний центр, магазин книг і канцелярського приладдя. У студентській поліклініці можна отримати не тільки медичну допомогу, але і консультації психолога.

Гуртожитки пропонують одномісні та двомісні кімнати, а також житло для подружніх пар. У кожному багатомісному номері або в блоці є кухня, ванна кімната, меблі та інтернет. Право на заселення в гуртожиток Техніон в першу чергу отримують учні “мехіни” та студенти перших курсів.

Старшокурсники та студенти-іноземці часто наймають квартири в місті. Оренда кімнати обходиться у 200-270 $ в місяць, за однокімнатну квартиру в залежності від місця розташування запитують 370-490 $ в місяць.

Харчування коштує 200-400 $ в місяць.

В цілому витрати студента на проживання в Хайфі в період навчання складають 600-1100 $ в місяць.

Інші відомі університети Ізраїлю

Університети Ізраїлю славляться інноваційними програмами навчання та активним залученням студентів до наукової роботи. У число найбільш відомих ВНЗ країни входять:

 • Єврейський університет в Єрусалимі,
 • Тель-Авівський університет,
 • Університет Хайфи,
 • Університет ім. Давіда Бен-Гуріона (м. Беер-Шева),
 • Університет ім. Моше Бар-Ілана (м. Рамат-Ган)

Висновок

Ізраїльський технологічний інститут Техніон – великий освітній і науковий центр, в якому навчаються і займаються дослідженнями не тільки Ізраїль, але і громадяни інших країн. Велика кількість факультетів і навчальних програм дозволяє вибрати спеціальність до душі.

Конкурс на вступ до Техніону в Ізраїлі дуже високий, навчання платне. Але виш користується великою і заслуженою популярністю.

Техніон у Хайфі: Відео

Статті по темі