Меню Закрити

Які потрібні дозволи на роботу в Іспанії

Якщо ви плануєте працевлаштуватися в Іспанії, вам знадобиться дозвіл незалежно від того, хочете ви стати найманим працівником або підприємцем. Всупереч тому, що в цій країні криза, тут видається близько 50 тисяч дозвільних документів кожен рік. Має дозвіл на роботу в Іспанії працівникові також видається посвідка на проживання. В період дії трудового договору про депортацію можна не турбуватися.

Дозвіл на роботу в Іспанії

Чи можна працювати в Іспанії без дозволу на роботу

Дозвіл на роботу – документ, який має юридичну силу і дозволяє без наявності громадянства працювати в іншій країні. Без цього документа робота в Іспанії заборонена.

Нелегальні спроби працевлаштуватися завжди закінчуються депортацією.

Тому краще приділити час оформлення документів і офіційно працевлаштуватися з можливістю отримання виду на проживання.

Крім дозволу для працевлаштування в Іспанії знадобиться початкове знання іспанської мови. Тоді шанси знайти більш високооплачувану і престижну роботу значно збільшуються.

Який дозвіл потрібно для роботи за наймом

Найчастіше працівники влаштовуються працювати за наймом. Щоб отримати право на роботу в Іспанії, потрібно мати такі види дозволів:

 1. Тип B (початковий). Маючи такий дозвіл, можна працювати по конкретній професії або діяльності. Територія дії обмежена затвердженої місцевістю, адже у дозволі вказується певне підприємство. На підставі цього документа роботодавець складає трудовий контракт на термін не більше 1 року.
 2. Тип В (перереєстрований). Це дозвіл тривалістю 2 роки отримують по закінченню терміну дії документа типу B (початковий). Можливості професійної діяльності розширені, але географічна територія може бути обмеженою.
 3. Тип С (продовження з отриманням виду на проживання). Цей дозвіл не обмежений ні по діяльності, ні по території — дозволяється працювати в будь-якій точці країни. Документ видається на 2 роки. Отримати його можуть тільки власники дозволу типу С.

Тобто, отримане дозвіл типу B (початковий) можна продовжити на дозвіл типу В (перереєстрований) і по завершенню його дії оформити документ типу С. В результаті з’являється можливість отримання посвідки на проживання, наявність якого дозволяє не робити окремий дозвіл на роботу.

Дозвіл для роботи за свій рахунок

Для відкриття індивідуального підприємництва знадобляться наступні дозволи:

 1. Тип D (початковий). У документі вказують конкретний вид діяльності в певному місці. Не можна оформляти дозвіл на один вид діяльності, а займатися іншим. Термін дії — до 1 року.
 2. Тип D (перереєстрований). Власник цього документа не обмежується місцевістю: дозвіл діє на всій території Іспанії два роки. Професійна діяльність також може бути різноманітною. Право на отримання мають власники дозволу типу D (початковий), коли його термін підійде до кінця.
 3. Тип E. Цей вид дозволу дозволяє займатися бізнесом на всій території Іспанії без обмежень. Це може бути одне або декілька напрямів підприємницької діяльності. Документ видається на 2 роки тільки власникам дозволу типу D (перереєстрований) по завершенню терміну його дії. Власники типу Е можуть розраховувати на подальше ПМП.

Для кого призначені спеціальні дозволи на роботу

Бізнес-план

Існує чотири види спеціальних дозволів, якими можуть скористатися громадяни інших країн:

 1. Тип F. Це дозвіл видається жителям прикордонної зони Андорри, Португалії та інших сусідніх країн. Трудова діяльність можлива за наймом або за свій рахунок. Головна умова — щоденне повернення до місця проживання на нічліг. Тобто проживання повинно бути в рідній країні, а в Іспанії – тільки робота. Дозвіл діє 5 років, після чого його можна продовжити.
 2. Тип А. Цей документ підходить для сезонних робіт, короткострокової діяльності (ремонт, будівництво об’єкта, монтаж та інше.). У ньому вказується тип роботи, місце проведення та термін дії. На підставі дозволу складається трудовий контракт. Тривалість обох документів повинна збігатися. Трудовий контракт може бути продовжений на строк не більше ніж 12 місяців. В майбутньому його дозволяється відновити або перереєструвати.
 3. Тип G. Призначений для виконання тимчасових робіт. Наприклад, якщо підприємство знаходиться в іншій країні та відряджає своїх працівників в Іспанію для виконання необхідної роботи на конкретний об’єкт. Дозвіл видається на рік, за необхідності продовжується ще на рік.
 4. Тип Т. Дозвіл оформляється на працівника, який проживає за межами Європейського союзу. Фірма, яка бере його на роботу, повинна видати запрошення і взяти на себе транспортні витрати. Дозвіл тимчасове, термін дії збігається з тривалістю трудового контракту, але не перевищує 9 місяців. Повернувшись після закінчення роботи у свою країну, чоловік зобов’язаний відзначитися в консульстві, яка видавала візу.

Особливості оформлення дозволу на роботу

Дозвіл на роботу оформити в Іспанії не вийде. Слід звертатися в консульство Іспанії за місцем проживання, де допоможуть отримати тривалу візу і дозвіл на роботу.

Оформлення документів – процес тривалий і може зайняти 2-3 місяці. Це час необхідно бути в країні, оскільки в будь-який момент можуть запросити на співбесіду.

Щоб отримати іспанську робочу візу, потрібні такі документи:

 • цивільний паспорт і копії всіх сторінок;
 • закордонний паспорт, до закінчення терміну дії якого залишається не менше чотирьох місяців;
 • три фотографії;
 • підтвердження фінансового стану (виписка з банківського рахунку або спонсорський лист від роботодавця);
 • довідка про відсутність судимостей терміном не більше трьох місяців;
 • копія запрошення на роботу від роботодавця;
 • довідка про стан здоров’я;
 • копія договору про первинному дозвіл на проживання та роботу за контрактом з печаткою імміграційної служби (Oficina de Extranjería).

Важливо зібрати всі документи, оскільки відсутність якого-небудь може стати причиною відмови у візі. Для таких професій, як спортсмени, моряки, водії, журналісти, перелік документів і процедура оформлення відрізняється.

Всі документи повинні бути перекладені на іспанську мову та легалізовані з офіційним посвідченням. Це робиться в Генеральному консульстві Іспанії або з допомогою сертифікованого перекладача.

В Іспанії проживає багато кваліфікованих українських та російських громадян, які працюють не за фахом. Річ у тім, що перевести диплом на іспанську мову недостатньо. Необхідно виконати нострифікацію — визнання диплома в Іспанії. Процедура має деякі нюанси і робиться за таким регульованим професій, як лікарі, перекладачі, архітектори та інші. При цьому може знадобитися додаткове навчання з тих дисциплін, які вивчалися у виші.

Переваги отримання постійного дозволу

Постійне дозвіл має багато переваг. Воно дозволяє здійснювати будь-який вид діяльності за наймом та за свій рахунок без обмежень. Отримати його можуть власники дозволів типів С і Е по завершенню їх дії.

Термін дії постійного дозволу – 5 років. Перереєструвати його можна необмежену кількість разів.

Крім цього, дозволено проживати та працювати в Іспанії на правах громадян, з подальшою імміграцією.

Хто може отримати особливий дозвіл

Особливий дозвіл призначається для іноземних громадян, які зіграли важливу роль у житті країни, наприклад, зробили внесок в економічний і культурний розвиток Іспанії.

Особливий дозвіл діє на всій території країни та дозволяє здійснювати будь-яку професійну діяльність.

При дотриманні формальностей особливий дозвіл без труднощів перереєстровується через 5 років. Допускається провадити підприємницьку діяльність або працювати за наймом.

“Блакитна карта”

Іспанська блакитна карта

Цей документ — аналог американської ” Грін-кард, який дає можливість проживати й працювати на території будь-якої країни Європейського Союзу. “Блакитна карта” надає багато переваг власнику.

Власник “Блакитної карти” має право запросити дозвіл на проживання своєї сім’ї в Іспанії.

Отримати її набагато складніше звичайного дозволу: потрібні соціальні гарантії від роботодавця, підтвердження сплати податків, трудовий контракт та інші папери. Якщо працівнику відмовлять, він може подати апеляцію.

Працевлаштування по студентській візі

Трудові мігранти в Іспанії залучені в різних галузях. Студенти, які навчаються в цій країні, розраховують надалі знайти тут роботу. Для цього більшість учнів займаються пошуком вакансій, що дозволяє отримати практичний досвід з обраної професії, заробити на життя і підвищити інтеграцію в суспільстві.

Працевлаштування по студентській візі допомагає знайти хорошого роботодавця і заручитися його підтримкою, щоб по закінченні навчання отримати запрошення на роботу.

Важливо, щоб робочі зміни не накладалися на пари, а зайнятість була частковою. Отримати дозвіл можна у відділенні поліції. Термін його дії не буде перевищувати тривалість студентської візи.

Наслідки нелегального працевлаштування

Виключно легальна робота дозволяє заробити хороші гроші й не мати проблем із законом. Багато хто не знає юридичних тонкощів і піддають себе ризику. З підводними каменями стикаються працівники:

 • без діючої візи;
 • без дозволу на роботу (trabajo);
 • якщо умови в трудовому договорі не збігаються з реальною посадою.

При з’ясуванні цих фактів нелегального мігранта чекає штраф і депортація без можливості в’їзду в Іспанію, а іноді й в ЄС.

На роботодавця накладають штрафні санкції у великих розмірах. Також він бере на себе обов’язки та витрати на депортацію нелегального працівника.

Висновок

Іспанія – країна з численними бонусами у вигляді м’якого клімату, хороших зарплат і соціальних гарантій, що приваблює як туристів, так і трудових мігрантів. Роботодавці при виборі працівників враховують вік, сімейний статус і кваліфікацію претендента. Якщо ви володієте необхідними знаннями, навичками та бажанням працювати, проблем з оформленням документів і працевлаштуванням не виникне.

Дозвіл на роботу в Іспанії: Відео

Статті по темі