Меню Закрити

AirBaltic – авіакомпанія для людей

AirBaltic – авіакомпанія, яка є найбільшим авіаперевізником у Латвії. Пунктуальність організації та виконання рейсів дозволяє нарощувати пасажиропотік, підтримувати конкурентну вартість авіаквитків, підлаштовувати розклад польотів під дальні рейси у великих вузлах, мінімізуючи очікування в них. Поговоримо про особливості її роботи у 2024 році.

AirBaltic

Про компанію AirBaltic

Компанія AirBaltic заснована в 1995 році. Має штаб-квартиру в Ризі та є основним лоукостером в регіоні. Найбільшим акціонером є Латвійська республіка (80% акцій). Бізнесмен з Данії Ларс Туесен через компанію ТОВ Aircraft Leasing контролює решту 20%.

Основний аеропорт компанії — Ризький, додаткові — міжнародний у Вільнюсі та аеропорт Леннарта Мері в Таллінні. Літаки AirBaltic обслуговують понад 90 напрямків.

Повітряний флот компанії

Компанія експлуатує сучасні повітряні кораблі, які відрізняються екологічністю, комфортабельністю, швидкістю та ефективністю. У грудні 2017 року AirBaltic володіла парком із 30 літаків:

 • Boeing 737-300 — 6 одиниць;
 • Boeing 737-500 — 5 одиниць;
 • Q400 NextGen — 12 одиниць;
 • Bombardier CS300 — 7, до кінця 2019 року планується збільшити кількість до 14 одиниць.

Авіакомпанія піклується не тільки про матеріально-технічну базу, але також і якісної підготовки кадрів в Академії пілотів AirBaltic, випускники якої гарантовано отримують робочі місця.

Напрямки компанії

Компанія обслуговує понад 80 напрямків по Європі, СНД, Близького Сходу. При необхідності забезпечуються зручні умови пересадок на шляху прямування. Компанія здійснює прямі рейси:

Прямий рейс Час в дорозі Регулярність
Копенгаген – Рига 1:40 щодня
Рига – Копенгаген 1:40 щодня
Рига – Гельсінкі 1:05 щодня
Гельсінкі – Рига 1:00 щодня
Вільнюс – Рига 00:50 щодня
Рига — Таллінн 00:50 щодня
Рига – Прага 2:10 щодня
Рига – Вільнюс 00:50 щодня
Прага – Рига 2:05 щодня
Осло – Рига 1:50 пн,вт,ср,чт,пт,нд
Рига – Київ 1:50 пн,вт,ср,чт,пт,сб
Рига – Москва 1:40 пн,вт,ср,чт,пт,сб
Рига – Відень 2:25 пн,вт,ср,чт,пт,нд
Київ – Рига 1:55 пн,вт,ср,чт,пт,нд
Санкт-Петербург–Рига 1:20 пн,вт,чт,пт,сб,нд

Реєстрація пасажирів на рейси AirBaltic

При наявності доступу в інтернет найбільш зручною є онлайн-реєстрація, оскільки вона:

 • безкоштовна (економія 30 євро);
 • починається за 5 днів до відправлення рейсу;
 • закінчується за правилами аеропорту вильоту (за годину до відправлення);
 • передбачає безкоштовне перевезення багажу;
 • передбачає використання мобільного посадкового талона (QR-код).

При реєстрації в аеропорту потрібно мати в запасі достатню кількість часу, щоб сплатити збір і пройти саму реєстрацію. Після реєстрації ви отримаєте посадковий талон в паперовій або електронній формі, що надає доступ в зону безпеки для огляду і вихід для посадки в літак.

З тонкощами реєстрації в різних аеропортах і рейсах можна детально ознайомитися на офіційному сайті компанії. Офіційний сайт – www.airbaltic.com/ru.

Про перевезення багажу

Згідно з правилами компанії AirBaltic, багаж не повинен перевищувати розмірів 100х50х80 сантиметрів, вага обмежується 20 кілограмами. Крім того, при пасажирі може бути ручна поклажа (55х40х20 см) і особиста річ (30х40х10 см) загальною вагою не більше 8 кілограмів.

Власники квитка Business або карти PINS VIP можуть брати 2 ручні поклажі та 1 особисту річ. До останньої відносяться парасольки, ноутбуки, ручні сумки, фототехніка, покупки з магазину tax-free.

Компанія AirBaltic

Вартість провезення багажу залежить від типу квитка і місця його реєстрації:

 1. Basic – 19,99 євро за місце в кожну сторону при онлайн купівлі 40 євро при реєстрації багажу біля стійки, 60 євро — біля гейти.
 2. Premium – одне місце багажу безкоштовно.
 3. Business – два місця багажу безкоштовно.

Наднормативний багаж

Вартість багажного місця при купівлі авіаквитка становить 29,99 євро. При онлайн-реєстрації в турагентствах вартість підніметься до 35 євро. Ціна багажного місця біля стійки реєстрації складе 40 євро, а при посадці зросте до 60.

Якщо вага багажу складає від 20 до 32 кілограм, то вам доведеться заплатити 50 євро. Перевищення розмірів багажу також призведе до збільшення витрат до 60 євро при вазі до 20 кг і до 110 євро, якщо вага перевищує зазначений поріг і габарити 100х50х80 див.

Нестандартний багаж

Будь багаж нестандартного розміру (музичні інструменти, меблі, спортивний інвентар, інші предмети), який не може бути зарахований в загальну норму багажу, що перевозиться за погодженням з компанією. Отримати додаткову інформацію можна при зверненні до перевізника або його представникам заздалегідь.

Гроші, витрачені на оплату багажу, не підлягають поверненню. Музичні інструменти та предмети, що вимагають обережного поводження, перевозяться в салоні поруч з пасажиром. Для нестандартного багажу також діють обмеження по вазі — 32 кг для всіх типів літаків. Загальні габарити не повинні перевищувати:

 • віолончель/гітара 35х50х150 см – для Boeing і Bombardier CS300;
 • віолончель/гітара 35х40х135 см – для Bombardier Q400;
 • інший багаж 43х45х95 см – для Boeing і Bombardier CS300;
 • інший багаж 42х43х85 см – для Bombardier Q400.

Квитки для провезення багажу купуються тільки в касах авіакомпанії або в турагентствах. Оплата багажу онлайн або іншим способом не дає права на його перевезення.

Компанія допускає до перевезення додатковий багаж з вагою не більше 8 кг і розмірами не більше 55x40x20 см. Якщо спортивний інвентар або музичний інструмент перевищує зазначені габарити та є єдиною ручною поклажею, то плата стягується як за додаткову ручну поклажу.

Пасажири рейсів AirBaltic з обмеженими фізичними можливостями можуть без додаткової плати провозити інвалідне крісло, необхідне їм для пересування. Безкоштовно можна провезти дитячу коляску-ліжечко, складну і легку коляску, дитяче автомобільне крісло, якщо в бланку бронювання місця вказана дитина.

Затриманий, загублений або пошкоджений багаж

Про затримку багажу слід якнайшвидше повідомити в бюро знахідок аеропорту прибуття, але не пізніше 21 дня з дати прильоту. Своєчасне повідомлення значно збільшить шанси на те, що ваш багаж знайдеться і ви зможете отримати компенсацію за завдані збитки. Про знаходження багажу і терміни його доставлення пасажир буде сповіщений.

До того, як багаж знайдеться, пасажиру рекомендується зберігати чеки на придбані товари першої необхідності, щоб розмір компенсації при передачі їх у відділ по роботі з клієнтами AirBaltic був точним.

Сюди ж слід звертатися при затримці доставки багажу понад п’ять днів. Важливо відзначити, що заявку про затриманого багажі повинен подавати той, на кого він зареєстрований. Якщо багаж не знайдено протягом 21 дня, то він вважається втраченим – при подачі відповідної заяви в письмовій формі.

Стюардеса AirBaltic

Щоб отримати компенсацію у повному розмірі, рекомендується також звернутися в страхову компанію, оскільки перевізник несе обмежену відповідальність за втрачений багаж (стаття 22 Конвенції щодо уніфікації окремих правил, які регулюють міжнародні повітряні перевезення, Монреаль, 28 травня 1999 року). Для цього слід отримати підтверджує лист у перевізника для страхової компанії.

Для отримання компенсації від авіакомпанії разом із заявою слід подавати перелік втраченого майна, бажано з додатком товарних чеків.

При отриманні пошкодженого багажу слід в семиденний строк повідомити про це в бюро знахідок по прибутті або у відділ по роботі з клієнтами AirBaltic. Власник пошкодженого багажу може розраховувати на такі види компенсацій:

 • лагодження багажу за рахунок перевізника;
 • надання багажної сумки, рівноцінної за вартістю з урахуванням зносу (вважається 15 % в рік, однак не більше 50 % від вартості нового багажу).

Якщо відсутні документи, що підтверджують вартість втраченого багажу, то розмір компенсації може визначатися стандартними цінами на аналогічну продукцію. AirBaltic не відповідає за виявлені дефекти, пошкодження багажу, завдані службою безпеки аеропорту, невірною упаковкою або отримані внаслідок природного зносу.

Купівля додаткового багажу онлайн проводиться на рейси, що виконуються тільки перевізником AirBaltic. Якщо маршрут вашого руху передбачає використання послуг кількох перевізників, тоді кількість і умови прийняття багажу визначаються правилами компанії, яка першою надає послуги. Служба підтримки детально відповість на питання про правила провезення багажу по конкретному маршруту при зверненні телефоном або адресою.

Оплата багажу

Користуючись послугами AirBaltic, частина багажу можливо перевозити безкоштовно. При необхідності взяти з собою більшу кількість речей їх перевезення оплачується при купівлі квитка або в період до вильоту літака.

Вартість провезення багажу залежить від часу і місця оплати (за зростанням):

 • при покупці квитка в касах компанії (найбільш вигідний тариф);
 • при оплаті/реєстрації багажу онлайн;
 • реєстрація багажу в будівлі аеропорту перед вильотом рейсу.

Повернення та обмін квитків

Слід знати, що квитки компанії продаються для класів економ і бізнес, а також підрозділяються на види:

 1. Basic (базовий) — повернення грошей можливе в період дії квитка, однак лише в частині зборів аеропорту.
 2. Premium (преміум) — відмова від квитка можливе до підтвердженого часу вильоту, втрачається 50 євро, наявність позначки «No-show» не дозволяє повернути грошові кошти.
 3. Business (бізнес) – дозволяють скасувати резервацію в будь-який час дії та отримати всю суму.

Незалежно від виду квитка пасажир може:

 • відмовитися від польоту;
 • скасувати поїздку в режимі онлайн;
 • отримати відшкодування у разі пропуску рейсу за хвороби.

При скасуванні квитків туди-назад або відмову від одного напрямку слід переконатися в можливості такої операції. При позитивній відповіді провадиться перерахунок і пасажиру повертаються кошти за вирахуванням сум, що не підлягають відшкодуванню згідно з правилами перевізника та законодавству.

Квиток вважається чинним протягом одного року з дати його видачі або ж одного року з дати першого польоту (частково використаний).

Крім того, сплативши безповоротний збір у розмірі 5,99 євро при купівлі квитка, пасажир отримує можливість повернути його повну вартість у разі хвороби в день вильоту. При цьому повернути гроші за інші придбані послуги неможливо. Повернення грошових коштів за хвороби доступний пасажирам, які не можуть скористатися страхуванням польоту або чий термін подорожі перевищує 31 день.

Літак AirBaltic

Даною послугою слід скористатися до дати рейсу, для чого відправити електронний лист за адресою з наданням довідки лікаря і свого номера бронювання. На обробку запиту і повернення грошей відводиться до 30 днів. При цьому гроші повертаються на рахунок, з якого здійснювалась оплата бронювання.

Додаткові послуги на борту

Однією з важливих і популярних послуг є харчування на борту авіалайнера. Замовлення даної послуги заздалегідь дає пасажирові ряд помітних переваг:

 • першочергове обслуговування в польоті, вам не доведеться довго чекати замовлені страви;
 • вартість харчування нижчі, ніж в аеропорту;
 • можливість замовлення страв без глютену та інших консервантів;
 • облік необхідних дієтичних вимог;
 • широкий вибір продуктів і страв.

Додатковою послугою компанії AirBaltic з 2014 року є можливість розраховуватись криптовалютою Bitcoin.

В аеропортах Риги, Лієпаї, Юрмали пасажири можуть скористатися послугами Baltic Taxi, що налічує понад 170 одиниць. Виклик Baltic здійснюється через телефон 8500 або з борту літака через мобільні додатки iOS або Google Play (за тарифами Baltic Taxi).

Бонуси для клієнтів

Компанія пропонує програму лояльності пасажирів Airbaltic Pins зі спеціальною «валютою» PINS. Для зручності клієнтів випускається спеціальна платіжна картка передоплати (Payment Card).

Програма лояльності включає спеціальні пропозиції та знижки, особливі умови на зареєстрований багаж, акції для дітей, мандрівників, сімейних перельотів.

Програма лояльності стосується і корпоративного сектора, що повинно зацікавити компанії, співробітники яких часто здійснюють ділові відрядження:

 • вигідні ціни на квитки класів Business і Econom;
 • облік специфічних запитів і вимог замовника;
 • індивідуальні угоди з кожною компанією;
 • власний менеджер AirBaltic, прискорює і спрощує вирішення різноманітних питань співробітництва.

Власникам BalticMiles бажано обміняти їх на карти PINS MasterCard або AirBaltic Payment Card, щоб скористатися всіма новими перевагами нових бонусних програм компанії. Спеціальна «валюта» PINS дозволить вам накопичувати її та обмінювати на авіаквитки компанії, знижки при покупках в аеропортах, оренді автомобіля або різні винагороди в інтернет-магазині.

Номер карти BalticMiles зберігається для PINS. Рекомендація також відноситься до корпоративних та VIP-клієнтів компанії. За рахунок PINS можна оплатити такі послуги, як реєстрація багажу, провезення спортивного інвентарю, попереднє замовлення харчування, зміна класу обслуговування до Business, прискорене проходження контролю безпеки, швидка реєстрація на рейс.

Контактна інформація AirBaltic

 • Офіційний сайт: www.airbaltic.com
 • Електронна пошта: reservations@airbaltic.lv.
 • Служба підтримки: +371 67006006 (з будь-якої країни), 90001100 (всередині Латвії).
 • Офіційні звернення та документи слід надсилати за юридичною адресою:
 • Air Baltic Corporation AS, міжнародний аеропорт Рига, вул. Технікас, 3 (Марупський край). Телефон: 67207069.

Компанія AirBaltic регулярно відстежує результати діяльності персоналу, вживає заходів щодо поліпшення якості роботи. Розклад рейсів компанії вельми продумано, що істотно скорочує час очікування в пунктах пересадки. Широка географія польотів мінімізує пересадки, дозволяючи безпосередньо потрапити практично в будь-який регіон Євросоюзу.

Статті по темі