Меню Закрити

Автобусна мережа Ecolines: швидкість, надійність, комфорт


Маршрути найбільшого оператора міжнародних автобусних перевезень, які регулярно виконуються під торговою маркою Ecolines, щодня пов’язують близько 200 міст, розташованих у 21 країні Європи. Автобусний парк компанії постійно оновлюється, а досвідчений персонал безперервно працює над підвищенням кваліфікації, що дозволяє гарантувати пасажирам комфорт і безпека на дорогах.

Компанія Еколайнс

Історія компанії

Компанія розпочала свою діяльність у 1993 році. З того часу кожен її співробітник постійно працює над поліпшенням надаваних нею послуг.

Компанія постійно адаптує виробничий процес і сервісне обслуговування мінливим вимогам ринку. Збільшується парк автобусів, що відповідають стандарту Євро-6.

За час свого існування підприємство Ecolines стало одним з найбільш успішних в Україні. Надійність перевезень забезпечується завдяки відповідності всіх виробничих процесів міжнародним стандартам якості ISO 9001:2008. Офіційний сайт компанії.

Маршрути компанії

У 2020 році мережа автобусних маршрутів компанії охоплює територію країн Балтії, а також Східної та Західної Європи. Сучасні транспортні засоби дозволяють розширювати географію поїздок, пропонувати нові напрямки та конкурентні ціни.

Крім міжнародних, компанія здійснює внутрішні перевезення, зокрема, по Україні.

Карта маршрутів Ecolines постійно вдосконалюється. Приміром, з листопада 2017 року перевізник здійснює рейси в Фінляндію.

Хороший сервіс і попит даного напрямку дозволяють пасажирам тричі на день вирушати по цьому маршруту.

Карта маршрутів Еколайнс

Автобусний парк

Рухомий склад компанії налічує кілька сотень автобусів, в основному марок Neoplan, Setra, MAN. Всі транспортні засоби відповідають четвертому рівню за класифікацією IRU (Міжнародної асоціації перевізників) і забезпечують безпечні та комфортні умови поїздки. На далеких міжнародних лініях використовуються машини Neoplan.

Для комфорту пасажирів в автобусах передбачено:

 • збільшена відстань між рядами крісел;
 • оснащення кожного місця розеткою 220 вольтів, завдяки чому час роботи гаджета/ноутбука не обмежується місткістю акумулятора;
 • безкоштовний доступ до Wi-Fi, який оцінить молодь;
 • кондиціонери, які підтримують оптимальну температуру в салоні;
 • для дітей – мультимедійні пристрої;
 • біотуалети;
 • забезпечення пасажирів на тривалих маршрутах пледами;
 • оснащення більшості автобусів кавовими машинами (на платній або безоплатній основі).

Планування автобусів

При придбанні квитків (за винятком купівлі при посадці безпосередньо в автобусі) є можливість вибрати бажане місце для поїздки. З цією метою вказується тип автобуса для даного маршруту.

План місць в автобусі

У разі відсутності такої інформації її завжди можна уточнити у представника перевізника. Які місця краще і більше підходять мандрівникові, можна визначити, глянувши на план автобуса.

План місць в автобусі 2

У загальному вигляді розташування місць всередині автобусів ECOLINES:

План місць в автобусі 3

Розклад рейсів

Найбільш популярною інформацією для пасажирів є розклад руху автобусів. До того ж при плануванні туру іноді може виникнути потреба в узгодженні розкладу автобусного сполучення з часом вильоту літака, наприклад, з аеропорту Німеччини. У такому разі вас цікавлять відомості краще уточнити в представництві компанії, її агентствах або на офіційному сайті.

Останній варіант найбільш комфортний і до того ж надає пасажирам максимум можливостей. На сайті компанії розміщується актуальна інформація, а також містяться докладні відомості про умови поїздки (прибуття та вибуття).

Оптимальний спосіб отримати розклад руху автобусів по необхідному маршруту – відвідати сайт компанії тут. Задавши початковий і кінцевий пункт маршруту, ви отримаєте таблицю із зазначенням дати та часу відправлення, регулярності рейсу, термінами дії наданої інформації. Для наочності текстова інформація супроводжується відповідною картою.

Вартість проїзду

Вартість квитків визначається кількістю куплених місць і часом їх придбання: чим раніше придбаний проїзний документ, тим він дешевший. До того ж чим частіше ви робите поїздки, тим більше величина знижок.

Безпосередньо від часу покупки ціна квитків залежить в тому випадку, якщо будете їхати з пересадкою, оскільки при розрахунку вартості необхідно врахувати можливу пересадку на автобуси інших компаній у різних населених пунктах.

Конкретну вартість покаже відповідь на запит на сайті компанії. При розрахунку можна самому вибирати валюту оплати, вихідний і кінцевий пункт призначення, кількість і категорію пасажирів.

Читайте також:  Авіакомпанія Ryanair: найбільший лоукостер Європи

При цьому за допомогою варіювання цін компанія Ecolines намагається підтримувати рівномірне завантаження маршрутів. З цією метою регулярно проводяться різноманітні акції, реалізується програма лояльності, пропонуються спеціальні знижки при купівлі квитків в обидва кінці. В залежності від маршруту і поточного котирування валюти можлива економія за рахунок гри на курсах.

Використання купона дозволяє отримати мінімальну ціну при покупці квитків онлайн.

Система лояльності компанії

Суть системи лояльності компанії полягає в тому, що з кожним купленим квитком вам повертається до 15% його вартості. Ці кошти потім конвертуються у валюту лояльності та накопичуються. Згодом цими засобами ви зможете оплатити частину наступної поїздки.

Знижка залежить від рівня вашої лояльності:

 • 10% – при витратах на квитки до 250 євро;
 • 11% – при купівлі квитків на суму до 500 євро;
 • 12% – при поїздках на суму до 750 євро;
 • 13% – при закупівлі квитків на суму до 1000 євро;
 • 15% – якщо витрати на поїздку перевищать 1000 євро.

Валюта лояльності розраховується за простою формулою: з кожних 10 євро, витрачених на квиток, на ваш рахунок зараховується один євро.

Крім економії, ви також станете учасником спеціальних акцій і будете отримувати індивідуальні пропозиції по маршрутах, які найбільш часто використовуєте.

Бонуси та промокоди “Еколайнс” дозволяють постійно економити на поїздках як всередині країни, так і за її межами.

Зокрема, бонус коди часто дозволяють знизити вартість проїзду до 15% на популярних маршрутах.

Салон автобуса Еколайнс

При цьому слід мати на увазі, що квитки, придбані в офісах компанії, дозволяють тільки накопичувати валюту. Витратити ж її можна лише при покупці квитків онлайн. Найактуальніша інформація з цього питання розміщена за посиланням. Зареєструвавшись, ви зможете отримувати спеціальні пропозиції, доступні знижки, кешбек за обраним маршрутом.

Купівля квитків

Компанія ECOLINES реалізує квитки кількома способами:

 • у власних представництвах;
 • в агентствах;
 • за безготівковим розрахунком;
 • в автобусах;
 • за допомогою інтернету.

Останній є найбільш вигідним варіантом, оскільки надає широкий вибір опцій, що дозволяє застосовувати та накопичувати бонусні знижки, оперативно вносити зміни в замовлення, змінювати його параметри.

На квитки, куплені онлайн, поширюються загальні правила проїзду пасажирів і перевезення багажу, за винятком додатків, передбачених для цього типу проїзних документів:

 • тариф для дорослих від 19 до 59 років;
 • дитячий (0-12 років) тариф;
 • квитки для молоді (13-18 років) і власників картки ISIC;
 • проїзні документи для осіб з інвалідністю при наявності відповідного посвідчення;
 • квитки для пасажирів старше 60 років.

Придбання квитка з двома поїздками передбачає «знижку за 2 поїздки».

Крім покупки квитків традиційним способом через касу в агентствах і представництвах Ecolines, все частіше практикується продаж онлайн, особливо за допомогою мобільних додатків для iOS і Android. Завантажити таку програму можна на AppStore або Google Play. Вона дозволяє купувати та повертати квитки, вносити зміни в маршрут безпосередньо в процесі поїздки.

Купівля квитків онлайн передбачає замовлення квитків через інтернет з ноутбука або стаціонарного комп’ютера. Обидва способи не вимагають відвідування офісу компанії або агентства.

Крім переваг, які має продаж квитків онлайн, пасажир також отримує можливість швидко реалізовувати бонуси програми лояльності, оперативно відстежувати поточні накопичувальні знижки, застрахуватися від втрати квитка. Реєстрація на сайті дозволяє істотно розширити ступінь свободи використання послуг компанії Ecolines.

Читайте також:  Автобусні подорожі з Lux Express

Наприклад, на сторінці компанії тут, знаючи номер свого квитка, ви зможете відстежити автобус, отримавши його точні координати.

Для того щоб вибрати найближче до вас агентство, слід відвідати сайт компанії тут. Після вибору потрібних країни та міста на правій стороні з’являться доступні адреси.

Перевезення багажу в автобусах Ecolines

Згідно з правилами компанії, кожен пасажир може безкоштовно провозити багаж загальною вагою до 90 кг, але з деякими обмеженнями. Зокрема, кількість місць багажу не повинна перевищувати трьох одиниць, а вага кожного повинен бути не більше 30 кілограмів. Крім багажу допускається провезення ручної поклажі вагою не більше 5 кілограмів і розмірами до 45×35×20 сантиметрів.

Кожне місце багажу також має обмеження за розміром:

 • допускається провезення однієї сумки 50х50х80 сантиметрів;
 • двох сумок 40х50х50 сантиметрів;
 • трьох сумок 20х55х60 сантиметрів.

У разі перевищення допустимих розмірів багажу (зазначені в пункті 3.1.2 Правил) за кожне місце стягується додаткова плата в сумі 20 євро або в іншій валюті за курсом.

Додатковий багаж за окрему плату пасажир може взяти тільки при наявності вільного місця у вантажному відділенні автобуса. Наявність вільного місця в багажному відділенні визначається водієм.

Пасажир може взяти з собою не більше двох одиниць додаткового багажу. При одному додатковому місці його розміри не повинні перевищувати 50х50х80 сантиметрів, при двох – габарити кожного обмежуються розміром 40х50х50 сантиметрів.

На шляху прямування доступ до багажу закритий до пункту прибуття. При цьому автобусна компанія відповідає лише за доставку багажу і пасажира. Схоронність перевезеного вантажу, його цілісність і якість упаковки є турботою пасажира.

Крім того, страхування здоров’я та багажу в разі аварії слід оформляти самостійно.

Які послуги доступні в автобусах компанії

Основна послуга, що надається компанією, – перевезення пасажира та його багажу за маршрутом, вказаним у квитку. Однак крім основної послуги компанія пропонує ще й додаткові. Однією з найбільш популярних є продаж квитків за наявності вільних місць безпосередньо в автобусі.

Персонал компанії Еколайнс

Вартість проїзного документа в цьому випадку дещо відрізняється від пропозиції в агентстві або інтернеті. Також на ці квитки не поширюються знижки, бонуси, акції. Оплата здійснюється тільки готівкою.

Робота стюарда (стюардеси) розглядається як додаткова послуга, функціонування туалету, кондиціонера, відео, надання пледа також є додатковою опцією. На платній основі може функціонувати буфет, надаватися послуги телефонного зв’язку.

За умови дотримання Правил безпеки дорожнього руху перевізник організовує технічні стоянки через кожні 4-5 годин.

Робота медіацентру

Подорожуючи автобусами компанії Ecolines, вам не доведеться нудьгувати або витрачати час даремно – наявність медіацентру дозволяє повною мірою використовувати під час поїздки можливості інтернету:

 • спілкування у соціальних мережах;
 • онлайн-шопінг;
 • читання різноманітних новинних стрічок і сайтів;
 • перегляд ТБ-передач;
 • прослуховування аудіокниг, музичних передач;
 • величезна кількість фільмів, серіалів будь-якого жанру на ваш вибір;
 • багата колекція ігор онлайн.

Якщо в ході поїздки ви зіткнулися з неробочим екраном, перш за все слід повідомити про це стюарда або іншому члену екіпажу.

При неможливості вирішити проблему на місці, надішліть повідомлення на email: info@ecolines.lv, в якому вкажіть маршрут, дату, час і номер посадкового місця.

Якщо при наявності інтернету не вдається під’єднати Wi-Fi або з’єднання сильно затягується, спробуйте закрити та заново запустити браузер. У деяких випадках може знадобитися перезавантаження вашого мобільного пристрою.

Читайте також:  FlixBus: комфорт, якість, прийнятна вартість

Про можливість здати або поміняти квиток

Пасажир має право здати куплений квиток, однак розмір компенсації визначається правилами компанії. Так, квитки, куплені за допомогою інтернету, компенсуються в повному обсязі, якщо вони придбані не пізніше 24 годин до дати відправлення і з моменту покупки пройшло не більше 12 годин.

Гроші повертаються протягом 15 робочих днів тільки на той рахунок, з якого здійснюється оплата. Вихідні та офіційні святкові дні при обчисленні цього строку не враховуються.

Повернення квитків можна здійснити тільки в тому агентстві, в якому проведено їх замовлення або купівля. Для цього пасажир повинен пред’явити посвідчення особи, квиток і касовий чек.

Відновлений квиток поверненню не підлягає. При відмові від поїздки або повернення квитка можливе утримання частини грошових коштів, зокрема:

 • якщо квиток зданий за добу і більше до дати поїздки, повертається 80% його вартості;
 • якщо квиток зданий менш ніж за добу до дати поїздки, повертається 50% вартості ;
 • при поверненні квитка менш ніж за годину до поїздки його вартість не повертається.

Претензії щодо компенсації після відправлення автобуса не приймаються.

Обмін одних квитків на інші не проводиться: спочатку відбувається повернення квитків, після чого отримуються нові.

В автобусі компанії Еколайнс

Пасажир може змінити пункт прибуття або відправлення до початку проходження по маршруту. Дана можливість не стосується компаній Ukrlines/Elbrus-Trans, Klaipedos AP, Abilskou A/S, ВАТ “Пінський АП”, Minsktrans і може бути оформлена тільки в представництвах Ecolines.

Якщо вартість поїздки збільшується, пасажир доплачує різницю, якщо ж вартість зменшується, то різниця не компенсується. При необхідності зміни маршруту поточний проїзний документ повертається, згідно з правилами компанії, після чого необхідно замовити новий квиток.

Часті питання

Можна сісти в автобус, не маючи при собі роздрукованого квитка?

Відповідь на це питання залежить від конкретної ситуації:

 • у разі крайньої потреби квиток купується у бортпровідника, якщо в автобусі є вільні місця. При цьому вартість проїзду буде відрізнятися від заявленої в інтернеті або агенції;
 • якщо пасажир пам’ятає номер і код квитка, тоді він може роздрукувати його в представництвах компанії з її сайту;
 • при неможливості роздрукувати документ, що його можна отримати безкоштовно у бортпровідника або в офісах ECOLINES. Дане правило не поширюється на окремі компанії Ukrlines/Elbrus-Trans, Klaipedos AP, Abilskou A/S, ВАТ “Пінський АП”, Minsktrans.

Можна з автобусом передати посилку?

Правила компанії суворо забороняють приймати будь-який вид вантажу без супроводжувального.

Що робити у випадку втрати квитка?

При втраті проїзного документа його вам відновлять безкоштовно, крім квитків з вільної датою. Однак така операція має деякі нюанси:

 • відновлення проводиться виключно в представництвах компанії або агентстві, що реалізувала загублений документ;
 • повернути перевізнику відновлений квиток не можна;
 • якщо відновлений квиток не був використаний, компенсація за нього не видається;
 • відсутня можливість змінити дату поїздки в документі.

Можна провозити в автобусі Ecolines тварин (собаку/кота)?
Увійти в автобус з котом чи собакою не вийде – правила не дозволяють перевозити домашніх тварин транспортними засобами компанії.

Підсумки

Компанія Ecolines задовольняє більшості запитів пасажирів, гарантуючи їм єдиний стандарт якості обслуговування в будь-якій точці Європи. Багаторічний досвід роботи перевізника, розгалужена мережа його підрозділів забезпечують надійність, комфорт і швидкість перевезень протягом усього року.

ECOLINES презентація сервісу та інструктаж: Відео


Статті по темі