Меню Закрити

Скільки коштує віза в США для українців

Питання міграційних взаємовідносин України та США в останні роки обговорюються постійно. У тому числі змінювалися правила щодо порядку оформлення і вартості віз. Тому у громадян України виникає потреба в актуальній інформації про те, скільки коштує віза в США. Розглянемо, які саме збори повинні платити українці у 2024 році за отримання американської візи, і як правильно провести необхідні платежі.

Скільки коштує віза до США для українців

Від чого залежить ціна візи в США

Для короткотермінового відвідування Америки українському громадянину, як дорослому, так і дитині, повинна бути видана неімміграційна віза певного типу, в залежності від цілей відвідування країни.

Точна визначити вартість американської візи допоможе знання таких моментів:

  • тип візи залежить від мети поїздки (навчання, туризм, бізнес, лікування, робота та інші);
  • термін отримання;
  • порядок оформлення.

Останній пункт передбачає два варіанти – самостійне оформлення документів або з допомогою турагентства.

Послуги посередника обійдуться в додаткову суму, але при цьому заявнику на візу буде надана допомога в заповненні анкети та збір пакету документів. Також співробітники агентства зазвичай надають клієнту корисні консультації і супроводжують проходження документів у консульстві.

Незалежно від того, яку суму збору належить сплатити в кожному конкретному випадку, її величина вказується у валюті США, тобто в доларах. Оплачується у місцевих грошових одиницях заявника за діючим курсом обміну.

Типи віз в США, за які не потрібно платити збір

оплатити візу в СШАОтримати візи певних категорій можна безкоштовно. Це візи типів:

  • А – для дипломатів або офіційних осіб іншої держави.
  • G (G1–G5) – для співробітників міжнародних організацій, які їдуть працювати на території США.
  • NATO – для співробітників Організації Північноатлантичного договору (НАТО).
  • C2 – дипломатична транзитна віза.
  • J – для учасників програм обміну, які спонсоруються американським урядом.

Якщо віза MRV (машинозчитуваний візовий бланк) повинна бути перевипущена з причин, не залежних від апліканта, наприклад, якщо вона була неправильно вклеєний, то збір заново не оплачується.

Також мають можливість не платити консульські збори особи:

  • в цілі яких входить ведення благодійності на території США;
  • звільнені від оплати зборів згідно з міжнародними угодами;
  • є співробітниками уряду Америки, які виїжджають за межі країни за службової необхідності;
  • які є родичами працівників уряду США, для в’їзду в країну за строковими причин.

В інших випадках розмір консульського збору строго визначений. Після оплати заявнику видається квитанція, яка дає право на проходження співбесіди в американському консульстві або посольстві. Час її дії закінчується через рік після видачі.

Вартість американських віз різних категорій

Знання мети своєї поїздки допоможе точно визначити, скільки коштує віза в Америку для українців.

Нижче в таблиці наведені ціни консульського збору за одну заяву на видачу неімміграційної візи залежно від її категорії.

Категорія візи Мета поїздки Стандартна вартість, доларів США Необхідність доплати SEVIS Загальна вартість
В-1 Справи по роботі, бізнес 160 160
В-2 Туризм, отримання медичної допомоги, інша мета некомерційного характеру, мовне навчання (не більше 18 академічних годин на тиждень) 160 160
З-1 Транзит 160 160
D Для екіпажів морських або повітряних суден 160 160
E Інвестори, трейдери, фахівці з Австралії 205 205
F-1 Навчання у вузі, у школі, коледжі, мовне навчання 160 350 510
H Сезонна робота, студентська практика 190 190
I Журналісти, ЗМІ 160 160
J-1 Програми обміну 160 220 380
K Шлюб з громадянином США (у тому числі віза нареченого або нареченої) 265 265
L Переведення працівника всередині компанії 190 500 690
М-1 Навчання на програмах академічної (профнавчання, підвищення кваліфікації) 160 350 510
O Для осіб з видатними здібностями 190 190
P Для спортсменів, діячів культури, артистів 190 190
Q Участь в програмі міжнародного культурного обміну 190 190
R Для релігійних служителів 190 190
T Для жертв торгівлі людьми 160 160
TN / TD Для професіоналів з країн, що входять в Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA) 160 160
U Для жертв злочинів 160 160

Оплата збору SEVIS – для учасників програм обміну – проводиться в тих випадках, коли програма не фінансується американською державою.

Тим, кого цікавить, скільки коштує робоча віза в Америку, варто звернути увагу на ціни в таблиці: вартість варіюється в залежності від професії претендента на в’їзд в США.

Тим, хто в’їжджає в Штати для сезонної роботи, як працівник високої кваліфікації або без неї або в якості стажера, покладена віза Н певного підтипу (H1B, Н1В1, Н2А і так далі), ціна збору за яку становить 190 доларів.

Вартість візового збору в Україні та США заснована на принципі взаємності: тобто за візу в США з діловою або туристичною метою з українця беруть рівно стільки ж грошей, скільки Україна бере за в’їзд американця на свою територію.

Додатковий збір за видачу гостьових віз В-1 і В-2 для громадян України, рівний 143 долари, був офіційно скасований. З цього моменту вартість туристичної візи в США дорівнює 160 доларів.

Для отримання віз, крім категорій-1 / В-2, консульський збір за візу в США слід вносити у день, коли призначено співбесіду в посольстві. Для оплати краще мати при собі готівкові гроші.

За машиночитний візовий бланк (MRV, machine readable visa) заявник оплачує в консульстві збір, який не підлягає відшкодуванню незалежно від того, яким буде рішення комісії.

Звернення в агентство для отримання візи

консульський збір за візу в СШАПодавати заяву на візу в Америку можна і самостійно, і з допомогою посередника. У першому випадку необхідно дуже уважно вивчити всі вимоги до апліканту.

Визначившись з типом візи, заявнику потрібно буде заповнити анкету на порталі Державного департаменту Сполучених Штатів. Будь-яка допущена помилка, неточність або помилкова інформація можуть стати причинами відмови у візі. Часто ті, хто сумнівається у своєї англійській мові та уважності взагалі довіряють зробити візу агентству-посереднику.

Вдаючись до послуг спеціалізованого агентства для оформлення візи в США, можна розраховувати, що його співробітники допоможуть у всьому:

  • перевіряє повноту комплекту документів;
  • подадуть заявку на бездоганній англійській мові;
  • оплатять консульський збір;
  • проконсультують щодо того, що говорити на співбесіді, піднявши тим самим шанси клієнта на успішну видачу дозволу.

Посередники зазвичай беруть гроші за фактом, тобто вже після того, як віза клієнта буде благополучно оформлена.

Звернення в агентство прискорює і полегшує процедуру подачі заяви на візу, але, з іншого боку, ціна питання, скільки коштує оформити візу в США, підніметься для апліканта на 50-100 доларів.

Крім консульського збору, заявник повинен буде заплатити посереднику в середньому 50-70 доларів за одну заяву. Часто при подачі 2 і більше заявок агентство робить непогану знижку.

Оплата консульського збору

Сплата консульського збору – один з етапів для тих, хто оформляє візу в США своїми силами. Щоб оплатити візу в США, можна скористатися одним з описаних нижче способів.

де оплатити візу в СШААлгоритм дій при бажанні оплатити квитанцію в банку наступний:

  • Попередньо завантажити депозитний бланк на сайті ustraveldocs з відповідною сумою платежу, заповнити її та роздрукувати. Знадобиться така інформація:
    • дата народження особи, за яку сплачується збір;
    • номер закордонного паспорта;
    • ПІБ;
    • адреса (фактичний або за місцем прописки).
  • Прийти в банк з квитанцією та оплатити рівно ту суму, яка вказана у квитанції.
  • Отримати чек з унікальним реєстраційним номером. Цей номер знадобиться у майбутньому для запису на співбесіду, так що втрачати чек не можна ні в якому разі.

Сплачувати збір особисто заявнику не обов’язково. Головне, щоб його дані були правильно вказані у квитанції.

Місця, де оплатити візу в США можна готівкою – це тільки відділення Райффайзен Банк Аваль.

У зв’язку з перевантаженістю посольства в Україні, багато громадян воліють оформляти дозволи на в’їзд в США в найближчих країнах: Польщі, Білорусі, Литві, Латвії, Грузії або в Ізраїлі.

віза в США в Санкт-ПетербурзіОтримання візи за кордоном вимагає витрат на поїздку і знання деяких нюансів.

Так, консульський збір діє тільки на території тієї країни, де він був оплачений. Наприклад, квитанція оплачується готівкою в “Райффайзен Банк Аваль” в гривневому еквіваленті за поточним курсом. Адреса Посольства США в Києві: вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, 4, Київ.

Також слід врахувати витрати на проїзд, проживання та (при необхідності) послуги агентства – в середньому 100 доларів для іноземних громадян.

Підіб’ємо підсумок

Отримання візи в США – завдання цілком реальне і здійсненне. Оформити документи за списком, сплатити збір та записатися на співбесіду в консульство можна самостійно, при цьому потрібна увага та акуратність. Інший варіант – звернутися до посередника. У цьому випадку заявник лише вказує свої дані – все інше робить виконавець. Однак повністю купити готову візу все-таки не вдасться: відвідування консульства та особиста бесіда з візовим офіцером обов’язкові для всіх претендентів на в’їзд до Америки.

Віза в США: Відео

Статті по темі