Маямі багато хто вважає найкращим місцем на планеті, куди варто поїхати очікують поповнення в сімействі. Аргументи: теплий клімат протягом усього року, високий рівень медицини й те, що пологи в Маямі у 2025 році забезпечують немовляті американське майбутнє у вигляді громадянства США.
Переваги, які дає факт народження в США
Незалежно від того, до якого державі належать батьки, народжений у США дитина стає громадянином автоматично (право ґрунту). У міграційній практиці цієї країни відомий навіть випадок, коли статус громадянина було присвоєно дитині, яка народилася в літаку над американською територією.
Громадянство США дає право на всі пільги, допомоги, стипендії, медичне обслуговування та безвізовий в’їзд на територію понад 150 країн планети. По досягненні 21 року, переїхавши в Штати, дитина може ініціювати процедуру возз’єднання з сім’єю і перевезти сюди найближчих родичів.
До інших причин, чому народжують в Америці, можна віднести:
- високий рівень сервісу і повний спектр послуг для породіль;
- високу технічну оснащеність американських клінік;
- забезпечення мами та малюка всім необхідним відразу після пологів;
- спеціалізацію багатьох клінік на багатоплідної вагітності на ранньому народження дітей;
- відсутність надмірної опіки з боку лікарів на етапі виношування дитини (тут не кладуть «на збереження» і не мучать зайвими аналізами, якщо на те немає медичних показань).
Ті, хто звертаються до посередників, отримують ще й повний пакет послуг по вирішенню організаційних питань.
Як організувати поїздку
Організація і супровід пологів в Америці у 2025 році є одним з найбільш популярних напрямків, якими займаються фірми-посередники. Пакет послуг зазвичай включає:
- збір і обробку даних по клініках;
- взаємодія з медичним закладом та лікарем на кожному з етапів;
- роботу з рахунками;
- послуги перекладача;
- зустріч в аеропорту, поселення;
- фотосесію;
- оформлення документів для новонародженого.
Послуги посередника найчастіше включені в загальну вартість пакету, який вибирає сім’я. Але вибирати таку фірму потрібно уважно, враховуючи її репутацію і кількість років на ринку даних послуг.
Організувати пологи в Маямі без посередників – завдання цілком посильне. Але тут необхідно пам’ятати про деякі нюанси:
- Вибрати клініку і визначитися з місцем проживання потрібно ще на батьківщині. Ця інформація знадобиться для подачі документів у консульство з метою відкриття візи.
- Ні в якому разі не потрібно приховувати справжню мету візиту в країну. Якщо на кордоні офіцер служби запідозрить обман, майбутню маму просто не пустять в Штати.
- Бронюючи квитки на літак, уточнюйте, до якого терміну перевізник бере вагітних жінок на борт.
- При слабкому рівні англійської мови слід подбати про пошук перекладача. Хоча в Маямі можна знайти україномовних лікарів, але на всіх їх не вистачає. Краще підшукати когось, хто зможе ходити з вами на всі консультації, бути присутнім на пологах і бути поруч у перші дні після них.
- Продумайте питання транспорту для пересування по місту. Річ у тім, що виклик швидкої, тому що «у мене дружина народжує», тут не практикується. Добиратися до лікарні доведеться самостійно: варто мати під рукою автомобіль, наприклад орендований.
Особливу увагу потрібно приділити фінансового забезпечення поїздки. Грошей повинно вистачити не тільки на самі пологи, але і на покриття всіх витрат до і після них на всіх членів сім’ї, які будуть перебувати в Америці разом з мамою і малюком.
Етапи підготовки
Організаційний період потребує певної відповідальності й часу. А тому приступити до нього потрібно з таким тимчасовим запас, якого вистачить на всі етапи підготовки.
Готуємо документ та оформляємо візу
Про складнощі отримання американської візи громадянами України багато знають з чуток. Щоб не зіткнутися з цим на практиці, потрібно сподіватися на краще, а готуватися до гіршого.
Не варто забувати, що медичні туристи найчастіше не мають страховки, яка б покривала витрати на пологи. Платити доводиться з власної кишені, а значить, для Штатів це непоганий дохід. Висновок: якщо ви зможете довести, що маєте у своєму розпорядженні грошовими коштами, візу дадуть без проблем.
Щоб відкрити дозвіл на в’їзд, знадобиться такий пакет документів:
- Закордонний паспорт і його копія.
- 2 фотографії.
- Копія громадянського паспорта.
- Страховка на весь період перебування.
- Квитки в обидва кінці.
- Бронь житла.
- Запрошення з клініки.
- Квитанція про внесення на рахунок клініки депозиту.
- Квитанція про оплату візового збору.
- Фінансові гарантії: довідка з роботи про доходи, виписки з банківських рахунків, довідка про наявність грошей на депозиті, готівкові кошти, додатковий дохід.
Якщо є власна нерухомість, потрібно докласти документи на право володіння. Це буде гарантією того, що ви твердо мають намір повернутися.
Один з етапів оформлення візи – проходження співбесіди. Офіцер служби може задати питання, щодо того, чи знаєте ви, що при народженні дитині присвоюється американське громадянство. Відповідь «Так, я саме для цього і їжу», – буде неправильним. Краще всього сказати, що вас це мало хвилює, ви все одно мають намір повертатися, а дитина по досягненні повноліття сам вирішить, чи хоче бути громадянином США.
Ще один важливий момент – оренда житла. На перший час можна зупинитися в готелі, а вже на місці зайнятися пошуком квартири.
Якщо хочете оселитися відразу і грунтовно, найкраще орендувати квартиру строком не менше ніж на три місяці. Раніше ви можете не встигнути оформити документи для новонародженого.
Вибирати апартаменти раціональніше всього ближче до клініки. Проблема в тому, що житло в основному здається не менш ніж на рік. Тим же, хто приїхав народжувати в Маямі, квартира потрібна хоча б на пів року. Короткострокова оренда зазвичай обходиться набагато дорожче довгостроковій.
Вибір клініки та лікаря
Плануючи поїздку в Маямі з метою народження малюка, важливо пам’ятати про два моменти:
- Лікар і медична установа – самостійні одиниці в Штатах. Можна вибрати лікаря, дізнатися, де він працює, і укласти контракт і з цією клінікою, і з лікарем. А можна підшукати медцентр, знайти у нього на сайті список лікарів і з них вибрати відповідну кандидатуру.
- Пологовий будинок в Маямі, як і у всіх інших регіонах країни, як самостійна установа не існує. Найчастіше пологове відділення функціонує на базі багатопрофільної або спеціалізованої лікарні.
Перший крок – погодити потрібні вам дати з лікарем. Необхідно дізнатися, чи вільний він і скільки коштують його послуги. Попередньо потрібно буде надіслати документи з історії вагітності. Якщо лікар не україномовний, краще відразу перевести всі папери на англійську.
Після того, як всі моменти будуть улагоджені, підписується контракт, клініка виставляє рахунок, а пацієнти вносять гроші на депозит. Багато центри можуть організувати екскурсію по пологовому відділенню, щоб майбутнім батькам було легше прийняти рішення.
Популярні лікарні:
- Jackson North Medical Center – спеціалізується на вагітностях з високим ризиком ускладнень. Медики центру готові надати допомогу мамі та малюкові в ситуаціях підвищеної складності.
- Mount Sinai – вважається одним з найпрестижніших медичних установ..
- Memorial Hospital Miramar – має в розпорядженні неонатальний центр, сімейний пологовий будинок, реабілітаційний центр.
Що потрібно передбачити після пологів
Народження малюка необхідно оформити документально. Для початку батькам потрібно заповнити анкету, яку видадуть в пологовому будинку.
Вже на наступний день вам повідомлять найближчий адресу одного з відділень Florida Department of Health, за яким можна буде забрати свідоцтво про народження. Замовити можна відразу кілька примірників: перший обійдеться у 20 доларів, всі наступні по 16.
Ще через пару тижнів на вказану вами адресу прийде поліс соцстрахування – SNN.
Далі потрібно отримати американський паспорт для малюка. Звернутися з цього питання можна в Passport Agency за місцем реєстрації або в будь-яке поштове відділення, в якому залишається заявка на видачу паспорта. З документів знадобляться:
- Фото дитини.
- Свідоцтво про її народження.
- Заповнена анкета.
- Закордонні паспорти батьків.
- SNN.
Оформлення паспорта обійдеться в 120 доларів США.
Для в’їзду в Україну дитині знадобиться ще й українське посвідчення особи. Варіантів розвитку подій тут може бути два:
- Якщо ви вирішите, що по батькові вашій дитині не потрібно, можна відправити запит в українське консульство у Вашингтоні. Через 2-3 тижні поштою можна буде отримати вже готовий паспорт, що підтверджує американське громадянство.
- Якщо по батькові все ж потрібно, то спочатку потрібно отримати українське свідоцтво про народження і потім – український закордонний паспорт. Також можна звернутися в консульство України в американській столиці, але на це може піти багато місяців через велику завантаженість відомства. Як варіант один з батьків може повернутися в Україну, оформити свідоцтво про народження і паспорт українського зразка і переслати документи кур’єрською поштою. Це буде і швидше, і фінансово вигідно. Якщо батько дитини буде знаходитися не в США в момент вивезення малюка, йому попередньо доведеться залишити дозвіл на перетин кордону дитиною, завірене нотаріусом.
Окреме питання – педіатр. Знайти фахівця потрібно ще до того, як народиться малюк.
У пологовому будинку обов’язково проведуть огляд новонародженого, виміряють всі його життєві показники та візьмуть аналізи. Надалі спостерігати за малюком буде саме дитячий лікар.
Поки ви будете знаходитися в пологовому будинку, він буде приходити кожен день. Після виписки потрібно з’явитися у нього через тиждень, потім через дві, далі раз на місяць. Починаючи з трьох місяців консультація педіатра в США проводиться раз на 2 місяці (при відсутності скарг).
Виліт додому краще планувати через 1-2 місяці після пологів (за умови готовності документів на малюка до того часу). І хоча багато авіакомпанії беруть на борт немовлят починаючи з 8 днів, все ж краще дати можливість зміцнитися імунітету новонародженого, а мамі – трохи відновитися після пологів.
У скільки обійдуться пологи в Маямі
Вартість пологів у Маямі визначається багатьма факторами:
- престиж клініки;
- досвід роботи, популярність і завантаженість лікаря;
- набір послуг, які отримає сім’я;
- ступінь складності пологів;
- непередбачені ситуації.
Зверніть увагу, що краще відразу забронювати пакет, що включає як можна більше послуг. Невитрачене кошти потім повернуть. Але якщо раптом ви захочете анестезію, яку не оплачували, виставлення рахунку постфактум може вилитися в значно більшу суму.
Приблизний діапазон цін на пологи наведено в таблиці:
Послуга | Ціна в доларах США |
---|---|
Анестезія | 1 200-1 500 |
Лікар | 2 800-3 500 |
Контракт з клінікою | 3 500-4 000 |
Непередбачені медичні витрати | 750-1 000 |
Прийом педіатра | 100-120 (за візит) |
Кесарів розтин | 1 300-2 000 |
Додатково потрібно передбачити бюджет на наступні витрати (в доларах):
- оренда квартири – від 3 000 в місяць;
- товари для новонародженого – 1500-2000;
- переліт – 2 500-3 000;
- оформлення документів на різних етапах – 700-800;
- оренда автомобіля – 1 100-1 500 (за місяць)
Підсумкова сума може скласти близько 20 000 доларів США.
Чому сім’ї вибирають Маямі
Причин, за якими іноземні сім’ї вибирають для пологів Маямі, багато. Перерахуємо основні:
- курортний статус міста, близькість океану;
- теплий клімат у будь-який час року (важливо тільки враховувати, що з серпня по жовтень в регіоні стоїть сильна спека);
- можливість знайти україномовної доктора;
- високий рівень сервісу, зумовлений орієнтацією медичних центрів на заможних іноземних пацієнтів (в Маямі приїжджає народжувати велика кількість знаменитостей та публічних особистостей);
- клініки міста славляться відмінною післяпологовим доглядом за мамою і малюком.
Сама атмосфера в Маямі та ритм життя міста сприяють позитивним емоціям, яких потребує жінка на останніх місяцях вагітності.
Підсумки
Подарувати життя дитині на американській території прагнуть багато сімей. Головним стимулом є громадянство США, що новонароджений отримує автоматично.
А ось в Маямі їдуть, щоб насолодитися м’яким кліматом і надзвичайно високим рівнем медичного обслуговування.
Пологи тут будуть коштувати від 4 000 до 7 000 доларів в залежності від їх складності. На супутні витрати доведеться відкласти ще стільки ж, а то й більше, адже перебування в США може затягнутися на кілька місяців.