Меню Закрити

Як взяти в оренду авто в Польщі

Польща — сучасна європейська країна з великими можливостями для представників бізнесу, так і для любителів подорожувати. При цьому і тим, і іншим для досягнення своїх цілей важлива мобільність. Цей запит, а також додаткові побажання — показність, комфорт та інше — задовольняє така послуга, як оренда авто в Польщі у 2024 році. Варто врахувати кілька нюансів, і відпочинок або вирішення ділових питань спростяться без шкоди для гаманця.

Авто в оренду у Польщі

Кращі сайти з пошуку автомобіля для оренди

Оренда автомобіля – популярна послуга в сучасному суспільстві. Відповідно, кількість компаній, які пропонують автомобілі напрокат, стрімко зростає в усьому світі, і в тому числі в Польщі.

На її території є багато національних агентств з прокату автомобілів, кожне з яких має сайт:

Місцеві фірми пропонують хороший рівень сервісу та невисокі ціни. Мінімальна добова оренда автомобіля класу A становить 16-20 $.

У Польщі також добре зарекомендували себе міжнародні компанії з розгалуженою мережею пунктів з прокату автомобілів. Серед ключових закордонних гравців на польському ринку відзначимо:

Варто зауважити, що цінова політика у компаній-міжнародників декілька вище. Так, за автомобіль класу A в добу доведеться заплатити мінімум 18-24 $, але цю різницю покривають додаткові бонуси: можливість здавати автомобіль не в місці оренди й поза часом роботи офісу, а також доступність різних видів страхування.

Якщо складно визначитися з вибором машини серед пропозицій місцевих і міжнародних компаній по оренді автомобілів, можна скористатися сайтами-агрегаторами:

Такі портали — посередники між компанією-орендодавцем і клієнтом, тому їх послуги додатково можуть включати комісію, однак при цьому сайти-агрегатори нерідко роблять спеціальні знижки на оренду авто.

Необхідні умови та вимоги для оренди автомобіля

Оскільки автомобіль – це в першу чергу велика відповідальність, то і вимоги при його оренду високі.

Документи та умови, необхідні при оренді авто:

 1. Паспорт або інший документ, що підтверджує особу та вік. У Польщі до 21 року претендувати на оренду автомобіля можна лише в декількох компаніях. Якщо ж вам до 25 або понад 65 років, оренда дозволена, але спричинить додаткові витрати.
 2. Дієве водійське посвідчення міжнародного зразка (IDL), а також водійське посвідчення рідної країни. Документ повинен підтверджувати наявність водійського стажу не менше одного року, а при оренді престижних авто – не менше двох років.
 3. Банківська карта платіжної системи MasterCard або Visa. Слід врахувати, що практично завжди береться до уваги наявність виключно кредитних карт, а при оренді дорогого автомобіля попросять пред’явити відразу дві карти. Готівку приймають до оплати лише в кількох місцевих пунктах прокату.

При оформленні автомобіля для оренди оператор не вимагає довідку про стан здоров’я. Але якщо він помітить, що клієнт знаходиться в стані алкогольного сп’яніння або поводиться неадекватно, в послузі можуть відмовити.

Польські автомобілі

Скільки коштує оренда автомобіля в Польщі

При плануванні поїздки на орендованому автомобілі варто враховувати деякі нюанси. Знаючи їх, ви зможете усвідомлено підійти до вибору автомобіля і заощадити. Безпосередньо на розмір орендної плати впливають:

 1. Тривалість оренди. Добова вартість оренди зменшується, якщо брати машину на більший термін.
 2. Попередня бронь. Оренда автомобіля, заброньованого передчасно, завжди дешевше оренди, сплаченої в останній момент. Крім цього, завчасне бронювання гарантує широкий вибір машин.
 3. Клас автомобіля. Автомобілі класу А обґрунтовано коштують дешевше автомобілів класу С.
 4. Тип коробки передач. Поїздка на автомобілі з ручною коробкою передач виходить економніше, при цьому і оренда таких машин дешевше.
 5. Час року. Ціна суттєво залежить від фактора сезонності.
 6. Місце розташування точки прокату автомобіля. Приміром, оренда транспортного засобу в аеропорту Варшави чи Гданська приблизно на 26 % дорожче, ніж прокат в пункті, розташованому в межах цього ж міста.
 7. Час повернення автомобіля. Тарифікація здійснюється не по годинах, а за кількістю повних діб: якщо ви користувалися автомобілем дві доби і одну годину, доведеться заплатити за три повних діб (іноді за 2,5).
 8. Додаткові пристрої. Деколи дитяче крісло або GPS-навігатор вигідніше купити, ніж орендувати.
 9. Додаткові послуги. Буває, що клієнту без попередження нараховують доплату за другого водія.

Щоб не зіткнутися з додатковими витратами під час повернення автомобіля, важливо уточнювати, чи входять в заявлену ціну аеропортові збори (Premium Location Fee), податки, загальний кілометраж, повинен бути повним бак при поверненні машини. Також рекомендується фотографувати авто до отримання і в момент повернення, особливо якщо були помічені якісь нюанси.

Перед підписанням договору про оренду автомобіля слід детально вивчити умови страховки, яка надається автоматично і входить в ціну оренди.

Для спокою водія бажано подбати про те, щоб страховка передбачала франшизу – обмеження відповідальності при ушкодженнях.

Правда, таку опцію надають в основному тільки великі компанії з оренди автомобілів.

Ознайомимося з цінами на конкретних прикладах. Так, на сайті компанії OSEK Rent a Car заявлено, що оренда автомобіля Seat Ibiza Combi з ручною коробкою передач на два тижні в центрі Кракова без додаткових опцій обійдеться в 404 долари. Ціна за добу складе близько 29 доларів.

Переваги послуги

Тим, хто ще ніколи не брав в оренду автомобіль, здається, що послуга має багато правил, вимог і нюансів. Але достатньо один раз уважно вивчити їх, і оренда транспортного засобу в Польщі подарує переваги у вигляді комфорту, мобільності та доступності до віддалених місць.

Статті по темі