Меню Закрити

Аеропорт Варшава Модлін: інфраструктура та послуги

На території Польщі діє два міжнародних аеропорти. Один з них – колишній військовий, а нині перебудований під потреби цивільної авіації аеропорт Варшава Модлін. З 2012 р. він став базовим для перевізника Ryanair. Специфіка даного аеропорту полягає в тому, що він спочатку створювався під рейси лоукостерів (бюджетних авіакомпаній), що пропонують максимально низькі ціни на квитки.

Аеропорт Варшава/Модлин

Історія аеропорту Варшава-Модлін

Аеропорт Варшава-Модлін, який був спроектований в 1937 р., розташований в 40 км від центру польської столиці. В період окупації Польщі німецькими військами використовувався як військова база “Люфтваффе”. Після Другої світової війни був переобладнаний в навчальну базу для пілотів літаків і вертольотів.

У 2005 р. був розроблений інвестиційний план перетворення об’єкта в цивільний аеропорт, і в 2006 р. голова Управління цивільної авіації дав на це дозвіл. У 2008 р. добро на модернізацію дало польський уряд, і вже в 2010 аеропорт Варшава-Модлін був офіційно зареєстрований Управлінням цивільної авіації.

Будівельні роботи тривали два роки. Крім пасажирського термінала в новому аеропорту повинні були також перебувати навігаційні вогні CAT II ILS (сучасна система вогнів наближення високої інтенсивності), що працює цілодобово шлях завантаження (2500 х 45 м), система DVOR/DME (комплексна радіонавігаційна система аеронавігаційного обладнання для повітряного судна), розрахована на 12 позицій площину просте для літаків C-коду (міжнародна система класифікації повітряних суден).

Офіційне відкриття аеропорту статус міжнародного відбулося в 2012 році.

Більш дешевий в експлуатації, ніж аеропорт ім. Ф. Шопена, він допоміг розвантажити головну повітряну гавань країни, приймаючи більшість недорогих рейсів категорії point-to-point.

Популярні напрямки та авіакомпанії

У 2023 році повітряні судна вирушають з Варшава-Модлін в 45 міст світу: Осло, Брюссель, Лондон, Тель-Авів, Белфаст і інші. Найпопулярніші напрямки – це Європа, Скандинавія, Північна Африка, Близький Схід, Середня Азія та Росія.

В даний час автогавань приймає усі типи пасажирських рейсів:

 • внутрішні;
 • чартерні;
 • міжнародні.

Послуги в галузі міжнародних перевезень надає єдина велика авіакомпанія Ryanair.

Інфраструктура та схема аеропорту Варшава-Модлін

Сучасна інфраструктура аеропорту включає в себе все необхідне для комфортного перебування пасажирів, які очікують посадку на літак: зали очікування, туалети, термінали оплати та банкомати, паркування, магазин безмитної торгівлі й навіть музей авіабудування 30-х років.

Речі можна здати до камери схову, а в ресторані або кафе – пообідати або відпочити за чашкою кави. Пасажири з дітьми оцінять наявність ігрових автоматів.

Аеропорт у Варшаві

Охочі можуть відвідати каплицю. На всій території аеропорту відкрито безкоштовний доступ до бездротового інтернету Wi-Fi (за умови звантаження з офіційного сайту PDF-файлу Hello Modlin).

Пасажирський термінал

Пасажирський термінал аеропорту Варшава-Модлін має два наземних поверхи, один підземний технічний поверх і займає в загальній складності 13 380 м². Автор проекту – професор Варшавського політехнічного університету Стефан Курилович.

В оформленні будівлі використані мотиви фюзеляжу літака і його крила. Проста форма будівлі обрана недарма: у майбутньому таке рішення дозволить гармонійно збільшити площу за рахунок нових модулів. Колірна гамма обробки приміщень терміналу – оранжевий з сірим.

Термінал 1 Варшава Модлін

На території терміналу розташовані:

 • 18 стійок реєстрації квитків і багажу;
 • 1 прохід типу Fast-Track;
 • 5 контрольних пунктів безпеки;
 • зали очікування, у тому числі кімнати матері і дитини;
 • електронне табло із зазначенням найближчих рейсів;
 • магазини;
 • ресторани в загальній і закритій зоні;
 • 4 пропускних посадкових воріт;
 • приміщення обслуговування аеропорту;
 • прикордонна та митна служби;
 • агент наземного обслуговування;
 • стійки компаній з прокату автомобілів;
 • адміністрація.

Як влаштовані зони огляду і вильоту

Зона приймання та огляду пасажирів розміщена праворуч від входу в аеропорт. Саме тут здійснюється митний та паспортний контроль, проводиться огляд особистих речей з використанням металошукачів.

Зона вильоту – це комфортний зал очікування, де пасажири можуть відпочити в очікуванні рейсу. Посадка зазвичай займає не більше 20 хвилин. Шатли до повітряних суден не підвозять, але це і не потрібно, оскільки відстань до них незначна. Поточний розклад вильотів представлено на інформаційній електронній дошці.

Де знаходяться паркування

На території аеропорту є три паркування, кожна з яких призначена для певного типу транспорту.

Схема аеропорту Варшава Модлін

Всі паркування оснащені автоматичною системою оплати, яку можна здійснити готівкою або карткою (змішані платежі не приймаються). Оплата послуг здійснюється на виїзді зі стоянки.

 1. Р1. Вміщує 600 автомобілів і знаходиться ближче за інших до будівлі аеропорту. Ця стоянка призначена для короткострокової стоянки від декількох годин до 5 днів.

Паркінг 1 Аеропорту Варшава Модлін

Вартість послуг становить 8-110 злотих в залежності від часу стоянки. Ви можете залишити автомобіль на термін від 1 години до 5 діб. На термін менше ніж 10 хвилин до 4 разів на добу дозволяється безкоштовна стоянка.

 1. Р3. Розрахована на 200 місць. Розташована в 500 м від будівлі аеропорту. Підійде тим, хто хоче залишити автомобіль на кілька днів.

Паркінг 3 Аеропорт Модлін

Вартість послуг становить 12-80 злотих. Час стоянки – від 1 години до 5 діб. Якщо час стоянки не перевищує 10 хвилин (до 4 разів на добу), плата не стягується.

 1. Р7. Розташована в 3 км від будівлі аеровокзалу. Тим, хто вирішить залишити тут свій автомобіль, надається безкоштовний трансфер в обидві сторони. Стоянка призначена для тривалої стоянки транспортних засобів.

Паркінг 7 аеропорту Варшави

Плата за послуги складає 45-190 злотих. Термін допустимої стоянки – від 1 дня до 1 місяця. Кожен день понад встановленої норми оплачується в розмірі 5 злотих.

Які додаткові послуги пропонує аеровокзал

Комфортне проведення часу пасажирів на території Варшава-Модлін забезпечується наданням ряду додаткових послуг.

 1. Магазини:
  • у зоні загального доступу – парфумерії та косметики, продуктові міні-маркети, кафе-морозиво, книжковий, бутік кросівок з унікальними принтами;
  • в залі вильоту шенгенської зони – алкоголю і косметики (Tax & Duty Free Space), парфумерії і косметики за зниженими цінами (на 20% нижче цін внутрішнього ринку), прес-центр (книги, газети, журнали);
  • зона вильоту нешенгенської зони – магазин з широким асортиментом косметики, парфумерії, напоїв, аксесуарів і інших товарів.
 2. Ресторани WMI (Warsaw Modlin Airport):
  • у зоні загального доступу – Best Fly Bar (широкий набір вин і гарячих страв), Eat & Fly (гаряче меню, алкоголь не подають), Coffee Express (кава, чай, закуски, десерти, алкоголь);
  • в зоні вильоту два заклади – Coffee Express і бістро (італійська кухня).
 3. Загальні послуги, до яких також входить бюро з пошуку багажу та оформлення страховки в автоматі Polisomat LINK4.
 4. Фінансові послуги – пропонується не тільки обмін валют та банкомати, але і купівля дорожніх чеків, повернення ПДВ та замовлення валюти онлайн.
 5. Транспортні послуги – це прямий автобус до центру Варшави (50 рейсів на добу) і автобусна лінія OKbus до вокзалу Лодзь Калиска, звідки можна без пересадок відправитися в міста Торунь, Цехоцинек, Влоцлавек і Плоцьк. Безпосередньо в аеропорту через спеціальні термінали можна орендувати авто 8 компаній.

Такс-фрі на території аеровокзалу Варшава-Модлін

Повернення ПДВ здійснюється після звернення пасажира в пункт ICE International Currency Exchange (Міжнародної валютної біржі), розташований у зоні загального доступу (поряд з інформаційним бюро) з 4.30 до 21.30.

Щоб скористатися послугою, потрібно пред’явити паспорт та митні документи (польські чеки від компанії Global Blue і країн ЄС від компанії Premier Worldwide).

Як дістатися в аеропорт Варшава-Модлін

Схема проїзду залежить від типу транспортного засобу, який ви віддасте перевагу використовувати.

 1. Особистий автотранспорт. Географічні координати аеропорту: 52°27’04″N, 20°39’06″E. Він розташований на північний схід від Варшави. Сюди можна доїхати по трасах S7 і DK62, пересічним в безпосередній близькості від Варшава-Модлін.
 2. Автобус. З центру Варшави з парадної площі в аеропорт щодня відправляються автобуси ModlinBus. Вартість квитка – від 9 PLN. Спеціальні маршрути існують на наступних напрямках:
  • Contbus (Люблін);
  • OKBus (Лодзь, Торунь, Влоцлавек, Плоцьк, Бяла-Подляска, Мєндзижец-Підляський);
  • Podlasie-Express (Білосток – Jeżewo – Замбрув – Острув-Мазовецька – Вишкув);
  • Radex (Orneta – Ольштин – Olsztynek);
  • Zak Express (Сувалки – Августів – Елк – Граєво – Щучин – Стависки – Ломжа).
 3. Таксі. Аеровокзал співпрацює з двома таксопарками: Sawa Taxi та Taxi Модлін. Вартість їх послуг розраховується за єдиним прейскурантом. Час у дорозі до Варшави – 35-40 хвилин. Контактні дані та сайти компаній:
 4. Поїзд. Квитки до станції Модлін можна придбати на поїзди залізниць Мазовецьких, TLK і EIC. Від станції до аеропорту ходить автобус.

Контактні дані аерогавані Варшава/Модлін

Звернутися в адміністрацію аеропорту, висловити свою думку про послуги або внести пропозиції щодо поліпшення якості сервісу можна різними способами.

Підсумки

Варшава Модлін – сучасний комфортний аеропорт, враховує всі потреби пасажирів. Продумані конструкції терміналів, зон огляду та реєстрації пасажирів, а також безліч додаткових послуг роблять перебування тут максимально приємним.

Приємно радує відмінно розвинена інфраструктура аеропорту, наявність відразу трьох стоянок, табло, на якому вказані прильоти та відльоти повітряних суден, наявність прямих автобусних рейсів до столиці, велика кількість ресторанів, магазинів, банкоматів.

Сюди легко дістатися всіма видами наземного транспорту. Поруч перетинаються відразу дві великі автомагістралі. Передбачена навіть окрема залізнична станція, від якої до аеровокзалу ходить автобус. У довідковому бюро вам не тільки допоможуть уточнити розклад авіарейсів, але і нададуть допомогу у розв’язання будь-якої проблеми.

Статті по темі