Меню Закрити

Де купити шини для автомобіля в Польщі

Кожен автолюбитель в кінці літнього і зимового сезонів задається питанням про пошук нових шин для свого автомобіля. Вигідні ціни та широкий вибір моделей – головні причини, з яких велика кількість громадян України та Білорусі відправляються за покупкою в Республіку Польщу. Однак при плануванні поїздки за товаром слід уважно вивчити місцевий ринок, щоб знати, де купити шини в Польщі максимально вигідно і як без проблем вивезти їх на батьківщину.

Де купити шини для автомобіля в Польщі

Правила ввезення та вивезення автомобільних шин

Шини автомобільні відносяться до числа товарів, придбаних для особистого користування. Порядок їхнього ввозу і вивозу регламентується указами, а також рядом інших нормативно-правових актів. Згідно з ними продовжують діяти такі нормативи ввозу/вивозу шин:

 1. Кількість дозволених до вивезення комплектів гуми.

Протягом двох років на один автомобіль може бути придбана іноземним громадянином і вивезено з Польщі не більше одного комплекту гуми.

При цьому не враховується сезонність, і вам потрібно вибрати, який саме комплект шин необхідний найбільше: зимовий чи літній.

Якщо у вас у власності знаходиться три машини, ви зможете вивезти з території Польщі три комплекти гуми за два роки, по одному на кожен автомобіль. Таким чином, придбати товар оптом приватній особі не представляється можливим.

 1. Ліміт вартості та ваги.

Щоб вивести придбаний товар за кордон без сплати мита, слід звернути увагу на вартість покришок та їх вага. Регламентуючи, скільки шин можна привезти з Польщі за законом без додаткової плати, нормативні акти республіки враховують і кількість в’їздів в країну іноземного громадянина.

Вартість товару сумарно не повинна перевищувати 1500 €. Вага – 50 кг. Але це правило діє тільки для тих, хто перетинає кордон Польщі не більше одного разу на три місяці.

Якщо ви в’їжджаєте на територію Польщі більше одного разу на три місяці, ліміт ваги та ціни товару для безмитного вивезення зменшується. Придбані автошини повинні будуть важити не більше 20 кг і коштувати не більше 300 €. В іншому випадку потрібно буде сплатити мито.

Розрахунок в країні виробляється тільки в євро. Валюту рекомендується поміняти заздалегідь, щоб заощадити свій час за кордоном.

 1. Правила розмитнення.

Крім перерахованих, встановлені такі правила на вивезення шин з Республіки Польща в Білорусь, Україну та інші країни:

 • безмитно вивезти комплект гуми для свого автомобіля може тільки сам власник (якщо транспортним засобом керує особа за дорученням, потрібно заповнити митну декларацію і заплатити мито навіть при дотриманні всіх лімітів);
 • на мотоцикли дозволяється вивезення комплекту з двох шин (трьох в тому випадку, якщо коляска);
 • щоб провезти товар через кордон, потрібно пред’явити техпаспорт на автомобіль або мотоцикл;
 • заборонені до вивезення/ввезення на територію Митного Союзу вживані шини окремо від дисків (б/в шини на дисках є колесами, належать до іншої товарної групи та дозволені для вивозу з території Польщі);
 • щоб не платити мито, ви можете в’їхати в країну на своїй б/в гумі, купити в Польщі б/в найкращої якості, “перевзути” автомобіль і виїхати. В цьому випадку вам не повернуть ВАТ (повернення повної суми ПДВ на кордоні), але цілком робоча схема;
 • розділити вагу коліс на двох чоловік правила ввезення/вивезення не дозволяють, якщо ви їдете на одному автомобілі з одним технічним паспортом на нього.

Відомі магазини з продажу шин у Польщі

Велике число торгових точок і можливість вибрати в них товар європейської якості – дві головні характеристики польського ринку шин. До числа найбільш відомих магазинів даного сегмента на території країни можна віднести наступні:

У громадян України та Білорусі великою популярністю користуються магазини та ринки в Білостоці, який знаходиться всього в 50 км від українсько-польського кордону. Ось деякі з популярних в ньому торгових точок з продажу автомобільних шин:

Не поступаються за якістю магазинним і шини на польських ринках. Тут великий вибір нових та б/у моделей на різні марки автомобілів. В іноземців популярністю користується речовий ринок «Кавалерійської» (вулиця Кавалерійська, 17а, 06:00 – 18:00 без вихідних).

Тим, хто націлений на придбання у Польщі шин, що були у користуванні, слід звернути увагу на інтернет-портали, де широко представлені як зимові, так і літні шини за зниженою ціною.

Відомі магазини з продажу шин у Польщі

Серед польських торгових точок, які торгують б/в гумою, дилери тракторних шин, а також постачальники нових покришок від відомих світових брендів. У прикордонних містах ви без праці знайдете магазини, що пропонують автокосметику, запчастини та аксесуари.

Рівень цін на автомобільні шини в Польщі

Вартість шин в польських торгових точках залежить від багатьох факторів, у тому числі:

 • рівня зносу;
 • виробника;
 • радіуса шин.

Найдорожчий варіант – нова гума від відомих брендів у стаціонарній торговельній точці. Трохи дешевше можуть обійтися шини, куплені в інтернет-магазині з самовивозом або придбані на ринку. Купуючи шини б/у, зверніть увагу на рівень зносу протектора.

Найдорожчі бренди на ринку:

 • Michelin
 • Cooper
 • Continental
 • Goodyear
 • Pirelli
 • Hankook
 • Toyo
 • Bridgestone
 • Nokian
 • Kumho
 • Yokohama і Dunlop.

Трохи нижче ціни на продукцію Fulda, Matador, Firestone, Cordiant, Kleber, Sava, KAMA, Nexen, Taurus, Mickey Thompson, Syron, Maxxis, Tigar, Roadstone.

Важливий нюанс: купуючи гуму в польському інтернет-магазині, ви зіткнетеся з необхідністю оформити через місцевого посередника VAT. Послуги такої людини обійдуться приблизно в 7% від ціни брутто. Але в підсумку літня і зимова гума з Польщі все одно залишається вигідним придбанням.

Вигідно їхати за автомобільною гумою саме в Республіку Польщу, допоможе вирішити порівняння цін.

Вартість шин, євро:

 • у Польщі -54;
 • у Литві -50;
 • у Білорусії – 67.

Як замовити доставку шин з Польщі

Якщо у вас немає можливості самостійно відправитися за покупкою в Польщі, існує два варіанти замовлення товару з доставкою:

 • звернутися в магазин, що надає послугу по доставці товару в інші країни;
 • скористатися сервісами доставки вантажів.

Середня вартість послуг логістичних компаній становить 2 € за 1 кг. Вартість послуги в інтернет-магазинах коливається в межах 5-15 % від вартості товару, в залежності від його ваги та габаритів.

Наприклад, до українського кордону вартість доставки у середньому 100 ₽ за 1 кг, а далі залежить від обраного способу доставки.

Перевага транспортних компаній в тому, що ви можете замовити доставку товару з будь-якого міста: Варшави, Ельблонга, Білостока та інших. Можливості окремо взятої магазину можуть бути обмежені та потрібно самовивіз.

Де придбати автозапчастини в Республіці Польщі

Відправившись в Польщу за шинами, має сенс звернути увагу на асортимент автозапчастин в місцевих торгових точках і на ринках.

Популярні магазини автозапчастин в Польщі:

Підбиваючи підсумок

На території Республіки Польщі здійснюється виробництво і вигідний продаж широкого асортименту автомобільних шин.

Придбання товару буде максимально вигідним при поверненні ПДВ та купівлі через інтернет-магазини. Гуму можна вивезти самостійно або оформити доставку в самому магазині/логістичної компанії. Однак вивезти ви зможете на більш одного комплекту шин за два роки.

Б/в гума вивозиться тільки на дисках. При цьому слід пам’ятати про обмеження за вагою і вартістю.

В деяких польських магазинах можна укласти договір на зберігання товару і вивезти за дві шини за два візиту в країну. Але це додаткові транспортні витрати.

Як купити шини в Польщі Відео

Статті по темі