Меню Закрити

Як знайти роботу в Ізраїлі

Робота за кордоном часто виглядає привабливіше, ніж на батьківщині, тому чисельність трудових мігрантів з України та інших країн колишнього СНД з кожним роком збільшується. Люди їдуть туди, де краще умови життя, не побоюючись імовірних проблем з мовою, статусом, житлом. Робота в Ізраїлі вигідна: країна економічно стабільна, з низьким рівнем інфляції та стійким зростанням середньої зарплати, досить високими стандартами життя, лояльним трудовим і міграційним законодавством. Це шанс, яким варто скористатися, щоб змінити життя на краще.

Робота в Ізраїлі

Як шукати роботу

Приплив репатріантів в країну знизився практично до мінімуму, природний приріст корінного населення невеликий, а особливості ортодоксального іудаїзму в умовах постійного економічного зростання гостро ставлять питання з трудовою силою.

Пошук роботи в Ізраїлі, як і скрізь, можливий самостійний або через посередників. У середньому на це йде від двох до чотирьох місяців. Зрозуміло, якщо мова йде про місце відповідно до спеціальності, особливо керівних посадах. Своїх професіоналів у високотехнологічних галузях тут предостатньо.

Вакансію, що не вимагає кваліфікації та досвіду можна отримати досить швидко, було б бажання.

Самостійний пошук

Легальна робота без посередників підбирається через:

 • друковані видання;
 • знайомих;
 • соціальні мережі;
 • спеціалізовані інтернет-портали;
 • центри зайнятості, кадрові агентства.

Оголошення доступні на сайтах великих видань країни ─The Jerusalem Post, Yediot, Maariv. Протекція і networking в країні грають не останню роль. По знайомству, завдяки зв’язкам, можна отримати гідне місце.

Робота для громадян СНД від прямих роботодавців набагато легше шукається через спільноти в соціальних мережах. Особисті контакти в Facebook, участь в тематичних групах сприяють появі можливостей в самих різних областях.

Часто увінчується успіхом спроба звернення до роботодавця безпосередньо. Це працює навіть краще, ніж відправлення резюме. Вибравши вподобану компанію, варто спробувати відразу відвідати офіс та пройти співбесіду без виснажливих очікувань.

Найбільш популярний ізраїльський сайт оголошень, на якому можна підібрати вакансію, – doska.co.il, який позиціонує себе головною російськомовною дошкою оголошень країни.

Також можна скористатися порталами:

З їх допомогою самостійно знайти роботу в Ізраїлі цілком реально за пару місяців. Алгоритм користування цими порталами простий, тільки варто врахувати, що під красивими вивісками часто шахраї ховаються.

Так само, як і скрізь, вибирається вакансія, відправляється запит, встановлюється контакт з роботодавцем, призначається і проводиться співбесіда. Для останнього частіше необхідно відвідати країну особисто. Віза для цього українцям не потрібна.

За допомогою посередників

Фірми з підбору персоналу та працевлаштування тут називаються «хеврот асама». На деякі спеціальності влаштуватися без відвідування таких контор нереально. Частина працює на платній основі.

Найбільшими вважаються:

 1. «Кадрові послуги «Этгар»або «Этгар машавей энош» (www.etgar-hr.com) – спеціалізується на підборі кадрів для всіх галузей економіки. На офіційному сайті доступна інформація російською.
 2. Ortal Human Resources (ortal-hr.co.il) ─ портал доступний тільки на івриті та англійською.
 3. Manpower Group (manpower.co.il).

Влаштуватися на роботу з вищою освітою простіше. Крім цього, є можливість звернутися до державних організацій, наприклад, Міністерство абсорбції. Офіційний сайт підтримує російську мову.

Безкоштовна біржа праці Лишкат Таасука допоможе з пошуком, а Молодіжний центр допоможе скласти резюме, проконсультує, запропонує відвідати тематичний семінар.

Якщо потрібна робота для репатріантів, офіційний сайт компанії MAOF, що керує центрами зайнятості Ізраїлю, гарантує працевлаштування. Центри працюють з 08.00 до 17.00, розташовані по всій країні.

Роботу може запропонувати також центр працевлаштування “Шалом”. Консультанти, які володіють різними мовами, мають досвід роботи у сфері зайнятості, добре володіють ситуацією, безпосередньо контактують з тисячами роботодавців.

Необхідні документи

Щоб працевлаштуватися, доведеться пройти співбесіду, в ході якого роботодавець має право перевірити професійні, загальні знання кандидата, можливості адаптації до умов колективної діяльності. Ізраїльський тест при прийомі на роботу може бути:

 • психометричним;
 • професійним: перевіряється знання спеціальності;
 • особистісним, що виявляє індивідуальні якості кандидата: комунікабельність, уважність, почуття відповідальності.

Швидше за все, він буде комплексним. Але найчастіше використовується психотест. Все залежить від вакансії. Для потенційної домробітниці та фінансиста він буде різним.

Повний тест займає від 6 до 8 годин і включає:

 1. Вирішення простих арифметичних, логічних і геометричних задач.
 2. Завдання на уважність.
 3. Колективні завдання.
 4. Оцінку особистісних якостей.
 5. Бесіду з психологом.

Будь-який обман, намагання щось приховати виявляться моментально.

Перед тим як виїхати в Ізраїль працювати, необхідно оформити дозвіл і робочу візу. Перелік документів включає (оригінали та копії англійською):

 • трудовий договір;
 • візову анкету;
 • згоду на дактилоскопію;
 • дві фотографії 5х5 см;
 • паспорт (закордонний);
 • свідоцтва про народження, шлюб/розлучення, пенсійне;
 • довідку про судимості;
 • медичну довідку з відмітками про відсутність туберкульозу, ВІЛ, гепатиту;
 • квитанцію про сплату мита.

Робота в Ізраїлі по контракту передбачає первинне оформлення паперів роботодавцем. Контракт укладається на строк, встановлений обопільною домовленістю.

Письмовий дозвіл на роботу від ізраїльського МВС передається кандидату, який подає його в консульство або посольство для отримання візи В1. Процедура триває від тижня до місяця.

Ізраїльська компанія повинна володіти спеціальною ліцензією Міністерства праці, яка дає фірмі право займатися працевлаштуванням. Це практично все, що потрібно для роботи в Ізраїлі.

Якщо документи в порядку, віза (як правило, на рік з можливістю подальшого продовження на 5 років) оформлюється в день звернення. Залишається в тридцятиденний термін приїхати в Ізраїль, пройти медичне обстеження та придбати страховку.

Для продовження візи доведеться звертатися в МВС Ізраїлю з заявою та трудовим договором. При зміні місця роботи дозвіл доводиться отримувати заново.

Дуже часто надається робота в Ізраїлі з проживанням.

Визнання дипломів і курси

Документ про закінчення ВНЗ повинен бути перекладений на англійську та іврит, нотаріально завірений. Довідку про підтвердження можна одержати приблизно через три-чотири тижні після подачі документа. Без неї знайти роботу за фахом не вийде: документ дає можливість отримувати надбавки згідно з ізраїльським законодавством.

робота в Ізраїлі з проживанням

Така довідка знадобиться особам з вищою освітою при подачі документів в ізраїльське бюро зайнятості, для вступу і подальшого навчання на курсах.

Підтвердження диплома дозволяє не витрачати час та гроші на отримання місцевої освіти. Оригінал (копія) диплома відправляється в найближчий відділ Міністерства освіти. Ось телефони та адреси:

 • Єрусалим ─ вул. Двору ха-Невіа, 2. Тел.: 02-5602863, 02-5602853.
 • Тель-Авів ─ вул. Ха-Шлоша 2. Тел.: 03-6896126.
 • Хайфа ─ вул. Пал-ям, 15. Тел.: 04-8632566
 • Нацерет-Іліт ─ будівля Бейт ха-мемшала. Тел.: 06-6500179
 • Беер-Шева ─ вул. Ха-Тіква, 4. Тел.: 08 – 6263255.

Звернення вимагає попереднього запису. Процедуру можна пройти поштою. Досить подзвонити, поцікавитися, як скласти заяву, і надіслати документи. Приблизно через місяць-півтора видається довідка, що засвідчує підтвердження.

Перелік необхідних документів:

 1. Прохання про верифікації.
 2. Паспорт.
 3. Диплом.
 4. Виписка з відмітками.
 5. Атестат зрілості.
 6. Документи про закінчення магістратури, коледжу, технікуму (якщо є).
 7. Довідка про зміну імені/прізвища, найменування вишу (якщо змінювалися).

Якщо навчання було заочним, буде потрібно спеціальна анкета. Зразки англійською та івритом доступні на сайті Міністерства освіти.

Важливо врахувати, що прохання про верифікації незакінченого освіти не розглядаються. Як правило, процедура не вимагається при влаштуванні на фабрики, заводи, ферми й так далі.

Існує безліч програм легалізації та працевлаштування зі своїми умовами та критеріями відбору. Часто необхідний додатковий підготовчий курс, деякі спеціальності вимагають повного переучування (зокрема, юрист, економіст, вчитель), окремих не існує (наприклад, фельдшер), але найголовніше ─ знання мови. Воно знадобиться навіть при роботі по догляду за літніми людьми або, приміром, офіціанткою.

В Ізраїлі велика кількість шкіл (ульпан) з декількома ступенями, рівнями навчання, різними строками та вартістю. Заняття проводяться тільки на івриті. Причому відвідуваність не повинна бути менше 90 %.

“Ньюмен-центр” надає курси професійної підготовки та додаткової освіти, навчання мовам нових репатріантів для їх успішного працевлаштування за спеціальностями:

 • ріелтор;
 • фото-відео оператор, провідний;
 • бухгалтер;
 • секретар;
 • офіс-менеджер;
 • IT-спеціаліст;
 • біржовий брокер.

Для запрошення на роботу потрібно довести свою значущість. Тут професійно готують фахівців індустрії краси, ювелірної справи, техніків з ремонту мобільних телефонів, кондиціонерів, холодильників, операторів і налагоджувачів верстатів з програмним управлінням. Є служба, яка займається працевлаштуванням випускників.

Докладно про пошук роботи й курсах в Ізраїлі можна ознайомитися на сторінці www.facebook.com/UTime.College.Israel.

Знання мови

Для спеціаліста вищої кваліфікації знання івриту обов’язково. Приміром, вакансії в Єрусалимі для українців без мови обмежуються прибиранням квартир, сміття, роботою на будівництві або складі. Низькооплачувана некваліфіковану працю на заводі, у полі, помічника по господарству цього не вимагають. Можна спробувати щастя в Ашдоді – у місті майже чверть населення російськомовна.

Претендентам без знання мови кадрові агентства пропонують місця на фабриках з виготовлення виробів з картону, паперу, гуми, пластику: вакансії без проживання, але з обов’язковою медичною страховкою.

Які фахівці потрібні

Найбільш потрібні спеціальності та професії в Ізраїлі:

 • інженер;
 • архітектор;
 • програміст;
 • будівельник;
 • робочий;
 • готельний персонал;
 • кухар;
 • молодший медичний персонал;
 • соціальний працівник, доглядальниця.

Електрики, зварювальники, столяри, верхолази, сантехніки, токарі знаходять роботу без проблем.

Чоловіки без високої кваліфікації та досвіду роботи можуть влаштуватися на будівництво або ферму, жінки – помічницями по господарству, догляд за дітьми, інвалідами та пенсіонерами, на збір полуниці.

Доступна і робота в Ізраїлі водієм таксі, автобуса, важкої вантажівки. Вакансій багато, але потрібні ізраїльські водійські права і знання мови.

Вакансії для громадян СНД

При підборі кадрів на престижні місця пріоритет віддається місцевим претендентам. Приїжджий може на щось розраховувати, якщо є зв’язки, високий рівень освіти, інтелекту, кваліфікація, можливості довести власну корисність. Найчастіше працевлаштовуються у сферу обслуговування, соціальну сферу, сільське господарство, будівництво.

Робота в Ізраїлі для туристів без робочої візи

Робота безпосередньо від роботодавця в якості доглядальниці няні або вимагає наявності спеціальної медичної освіти. Щоб влаштуватися лікарем або медсестрою, якщо стаж менше 14 років, доведеться півроку стажуватися і складати іспит.

Для медсестер є безкоштовний російськомовний сайт, який допоможе підготуватися до іспиту, – rntest.health.gov.il. В цілому в Ізраїлі великим попит мають всі професії, які можна отримати у звичайному українському технікумі.

Чи можна працювати туристам

Робота в Ізраїлі для туристів без робочої візи вважається нелегальною.

Працевлаштування ризиковано, не дає ніяких соціальних чи юридичних гарантій. Говорять на івриті можуть влаштуватися гідами по півночі країни, популярному у туристів, інші ─ наприклад, на мийку автомобілів.

Робота на сезон

Працевлаштування на постійній основі більш привабливо, зате сезонну роботу отримати простіше. У галузі сільського господарства є:

 • догляд за домашньою худобою;
 • прибирання овочів, ягід, фруктів;
 • робота на фермах.

На сезонні роботи в Ізраїлі для сімейних пар пропонуються кращі умови, і влаштуватися легше. Дипломів, яких-небудь особливих умінь, досвіду роботи та володіння івритом звичайно не потрібно. Максимум, що потрібно, – мінімальне знання англійської.

Персонал набирається навесні, влітку і восени, часто з проживанням. В якості підробітку пропонуються посади продавців, касирів, плиточників, штукатурів, робота вахтовим методом на будівельних, промислових об’єктах, круїзних лайнерах, у будинках похилих. Тривалість визначається контрактом ─ в середньому 3-6 місяців.

Умови праці

Ізраїльський календар по-своєму унікальний. Так вже історично склалося, що не можуть, та й не повинні євреї жити як всі. В повній мірі це стосується не тільки офіційних вихідних, але і трудового графіка.

Згідно із законом про працю, робочий тиждень в Ізраїлі не може перевищувати 43 годин, за винятком випадків найму за спеціальним колективним угодам. Погодинна ставка розраховується з урахуванням 182 робочих годин на місяць. Тиждень може бути 5 – або 6-денний, що визначає роботодавець, виходячи з умов виробництва.

Тепер про те, скільки годин робочий день в Ізраїлі. Згідно з законом, він не повинен перевищувати 8, при п’ятиденці 9, а в нічну зміну (з 22:00 до 06:00), у передвихідний/передсвятковий день ─ 7 годин. Крім того, працювати в нічну зміну більше одного тижня протягом трьох тижнів заборонено.

За перші дві години переробки покладена доплата в розмірі 125 %, а за кожну наступну годину — 150 % від ставки, яка також включає доплати за сім’ю і стаж.

Перерва повинна бути не менше 45 хв. В передсвятковий/передвихідний день ─ не менше 30 хвилин.

Відпочинок між робочими змінами не може бути менше 8 годин. Перекур або відвідування туалету вважаються частиною робочого процесу, відрахування за це з відпрацьованих годин заборонені. Також гарантоване право перерви на молитву.

Роботодавець зобов’язаний вести журнал обліку робочого часу, відпочинку та оплати праці. Працюють у вихідні дні в Ізраїлі гарантується оплата за полуторною ставкою протягом 36 годин після настання свята.

В державні свята зарплата зберігається (оплачується 9 днів в році). Трудове право надає вибір відпочинку під час державних або релігійних, зокрема християнських свят. Це вказується в контракті.

Працівникові гарантовано право на щорічну відпустку. Тривалість (у добах) визначається стажем:

 • від 1 до 4 років — 15;
 • 5 років — 16;
 • 6 років — 18;
 • 7 років -21;
 • 8 років — 22;
 • 9 років — 23;
 • 10 років — 24;
 • 11 років — 25;
 • 12 років — 26;
 • 13 років — 27;
 • 14 і більше — 28.

Відпустка по догляду за дитиною ─ 14 тижнів. Робоче місце зберігається.

Деякі компанії відправляють службовців у відпустку на свята примусово. Це не є порушенням, якщо про це попереджають заздалегідь.

Який пропрацював більше року покладається час на оздоровлення в залежності від стажу:

 • 1 рік безперервної роботи — 5 днів;
 • 2-3 роки — 6 днів;
 • 4-10 років — 7 днів;
 • 11-15 років — 8 днів;
 • 16-19 років — 9 днів;
 • понад 20 років — 10 днів.

У більшості компаній замість вихідних виплачують грошові компенсації. У приватному секторі 1 день = 378 ILS. Також гарантується 18 лікарняних на рік зі збереженням частини зарплати:

 • 1-й день ─ без оплати;
 • 2-й і 3-й — з оплатою 50 %;
 • 4 і наступні ─ 100 %.

Якщо протягом року ліміт не використаний, лікарняні зберігаються ─ у цілому можна накопичити до 90 днів.

Роботодавець зобов’язаний компенсувати витрати на проїзд, якщо відстань між місцями проживання та роботи більше 3 зупинок автобуса. Максимальна сума компенсації – 22,6 ILS. Це стосується і тих, хто тільки приїхав в Ізраїль на заробітки.

Робота в Кибуцах

Молодий чоловік після армії тут отримує масу пільг. І це теж дуже цікаве питання.

Ізраїльська зарплата

Мінімальний розмір оплати праці законодавчо встановлений в розмірі 5300 шекелів ($ 1450). Ця величина визначається не тільки кваліфікацією і досвідом, але і сферою діяльності, а також регіоном. Більш висока зарплата в Тель-Авіві, Єрусалимі, Хайфі та Ашдоді. Середня ─ в районі $ 3000.

Податки в Ізраїлі

Система оподаткування складна. Прибутковий податок ─ прогресивний, від 10 до 50%. Певні верстви населення, репатріантів мають право на пільгові податкові одиниці, їм знижують податок на зарплату.

Податок на капітал становить 45 %, ПДВ ─ 17 %, відрахування в пенсійний фонд з працюючих громадян – 5,5 %. Податкові пільги надаються інвесторам, зокрема, вони можуть частково звільнятися від сплати на 20 років.

Нелегальна робота загрожує депортацією і забороною на в’їзд на 10 років. Штраф роботодавцю може досягати $ 500 тис.

Кращі місця для роботи та життя

Щоб вибрати краще місце на Землі обітованій, слід оцінити безпеку, вартість, комфортність життя. Ціна продуктів, одягу на всій території країни приблизно однакова. Найнижчі ціни на нерухомість в містечку Бат-Ям.

Житло у великих центрах дорожче, але краще інфраструктура. Тому місце потрібно вибирати поруч з роботою.

До речі, підробіток для пенсіонерів в Ізраїлі не забороняється. Російськомовних більше в Ашдоді, Хайфі. З проявами націоналізму можна зіткнутися в сільській місцевості.

З точки зору безпеки Голанські висоти, райони біля Мертвого моря і межують з палестинськими територіями селища менш привабливі.

Своя справа в Ізраїлі

Уряд підтримує малий і середній бізнес. Правила реєстрації досить прості. Статутний капітал повинен складати близько $ 2,5 тис., а форма підприємства вибирається в залежності від планованого доходу.

Іноземцям-власникам бізнесу надаються такі ж права та обов’язки, що й ізраїльтянам Вони можуть наймати як місцевих громадян, так і трудових мігрантів. Статут, установчий договір можна писати на івриті та англійською мовою.

Необхідно відкрити рахунок в ізраїльському банку, зареєструвати підприємство в податковій, застрахувати бізнес. Без допомоги місцевих юристів, аудиторів, фахівців з оподаткування справа не обійдеться.

Детальніше читайте в статті “Як відкрити бізнес в Ізраїлі“.

Висновок

Наприкінці варто згадати, які існують плюси та мінуси роботи в Ізраїлі. До числа явних переваг можна віднести наступні:

 1. Висока заробітна плата.
 2. Хороші умови.
 3. Захист місцевого трудового законодавства.

Недоліками вважаються:

 1. Необхідність робочої візи.
 2. Пріоритет місцевим здобувачів вакансій.
 3. Висока конкуренція на керівні посади.
 4. Своєрідність культури, релігії та традицій.
 5. Необхідність знання мови.

Незважаючи на чисельну перевагу мінусів над плюсами, умови роботи в Ізраїлі є одними з кращих у світі за рівнем доходу і соціальну захищеність працівника.

Робота в Ізраїлі. Очікування й реальність: Відео

Статті по темі