Меню Закрити

Робота в Тель-Авіві для українців

Тель-Авів – офіційна столиця Ізраїлю. Цей сучасний багатонаціональне місто став домівкою для багатьох іммігрантів. Передові виробництва, велика кількість розважальних закладів та магазинів надають величезну кількість вакансій. Якщо вас цікавить робота в Тель-Авіві, ви можете працевлаштуватися на постійній основі, тимчасово або сезонно: все залежить від можливостей і досвіду.

Робота в Тель-Авіві

Чим приваблива робота в Ізраїлі для українців

Працевлаштування в Ізраїлі традиційно приваблює українців і громадян інших країн СНД. Багато з них є носіями російської мови, що полегшує спілкування з єврейськими іммігрантами на території Ізраїлю. І це безсумнівний плюс, спрощує пошук роботодавця та адаптацію у країні у порівнянні з європейськими державами, країнами Близького Сходу або США

Робота в Ізраїлі для іноземців без знання івриту – здебільшого некваліфіковану працю. Виняток становлять представники затребуваних спеціальностей зі значним стажем. Такі професіонали можуть розраховувати на працевлаштування в солідних організаціях і оклад вище середнього.

На офіційну роботу в країні можуть розраховувати тільки власники робочої візи або посвідки на проживання. При цьому обов’язково укладення трудової угоди з роботодавцем.

Приїжджають в Ізраїль туристи не можуть розраховувати навіть на сезонний або тимчасову працю: будь-які пропозиції та діяльність такого роду є порушенням законодавства. Будьте акуратні, щоб не стати жертвою шахрайства.

Як влаштуватися на роботу в Тель-Авіві

На які вакансії можуть розраховувати іноземці

Тель-Авів – другий за чисельністю населення місто в Ізраїлі, що входить в агломерацію Гуш-Дан. Дев’яносто відсотків його мешканців складають євреї. Житло і послуги коштують досить дорого, але ці недоліки компенсуються активністю ділового і культурного життя.

Тим, кого цікавлять вакансії в Тель-Авіві для українців та інших іноземних громадян, слід враховувати наступні нюанси:

 • високий рівень конкуренції на ринку праці через високий відсоток безробіття (6 %), ніж в середньому по країні;
 • великий відсоток україно- та російськомовного населення (є навіть спеціальні кадрові агентства для українців, які допоможуть написати та розіслати резюме);
 • процедура оформлення документів та прийому на роботу може затягнутися на кілька місяців, так що починати збирати папери слід заздалегідь;
 • пошук та оформлення документів можна прискорити, якщо спочатку відвідати країну з туристичним візитом;
 • у місті багато представництв відомих світових компаній, у тому числі Google, Facebook, Microsoft та інших, регулярно виставляють оголошення про прийом на роботу;
 • участь у державній програмі працевлаштування іноземців в різних регіонах країни – відмінний шанс знайти роботу;
 • якщо ви чекаєте розгляду заявки на статус біженця, то можете розраховувати тільки на низькооплачувану роботу (прибиральник, підсобний робітник, мийник).

Допомогти зайняти хорошу вакансію можуть:

 • рекомендації колишніх роботодавців, родичів або друзів, що дозволяють продовжити кар’єру в більш престижних фірмах;
 • співпраця з кадровим агентством;
 • знання івриту, досвід роботи за фахом, відсутність шкідливих звичок.

На які вакансії можна розраховувати

Як і в будь-якому великому місті, в Тель-Авіві потрібні у великій кількості обслуговуючий персонал і низькокваліфіковані робітники. Така робота підходить навіть іноземцям без знання мови та досвіду роботи за кордоном. Єдина вимога, яка висувається до таких співробітників, – відсутність запитань з боку ізраїльських правоохоронних служб.

Одна з найпопулярніших посад для тих, хто володіє івритом або англійською мовою, але не має доброго освіти/затребуваної професії – помічник по дому. Особливо актуальна вона для дівчат.

В обов’язки таких працівників входять: прибирання по будинку, приготування їжі, нескладний догляд за домашніми тваринами, закупівля продуктів у супермаркеті та інші обов’язки, що не вимагають спеціальних навичок.

Умови праці передбачають проживання в будинку наймача та харчування, вартість яких зазвичай віднімається від спочатку пропонованої зарплати.

З високооплачуваних професій для іноземців в місті найбільш затребувані наступні:

 • IT-фахівці (дуже часто наймаються невеликими приватними фірмами та магазинами для створення сайтів, просування товарів у мережі, оновлення каталогів);
 • медики (лікарі та досвідчені медсестри);
 • інженери та досвідчені робітники з профільною освітою в будівельній сфері (чоловіки-зварювальники, електрики, слюсарі);
 • адміністратори, помічники керівників, секретарі з хорошим послужним списком.

Розмір заробітної плати

медики в Ізраїлі

Отже, ви зібрали всі документи для працевлаштування в Тель-Авіві та готові приступити до роботи. На яку мінімальну і максимальну заробітну плату ви можете розраховувати, безпосередньо залежить від сфери зайнятості та рівня наявної кваліфікації.

Середній рівень заробітної плати у Тель-Авіві:

Сфера Середня оплата праці за місяць
Соцзахист 1 148 $
Медицина та освіта 2 100 $
Банківський сектор 5 000 $
Держслужбовці 4 450 $

Середнє місце за доходами населення займають Ашдод, Акко, Ашкелон, Беер-Шева, Єрусалим, Юдея і Самарія, Рамлі, Хадера: 2 145-2 580 $.

Найбідніші регіони країни – Цфат, Кінерет, Голанські висоти. Тут в середньому заробляють не більше 1 999 $. Як видно з таблиці, середня зарплата в Ізраїлі – поняття відносне і залежить не тільки від спеціалізації, але і від місця проживання. Бідною вважається людина, ставка якого в місяць становить 300-800 $.

При пошуку вакансій рекомендується переглядати дані регіону і звертати увагу на міста, населення яких складає не менше 200 000 чоловік. В таких населених пунктах зарплата вище, ніж в дрібних містах, селищах міського типу чи села.

Підбиваючи підсумок

Тель-Авів – великий розвинуте місто з масою можливостей для працевлаштування, але при цьому високою конкуренцією на ринку праці. Біженці та емігранти без знання мови або високої кваліфікації можуть розраховувати на роботу у сфері обслуговування та міського господарства. Таким претендентам не запропонують нічого, окрім вакансій підсобних робітників на заводі або сезонної роботи.

Велика кількість офісів, закладів громадського харчування, розважальних комплексів і торгових центрів дозволяє знайти вакансії тим, кого цікавить вечірня робота в Тель-Авіві, тимчасовий підробіток або робота за наймом на конкретних заходах.

Офіційне працевлаштування доступний тільки власникам робочої візи або ПНП; обов’язково також угода з роботодавцем. Тим, хто приїхав по туристичній візі, працювати в Ізраїлі заборонено.

Про роботу в Ізраїлі: Відео

Статті по темі