Меню Закрити

Як відкрити бізнес в Ізраїлі українцю

Ізраїль представляє ідеальну площадку для ведення бізнесу. Тут створені всі умови для успішної роботи як початківців, так і досвідчених бізнесменів. Держава підтримує підприємницьку ініціативу — понад 80 % робочих місць у країні створені дрібним і середнім бізнесом. Особливо вигідним бізнес в Ізраїлі у 2023 році буде для репатріантів, які користуються тут багатьма пільгами та перевагами. Іноземцям та майбутнім мігрантам, які бажають відкрити власну справу в Ізраїлі, варто детальніше познайомитися з бізнес-можливостями в країні.

бізнес в Ізраїлі

Чим привабливий бізнес в Ізраїлі

Умови для підприємництва в ізраїльській державі відповідають європейським. Серед факторів, які допоможуть втілити бізнес-ідеї в Ізраїлі:

 • сприятлива економічна ситуація: зростання промисловості, низька інфляція, тверда валюта (новий шекель), фінансова стабільність, ліберальна банківська політика;
 • стабільна політична ситуація;
 • надійна законодавча база, яка гарантує безпеку інвестицій, захист прав та інтересів бізнесменів;
 • державна політика підтримки малого і середнього бізнесу;
 • прозорі схеми ведення бізнесу,
 • високу якість життя;
 • динамічний розвиток ринку нерухомості;
 • швидкий розвиток курортної та туристичної інфраструктури;
 • наявність висококваліфікованої робочої сили;
 • вигідна покупка і продаж бізнесу в Ізраїлі;
 • зважена політика оподаткування.

Унікальність Ізраїлю полягає в тому, що ця країна уклала договори про вільну ринкову торгівлю з Євросоюзом, США, Канадою, Туреччиною, країнами Латинської Америки (MERCOSUR), Європейською асоціацією ринкової торгівлі (EFTA), країнами Східної Європи, Південно-Східної Азії.

Ізраїльські фірми мають високу репутацію у світі, що допомагає при кредитуванні, у взаємовідносинах з контрагентами та інших аспектах бізнесу. Відкрити фірму в Ізраїлі значить отримати вагомі конкурентні переваги.

Найбільш перспективні види бізнесу в Ізраїлі

Найбільш вигідний сегмент підприємництва — малий і середній бізнес. Мова статті піде саме про нього, хоча в Ізраїлі є і великі виробництва, і фірми зі світовим ім’ям.

Незважаючи на високу конкуренцію, кожен зможе знайти свою бізнес-нішу, а хороша ідея завжди знайде гідне втілення. Особливо вигідний бізнес в Ізраїлі для репатріантів: для них допомога і підтримка держави відчутні у багатьох моментах.

Серед найбільш перспективних сфер діяльності можна назвати:

 • інвестиції в нерухомість. Наприклад, говорячи про те, який бізнес популярний в Тель-Авіві перед усім, слід зауважити, що в місті завжди має попит знімна нерухомість. Здача в оренду офісного або житлового приміщення буде приносити регулярний дохід;
 • обслуговування туристів. В Ізраїль щороку приїжджають мільйони відвідувачів, що створює необхідність постійного розвитку вже наявної інфраструктури обслуговування паломників і туристів, так і створення нових галузей турбізнесу;
 • сферу побутових послуг: клінінгові компанії, прибирання приміщень і території, послуги сантехніка, електрика, столяра-тесляра, догляд за домашніми тваринами;
 • медичні та косметологічні послуги — консультаційно-лікувальні центри, масажні та косметологічні салони;
 • автопрокат. Попит на автомобілі з боку туристів високий, в тому числі й на автомобіль з водієм, який може одночасно бути гідом;
 • IT-бізнес;
 • рекламний бізнес;
 • сферу інноваційних технологій;
 • переробку відходів.

перспективні види бізнесу в Ізраїлі

Організаційно-правові форми бізнесу в Ізраїлі

Успіх бізнесу багато в чому залежить від правильного вибору відповідної організаційно-правової форми. Ізраїльське законодавство визначає такі:

 • Індивідуальне підприємництво. Можливі два варіанти ФОП в Ізраїлі. Перший — “эсек патур” (дохід обмежений 99 003 шекелями в рік), звільнений від ПДВ (МААМ). Другий — “эсек мурше” — не обмежений в обороті, не звільнений від МААМ.
 • Компанія. Можуть бути:
  • ТОВ “хевра баам” — найпоширеніша форма ведення бізнесу в Ізраїлі з великим статутним капіталом і кількома засновниками;
  • приватні — ЗАТ (не більше 50 акціонерів).
  • суспільні — ВАТ –«хевра цибурит».
 • Представництва, філії, дочірні іноземні компанії.
 • Партнерства — “шутафут” — бізнес-об’єднання декількох осіб на рівних засадах.
 • Кооперативи — у сільському господарстві, на транспорті
 • Некомерційні організації — “амутот” або “амута” — благодійні фонди та фірми, клуби за інтересами, які звільнені від податків. При веденні бізнес-діяльності їх дохід оподатковується.

Як іноземцю відкрити бізнес в Ізраїлі

Незалежно від прийнятого іноземцем рішення про те, який відкрити бізнес в Ізраїлі та в якій формі його вести, необхідно пройти процедуру реєстрації в держструктурах. В Ізраїлі немає бізнес-віз, нерезидент країни має можливість зареєструвати бізнес, приїхавши в якості туриста або скориставшись “безвізом”. Керувати компанією можна дистанційно — використовуючи засоби комунікації, довірених осіб з-поміж ізраїльських громадян.

Перед тим як в Ізраїлі оформити бізнес, бізнесмену необхідно в місцевому банку відкрити рахунок.

Далі слід пройти декілька етапів, які мають відмінності в залежності від обраної правової форми.

Так, для оформлення ФОП необхідно пройти реєстрацію в:

 • службі обліку Управління з податку на додану вартість (МААМ) — заповнити “тофес 821”, отримати свідоцтво (ишур);

тофес 821

 • Управлінні прибуткового податку (мас ахнаса) — заповнити два бланки, жовтий забирає клієнт;
 • в єврейській Службі національного страхування (Битуах Леумі). Тут буде встановлений розмір страхових внесків (щорічно переглядається залежно від прибутку).

Для реєстрації “хевра баам” необхідно написати статут або скласти установчий договір, обрати найменування нової фірми, яке не повинно повторювати існуючі.

Зі статутом слід звернутися до Реєстратора компаній (Рашам хеврот) при Мін’юсті Ізраїлю та сплатити мито. Потім потрібно пройти ті ж інстанції, що і при оформленні ФОП.

Покупка готового бізнесу в Ізраїлі

“Амуту” можна зареєструвати в спецвідділі Мін’юсту Ізраїлю — “рашам ха-амутот”. Для реєстрації достатньо 2-7 повнолітніх засновників з ізраїльським громадянством.

Необхідні папери та вартість реєстрації

Для узаконення бізнесу слід підготувати документи та сплатити мито.

Вид діяльності Пакет документів Вартість реєстрації (шекелі/євро)
“Эсек патур” копія посвідчення особи (теуда зеут); безкоштовно
підтвердження бізнес-діяльності: бланки, квитанції про замовлення товару і послуг
копія договору оренди приміщення для бізнесу. Якщо офіс на будинку — письмову заяву.
“Эсек мушре” копія “теуда зеут”; безкоштовно
копія документа про профосвіту (для тих сфер бізнесу, де це необхідно, – електрик, лікар, адвокат тощо);
копія документа про оренду приміщення для підприємства.
“Хевра баам” Заявка на реєстрацію; 2606 шекелів/
дані про власника, призначених топ-менеджерах; близько 610 євро + оплата адвоката (до 1000 шекелів/400-500 євро)
статут;
свідоцтво про внесення в Реєстр фірм Ізраїлю;
установчий протокол компанії;
договір про оренду приміщення;
зразок чека;
відбиток печатки фірми;
підтвердження початку бізнес-діяльності.
“Амута” Заявка на реєстрацію; 816 шекелів/190 євро
статут з викладенням мети, завдань.

Нерезидентам Ізраїлю додатково слід надати копію закордонного паспорта, завірену в нотаріуса.

Покупка готового бізнесу в Ізраїлі

Для того щоб стати підприємцем, не обов’язково розробляти бізнес-ідею, піднімати з нуля виробництво — досить просто придбати готовий бізнес в Ізраїлі. Пошук можна вести самостійно — в інтернеті, через знайомих або родичів. Це дозволить заощадити, але займе багато часу.

Більш надійним варіантом буде знайти бажане через компанію-посередника, яка за комісію оформить папери, підкаже, на які ключові моменти варто звернути увагу, проведе аудит, проаналізує угоду та оцінить її об’єктивність (Due Diligence).

У ході переговорів учасники угоди укладають попередній договір, протокол про наміри з виплатою застави у 10 % від загальної вартості. Для остаточного оформлення угоди у нотаріуса знадобляться послуги професійного адвоката. При оформленні угоди нерезидентом країни важливо, щоб його бізнес-партнер в Ізраїлі або довірену особу, яка буде представляти фірму, мав ізраїльський паспорт.

Банківська система в Ізраїлі

Банківська система Ізраїлю включає державні та комерційні фінансові установи та відрізняється високою надійністю. Головний банк країни — Банк Ізраїлю.

Кожен ізраїльтянин повинен мати банківський рахунок: нарахування зарплат, пенсій, розрахунок за покупки проходять за безготівковим розрахунком через банківські карти та чекові книжки. Іноземні клієнти також мають можливість вільно відкривати рахунки в ізраїльських банках. Для цього вони повинні надати закордонний паспорт і інший документ з фотографією (водійські права, цивільний паспорт.

Найбільш великі банки в Ізраїлі:

Цікавий факт. Державна пошта Ізраїлю одночасно виконує і банківські функції. “Поштовий банк” більш лояльний до громадян, які він обслуговує, в тому числі й тих боржників, надає знижки, кращі обмінні курси на валюту. Єдиний мінус — відсутність кредитування.

Специфіка та особливості бізнесу в Ізраїлі

Головна специфіка бізнесу в цій державі — воно невелике і практично всі бізнесмени так чи інакше знайомі. Тому все таємне швидко стає явним. Це потрібно враховувати при веденні переговорів. Бізнес в Ізраїлі для українців спрощується тим фактом, що понад 20 % населення говорить російською.

Практика показала, що в Ізраїлі завжди слід виписувати квитанції за оплату — це запобіжить конфлікти з податкової; а при виплаті податків — завжди округляти суми в більшу сторону.

допомогу бізнесменам

Держава надає реальну допомогу бізнесменам. В МАТІ влаштовують навчальні курси для початківців бізнесменів, надають пільги у кредитуванні (від 3 до 7,25 % замість 9 % ставки для звичайного кредиту). Через бізнес-інкубатор в Ізраїлі пройшли тисячі нині успішних підприємців. Сьогодні в країні 26 бізнес-інкубаторів.

Інвестування в економіку Ізраїлю

Керівництво країни успішно працює з іноземними бізнесменами з метою залучити додаткові інвестиції в Ізраїль в ті області, які визнані пріоритетними: косметологія, фармацевтика, будівництво, харчова промисловість, сільське господарство, енергетика.

За інвестиції в ізраїльську економіку іноземні громадяни не можуть отримати ПМП. Але для таких інвесторів застосовують пільгове оподаткування, у тому числі звільняють на строк до 10 років від обов’язкових зборів.

Інвестиційні програми в Ізраїлі використовуються також в цілях вирішення проблем енергозаміщення, опріснення води та інших глобальних проблем виживання людства.

Слід враховувати той факт, що на інвестиційному ринку сьогодні велика конкуренція інвесторів із США, КНР, Європи, тому часто стартапи в Ізраїлі самі вибирають інвестора, а не навпаки.

Система оподаткування в Ізраїлі

Податки в Ізраїлі становлять значну статтю витрат підприємців. Розмір відрахувань залежить від форми ведення бізнесу, рівня доходів. Так, наприклад, ФОП з доходом менше ніж 100 тис. шекелів не виплачують МААМ.

В ізраїльських фірмах щорічно проводиться аудит, після чого протягом 5 місяців по закінченні календарного року подається звіт у відповідні держслужби. Якщо звіт запізниться, на бізнесмена накладають штрафні санкції за прострочення.

Прибутковий податок в Ізраїлі прогресивний: чим вище прибуток фірми, тим більше ставка відрахувань. Так, прибутковий податок при доході до 74 880 шекелів склав 10 %, від 498 361 шекель і більше — 47 %.

Крім цього, підприємці виплачують:

 • корпоративний податок – 23 %,
 • податок на дивіденди – від 25 до 32 %,
 • ПДВ – 17 %, знижена ставка – 8,5 %
 • збори до фондів соціального страхування – від 3,5 до 17,5 %.

Підіб’ємо підсумки

Чи вигідно відкривати свій бізнес в Ізраїлі, цікавить багатьох іноземних громадян. В країні створені сприятливі умови для бізнес-діяльності, і кількість плюсів перевищує можливі мінуси. Іноземці мають можливість вести бізнес нарівні з ізраїльтянами. Найбільш поширені бізнес-форми: ВП (“эсек патур” і “эсек мурше”) і приватні компанії — “хевра баам”.

Ізраїльська держава активно підтримує репатріантів у прагненні зайнятися бізнесом: імміграція в країну збільшується з кожним роком і така політика допомагає вирішити проблему з робочими місцями.

Як відкрити бізнес в Ізраїлі: Відео